Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.920
|
čitano: 651.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Tebi se i inje hvata za brabonjke od grafičke

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

dery be like 

Moj PC  
13 0 hvala 3
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Đaba vam kućišta od 1000eura trebate se samo preseliti na arktik.Temp u prostoriji 17C

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
3 2 hvala 0
13 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Koji pačenik

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Jesi bukva ili bukvalan pa preozbiljno shvačaš ovo. Ako tako reagiraš ovde jadan ti je onaj s kojim živiš.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Probao sam DLSS3 to FSR3.0 mod.

Radi odlicno,upscale preko DLSS a frame generiranje od AMDa,probao u Cyberpunku i Witcheru 3.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Na mojoj konfi u Cyberpunk benchu dobijem average 65fps uz DLSS 3.5+FSR3.0

1440P DLSS Quality,sve maxed out path trace.

Velik skok naspram verzije bez frame generacije ali moram naglasit da iako imam u globalu iznad 60fps na ovaj nacin da to nema glatkocu nativnih 60fps...vise nesto kao 40fps mod na Ps5 igrama ili malo gladje/fluidnije od toga.

Jako jako blizu osjecaja 60fps glatkoce i daleko bolje nego bez frame generacije,barem na gamepadu.

I naravno ovo je mod a ne nativna podrska od AMDa ili Nvidie pa je moguce da to moze bit cak i bolje.

 

Za one koji ne znaju o cemu se radi.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Za ugodno igranje uz FG treba minimum 60 pravih fpsa.

 

AMD Software: Adrenalin Edition Preview Driver for AMD Fluid Motion Frames Release Notes | AMD

 

  • AFMF is recommended to be enabled while the game is running at minimum fps of 60.

 

11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Gdje kupiti 1x8 pin za graficku...imam neki al ima jos jedan pipak a to mi je pokraj pa bude ruzno...hocu samo taj jedan po 8 

 

I gdje ima ovo za sakrit kablove neznam kako se to zove

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
GSP kaže...

Gdje kupiti 1x8 pin za graficku...imam neki al ima jos jedan pipak a to mi je pokraj pa bude ruzno...hocu samo taj jedan po 8 

 

I gdje ima ovo za sakrit kablove neznam kako se to zove

 Cablemod

 

Ja sam preko Casekinga uzimao njihove.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Jel ima kaj kod nas jer mi treba kroz par dana

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

 Jel ima jos tkoda mu nesto treba jer nesaljaju ispod 10 eura a ovo dodje par jewrića

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
GSP kaže...

 Jel ima jos tkoda mu nesto treba jer nesaljaju ispod 10 eura a ovo dodje par jewrića

 Naručiš si duži pa imaš za par put jer se oba daju rezati na odgovarajuću dužinu.

Ili dodaš još neku sitnicu u narudžbu, ima na Temu zanimljivih stvari.

Tako ti je jednostavnije nego si komplicirati sve to skupa s primopredajom naručenog s random forumašem.

Tigar Krezumica
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Za ugodno igranje uz FG treba minimum 60 pravih fpsa.

 

AMD Software: Adrenalin Edition Preview Driver for AMD Fluid Motion Frames Release Notes | AMD

 

  • AFMF is recommended to be enabled while the game is running at minimum fps of 60.

 

Isto kao sto je bila preporuka ne koristit DLSS ispod 4K pa si ga ti koristio na 1080p i upscalo sa 240p i dizao to u nebo te naglasavao kako je to fenomenalno 🥂🥂🥂

Tebi bi frame generacija bila prihvatljiva i sa baznih 15fps 🥂

12 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ekipa, svima Sretan Božić !

 

Btw, mala digresija - naš stari prijatelj Elric (Tech of Tomorrow) je malo u kurcu, moli za pomoć (što nije nikome lako), a svi smo ga rado prije gledali

 

tako da tko je voljan mini uplatom pomoći guruu u blagdansko vrijeme - evo video sa linkom.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
10 0 hvala 2
8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Saga se nastavlja....

 

Baš gledam ovih dana videe popravaka, i postala je prava pošast (logično, jer je kartica relativno kratko na tržištu, tek je sad prava poplava slučajeva).

I još, ktome, masovna pucanja PCB-a kod PCI porta (logično, grafa sama ima valjda 10 kila), kaj većinom nema računice popravljat, i ogroman broj slučajeva gdje su padovi otrgnuti (isto neisplativ popravak), što se moglo lako riješit drugačijim sustavom polaganja maske na traceove (AMD to vrhunski radi).

 

I narod sad, umjesto da diže kolektivne tužbe (ili bar u Europi, EU obično zna pritiskat proizvođače), šuti ko zaliven...

Dok ne počnu redoviti požari i eventualne ljudske žrtve, onda im tek bude došlo iz guzice u glavu...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2024 14:50 (fer-de-lance).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Moja 4090 je savrseno, evo, bas igram ko lud heroes of might and magic 4!

 

Niti da se oznoji malecka!

 

Pica samo takva!

 

\o/

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Heroji su top, ova skalamerija od 4090 i ne baš toliko no šta češ

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Što kupiti za 1080p 60 hz a da ne treba dodatno 8-pin napajanje  ?

Trenutna konfa i5 10gen, 16gb RAM

Trust Me, I'm an Engineer :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
https://m.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-graficka-kartica-kfa2-gtx-1650/296263

Možda ovo? Nzn šta drugo ne zahtjeva dodatno napajanje a da nije samo nešto da daje sliku
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Volume kaže...
https://m.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-graficka-kartica-kfa2-gtx-1650/296263

Možda ovo? Nzn šta drugo ne zahtjeva dodatno napajanje a da nije samo nešto da daje sliku

 Nije baš utješan odgovor :D

 

Ja sam msilio daje to napredovalo dovoljno pa se može nešto uzeti i takvoga.

 

Mogu kupiti onda adapter 2 molexa u 8pin, pa ajmo prefmulirati pitanje, šta uzeti za 1080p60 do 250€?

Trust Me, I'm an Engineer :)
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ako prolazi polovno gledaj rtx 3060ti, ako bi novo rx 6650xt

Koje napajanje imaš? Nemoj stavljati na neki šrot
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ima li velike razlike 6650 i 6600 ?

 ovo mi se cini OK cijena

https://www.futura-it.hr/vga-asr-rx6600-challenger-d-8g-90-ga2rzz-00uanf/187588/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Nezz koje je  napajanje, za bratiča je, moram zaviriti u konfu, msilim da je noname 500w(ako me pamčenje dobro služi)

Trust Me, I'm an Engineer :)
3 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Volume kaže...
Ako prolazi polovno gledaj rtx 3060ti, ako bi novo rx 6650xt

Koje napajanje imaš? Nemoj stavljati na neki šrot

 Te graficke doslovno moze staviti na najveci šrot

13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Rx 6650 xt je brža kakvih 20% od rx 6600, a 15 eura je iznad tvog budžeta pa vidi... 6600 je nekakav minimum na koji bi osobno iša. Možeš bacit oko i na 6600xt

Borise ne kenjaj :) Stavit na neki ms šrot da mu plane isti dan
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
benko kaže...

Ima li velike razlike 6650 i 6600 ?

 ovo mi se cini OK cijena

https://www.futura-it.hr/vga-asr-rx6600-challenger-d-8g-90-ga2rzz-00uanf/187588/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Nezz koje je  napajanje, za bratiča je, moram zaviriti u konfu, msilim da je noname 500w(ako me pamčenje dobro služi)

 Bolje kupiti neko novo noname napajanje koje ima 8pin nego se igrati sa molexima. 


3 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Volume kaže...
Rx 6650 xt je brža kakvih 20% od rx 6600, a 15 eura je iznad tvog budžeta pa vidi... 6600 je nekakav minimum na koji bi osobno iša. Možeš bacit oko i na 6600xt

Borise ne kenjaj :) Stavit na neki ms šrot da mu plane isti dan

 Pa nije 91"  to njesra drzi najeftinije napajanje kaj mozes kupiti kod nas valjda od 300w postoje neki standardi tako da .. rx 6650 xt u gamingu ne vuce valjda ni 100w

13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Iman 6650xt u htpcu (ako mi ne viruješ pogledaj temu slike vašeg hw-a) i vuče 154w u igrama nešto sitno oc-ana
Možda čovik ima neki ms šrot star 15 godina, zato san ga i pita. Ja mu nikad ne bi preporučia da na to stavlja pristojnu grafičku
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice