Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.458
|
čitano: 5.544.452
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam konfu pod moj pc

Naime danas instaliram cod4

I krenem igrat i nestane signala 

 

To nije prvi put vec

Imam bit da je graficka na zamaku

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
robert1995 kaže...

Imam konfu pod moj pc

Naime danas instaliram cod4

I krenem igrat i nestane signala 

 

To nije prvi put vec

Imam bit da je graficka na zamaku

 nestane signala, ali igra radi? ako igra i dalje radi, onda je monitor (kabel, izlaz, nešto treće).

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav

Zanima me koja je "novija" grafa jednaka ili bolja od radeonke hd 6870 ?

Hvala!

::;;;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
WiNAmDGAMer kaže...

Pozdrav

Zanima me koja je "novija" grafa jednaka ili bolja od radeonke hd 6870 ?

Hvala!

 od novih gtx750Ti/r7 260x/r7 265 su nesto bolje! od starije serije gtx 650ti boost i hd7850/7870!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ranko091 kaže...
robert1995 kaže...

Imam konfu pod moj pc

Naime danas instaliram cod4

I krenem igrat i nestane signala 

 

To nije prvi put vec

Imam bit da je graficka na zamaku

 nestane signala, ali igra radi? ako igra i dalje radi, onda je monitor (kabel, izlaz, nešto treće).

 

 nzn jel igra radi vjerojatno je 

samo pise nema signala i plavi ekran i u tom trenutku se vent od graficke cuje ko polijetanje aviona

8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ima li tko kakvih iskustava iz prve ruke sa Zotac grafama??  Ja sam se uvijek vrtio oko Sapphire, Asus, Gigabyte, Gainward...

Mislio sam uzet Asus Strix GTX 950, ali zapela mi za oko Zotac GTX 950 Amp!, a koliko sam vidio recenzije na netu su dobre.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Zotac AMP modeli su uvijek bili ok.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

 

Zotac je za NVIDIU, kao Sapphire za AMD. Mislim doslovno da je; zotac= sapphire, to sam davno negdi procitao.

 

Tako da .

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2015 11:34 (metallic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...

 

Zotac je za NVIDIU, kao Sapphire za AMD. Mislim da; zotac= sapphire, to sam davno negdi procitao.

 

Tako da .

Kod AMD realno Sapphire je iznad svetog Asusa i recimo Gige za klasu iznad od 7xxx serije pa nadalje :)

 

Zotac amp je mrak grafa ne mozes pogrijesiti

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Thx

Najvjerojatnije ću je uzet jer je sad otprilike iste cijene kao i Asus STRIX, a ide na 1200+ MHz. U recenziji sam pročitao da je malo bučnija od Asusa pod punim opterećenjem, ali koga briga kad imaš slušalice na glavi. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ima li koja nVidijina grafička kartica do oko 1000 kn da ima DisplayPort priključak (i po mogućnosti da podržava DirectX 12, ali to mi je manje važno jer mi je igranje sporedna stvar)?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zabaleta kaže...

Ima li koja nVidijina grafička kartica do oko 1000 kn da ima DisplayPort priključak (i po mogućnosti da podržava DirectX 12, ali to mi je manje važno jer mi je igranje sporedna stvar)?

 Vidio sam display port na gtx 950

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...
metallic kaže...

 

Zotac je za NVIDIU, kao Sapphire za AMD. Mislim da; zotac= sapphire, to sam davno negdi procitao.

 

Tako da .

Kod AMD realno Sapphire je iznad svetog Asusa i recimo Gige za klasu iznad od 7xxx serije pa nadalje :)

 

Zotac amp je mrak grafa ne mozes pogrijesiti

 Sapphire je naravno TOP kod Radeona to je uvijek tako i bilo i iz generacije u generaciju se pokazuje da je i dalje tako na zadovoljstvo svih pripadnika crvenog tabora i ljubitelja Sapphire-a. Ali ASUS nije neka sveta krava nego stvarno radi vrhunski hardver što je je, ne može se puno prigovoriti. Da, ima ljudi koji su se žalili ali ja osobno ASUS preferiram prije bilo koga jer me do sad nikad nije razočarao.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nicky.sl kaže...
zabaleta kaže...

Ima li koja nVidijina grafička kartica do oko 1000 kn da ima DisplayPort priključak (i po mogućnosti da podržava DirectX 12, ali to mi je manje važno jer mi je igranje sporedna stvar)?

 Vidio sam display port na gtx 950

 To mi se čini kao overkill za moje potrebe (rad u Photoshopu i drugim grafičkim programima, igre igram dosta rijetko, a nije mi ni baš bitno da budu na najjačim postavkama), a i za moj budžet.

8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nastavak moje problematike...nakon 3gigabyte G1 i 1 asus strix kartice (gtx 970) sam zavrsio na R9 390  sapphire nitro grafi...jedina sa najmanje izrazenim coil whineom plus to uzeo Corsair AX760 napajanje...ali prva stvar koju sam primjetio kod grafe naspram g1 gaming nvidie je razlika u temperaturi....i to razlika u 15°C  u loadu te u idleu ..oke ovoj se gase ventovi do odredjene temp ali g1 je bila necujna u idleu  i hladnija( 29°C) dok je R9 32+...za fps kako gdje...vrijeme ce pokazati...htio bih radije nvifiu ali eto...nazalost nakon par kartica problemi i presao na amd...jedina stvar koja se desava moguce do drivera amda pointer na misu popizdi iz nepoznatog razloga pa ak netko zna fix slobodno se javi..15.7.1 driver

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zamolio bi vas za preporuku koju graficku da uzmem u odnosu na moje napajanje isao bi do negdje 1500 kuna moze i njuskalo.

 

Uglavnom htio bi da mogu vrtiti na 1080p sve barem an medium ili high a da ide stabilno bez nekih trazanja. Ova moja vec daje signlae salbosti vidi se da je moderne igre guse.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Selverak kaže...

Zamolio bi vas za preporuku koju graficku da uzmem u odnosu na moje napajanje isao bi do negdje 1500 kuna moze i njuskalo.

 

Uglavnom htio bi da mogu vrtiti na 1080p sve barem an medium ili high a da ide stabilno bez nekih trazanja. Ova moja vec daje signlae salbosti vidi se da je moderne igre guse.

r9 380/gtx 960
Bilo koja sa 3 god gare 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...
Selverak kaže...

Zamolio bi vas za preporuku koju graficku da uzmem u odnosu na moje napajanje isao bi do negdje 1500 kuna moze i njuskalo.

 

Uglavnom htio bi da mogu vrtiti na 1080p sve barem an medium ili high a da ide stabilno bez nekih trazanja. Ova moja vec daje signlae salbosti vidi se da je moderne igre guse.

r9 380/gtx 960
Bilo koja sa 3 god gare 

 E hvala vidim da R 380 ima 2x6 pin ulaz za struju sto nebi trebao biti problem jer toliko i sada moja 5830 ima. Vjerujem da bi sve iznad toga bilo previse za moje napajanje?

 

Nekako vise vucem na AMD ali vidit cu sto bude povolnije uglavnom opet hvala :)

 

Jos sam samo htio pitati bili moj komp mogao potegnuti GTX 970?

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mogao bi naravno, trebao bi clocknuti proc 4.4-4.6 da se smanji bottleneck u nekim naslovima.
Svejedno koju grafu uzeo obavezno digni Win10 ili bar 8.1 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...

Mogao bi naravno, trebao bi clocknuti proc 4.4-4.6 da se smanji bottleneck u nekim naslovima.
Svejedno koju grafu uzeo obavezno digni Win10 ili bar 8.1 

 Vec imam windows 10 i stablina clock na 4.2 bez podizanja voltaze. VIdjeti cu mozda se stripim malo ustedim jos i maznem si 970.

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

koju polovnu grafu uzeti za konfu pod "moj pc" ?  budžet bi bio oko 700-800kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

R9 270. Od Nvidije nemaš pandana jer je GTX 760 nešto skuplja od toga polovna a nema više baš po oglasima GTX 660 Ti grafi.

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/nvidia/msi-n970-game-4g/

 

kupio bih ovu karticu jeli mi to isplativo te koliko mogu dobiti za svoju ima još 1god garancije

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kad će nova generacija grafičkih kartica od nvidie?

Ima li kakvih novosti o tome?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Rakun kaže...

Kad će nova generacija grafičkih kartica od nvidie?

Ima li kakvih novosti o tome?

 samo sto nije, donijet ce nevidene perfomanse

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-pascal-2016/223317.aspx?jumpto=4850988&sort=asc&view=flat

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
Rakun kaže...

Kad će nova generacija grafičkih kartica od nvidie?

Ima li kakvih novosti o tome?

 samo sto nije, donijet ce nevidene perfomanse

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-pascal-2016/223317.aspx?jumpto=4850988&sort=asc&view=flat

lp

 sta to znaci da trebam pricekat pascalcu onda?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
njuska11 kaže...

 sta to znaci da trebam pricekat pascalcu onda?

ma imas danas grafa koje sve naslove vrte u max 1080p za tako malo para, sumnjam da ce biti velike razlike u "novoj" generaciji, cisto sumnjam......

 

Jer realno kad je tehnologija u pitanju, kad god kupis najnovije "sutra" je ona vec stara...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2015 22:17 (chaselol).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
njuska11 kaže...

 sta to znaci da trebam pricekat pascalcu onda?

 ja bih ti rekao da i pascal preskočiš. 280x je dovoljno dobra kartica, a za to 30- 40 % (gtx 970) ubrzanje mislim da nema smisla bacat pare. ako pascal probije granicu od 60 -70 % bolje nego tvoja sad, onda ok. ali ako ne, drž se te 280x. a poslije pascala će vjerovatno serija bit i 100% jača, a to je već sigurna investicija.

 

iako me fascinira, zašto ne naprave da je svaka serija 100% jača. vražja konzumerska politika.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ranko091 kaže...
njuska11 kaže...

 sta to znaci da trebam pricekat pascalcu onda?

 ja bih ti rekao da i pascal preskočiš. 280x je dovoljno dobra kartica, a za to 30- 40 % (gtx 970) ubrzanje mislim da nema smisla bacat pare. ako pascal probije granicu od 60 -70 % bolje nego tvoja sad, onda ok. ali ako ne, drž se te 280x. a poslije pascala će vjerovatno serija bit i 100% jača, a to je već sigurna investicija.

 

iako me fascinira, zašto ne naprave da je svaka serija 100% jača. vražja konzumerska politika.

 Pa jednostavno nema potrebe za to s njihove strane. Sigurno već znaju što će izbacit novo i nakon Volte al eto kao što kažeš konzumerizam na vrhuncu. Dok god ljudi kupuju mogu slobodno raditi ovim tempom

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...
njuska11 kaže...

 sta to znaci da trebam pricekat pascalcu onda?

ma imas danas grafa koje sve naslove vrte u max 1080p za tako malo para, sumnjam da ce biti velike razlike u "novoj" generaciji, cisto sumnjam......

 

Jer realno kad je tehnologija u pitanju, kad god kupis najnovije "sutra" je ona vec stara...

Pa sve grafe mogu sve naslove vrtiti na max, al ni jedna bez obzira na cijenu ne moze imati 60fps lock u svim naslovima sa svime na max, ukljucujuci titan x.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice