Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.866
|
čitano: 600.133
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nema tu isplativosti. Slika je jednostavno oštrija, itekako se vidi. Jedino što ćeš češće mijenjati grafičku karticu ili ćeš uzeti neku vrlo vrlo jaku, ali i onda ćeš relativno često mijenjati ako želiš visoke postavke (a želiš pristojan fps tj. oko 60) u novim igrama, tj. kako budu izlazile. Ta rezolucija je vrlo zahtjevna.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2023 15:29 (Izzy).
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ali ima FSR. Doduše, u 1080p to nije sjajno rešenje.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
10 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Za oko mi je zapela 4070 TI. Al kad vidim cijene 1000 do 1200 eur. Pa to je bolesno. Za te pare sam složio prethodnu top konfiguraciju komplet. Ekipa stvarno nije normalna.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Tebi treba skroz nova konfiguracija. Neki i5 ili Ryzen 5, minimalno.

10 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Izzy kaže...

Tebi treba skroz nova konfiguracija. Neki i5 ili Ryzen 5, minimalno.

 Ne treba mu nova konfa jer ima monitor koji treba samo jacu grafu, sa novim i5/r5 ce dobit 4.5fpsa na 4k rezi

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nije to 4K rezolucija. Zahtjevna je bez sumnje, ali nije 4K. Taj i7 koji ima je slab za današnje pojmove. A opet, ovisi što igra.

10 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Koliko sam vidio mjerenjem GPU mi je bottleneck za ovaj CPU. S obzirom na cijenu GPU nemam baš za cijelu konfu pa bi išao postepeno. Prvo GPU i overclock CPU pa ću vidjet koliki će onda bit bottleneck na CPU
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Reviewovi 4060 Ti 8GB su krenuli. Uglavnom 7-15% napretka u odnosu na 3060 Ti u 1080p (manje u 1440p).

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Bas me zanima kako ce se ovo odrazit na cijene gaming cipova u 5xxx seriji pa na dalje.....

 

https://wccftech.com/nvidia-ai-gpu-demand-blows-up-chip-prices-increase-40-percent-stock-shortages-till-december/

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Meh,gornji segment precijenjen a donji segment mlitavih preformansa.Navali narode 

2 godine
online
Rasprava o grafičkim karticama

8gb,128 bitni bus, sićušan čip, bakrena piljevina, okljaštena i sj3bana, x8, Der8auer ju je testirao na x4, preskupa, jedino što ovdje vrijedi je av1 encoding, preskačemo...

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
notloB kaže...

8gb,128 bitni bus, sićušan čip, bakrena piljevina, okljaštena i sj3bana, x8, Der8auer ju je testirao na x4, preskupa, jedino što ovdje vrijedi je av1 encoding, preskačemo...

 

 

 fina reklama za rx6700xt ...
ili nadolazeću 7600.

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

 Ukljucis DLSS3 i deri :)

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ja ne kapiram DLSS3. Kad imam niži framerate, češće imam problem sa input lagom nego sa glatkoćom animacije. Recimo, Cyberpunk, koji sam igrao na RX 580, mi je dok ga nisam malo poštelao i uključio low latency u driveru, radio na 40-ak fps i to je izgledalo tako da se posmatraču sa strane čini skroz ok, ali da meni kamera kasni za mišem. Nešto što će od 40 da mi napravi 80fps, ali će zapravo blago pogoršati latenciju, ne zvuči kao rešenje.

 

Čak i kad su rađene recenzije DLSS3, koliko se sećam, zaključak je bio da neće od neigrivog napraviti igrivo, nego da se najbolje pokaže kad već imaš 60-ak, pa ti on napravi 100+ fps. Ali ni to mi ne drži vodu, jer poenta prelaska sa 60 na 100+ fps generalno nije da igra radi glatkije, nego opet da se za takmičarske shootere što više poveća responzivnost, a DLSS3 radi suprotno (samo što je pri takvom framerateu efekat relativno zanemarljiv).

 

Ne znam, ekipa sa RTX 4000 nek se uključi, možda grešim, ili možda ima žanrova gde input lag nije presudan, pa zaglađivanje animacije koje DLSS3 može da da popravlja stvar.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 10:27 (Ivan(4)).
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

30fps nije baš neigrivo, do nedavno su konzole vrtile toliko. DLSS zagladi pokrete pa izgleda kao da je 60fps.

 

Dodatni plus je koristi manje CPUa, pa za RT netreba i9 nego je i i3 dosta.

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Zavisi od igre do igre. Ima igara koje sam odigrao na 30-ak fps i bile su super, ali ima i igara gde je valjda engine takav da već oko 45 fps počnem ozbiljnije da osećam input lag, ne u pucnjavi, nego samo kad se krećem i gledam okolo.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ivan(4) kaže...

 

Ne znam, ekipa sa RTX 4000 nek se uključi, možda grešim, ili možda ima žanrova gde input lag nije presudan, pa zaglađivanje animacije koje DLSS3 može da da popravlja stvar.

 evo ti ponovljena recenzija, što je i kako unaprijeđeno u dlss 3, ne treba kod ovakvih tehnologija uzimat day one recenzije kao nešto upisano u kamenu, jer se stvari popravljaju vrlo brzo i često

 

 

nažalost, latencije nisu unaprijeđene, to bi navodno trebali riješavati naknadno sa nvidia reflex tehnologijom, ako uspiju ofkors

zasad je najbolje gledat da imaš osnovni fps od 60-80, pa da ti frame gen to digne na 100-120 fps, opet kako u kojoj igri

u svakom slučaju poslušaj zaključak

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
emerik kaže...

 Ukljucis DLSS3 i deri :)

Izgleda da niti dlss3 ne pomaze.

Opet stutterfest u pc verziji,dali se itko sjeca onih davnih vremena(prije recimo 3 godine) kad nije svaka jbna igra patila od stuttera....

 

https://wccftech.com/the-lord-of-the-rings-gollum-doesnt-look-that-good-or-run-that-well-even-with-dlss-3-and-rtx/

11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

 

Moj PC  
8 0 hvala 0
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
True story bro. Sakati AMD ne može a pokvarena nVidija neće. Tuga neviđena kod master rase.
8 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

 I onda ekipa prigovara sto konzola od 500E ne moze vrtjeti igre u 4k60fps rofl

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Zbog ove, sada već dugogodišnje situacije oko preskupih GPU-a, konzole će još više povećati svoju bazu igrača tako da nas ubuduće očekuje još više shitty portova za umiruću mejster racu.

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Prije nego sto je izasla ova nova generacija grafickih mislio sam uzeti neki high-end komp, ali sad jednostavno vidim da nema smisla. Uzet cu neku mid-range grafu tipa 6700 ili 6700XT, igrati na njoj neke starije igre i igre kojih nema na konzolama, modove itd. Mentalno si ne mogu opravdati dati 2kEUR za igranje igara, i onda jos dodatno na to kupovina igara... I za vrijeme jedne console generacije morao bih bar jednom promijeniti grafu da mogu i dalje na 1440p 144Hz vrtjeti igre na High ili Ultra, a budimo realni to je glavni razlog zasto bi uopce imao toliko skup PC u odnosu na konzolu...

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Uskoro kupujem novu grafičku karticu i kako sam već par puta spomenuo, RX6700 mi je prvi izbor. Zbog cijene, ova dakle:

 

https://www.adm.hr/xfx-rx6700-speedster-swft309-10gb-rx-67xlkwfdv/75862/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Međutim, naišao sam na odličnu izvedbu RX6750XT i baš me je privukla i sviđa mi se, ali cijenom se opasno približava jačoj RX6800. Što mi savjetujete? Da možda ne kompliciram i uzmem RX6700?

 

https://www.futura-it.hr/sapphire-nitro-rx-6750xt-gaming-oc-12gb-gddr6-11318-01-20g/199872/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.instar-informatika.hr/graficka-sapphire-pulse-amd-radeon-rx6800-16gb-gddr6/161827/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Mislim da sam vidio nekog s foruma da je kupovao s njemačkog Amazona i puno su prihvatljivije cijene uključujući dostavu. Primjerice 6750XT. Ako nećeš ići tom rutom, s obzirom na naše cijene uzeo bi RX6700.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 13:22 (PlayPetepp).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Izzy kaže...

Uskoro kupujem novu grafičku karticu i kako sam već par puta spomenuo, RX6700 mi je prvi izbor. Zbog cijene, ova dakle:

 

https://www.adm.hr/xfx-rx6700-speedster-swft309-10gb-rx-67xlkwfdv/75862/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Međutim, naišao sam na odličnu izvedbu RX6750XT i baš me je privukla i sviđa mi se, ali cijenom se opasno približava jačoj RX6800. Što mi savjetujete? Da možda ne kompliciram i uzmem RX6700?

 

https://www.futura-it.hr/sapphire-nitro-rx-6750xt-gaming-oc-12gb-gddr6-11318-01-20g/199872/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.instar-informatika.hr/graficka-sapphire-pulse-amd-radeon-rx6800-16gb-gddr6/161827/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Pa jako ti je velika razlika u cijeni, dakle ili RX 6700 ili onda onu RX 6800. Nema ti nikakvog smisla da daš iste pare za RX 6750 XT i za oko 25% jaču RX 6800. 

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ma protegni se i uzmi odmah 6800 i to je to. Ne razmisljas onda o ovim silnim problemama sa kolicinom VRAM-a, optimizacijom i sl. 

 

 

Ja na svu srecu vremena imam samo za tenkiće i oni savrseno rade na mojoj Vegi 64 tako da sam miran jos koju godinu 

 
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice