Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

poruka: 18
|
čitano: 6.502
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

bok!

prije par dana mi je poceo ropati komp jer je bio pun prasine, posto sam doma imao radove, i sve je bilo puno prasine. Ja sam uzeo kantu i sve ljepo rastavio i spuhao kompresorom. eh sad proc je ok, ali graficka me muci. zamjenio sam pastu vec 5 puta i nikako da ju slozim kak spada. Naime kad nista ne radim temperatura je oko 35-38C ali cim pokrenem mozilu skoci na 50C u roku jedne sekunde. Kad pokrenem bf3 grafa se zagrije do 93c a vent radi na 100%. kaj se tice hladnjaka on je 100% sjeo jer sam ga rastavio 5 puta i opet isto. Ventilator se vrti, grafa ne prikazuje nikakve artefakte, nije oc, nema prasine, napajanje dosta jako. Driveri najnoviji. Radi se o Sapphire 5770 vapor-X oc verzija sa onim kracim plavim pcb-om.

kad gledam yt, temp skoci s 38c na 65c

 

Jel je imao ko takav slucaj i kako ga je rijesio? moze neki savjet jer polagano gubim zivce, posto mi racunalo treba za faks.

Ostatak konfe:

955be, gigabyte 970a-ud3, 4gb rama, XFX 450w, ssd i 2 hard diska, kuciste otvoreno.

 

Link za vecu sliku

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 11:10 (Lord_Marko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

Koliko vidim na GPU-z , tebi vent NE radi ?

 

EDIT : vidim da Afterburner drukcije pokazuje , daj ti to pogledaj dal se vrti !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 11:31 (Haf932).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

probaj kad je grafa vruca, opipat ju samu grafu(polako da se ne speces) i hladnjak tj, bakrene cijevi aku su stvarno vruce i neopipljive onda je nesto do kartice ili mozda povlaci previse struje zbog neispravnog  napajanja.

13 godina
offline
Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

Zanimljivo da kolega ima isti problem ko ti ! Malo procitaj sto se pisalo !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje
Haf932 kaže...

Koliko vidim na GPU-z , tebi vent NE radi ?

 

EDIT : vidim da Afterburner drukcije pokazuje , daj ti to pogledaj dal se vrti !

radi on, cuje se ko mlazni avion, gpuz mi od prvog dana ne prikazuje dobro, dok msi da

antimon95 kaže...

probaj kad je grafa vruca, opipat ju samu grafu(polako da se ne speces) i hladnjak tj, bakrene cijevi aku su stvarno vruce i neopipljive onda je nesto do kartice ili mozda povlaci previse struje zbog neispravnog  napajanja.

hladnjak je hladan, a odozgora tj poleđina gpu-a je vruca ko sam vrag

Haf932 kaže...

Zanimljivo da kolega ima isti problem ko ti ! Malo procitaj sto se pisalo !

ok, bacam se na proucavanje

11 godina
online
Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

Imam istu karticu sa istim problemom i jedino što ima učinka na smanjenje temperature je spuštanje Memory Clock takta. Napravi u MSI Afterburneru ovakav profil: Core Clock ostavi na stock (860MHz), Memory Clock na 800MHz. Prilikom testiranja MSI Kombustorom, meni u GPU Z i MSI Afterburnerom temperatura neprelazi 100C, dok Kombustor i Speedfan istovremeno pokazuju temperaturu od 77C. U igri mi temperatura neprelazi 90C, što je donekle zadovoljavajuće. Kartica mi nikad nije prikazivala artefakte, već je samo trotlala (spuštala taktove) Memori Clock na 600MHz, kad dosegne temperaturu od 105C. Spuštanje Core Clocka ima zanemariv učinak na spuštanje temperature, tako da sam mišljenja da mi je otišla memorija (VRAM). Napon nemogu mjenjati mada sam sa Sapphire Trixx-om probao spustiti napon i clockove, ali kad stisnem Applay, clockovi se vrate na stock vrijednosti (860/1200). Probaj testirati pa nam javi rezultate.

 

EDIT: Meni se ne dešava da prilikom surfanja (Google Crome) ili gledanja klipova na YT temperatura puno skoči, nego poraste za 3-4C. Promjena drivera i stavljanje novog BIOS-a na karticu ne pomaže.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 13:08 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje
Mile 74 kaže...

Imam istu karticu sa istim problemom i jedino što ima učinka na smanjenje temperature je spuštanje Memory Clock takta. Napravi u MSI Afterburneru ovakav profil: Core Clock ostavi na stock (860MHz), Memory Clock na 800MHz. Prilikom testiranja MSI Kombustorom, meni u GPU Z i MSI Afterburnerom temperatura neprelazi 100C, dok Kombustor i Speedfan istovremeno pokazuju temperaturu od 77C. U igri mi temperatura neprelazi 90C, što je donekle zadovoljavajuće. Kartica mi nikad nije prikazivala artefakte, već je samo trotlala (spuštala taktove) Memori Clock na 600MHz, kad dosegne temperaturu od 105C. Spuštanje Core Clocka ima zanemariv učinak na spuštanje temperature, tako da sam mišljenja da mi je otišla memorija (VRAM). Napon nemogu mjenjati mada sam sa Sapphire Trixx-om probao spustiti napon i clockove, ali kad stisnem Applay, clockovi se vrate na stock vrijednosti (860/1200). Probaj testirati pa nam javi rezultate.

 

EDIT: Meni se ne dešava da prilikom surfanja (Google Crome) ili gledanja klipova na YT temperatura puno skoči, nego poraste za 3-4C. Promjena drivera i stavljanje novog BIOS-a na karticu ne pomaže.

napravio, i malo je bolje ide do 99c ali to nije to. pa koji je to vrag kartica je radila najnormalnije do jucer, kad je ispuhana i promjenio sam pastu i od onda je vruca ko k****. jedno mi nije jasno kak more poleđina chipa biti vrela a hladnjak koji je 100% pjeo na gpu je hladan ko led. mislim da nesto ne stima sa ovim vapor x hladnjakom, ali nemam to kak testirat jer nemam drugog hlanjaka

11 godina
online
Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

Čuj, 99 stupnjeva pod stres testom imam i ja, ali kad igram neku igru temperatura je 10 stupnjeva manja što kartica može podnjeti bez problema i neće trotlati. Moju je strgao je{#}ni Furmark stres test. Googlajući sam našao da neke HD 5770 imaju problema sa memoriskim čipovima, tako da jednostavno nemamo sreće. Vapor x je jedan od boljih hladnjaka i nevjerujem da ćeš promjenom hladnjaka nešto postići, osim što ćeš potrošiti 300kn bezveze. Ja sam na poleđinu kartice montirao jedan ventilator (nisam siguran 80 ili 90 milimetara - 1000 RPM) i kad idem igrati igru stavim da se ventilator od grafe vrti na 70%, tako da buka bude manja, a temperatura grafe bude najviše 90 stupnjeva.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 14:11 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

evo ti temperature nakon 15 min igranja novog hitmana core:860 mem:800

isti vrag je

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 14:30 (Lord_Marko).
11 godina
online
Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

Hmm...kod mene samo GPU temp. #2 ide na 100 stupnjeva pod stres testom a ostale temperature - GPU temp #1 na 77, GPU temp. #3 88 stupnjeva. Probaj smanjiti core clock taktove pa vidi ima li poboljšanja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 14:40 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

probao, isti vrag. mislim da se nesto s coolerom dogodilo. jer kad stavim furmark

izgasim brzo pc, rastavim grafu, hladnjak je hladan, a chip isto tako, ali na poleđiti iza gpu je vrelo

11 godina
online
Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

Evo slike kako je kod mene nakon 10min. igre Darksiders 2.

 

EDIT: Na sredini karice se nalazi GPU čip, a iznad njega i desno od njega se nalaze memoriski čipovi (VRAM). Skroz na desnoj strani se nalaze čipovi za regulaciju napona (VRM) sa ježićima na njima. Jedno od tog dvoje je otišlo ili čak obadvoje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 15:30 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

vis kak tvoj graf temperatura ide jednomjerno prema gore, a moj skoci na jedanput...

12 godina
offline
Re: Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

e da ako mozete izvadite karticu skinite sve sa nje i slikajte golu karticu bez hladnjaka i zatim slikajte hladnjak s obe strane, pa da vidimo i mi ostali kako to izgleda

15 godina
offline
Re: Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

budem u srijedu navecer posto mi ispitit traju na faxu...

15 godina
offline
Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

Evo opet sam rastavio graficku i opet isti varag. evo slike i video pa ak ko zna rjesenje....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje

Ja ću se također baviti s mijenjanjem paste na 5770 vapor x ovaj mjesec, javim kako će proći...

 

Si razmišljao kupiti novi hladnjak za grafičku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sapphire 5770 Vapor-x OC edition pregrijavanje
gin.tonic kaže...

Ja ću se također baviti s mijenjanjem paste na 5770 vapor x ovaj mjesec, javim kako će proći...

 

Si razmišljao kupiti novi hladnjak za grafičku?

ne, hladnjak kosta preko 300 kn a grafa kad je isravna vrijedi 400...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice