Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.540.079
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ni slućajno.

3050 bi realno trebala koštat bar 40% manje od 3060 da bi imala smisla.

 

BTW, ako nisi hardkor nevidijaš, AMD ti nudi RX 6600 koja ti je al pari s RTX 3060 a košta manje od 3050.

 

P.S. znam da budu sad kolege uletili da ti slijedi 7 godina nesreće itd. ak kupiš AMD, tradicija....

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
torrente kaže...

hvala ti. gledam malo trgovine (ne jakuševac oglasnik).. 400 i kusur €.. nije meni to problem kupiti, već neću iskoristiti.

neš ti mojih igrica.. tower defence ganjam figurice.

vidim ima neka serija 3050.. to bi trebalo na FHD vrtit prva 4 farcrya na max, a ne ove moje điđi-miđi tower defense?

šta misliš o 3050? 

..i zašto su ovako divlje cijene? nisam ih gledao 5g.

jesu to krivi oni besposličari što majnaju dok im mater maže linoladu na kruh?

 Po Njemačkoj idu po 320e rtx 3060, kod nas gledaj neku rx 6650xt

16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

kako idu godine i došla je duboka starost..evo teško mi je sad gledat recenzije koliko je slabija 3050 od 3060.

nekada je to bio užitak.

sada svako 5g sastavim novo računalo, uz uvjet da me što manje stvari zajebava. plug&play.

tako sam prošlo složio.

a prije 23-24g veselilo me da me nešto zajebava..od primari secondari slejvanja, do svih amd-a koje sam ispratio uz suradnju ati-a.

nikada ništa iz prve nije radilo.

sada kada mi je važniji benčmark moje prostate i tlakomjera... isključivo želim intel i nvidiju.

sklopi, pljuni na cpu i zaljepi...nartpaj skajteva,katana i sve radi.

ne pada mi na pamet kupit amd ploču i prvu stvar koja slijedi..poć pročitat što je zakrpljenu u zadnjem biosu, a toga je obično gomila.

to vam je isto kao sa autima. danas želim normalan, ekonomičan, poslušan autić kojeg vozim po ograničenju prometnih znakova..

prošla su vremena rezanja opruga na golfu dvici gti i spuštanja do jaja.

znači i5 + nvidija za tower defence.

jel može ova 3050 gonit prva 4 farcrya na max fhd?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
torrente kaže...

hvala ti. gledam malo trgovine (ne jakuševac oglasnik).. 400 i kusur €.. nije meni to problem kupiti, već neću iskoristiti.

neš ti mojih igrica.. tower defence ganjam figurice.

vidim ima neka serija 3050.. to bi trebalo na FHD vrtit prva 4 farcrya na max, a ne ove moje điđi-miđi tower defense?

šta misliš o 3050? 

..i zašto su ovako divlje cijene? nisam ih gledao 5g.

jesu to krivi oni besposličari što majnaju dok im mater maže linoladu na kruh?

 Za tu lovu uzmeš duplo bolju karticu

 

2500 kn uz promo kod

Grafička kartica Sapphire RX6700 Pulse Gaming OC, 10GB GDDR6 (sancta-domenica.hr)

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...

 Za tu lovu uzmeš duplo bolju karticu

 

2500 kn uz promo kod

Grafička kartica Sapphire RX6700 Pulse Gaming OC, 10GB GDDR6 (sancta-domenica.hr)

 

 moćnih 30%.

odoh istražiti dotičnu.

hvala svima

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Trebao bi dobiti s njom i the last of us kod, samo to vrijedi min 40 eura

PULSE AMD Radeon RX 6700 (sapphiretech.com)

 

16 mjeseci
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ovo je top ponuda, uzmi dok nisu nestale

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

to je stvarno dobar deal

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pri3s7 kaže...

Ne, nego se ne razumijem, uzeo sam monitor za ps5 i da mogu koju igru odigrat preko kompa ( postavke navedene ). Apex legends mogu vrtit na 120 fpsa dok stavim rezu 2k i to mi je ok. Sada mozda odustanem od ps5 pa novsc u neku grafu , cca 500eur..

 Ti trebaš onda napisati prvo i osnovno koliko novca bi potrošio na grafu, a onda pitaj ovdje što ja najbolje za XY para . Ako pitaš tako paušalno, šta ti treba za 4K 144Hz ne možeš dobiti ništa drugo nego odgovor da je ti treba najbrža grafa koja postoji. Tako da, prvo ti odluči koliko para, pa se javi da ti kažemo koliko je to muzike. 

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Napisao sam nize 500eur

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...

Trebao bi dobiti s njom i the last of us kod, samo to vrijedi min 40 eura

PULSE AMD Radeon RX 6700 (sapphiretech.com)

 

 Ne bi trebao, jer ne sudjeluju sve trgovine u toj promociji.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pri3s7 kaže...

Napisao sam nize 500eur

 Za 500 eura od novog RX 6700 XT ili alternativa RTX 3060 Ti. No RX 6700 XT je svakako bolji izbor. Brža grafa, 50% više vrama. RTX grafe imaju prednost u RT-u, ali RTX 3060 Ti je za to realno slaba, tako da je taj plus u praksi nebitan. Od polovnog, ne znam jel se da ubost kakva RTX 3080 a ispod toga ti nema smisla ništa. Od AMD-a se da sigurno ubosti RX 6800 ili možda i RX 6800 XT a to su već ozbiljne grafe, kao i RTX 3080, jel. Tako da biraj onda hoćeš novo ili gledaj tržište rabljenih za neke od ovih koje sam spomenuo. 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...
Pri3s7 kaže...

Napisao sam nize 500eur

 Za 500 eura od novog RX 6700 XT ili alternativa RTX 3060 Ti. No RX 6700 XT je svakako bolji izbor. Brža grafa, 50% više vrama. RTX grafe imaju prednost u RT-u, ali RTX 3060 Ti je za to realno slaba, tako da je taj plus u praksi nebitan. Od polovnog, ne znam jel se da ubost kakva RTX 3080 a ispod toga ti nema smisla ništa. Od AMD-a se da sigurno ubosti RX 6800 ili možda i RX 6800 XT a to su već ozbiljne grafe, kao i RTX 3080, jel. Tako da biraj onda hoćeš novo ili gledaj tržište rabljenih za neke od ovih koje sam spomenuo. 

 opet se vračamo na staru raspravu...valjda ako ljudi dovoljno šute onda se mogu nastavljati pričati gluposti. 

imaš dlss, upališ rt, ovisno od naslova do naslova , na 1080p sa rtom bude guralo sve, na 6700xt rt je neupotrebljiv

Za 1080p (što trenutno i 6700xt i 3060ti jesu kartice za to) je 8gb i više nego dovoljno. 

sve ima svoje prednosti i mane...ali spominjati kao prednost više vrama na dotičnim karticama nema smisla

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nemoj tako. Tko zna, možda Win 20 jednog dana budu tražili 8 GB kao minimum na grafičkoj kartici zbog ugrađenih Ultimativnih super-duper AI mogućnosti. 

2 godine
offline
 
5 0 hvala 0
12 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav,
Koju preporucujete grafu budget na procesor ryzen 2600?
Treba mi za cs go. Do 200e, koja je best buy?
Hvala unaprijed!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koji monitor i koliko hz? Imas na forumu novu rx 6600 za nesto malo vise od 200e. Samo u buducnosti ne bi bilo lose uzet jaci CPU. CSGO je ionako vise CPU bound igrica pa je on bitniji. Ako zelis polovnu onda trazi 1660 Super, rtx 2060 

 

 

oglas

12 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Monitor je ASUS VGA24 144hz
Ne bi uzimao novu preskupe su.
Znaci 1660 super, tu sam i mislio. Sta mislis koja joj je realna cijena za polovnu?
Hvala na odgovoru, zivio!
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma tu negdje oko 1000kn za polovnu 140-160e kako se krecu po njuskalu. Samo se pazi jer su te grafe dosta koristene za mining pa eto provjeri da kartica nije na kraju svog radnog vijeka.

12 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Na koji nacin se provjerava radni vijek kartice?
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma ne mozes provjerit al eto neka ti odvrti gpu benchmark da vidis temperature, zuje li ventilatori, stima li sve kako treba.

12 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Hvala puno na pomoci.
Zivio!
3 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav. 

 

Kupujem grafičku i dobio sam ponudu za polovnu 6600 xt powercolor, bez garancije za 250 eura.

 

Međutim jedan poznanik mi je rekao da to ne uzimam jer je to loša grafička. 

Pogledao sam neke recenzije i većina ih kaže da je grafička ok, a ja ne tražim grafičku za ultra postavke.

 

Vidio sam da je 6700 xt puno bolji izbor, ali mislim da to nije u cjenovnom rangu - budžet mi je 300 eura.

 

Isplati li se uzimati 6600 xt i da li je zbilja loša?

 

Hvala. 

 
0 0 hvala 0
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Za 250 eura bez garancije NE KUPUJ
3 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
SaintGriz kaže...
Za 250 eura bez garancije NE KUPUJ

Ok, hvala.

Onda čekam dalje da se pojavi nešto. 

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bolje uzmi novu rx 6600 za 270 eura https://www.futura-it.hr/xfx-amd-video-card-rx-6600-swift210-core-8gb-gddr6-3x-dp-hdmi-2-fan-2-slot/159009/product/ i možeš 90 posto igrica igrat na high u fhd rezoluciji i dobit ces najmanje 60 fps. Rijetke su koje nećeš na high imat oko 60 fps tipa last of us al to je zbog neoptimiziranosti same igre.

 
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zeus0407 kaže...
SaintGriz kaže...
Za 250 eura bez garancije NE KUPUJ

Ok, hvala.

Onda čekam dalje da se pojavi nešto. 

 Evo samo ovako info, ja sam svoju XFX RX 6700XT s garancijom kupio na Njuškalu za 330 eura.  A za 350 eura ih imaš uvijek. Tako da ili za što manje para neka RX 6600, ili dodaj još malo i ganjaj neku RX 6700 XT. Naravno, sve što gledaš nek ima jamstvo. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...
zeus0407 kaže...
SaintGriz kaže...
Za 250 eura bez garancije NE KUPUJ

Ok, hvala.

Onda čekam dalje da se pojavi nešto. 

 Evo samo ovako info, ja sam svoju XFX RX 6700XT s garancijom kupio na Njuškalu za 330 eura.  A za 350 eura ih imaš uvijek. Tako da ili za što manje para neka RX 6600, ili dodaj još malo i ganjaj neku RX 6700 XT. Naravno, sve što gledaš nek ima jamstvo. 

Super, hvala puno. Hvala i kolegi iznad za link.

 

Svakako ću još sve pogledati, ali sviđa mi se ovo - ili za što manje para 6600, ili ako bude neka ok 6700 xt dodati malo više. Sad sam gledao verzije i zapela mi je za oko red devil.

Ali ok, strpljen spašen, nije mi sila da mora biti odmah, imam rok nekih cca 6 mjeseci. Vidio sam sad neke cijene tako da zbilja hvala na savjetima. Vidio sam da se prodaje 6600 xt za 500 EUR 

 

Napajane je cor-cp-9020132-eu TX650M, a kućište SHADOW SE-2 (limit za grafičku 320 mm). Naravno sastavljeno tu na forumu i super tiho i top sve radi  

 

 

Pa kad se što nađe super, bude to ok sad kad znam puno više detalja.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Napajanje ti je sasvim dovoljno za bilo koju od tih grafi, pa i za par njih . Ako ti nije sila, svakako onda pričekaj taman 2 - 3 mjeseca dok izašu još ove slabije Nvidia RTX 4000 serije i još bitnije RX 7000 serije. Tada naravno kaskadno idu dolje i nove i rabljene iz prethodnih serija, pa ćeš imati bolji izbor.  

 

Isto tako, ako ti naleti dobar deal za neku od gore spominjanih, onda ne čekaj ništa nego kupuj. Jedno je sigurno a to je da ove nove mid range i lower end neće biti povoljne. Za 300 tinjak eura ćeš sigurno bolje proći s nekom od ovih polovnih, nego nova za te pare. Brže od klase RX 6700 XT ili RTX 3070 će te koštati sigurno oko 500 - 600 eura (bliže 600 eura), pa ti računaj. 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
kazu da u usa 7900xt ide na 780$
R33mba#2892
Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice