Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.538.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

sta kazete na AORUS Radeon RX 6750 XT ELITE 12G vrijedi li sta

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

thx..znaci 4070 ti ce to moc tjerat?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

onu koju ja hocu nije 850.lol + razlika u pdv

ili gigu aero ili opet gamerock i nevezano za grafu..s 4070ti mogu 4k?

tj ak uzmem  mozda 4k monitor,mogu na njemu podesit tj u igrama da igre idu na 2k ak ih 4070ti nece moc gurat u 4k

 Pa naravno da možeš na 4K. E sad, kako ćeš u kojoj igri podesiti postavke da imaš željeni FPS, o tom potom.  Ali realno možeš igrati masu igara fino na 4K i na max detaljima, a di manje s takvom grafom. Jedino ako ganjaš 144Hz i slično, onda će biti više igranja oko grafičkih postavki.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ne ganjam fps,nisam ni s 3070ti,najvjerojatnije ce lijepse izgledat...e sad posto imam u planu lg 32gq850 koji je 2k,moram vidjet onda koji 4k i koje su cijene..ili da bubnem lg 42oled c2 mislim da taman imam mijesta na stolu..hahaha...ili prozujat po netu kaj valja od 4k monitora gq950 mi se cini too much para

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Polovna RX570... Sapphire Nitro ili XFX RS? Sve je identično - cijena, starost, ista količina memorije. Koju uzeti? Ima li ikakve razlike? Imao sam dvije XFX koje su crkle (na različitim konfama) ali ne vjerujem da je to reprezentativan uzorak.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sapphire je uvijek jedan od najbolji izbora kad su u pitanju AMD kartica tako da bi između te dvije definitivno išao na Sapphire.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 9:32 (ibme74).
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Na Amazonu trenutno Radeon 7900 XT za 850 eura, razmišljam o nadogradnji s ciljem igranja u 1440p (144+hz monitor), čini mi se kao dobar deal s obzirom na trenutno stanje tržišta. Isplativo ili gledati nešto drugo? Uz nju će ići Ryzen 5600, nemam neke velike zahtjeve za ultra detaljima, ali bih volio karticu koja će koliko-toliko potrajati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Citam na mindfactory da ih dosta pati od visokih temperatura i whinecoila (il coilwhine?) . Uzeo bi si i ja al me takve stvari odbijaju..A opet 4070ti 12gb vram. ciganija..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...
Citam na mindfactory da ih dosta pati od visokih temperatura i whinecoila (il coilwhine?) . Uzeo bi si i ja al me takve stvari odbijaju..A opet 4070ti 12gb vram. ciganija..

 A sta te tocno muči oko 12GB vrama za 1440p?

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dugovjecnost te grafe.. future proof..
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 21:56 (R3nchi).
16 mjeseci
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Za iduce 2 godine bude super, a i 3 vrlo lako.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Naručio 5800x3d i taj 7900 xt, cijene na talijanskom Amazonu su stvarno super u odnosu na naše. 

 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Cijene su svugdje super u odnosu na nase Koji si model tocno ubo?
R33mba#2892
16 mjeseci
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa ima 7900XTX za 1050e na Mindstar po meni puno bolje otići po nju nego 7900XT za 850e. Tko moze ima i 4080 za 1240e

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...
Cijene su svugdje super u odnosu na nase Koji si model tocno ubo?


Najosnovniji XFX 7900 xt za 850€, iskreno ne vidim neke prednosti od OC verzija i kojeg mhz više za moje korištenje.

Morgoth Bauglir kaže...

Pa ima 7900XTX za 1050e na Mindstar po meni puno bolje otići po nju nego 7900XT za 850e. Tko moze ima i 4080 za 1240e

 A čuj, uvijek za parsto eura ima bolje, ali to je onda vječno rastezanje od parsto eura. Realno je i ova kartica apsolutni overkill za moje potrebe (1440p igranje, praktički nikad posebno zahtjevne igre). 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ne znam meni to pregrijavanje i coilwhine ne lezi. na mindfactoryu u user reviewima ni xfx ove nisu bile nista bolje po tom pitanju
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Coil Whine je nešto na šta nemozes utjecati i dešava se svim firmama i AIB partnerima.

 
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
p177 kaže...

 A čuj, uvijek za parsto eura ima bolje, ali to je onda vječno rastezanje od parsto eura. Realno je i ova kartica apsolutni overkill za moje potrebe (1440p igranje, praktički nikad posebno zahtjevne igre). 

 Ma dobro sve 5, svatko ima svoje granice samo kazem 200e više za 30% jaču grafu je za mene no brainer.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
I vecu potrosnju i vjv jos gore grijanje za nesto sto sam kaže da mu realno ne treba
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, slika moje konfe u prilogu. Zanima me koju bi grafu preporucili da mogu vrtiti na novom 4k monitoru 144hz?

 
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Za taj sistem sa obzirom na napajanje i procesor da nebude velik bottleneck uzmi 4070ti i bit ces ok, pogurat ce te DLSS na nekih 80FPS u novijim igrama, a grafa u prosjeku troši 250w na 4K pa ce taj FSP nižeg razreda biti ok sa obzirom i da ima u njemu vec par godina rada.

Za 4K 144Hz bi trebao mijenjati platformu, napajanje, kučište i ganjati 4090 ako pričamo o novim SP naslovima.

EDIT:

U kučište ti stane grafa od 305mm tako da si izuzetno limitiran izborom i samo ti stanu od 4070ti modela Asus Tuf i Nvidia Founders Edition koju možeš jedino iz Njemačke naručiti

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 18:08 (Morgoth Bauglir).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala, a neka jaca od postojece da nemoram mjenjati postavku a da pomrece igre u 4k rezi da je igrivo?

 
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pri3s7 kaže...

Hvala, a neka jaca od postojece da nemoram mjenjati postavku a da pomrece igre u 4k rezi da je igrivo?

 Pa napisao sam ti sa 4070ti i dlss quality ces loviti oko 70-80 fps-a na 4K u novijim igrama na max postavkama. Imaš i Frame Generator ali njega nebi ni uzimao u obzir jer ne radi bas najbolje a pogotvo kada je FPS niži, njemu je na 90-100 fps idealano za paljenje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 18:23 (Morgoth Bauglir).
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gledao sam vise 3070, jer nemam 1000eur za karticu

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ti zaj.... il sta?
R33mba#2892
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne, nego se ne razumijem, uzeo sam monitor za ps5 i da mogu koju igru odigrat preko kompa ( postavke navedene ). Apex legends mogu vrtit na 120 fpsa dok stavim rezu 2k i to mi je ok. Sada mozda odustanem od ps5 pa novsc u neku grafu , cca 500eur..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

apsolutno sam out zadnjih 5 godina.

zadnja kupnja je tada bila 1050.

 

što je sada od nvidije na sceni za 280-320€?

pošto nemam pojma kada su smjene generacija..osim trenutnog za taj novac sada.. koja je sljedeća generacija i kada?

 

to bi bio nekakav suživot sa zadnjom serijom i5.

nije stroj za igranje, ali da bude nešto kao što je prije 5g bila 1050.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 19:09 (torrente).
 
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pri3s7 

 

Ma nista od toga, ostani na PS5, za igranje novih igara ispod rtx 3080 12GB nemas sta gledat, a i one su polovne debelo preskupe.

 

Pogotovo sta je 12GB vrama danas goli minimum za 4K igranje

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 19:12 (Morgoth Bauglir).
 
1 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
torrente kaže...

apsolutno sam out zadnjih 5 godina.

zadnja kupnja je tada bila 1050.

 

što je sada od nvidije na sceni za 280-320€?

pošto nemam pojma kada su smjene generacija..osim trenutnog za taj novac sada.. koja je sljedeća generacija i kada?

 

to bi bio nekakav suživot sa zadnjom serijom i5.

nije stroj za igranje, ali da bude nešto kao što je prije 5g bila 1050.

 Rtx 3060

16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

hvala ti. gledam malo trgovine (ne jakuševac oglasnik).. 400 i kusur €.. nije meni to problem kupiti, već neću iskoristiti.

neš ti mojih igrica.. tower defence ganjam figurice.

vidim ima neka serija 3050.. to bi trebalo na FHD vrtit prva 4 farcrya na max, a ne ove moje điđi-miđi tower defense?

šta misliš o 3050?

 

..i zašto su ovako divlje cijene? nisam ih gledao 5g.

jesu to krivi oni besposličari što majnaju dok im mater maže linoladu na kruh?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice