Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.550.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Friday kaže...
Jakovp kaže...

Šta se uzima, ampere ili big navi

 

Ma nema igranja do jeseni a glupo mi da stoji...

To je uvijek tužno za čuti... F

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

 Ma nema igranja do jeseni a glupo mi da stoji...

Ryzen 3900x nema integrirani GPU, kaj koristiš sada umjesto RX5700XT? 

 

Ma gledam da stavim neku malu pasivku samo da daje izlaz (iako mi izlaz ni ne treba jer ce sve biti remotely)

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Isplati li se ovo uzet? https://www.futura-it.hr/graficka-kartica-asus-strix-rx5700-o8g-gaming/0902493/product/

ili uzet rtx 2060 super? znam da prelazi navedenu sumu ali eto, znate kako je to. Hoce li navedena kofa u opisu moc to sve gurat kako spada?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

uzmi slobodno, ne vidim zašto bi nadoplaćivao za karticu istog ranga osim ako nemaš fetiš na "tabore" 

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja si upiknuo danas Gtx 1650 super Pegasus za 1400kn i ta mala beštija me oduševila...probao par igara danas i u FHD to čudo bez problema drži 60+ fps-a na visokim postavkama, reko idem iz zezancije 1440p probat kad vidi malog vraga gura i to, probao NFS Heat na high i dobijem sasvim igrivih 50 fps-a, ne dropa ispod 40, Re 2 1440p High detalji oko 50-60 fps-a...i najveće iznenađenje od svega Forza Horizon 4 u 4k rezi na High 40-50 fps-a,iako je Forza jedna od najoptimiziranijih igara, no 4k na low budget grafi mi je nezamislivo bilo dok nisam svojim očima vidio. Znači morao sam to podjeliti s nekim jednostavno jer ne mogu vjerovati da nešto u tom cjenovnom rangu može dati takve rezultate, a da ne spominjem smiješnih 62 stupnja prilikom gaminga i potrošnju, znači totalni no brainer ispod 1500kn za one koji vole nešto odigrati. Pogledao malo bencheve po netu i vidim da šije čak rx 580 i gtx 1060 koje se po njuškalu prodaju i dan danas za oko 1000 kn što je van svakog zdravog razuma, pogotovo pored ovako nečega. Ako se mene pita igranje na kompu nikada nije bilo jeftinije, za 4000 kn se može složiti konfa koja sve jede u FHD, vjerojatno je to priprema za 4k standard koji će doći sa novim konzolama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 0:34 (lobotomac90).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lobotomac90 kaže...

Ja si upiknuo danas Gtx 1650 super Pegasus za 1400kn i ta mala beštija me oduševila...probao par igara danas i u FHD to čudo bez problema drži 60+ fps-a na visokim postavkama, reko idem iz zezancije 1440p probat kad vidi malog vraga gura i to, probao NFS Heat na high i dobijem sasvim igrivih 50 fps-a, ne dropa ispod 40, Re 2 1440p High detalji oko 50-60 fps-a...i najveće iznenađenje od svega Forza Horizon 4 u 4k rezi na High 40-50 fps-a,iako je Forza jedna od najoptimiziranijih igara, no 4k na low budget grafi mi je nezamislivo bilo dok nisam svojim očima vidio. Znači morao sam to podjeliti s nekim jednostavno jer ne mogu vjerovati da nešto u tom cjenovnom rangu može dati takve rezultate, a da ne spominjem smiješnih 62 stupnja prilikom gaminga i potrošnju, znači totalni no brainer ispod 1500kn za one koji vole nešto odigrati. Pogledao malo bencheve po netu i vidim da šije čak rx 580 i gtx 1060 koje se po njuškalu prodaju i dan danas za oko 1000 kn što je van svakog zdravog razuma, pogotovo pored ovako nečega. Ako se mene pita igranje na kompu nikada nije bilo jeftinije, za 4000 kn se može složiti konfa koja sve jede u FHD, vjerojatno je to priprema za 4k standard koji će doći sa novim konzolama.

Sve 5, i ja sam uzeo 1650S za itx build, ali problem je što te performanse za tu cijenu imamo već više od 3 godine.

 

Viši rang je napredovao po PtP, ali ovaj niži bome nije od izlaska rx470 i rx480.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jakovp kaže...
lobotomac90 kaže...

Ja si upiknuo danas Gtx 1650 super Pegasus za 1400kn i ta mala beštija me oduševila...probao par igara danas i u FHD to čudo bez problema drži 60+ fps-a na visokim postavkama, reko idem iz zezancije 1440p probat kad vidi malog vraga gura i to, probao NFS Heat na high i dobijem sasvim igrivih 50 fps-a, ne dropa ispod 40, Re 2 1440p High detalji oko 50-60 fps-a...i najveće iznenađenje od svega Forza Horizon 4 u 4k rezi na High 40-50 fps-a,iako je Forza jedna od najoptimiziranijih igara, no 4k na low budget grafi mi je nezamislivo bilo dok nisam svojim očima vidio. Znači morao sam to podjeliti s nekim jednostavno jer ne mogu vjerovati da nešto u tom cjenovnom rangu može dati takve rezultate, a da ne spominjem smiješnih 62 stupnja prilikom gaminga i potrošnju, znači totalni no brainer ispod 1500kn za one koji vole nešto odigrati. Pogledao malo bencheve po netu i vidim da šije čak rx 580 i gtx 1060 koje se po njuškalu prodaju i dan danas za oko 1000 kn što je van svakog zdravog razuma, pogotovo pored ovako nečega. Ako se mene pita igranje na kompu nikada nije bilo jeftinije, za 4000 kn se može složiti konfa koja sve jede u FHD, vjerojatno je to priprema za 4k standard koji će doći sa novim konzolama.

Sve 5, i ja sam uzeo 1650S za itx build, ali problem je što te performanse za tu cijenu imamo već više od 3 godine.

 

Viši rang je napredovao po PtP, ali ovaj niži bome nije od izlaska rx470 i rx480.

 

Iskreno ne sjećam se kakve su cijene bile rx 470/80 kada su izašle, ali znam da su se još prije godinu dana rx 580 i gtx 1060 u trgovinama prodavale za 2000kn+ pa po tome gledam. Što je najgore od svega i danas ima rx 580 po dućanima od 1600 kn pa na više. Sve u svemu ugodno sam se iznenadio sa ovom supericom jer sam ju uzeo za i3 9100f za svakodnevno korištenje računala i tu i tamo da odigram nešto ako mi dođe ,a vidio da se može pristojno naigrati s njom. Žalosno je kako se uopće kreću cijene komponenti, jer realno nije ni 1400 kn malo za naše pojmove, ali ispadne sića kada se uspoređuje sa grafama od 3000 kn pa nadalje koje spadaju u neki srednji rang. Zato sam i odlučio preći na PS 4, optimistično prodam 1660Ti i i5 9400f koje sam tada imao, ubacim proc s integrušom za 500kn i reko odsad komp služi za osnovno, ali hebiga jače je od mene pa sam morao opet iz šupljeg u prazno 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lobotomac90 kaže...

 

 Što je najgore od svega i danas ima rx 580 po dućanima od 1600 kn 

 

Da, ali ta RX580 od 1.600kn ima duplo više VRAM-a nego gtx1650s

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
lobotomac90 kaže...

 

 Što je najgore od svega i danas ima rx 580 po dućanima od 1600 kn 

 

Da, ali ta RX580 od 1.600kn ima duplo više VRAM-a nego gtx1650s

 

Pa dobro, ali nije video memorija presudna što se tiče jačine grafičke. Imam gtx 760 sa 4 gb VRAM, a nije ni blizu niti jedne nove grafe sa toliko video memorije. Poanta je da su rx 580 bile precijenjene zbog majninga, i još uvijek drže cijenu,a nisu baš neke grafe za današnje pojmove, realno nove u trgovini da se prodaju za 1200kn bilo bi ok, a ti po toj cijeni imaš još optimista na njuškalu koji su uvjereni ta da grafa toliko vrijedi. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 8:27 (lobotomac90).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

...delete dupli post...

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 8:44 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lobotomac90 kaže...
ibme74 kaže...
lobotomac90 kaže...

 

 Što je najgore od svega i danas ima rx 580 po dućanima od 1600 kn 

 

Da, ali ta RX580 od 1.600kn ima duplo više VRAM-a nego gtx1650s

 

Pa dobro, ali nije video memorija presudna što se tiče jačine grafičke. Imam gtx 760 sa 4 gb VRAM, a nije ni blizu niti jedne nove grafe sa toliko video memorije. Poanta je da su rx 580 bile precijenjene zbog majninga, i još uvijek drže cijenu,a nisu baš neke grafe za današnje pojmove, realno nove u trgovini da se prodaju za 1200kn bilo bi ok, a ti po toj cijeni imaš još optimista na njuškalu koji su uvjereni ta da grafa toliko vrijedi. 

 

Nije presudna ali moze biti limitirajuci faktor u novijim igrama, pogotovo na 1440p koji spominjes.

Po kojoj to logici rx580 8gb treba biti 1.200kn a gtx1650s sa duplo manje video memorije chipa iste snage kostat vise a biti bolja kupnja? RX570/580 su i dalje best buy budzet kartice, pogotovo 570 koja se nađe nova vec od 1.000kn.

 

https://www.techspot.com/review/1945-nvidia-geforce-gtx-1650-super/

 

 

12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ivan7 kaže...

Isplati li se ovo uzet? https://www.futura-it.hr/graficka-kartica-asus-strix-rx5700-o8g-gaming/0902493/product/

ili uzet rtx 2060 super? znam da prelazi navedenu sumu ali eto, znate kako je to. Hoce li navedena kofa u opisu moc to sve gurat kako spada?

 Ako već daješ 3400 onda odi na punokrvni xt https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-pcie-powercolor-radeon-rx-5700xt-red-dragon-8gb-gddr6/145454?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...
ivan7 kaže...

Isplati li se ovo uzet? https://www.futura-it.hr/graficka-kartica-asus-strix-rx5700-o8g-gaming/0902493/product/

ili uzet rtx 2060 super? znam da prelazi navedenu sumu ali eto, znate kako je to. Hoce li navedena kofa u opisu moc to sve gurat kako spada?

 Ako već daješ 3400 onda odi na punokrvni xt https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-pcie-powercolor-radeon-rx-5700xt-red-dragon-8gb-gddr6/145454?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Nije 3.400kn nego 3.100kn

12 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Svejedno, previše za običnu 5700 pa bio to 100x Asus.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
lobotomac90 kaže...
ibme74 kaže...
lobotomac90 kaže...

 

 Što je najgore od svega i danas ima rx 580 po dućanima od 1600 kn 

 

Da, ali ta RX580 od 1.600kn ima duplo više VRAM-a nego gtx1650s

 

Pa dobro, ali nije video memorija presudna što se tiče jačine grafičke. Imam gtx 760 sa 4 gb VRAM, a nije ni blizu niti jedne nove grafe sa toliko video memorije. Poanta je da su rx 580 bile precijenjene zbog majninga, i još uvijek drže cijenu,a nisu baš neke grafe za današnje pojmove, realno nove u trgovini da se prodaju za 1200kn bilo bi ok, a ti po toj cijeni imaš još optimista na njuškalu koji su uvjereni ta da grafa toliko vrijedi. 

 

Nije presudna ali moze biti limitirajuci faktor u novijim igrama, pogotovo na 1440p koji spominjes.

Po kojoj to logici rx580 8gb treba biti 1.200kn a gtx1650s sa duplo manje video memorije chipa iste snage kostat vise a biti bolja kupnja? RX570/580 su i dalje best buy budzet kartice, pogotovo 570 koja se nađe nova vec od 1.000kn.

 

https://www.techspot.com/review/1945-nvidia-geforce-gtx-1650-super/

 

 

 

Nisam ju kupio sa ciljem 1440p gaminga, nego da imam  grafu koja je solidna za svakodnevno korištenje, pa sam se ugodno iznenadio što može u igrama. Po logici je sve precijenjeno, pogotovo u našim dućanima, a ta 1650s je po testovima nešto sitno jača od rx 580 8gb tako da opet cijena rx 580 nema smisla...kažeš da je rx 570 za 1100kn best buy, a ova 1650s za 300 kn više pomete pod s njom. Po tvojoj logici onda gtx 1660 vrijedi manje od rx 580 8gb jer ima manje VRAM-a, nema veze što je bolja i jača grafa.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne vidim kako je to "puno" 3.100kn za dobar model rx5700 a nije puno 3.400kn za 5700xt jer taj xt je brza koliko je i skuplja, a njemu koji je pocetni budzet bio 2.500kn pa se protegnuo za ovo sigurno tih 300kn znaci.

 

https://www.google.com/amp/s/www.techspot.com/amp/review/1870-amd-radeon-rx-5700/

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lobotomac90 kaže...
ibme74 kaže...
lobotomac90 kaže...
ibme74 kaže...
lobotomac90 kaže...

 

 Što je najgore od svega i danas ima rx 580 po dućanima od 1600 kn 

 

Da, ali ta RX580 od 1.600kn ima duplo više VRAM-a nego gtx1650s

 

Pa dobro, ali nije video memorija presudna što se tiče jačine grafičke. Imam gtx 760 sa 4 gb VRAM, a nije ni blizu niti jedne nove grafe sa toliko video memorije. Poanta je da su rx 580 bile precijenjene zbog majninga, i još uvijek drže cijenu,a nisu baš neke grafe za današnje pojmove, realno nove u trgovini da se prodaju za 1200kn bilo bi ok, a ti po toj cijeni imaš još optimista na njuškalu koji su uvjereni ta da grafa toliko vrijedi. 

 

Nije presudna ali moze biti limitirajuci faktor u novijim igrama, pogotovo na 1440p koji spominjes.

Po kojoj to logici rx580 8gb treba biti 1.200kn a gtx1650s sa duplo manje video memorije chipa iste snage kostat vise a biti bolja kupnja? RX570/580 su i dalje best buy budzet kartice, pogotovo 570 koja se nađe nova vec od 1.000kn.

 

https://www.techspot.com/review/1945-nvidia-geforce-gtx-1650-super/

 

 

 

Nisam ju kupio sa ciljem 1440p gaminga, nego da imam  grafu koja je solidna za svakodnevno korištenje, pa sam se ugodno iznenadio što može u igrama. Po logici je sve precijenjeno, pogotovo u našim dućanima, a ta 1650s je po testovima nešto sitno jača od rx 580 8gb tako da opet cijena rx 580 nema smisla...kažeš da je rx 570 za 1100kn best buy, a ova 1650s za 300 kn više pomete pod s njom. Po tvojoj logici onda gtx 1660 vrijedi manje od rx 580 8gb jer ima manje VRAM-a, nema veze što je bolja i jača grafa.

 

O cemu ti pricas lol? Ajde idem redeom.

Ta 1650s nije "sitno jaca" nego je kartica istog ranga, jesi se uopce potrudio otvoriti link? 

 

On average the GTX 1650 Super is comparable to the Radeon RX 580 as a single frame separates them.

 

nije 1.100kn rx570 nego ide od 999kn rx570 i da, best buy budzet kartica za 1080p bez dileme, i nisam znao da je cca 10% vece performanse za 400kn vise smatra da se "mete pod s njom" rofl.

 

Ne stavljaj mi rijeci u usta bezveze, nisam rekao da je VRAM presuđujući faktor nego da je vise bolje, odi upali neki VRAM demanding naslov pa ces vidjeti koliko ce ta 1650s vise stucat i imat stuttering nego kartica istog ranga sa 6+GB VRAM-a, a budi siguran da ce s vremenom opet ta RX580 8GB bolje dtariti, što zbog duže podrške za druvere što zbog već spomenute duplo vece video memorije koja ce doci do izrazaja u sve vise VRAM željnih naslova.

 

BTW ne znam zasto se drzat "1.600kn" kada se ta kartica nadje i za cijenu gtx1650s klik (s tim da u uziju jos na tu cijenu ide 3% popusta za forumase).

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 9:28 (ibme74).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
lobotomac90 kaže...
ibme74 kaže...
lobotomac90 kaže...
ibme74 kaže...
lobotomac90 kaže...

 

 Što je najgore od svega i danas ima rx 580 po dućanima od 1600 kn 

 

Da, ali ta RX580 od 1.600kn ima duplo više VRAM-a nego gtx1650s

 

Pa dobro, ali nije video memorija presudna što se tiče jačine grafičke. Imam gtx 760 sa 4 gb VRAM, a nije ni blizu niti jedne nove grafe sa toliko video memorije. Poanta je da su rx 580 bile precijenjene zbog majninga, i još uvijek drže cijenu,a nisu baš neke grafe za današnje pojmove, realno nove u trgovini da se prodaju za 1200kn bilo bi ok, a ti po toj cijeni imaš još optimista na njuškalu koji su uvjereni ta da grafa toliko vrijedi. 

 

Nije presudna ali moze biti limitirajuci faktor u novijim igrama, pogotovo na 1440p koji spominjes.

Po kojoj to logici rx580 8gb treba biti 1.200kn a gtx1650s sa duplo manje video memorije chipa iste snage kostat vise a biti bolja kupnja? RX570/580 su i dalje best buy budzet kartice, pogotovo 570 koja se nađe nova vec od 1.000kn.

 

https://www.techspot.com/review/1945-nvidia-geforce-gtx-1650-super/

 

 

 

Nisam ju kupio sa ciljem 1440p gaminga, nego da imam  grafu koja je solidna za svakodnevno korištenje, pa sam se ugodno iznenadio što može u igrama. Po logici je sve precijenjeno, pogotovo u našim dućanima, a ta 1650s je po testovima nešto sitno jača od rx 580 8gb tako da opet cijena rx 580 nema smisla...kažeš da je rx 570 za 1100kn best buy, a ova 1650s za 300 kn više pomete pod s njom. Po tvojoj logici onda gtx 1660 vrijedi manje od rx 580 8gb jer ima manje VRAM-a, nema veze što je bolja i jača grafa.

 

O cemu ti pricas lol? Ajde idem redeom.

Ta 1650s nije "sitno jaca" nego je kartica istog ranga, jesi se uopce potrudio otvoriti link? 

 

On average the GTX 1650 Super is comparable to the Radeon RX 580 as a single frame separates them.

 

nije 1.100kn rx570 nego ide od 999kn rx570 i da, best buy budzet kartica za 1080p bez dileme, i nisam znao da je cca 10% vece performanse za 400kn vise smatra da se "mete pod s njom" rofl.

 

Ne stavljaj mi rijeci u usta bezveze, nisam rekao da je VRAM presuđujući faktor nego da je vise bolje, odi upali neki VRAM demanding naslov pa ces vidjeti koliko ce ta 1650s vise stucat i imat stuttering nego kartica istog ranga sa 6+GB VRAM-a, a budi siguran da ce s vremenom opet ta RX580 8GB bolje dtariti, što zbog duže podrške za druvere što zbog već spomenute duplo vece video memorije koja ce doci do izrazaja u sve vise VRAM željnih naslova.

 

Zašto se uzbuđuješ toliko? Ne znam jesam te uvrijedio s nečim ili si jednostavno takav?

Evo idemo redom : 

 
 https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1650S-Super-vs-AMD-RX-580/4058vs3923 Podjednake su, ovisno od igre do igre, dok gtxicia u više igara ima po koji fps više, imaš gro videa gdje je takva situacija, ali eto recimo da su jednake, a opet je 1650s jeftinija. Rx 570 je 1000kn u infokomu na akciji samo za keš (tako kaže nabava), prva sljedeća je u admu za 1200kn tako da ajmo se uhvatiti ove druge, jer iskreno nemam pojma što je infokom i ne bi tamo kupovao sigurno, držimo se "jačih" trgovina sa IT opremom. Ta ista rx 570 je u svakoj igri slabija za 10 fpsa, pa i više, opet ovisi od naslova...po meni itekako osjetna razlika pogotovo ako je na granici između štekanja i fluidnog.

Siguran sam da neće rx 580 biti bolja nego što je, jer joj vrijeme prolazi, a ni s njom se ne možeš ugodno igrati u 1440p bez spuštanja detalja unatoč 8gb VRAM-a.

EDIT: ne kupuju svi za keš pa onda nije ta cijena koju si naveo, no dobro.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 9:59 (lobotomac90).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mislim da ovdje imamo slučaj "kupio sam grafičku karticu i to je najbolja kartica na svijetu".

Drago mi je da si zadovoljan kupnjom, ali lupetaš gluposti. Cijene novih rx 580 u dućanima više nema smisla gledati jer su u mnogima ostale neažurirane, a cijene pojedinih bisera na njuškalu još manje.

Polovna rx 580 bi definitivno bila bolja kupnja jer bi prošao 600 kn jeftinije za gotovo iste performanse. A novu bih gledao minimalno 1660s za 2000 kn koja jede 1650s za doručak.

Cijenovni rank od 1500kn je baš neka crna rupa gdje ništa nije isplativo, tu bih možda upale polovne 1070/1070ti.
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Mislim da ovdje imamo slučaj "kupio sam grafičku karticu i to je najbolja kartica na svijetu".

Drago mi je da si zadovoljan kupnjom, ali lupetaš gluposti. Cijene novih rx 580 u dućanima više nema smisla gledati jer su u mnogima ostale neažurirane, a cijene pojedinih bisera na njuškalu još manje.

Polovna rx 580 bi definitivno bila bolja kupnja jer bi prošao 600 kn jeftinije za gotovo iste performanse. A novu bih gledao minimalno 1660s za 2000 kn koja jede 1650s za doručak.

Cijenovni rank od 1500kn je baš neka crna rupa gdje ništa nije isplativo, tu bih možda upale polovne 1070/1070ti.

 

Mislim da si totalno u krivu. Gdje sam ja rekao da je to najbolja grafička jer sam ju kupio? Što sam ja rekao da je glupost? Naveo sam činjenice što se tiče cijene i performansi, gledao sam rx 580 jer je to ekvivalent ovome što sam kupio i grafičke stare 3 godine još uvijek drže cijenu kao da su ne znam što, a za 100-200 kn manje se dobije to isto. Polovno mi nije bila opcija jer sam uzeo na rate, a uzimati nešto staro bez jamstva ne volim. Dakle u cjenovnom rangu za novo ispod 1500kn nema bolje i to je činjenica, eventualno ako se naleti na akciji na već spomentu rx 580 8gb za koju smo ustanovili da je ekvivalent ovoj 1650s, a po benchevima ispada da je opet ova gtx u više igara bolja za koji fps(totalno nebitno,ali tako je), barem trenutno. Slažem se da je 1660s odlična grafa, ali odličnih su i 600 kn razlike, ponavljam nisam uzeo grafu primarno za igre, gledao sam do 1500kn uzeti nešto da mi gura 4k monitor i za upaliti igru ako mi baš dođe, za što se pokazala grafa i više nego sposobna i htio sam podjeliti dojmove na forumu s ciljem da će možda nekome pomoći pri odluci oko kupnje jeftinije grafe, ali vidim da sam se zajebo jer se na mene prosipa drvlje i kamenje i sve se krivo interpretira s ciljem da se popljuje to što sam kupio,a ne vidim razlog zašto.  Primjetio sam da je dosta na forumu onih koji samo čekaju kako bi lupili kontru i raspravljali se, amd fanovi lupaju jedno, intel i nvidia drugo, bitno da je kontra...koga boli ona stvar jel amd ili nvidia u pitanju ako je onaj tko je kupio proizvod zadovoljan, imam feeling da dosta forumaša na taj način lječi frustracije i nezadovoljstvo, ista fora BMW je bolji od Audija i suprotno. Malo manje toksičnih komentara ne bi škodilo na forumu. Toliko od mene, svoje sam rekao, neda mi se više raspravljati jer je krenulo sve u krivom smjeru. Pozdrav!

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kolega je tu na forumu stavio ovu karticu https://www.adm.hr/asrock-rx5600xt-challenger-d-6g-oc-90-ga1xzz-00uanf/097.200.321/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

kao dobru ponudu pa me zanima vaše mišljenje o njoj. Da li je to nekakav best buy ili se isplati dodati još nešto novca za nešto puno bolj?  Moram naglasiti da nisam nekakav zahtjevan igrač al eto opet bi volio da nove igre vrte normalno. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ivan7 kaže...

Kolega je tu na forumu stavio ovu karticu https://www.adm.hr/asrock-rx5600xt-challenger-d-6g-oc-90-ga1xzz-00uanf/097.200.321/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

kao dobru ponudu pa me zanima vaše mišljenje o njoj. Da li je to nekakav best buy ili se isplati dodati još nešto novca za nešto puno bolj?  Moram naglasiti da nisam nekakav zahtjevan igrač al eto opet bi volio da nove igre vrte normalno. 

 To je jako dobra kartica, sa novijim biosom ima dosta bolje performanse (po onom sta asrock kaze, boosta do nekih 1750). Ali i da ne boosta do tolko, opet je best buy za ovu lovu. Za 100kn manje jedino imas GTX 1660 Super koja je opet slabija kartica.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da li ovaj procesor moze sve to gurat kako triba?

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ivan7 kaže...

Da li ovaj procesor moze sve to gurat kako triba?

 Trebao bi, ako igras na 1080p rezi onda bi se mogao negdje pojavit bn posto se radi o 4/8 procu. Bilo bi dobro stavit jos jedan 8gb stick da to radi u dual channelu pa bi se jos bolje uklopilo.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lobotomac90 kaže...

 

Zašto se uzbuđuješ toliko? Ne znam jesam te uvrijedio s nečim ili si jednostavno takav?

Evo idemo redom : 

 
 https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1650S-Super-vs-AMD-RX-580/4058vs3923 Podjednake su, ovisno od igre do igre, dok gtxicia u više igara ima po koji fps više, imaš gro videa gdje je takva situacija, ali eto recimo da su jednake, a opet je 1650s jeftinija. Rx 570 je 1000kn u infokomu na akciji samo za keš (tako kaže nabava), prva sljedeća je u admu za 1200kn tako da ajmo se uhvatiti ove druge, jer iskreno nemam pojma što je infokom i ne bi tamo kupovao sigurno, držimo se "jačih" trgovina sa IT opremom. Ta ista rx 570 je u svakoj igri slabija za 10 fpsa, pa i više, opet ovisi od naslova...po meni itekako osjetna razlika pogotovo ako je na granici između štekanja i fluidnog.

Siguran sam da neće rx 580 biti bolja nego što je, jer joj vrijeme prolazi, a ni s njom se ne možeš ugodno igrati u 1440p bez spuštanja detalja unatoč 8gb VRAM-a.

EDIT: ne kupuju svi za keš pa onda nije ta cijena koju si naveo, no dobro.

 

Uzbuđujem? Samo ispravljam stvari koje pišeš i koje su totalno netočne jer ima ljudi koji se ne razumiju tliko a čitaju ove teme.

Ne kužim šta linkaš te lijeve kanala pokraj linka sa hardware unboxed gdje se sve fino vidi i gdje je omjer igara izjednačen sa nvidia i amd optimiziranim naslovima da se dobije neka sredina i pravi prikaz stanja? Osim toga čak i na tim videima se vidi da su to kartice istog ranga (iako ima više Nvidia optimiziranih naslova) dok ti tvrdiš da je "1650s sitno jača" (slika1).

GPU Userbenchmark koriste valjda jedino klinci od 10 godina za usporedbu grafa, imaju smisla koliko i CPU/GPU BN kalkulatori.

Opet ti pričaš da je 1650s jeftinija, kako je jeftinija kad koštaju isto, evo od sad neću linkat nego ću crtat (stavljam slike u prilog dolje, najeftinija RX580 8GB sa 3 godine gare 1.413kn (slika2) u Uzi Shopu, najjeftinija GTX1650s 4GB sa 2 godine gare 1.399kn (slika3)) - i to sam gledao po "Bits And Bytes" koje je isto tamo neka trgovina kao infokom, ako ćemo se držati "jačih trgovina sa IT opremom" najjeftinija gtx1650s sa dva venta je 1.484kn u ADM-u što znači da je i skuplja od rx580 8gb .

RX570 je do "jučer" bila 1.100kn u nekoliko trgovina ali su rasprodane, a bit će ih sigurno još po tim cijenama jer idu kao vruće kifle, razlika je 10fps-a ali je i osjetna razlika u 300-400kn, velika razlika nekome tko slaže budžet konfu od cca 4k kuna, za te pare kupi napajanje ili veci ssd. BTW te od 1.250kn su također 8GB modeli.

Kad se već tako hvataš cijene, uhvati se i ove za RX580 a ne tupi da je skuplja od gtx1650s .

Razlika je u 10 fps iznad 60, tako da to nije na granici štekanja nikako, kada rx570 bude smeće za gaming bit će i ove dvije gore spomenute po pitanju snage čipa.

Bit će sigurno bolja, tako su 2015. godine govorili "slobodno kupite R9 380/GTX960 sa 2GB VRAM-a, nema potrebe nadoplaćivat za 4GB modele" pa su se već godinu dana poslije udarali u glavu kada su krenile izlazit Forza Horizon 3, BF1, CoD IW, Mafia 3 i sl. naslovi koji su bez problema pojeli 2GB VRAM-a i dolazilo je do užasnog stuttera i frejm dropova.
Neće bolje ostariti od RX580 to ti garantiram, kada su izaše GTX960 i R9 380 nvidia je čak bila cca 10% brža kartica, pogledaj stanje dns (slika 4), R9 380 je 14% brža, ista stvar je bila i sa GTX1060 vs RX480/580 gdje je GTX-ica po izlasku imala bolje rezultate a danas je 580 čak malo brža kartica (slika 6).

u ovom slučaju će razlika biti još veća jer će u nadolazćim godinama biti jaku puno VRAM hungry igara i to će kod gtx1650s biti limitirajući faktor (pričam o 1080p).
Pa ne kupuju svi ni gtx1650s za keš pa nijr opet ni ta cijena koju ti navodiš zbog načina plaćanja, ne kužim kakva ti je to argument? 

 

 

Kresaux kaže...
Mislim da ovdje imamo slučaj "kupio sam grafičku karticu i to je najbolja kartica na svijetu".

 

Upravo to 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 19:42 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Asrock challenger je drek, a ne jako dobra grafa. Jako dobre grafe su pulse ili red devil modeli s duplo većim hladnjakom, challenger je na dnu ljestvice i nikako se ne može vezati uz izraz jako dobra.
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, interesira me samo okvirna procjena sapphire 5500xt 8gb nudi mi se za 1200kn nova, dobivena kao servisna zamjena. Isplati li mi se ovo uzeti? Potrebna mi je prvenstveno za gaming, imam ryzen 1600AF, nisam neki prezahtjevni user i volio bih da mi to sve traje 5+ godina. Najvise sam na CS:GO i vjerojatno ovaj novi COD. Hvala

PSN: Carlikaa
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Asrock challenger je drek, a ne jako dobra grafa. Jako dobre grafe su pulse ili red devil modeli s duplo većim hladnjakom, challenger je na dnu ljestvice i nikako se ne može vezati uz izraz jako dobra.

 Daj nemoj govorit da je drek kad nije, jel tebi svaka grafa mora radit na 60 stupnjeva ? Pa lik na jednoj grupi ima RX 5700 Challenger, nejde mu prek 75 koju god igru da pokrene, ventove ne cuje jer normalno koristi slusalice.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Hehe, koristi slušalice. I to je izlika za ventove koji glume helikopter na preko 2.000 okretaja. Pa moja grafa nije išla preko 65 stupnjeva i ventovi na 1.100 okretaja, kad sam je za probu nafrljio na 2.000rpm bila je glasna za popizdit.
Još jednom - ne, nije jako dobra, možeš reći da je ok i to je sve, jer što je onda pulse ili nitro ako je ova 'jako dobra'. Za preporuku moraš napomenuti da je vruća i glasna i ako se koriste slušalice da može proć, to je sve.
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Moze proci s undervoltom i custom fan krivuljom sto je 5 min posla. Ventovi tada nebi trebali biti vrlo glasni u gamingu kada covjek slabije cuje komp slusao na slusalicama ili zvucnicima. Da ce se cut, sigurno oce. Bolje kupit grafu vani, ali u HR joj bas i nema konkurencije za ove kaj traze oko 2000kn..
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice