Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.881
|
čitano: 606.582
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Zna li tko šta o Gigabyte Eagle 3060 karticama, ili ju ima ? Zanima me jesu li bučni ventilatori pod loadom, na netu vidim da neki spominju rattling ventilatora, pa zatim da ima najčudniju fan krivulju itd.

Još se mislim za Gainward Ghost 3060, za nju se malo toga može naći na netu, valjda zato jer se globalno najmanje kupuje, ono malo što sam našao za nju nije bilo kritike.

Najviše me zanima da su ventilatori što tiši pod opterećenjem, i ok temperature.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ono što sam vidio je za Ti varijantu te kartice, jaču dakle. I Ghost je bolja od Eagle. Hladnija i tiša.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2023 13:56 (Izzy).
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ako netko ima i neki drugi prijedlog 3060 jeftinijeg razreda grafičke može.....za Gainward kažu da ima svoj odličan program za fanove i ostale postavke grafičke.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2023 13:59 (ALVIN).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nema tišine i niskih temp sa jeftikaner primjercima. Nema ti jare i pare.Ghost je bolja.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2023 14:22 (dery).
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Tko se nije igrao na referentnoj Vegi 56 (jedan blower ventilator) nema pojma sta je bucna kartica 

 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

palit dual 3060 12gb možda je jeftikaner ali nema je za ćut dok igraš ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

 Jedno razmišljanje za dlss i fsr. Ne bi se složio u ovome za lijenost developera prije bi rekao malobrojnost i ne ulaganje u te resurse jer imamo dlss fsr i što će nam optimiziranje igri.

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nije mi ovaj lik nešto...

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Dr. Vicko kaže...

Tko se nije igrao na referentnoj Vegi 56 (jedan blower ventilator) nema pojma sta je bucna kartica 

Jesi ti bio taj?!  ;)

 

P.s. uz tu grafu se trebao obavezno koristiti headset i deri

defiant
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
metallic kaže...
Dr. Vicko kaže...

Tko se nije igrao na referentnoj Vegi 56 (jedan blower ventilator) nema pojma sta je bucna kartica 

Jesi ti bio taj?!  ;)

 

P.s. uz tu grafu se trebao obavezno koristiti headset i deri

 Naravno da govorim iz licnog iskustva 

 

Inace pretezno gejmam sa sluskama tako da nije toliko tesko palo ali znao sam nekada i bez njih i upocetku je stvarno bilo bas bucno ali vremenom se covjek navikne i ne primjeti. 
Poslije sam upiknuo Red Devil sa 3 venta i to je fakat bio preporod. 
Nju sam zamijenio sa Giginom Vegom 64 sa dva venta i nije mi bila nesto bucnija 

 

Uglavnom referntnu idalje imam i mislim da ce ostati kao trofej 

9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Dr. Vicko kaže...

 Naravno da govorim iz licnog iskustva 

 

Inace pretezno gejmam sa sluskama tako da nije toliko tesko palo ali znao sam nekada i bez njih i upocetku je stvarno bilo bas bucno ali vremenom se covjek navikne i ne primjeti. 
Poslije sam upiknuo Red Devil sa 3 venta i to je fakat bio preporod. 
Nju sam zamijenio sa Giginom Vegom 64 sa dva venta i nije mi bila nesto bucnija 

 

Uglavnom referntnu idalje imam i mislim da ce ostati kao trofej 

 nije to navikavanje... to je gubljenje sluha

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Dr. Vicko kaže...
metallic kaže...
Dr. Vicko kaže...

Tko se nije igrao na referentnoj Vegi 56 (jedan blower ventilator) nema pojma sta je bucna kartica 

Jesi ti bio taj?!  ;)

 

P.s. uz tu grafu se trebao obavezno koristiti headset i deri

 Naravno da govorim iz licnog iskustva 

 

Inace pretezno gejmam sa sluskama tako da nije toliko tesko palo ali znao sam nekada i bez njih i upocetku je stvarno bilo bas bucno ali vremenom se covjek navikne i ne primjeti. 
Poslije sam upiknuo Red Devil sa 3 venta i to je fakat bio preporod. 
Nju sam zamijenio sa Giginom Vegom 64 sa dva venta i nije mi bila nesto bucnija 

 

Uglavnom referntnu idalje imam i mislim da ce ostati kao trofej 

Referentace blowerice su bile za ludjake koji lipe aftermarket vodena :))

 

P.s. big respect za cuvanje trofeja. Ja sam sve svoje "zlato" neiskusno podjelio.

defiant
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

 Udica je bačena za fanbojse i 8gb vrama na grafi od 700 eura

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ha, pa RTX 2080 Ti je imala 11 GB, a RTX 3070 je slična njoj i ima 8 GB, Ti verzija te kartice je brža i isto ima 8 GB. Već tu se vidi nelogičnost i glupost. Ali treba prodati jače kartice i nove generacije kartica... RTX 3080 sa 12 GB je pun pogodak. A i tu su u početku sa 10 GB verzijom "muljali".

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2023 18:33 (Izzy).
16 mjeseci
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Tu se jasno pozicioniraju razredi, 60 serija 1080p, 70 serija 1440p, 80 i 90 serija 4K.

 

I točno su okrljastili ove izlazne modele da nemaju smisla za igranje na vecoj rezi tipa 4060ti sa 8GB vrama i 4070ti sa 12GB vrama i uskom sabirnicom za 4K, iako čipovi imaju potencijala za veču rezu od toga kako su ih oni hendikepirali.

 

I sa time jasno guraju na visu klasu ovisno o rezi tko sta gleda, i opet ce to biti kartice za jednu sezonu kao i Ampere gdje grafa ima snage ali manjak vrama stvara stutter i crasheve, u blazoj verziji fps drop.

 

A da ne pricam kako je 8GB sramota i to na xx60 razredu, ajde da je ulazni xx50 razred... 1080ti je vjerojatno i jača od te 4060 serije a isla je prije 7 godina sa 11GB

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2023 19:39 (Morgoth Bauglir).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Spuste se texture niže i nema problema, i dalje izgleda odlično. 8gb bude dosta još 2-3god.

14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ja sam igrao demo bez ikakvih problema na 8 gb vrama. Igra leti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Pa preslatko....

Prodaja potonula,sad se digitalna magla gradi na AI...koji nije AI al dobro 🥂

Nvidiji je glavna preokupacija postala....kako uvalit grafe po duplim ili visim cijenama od realnih.

Simpa je kako se nisu sjetili rec da im je sad fokus gameri i igre umjesto AI budalastina....

 

https://wccftech.com/nvidia-gives-up-on-crypto-says-using-gpus-for-ai-more-worthwhile-than-mining/

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

 Udica je bačena za fanbojse i 8gb vrama na grafi od 700 eura

 

 

Ista stvar meni bila u Diablu 4 dok sam peglao preko vikenda, samo se nije krešalo nego fps drop.

Sa DLSS om u 4k radi na max detaljima odlično, 100 + fpsa, pa drop na duplo manje, novi nvidia driveri su popravili malo stvar, ali su dropovi prisutni i dalje....a V ram i radna memorija iskorišteni do maksimuma haha

Namjerno to rade jednostavno da se kupuje novo, brže,jače i to je to, pa nam preostaje ili spuštati detalje, ili ulagati i dalje lovu u komp.

PC gaming je uvijek bio skup hobi, a sada je postao još skuplji za one koji žele to pratiti...a opet ako ne patiš od detalja možeš se dan danas pošteno naigrati i sa jednom rtx 2060 u FHD rezoluciji i nižim detaljima, ali iskreno ja prvi nisam od onih koji će uživati u takvom gamingu jer ruku na srce sve nove igre se više baziraju na grafici nego samom gameplayju,a igrati stare igre sa grafikom gdje se piskeli vide ili ono što sam već odigrao, ne bih hvala. 

Uostalom konzole se sada konačno mogu kupiti po pristupačnijoj cijeni pa kome je samo gaming u pitanju uzme konzolu i roka bez brige i pameti narednih 5 godina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 8:41 (lobotomac90).
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Da, želiš igrat Foze, Halo, Gearse i igre sa game passa uzmi XVOX, želiš igrati Sony ekskluzive uzmi i Sony, igrao bi i Zeldu uzmi i Nitendo a igrao bi Total War uzmi i PC 

I još plaćaj gold pretplate da bi igrao online.

Imaš PC, ako ne trčiš za rezolucijom igraš sve što poželiš sa svih platformi, nove igre su max 45 eura na cd keys i brzo ima pada cijena, game pass, emulator za nitendo, epic besplatno.

Moja rtx 3060 ti 2.5 godina gura sve bez problema, a može još toliko.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

I ptice na grani znaju već da je tvoja rtx 3060 ti super uber grafa i najbolje riješenje ikada u svijetu gaminga. A gle možeš se ti na njoj igrati još 10 godina ako ne rikne, samo je pitanje kako. 

I dalje ima igara koje ne možeš igrati na PC-ju, a emulatore i kojekakve gluparije za Nintendo uopće ne gledam kao gaming opciju, dakle PC ti pokriva Xbox i PS 5, a opet nisu sve ekskluzive za PS-a došle na komp, a pitanje je hoće li uopće doći i kada.

A to što si ti zadovoljan igrati na nižoj rezoluciji i nižim detaljima, ne znači da su i ostali...ponavljam možeš se kvalitetno igrati i sa rtx 2060 po toj logici, pa i slabijim grafama, a ako je tebi to užitak samo rokaj.

Tako mogu uzet diablo 2 i igrat ga u 640 rezoluciji jer mi je to nekad prije bila odlična i kvalitetna igra.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 9:26 (lobotomac90).
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
lobotomac90 kaže...

I ptice na grani znaju već da je tvoja rtx 3060 ti super uber grafa i najbolje riješenje ikada u svijetu gaminga. A gle možeš se ti na njoj igrati još 10 godina ako ne rikne, samo je pitanje kako. 

I dalje ima igara koje ne možeš igrati na PC-ju, a emulatore i kojekakve gluparije za Nintendo uopće ne gledam kao gaming opciju, dakle PC ti pokriva Xbox i PS 5, a opet nisu sve ekskluzive za PS-a došle na komp, a pitanje je hoće li uopće doći i kada.

A to što si ti zadovoljan igrati na nižoj rezoluciji i nižim detaljima, ne znači da su i ostali...ponavljam možeš se kvalitetno igrati i sa rtx 2060 po toj logici, pa i slabijim grafama, a ako je tebi to užitak samo rokaj.

Tako mogu uzet diablo 2 i igrat ga u 640 rezoluciji jer mi je to jednom bila odlična i kvalitetna igra.

 

 Ha nemoj gldeati ni dalje, kako želiš 

 

 

Igram u jednakoj kavliteti sa rtx 3060 ti kao i ti na PS5, nema neke razlike, s time da igram igre sa svih platformi. Puno igara ide na 4K uz DLSS u 60 fpsa, ostale na 1440p.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Pa neću da, jer kada mi se igra nešto, želim upaliti i to malo vremena što imam uživati u igri,a ne podešavati emulatore i slično,a i ne zanimaju me previše Nintendo igre.

Ok, možda trenutno i igraš, a baš me zanima kako ćeš igrati nadolazeće naslove.

Dobro ja znam što ja DLSS i kako radi jer također odigram nešto i na kompu, ali činjenica je da ako hoćeš biti u toku sa PC gamingom moraš trošiti non stop novce i konzola je jednostavno dugotrajnije i jeftinije (ako ne ganjaš samo piratske igre) riješenje htio to priznati sam sebi ili ne.

Nego, zašto svaku priliku iskoristiš da dižeš PC i konkretno tu svoju rtx 3060 ti u nebesa, te da popljuješ konzole? 

Uživaj u svom kompu i to je to, čemu ulazit non stop u neke glupe rasprave? Nisi mi baš jasan, kao da si svakim svojim postom ideš opravdati igranje na kompu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 9:43 (lobotomac90).
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

To podesiš za dvdeset minuta a igra ima stotinjak sati gameplaya 

 

Ali kako želiš, i ja kako želim, sam navodim rupe u tvoj tvrdni kupiš konzlu, ja bi se tom jednom konzolom osječao ko bogalj.

 

Zašto ti imaš PC pored PS5?

 

raspravu si sam pokrenuo, ja samo svaki puta regiram kad netko napiše takvu tvdnju (pogotovo u temi o grafičkim karticama), kupiš konzolu i igraš. Ja kupim PC i igram kaj poželim, za razliku od jedne konzole i nisam taoc zatvorenog sustava niti to želim biti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 9:48 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Pa jednostavno je konzola isplativije riješenje, nema nikakvih rupa tu i čitanja između redova, to je jednostavno činjenica.

To što tebi ne odgovara možda jer ne možeš igrati sve što si zamislio je druga stvar, ali 99% ljudi ne razmišlja tako nego će uzeti konzolu i za 600 eura bez brige i pameti peglati narednih 5-6 godina da neće stići ni odigrati sve što ista pruža.

Ponavljam, opet nemaš sve na PC-ju, odigraj Ragnarok sada ako možeš ili TLOU 2.

Nemam PC pored PS 5, nego obratno jer sam na PC-ju odrastao i isti mi je potreba u kući jednostavno, a i entuzijast sam za kompove generalno i hardveraj u koji sam dakako uložio dosta love i uvijek vuče za još.

Ali zadnjih 7-8 godina otkada sam ušao u svijet konzola puno se više igram na PS-u nego na kompu, iako sam non stop imao solidan komp, i to iz razloga što su na kompu non stop neki problemi, od optimizacije igara, komponenti koje brzo stare itd., a PS je doslovno plug and play što mi sada kada sam stariji i nemam vremena kao prije čačkat non stop po kompu više odgovara.

Jedina igra koju trenutno igram i želim igrati na kompu je FH 5, jer ista nema za Ps 5, ostalo sve što igram ima i na konzoli.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 10:15 (lobotomac90).
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Odigral bum kad dođu na PC, nema žurbe ima se kaj za igrati. 

Ne znam od kuda izvlačiš te postotke, niti je bitno, ja cijelo vrijeme pričam u vlastito ime i za vlastite prefrencije. Što je kome isplativo njegov par opanaka.

Meni PC pokriva apsolitno sve, za neke naslove treba pričekati i to nije nikakav problem, tak da kupi konzolu za 4000 kn mi znači 1/3 gaminga.

Smatram to sasvim OK argumentom koji se uredno ignorira. Floskule kupi konzolu za 4000 kn i igraj kaj poželiš ili kupi konzolu i igraj iz fotelje su poluinformacije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ne pričaš ti za sebe, nego namećeš nama svima svoje razmišljanje i nitko ne smije ništa napisati po pitanju skupljih grafičkih ili konzola da se ti ne nadovežeš sa svojom famoznom rtx 3060 ti i hvalisanjem kako možeš sve igrati, shvati ne razmišljaju svi isto i nekima nije ta tvoja rtx 3060 ti dovoljna za ugodan gaming jer da je svi bi samo te grafe imali.

Ja se referiram na kolegin post po pitanju V rama i sranja koja ti plasiraju s ciljem da moraš non stop ulagati u komp, te napišem kako je konzola jeftinije i dugoročnije riješenje,a ti mene uvjeravaš da nije jer eto tebi komp pokriva sve, ali bitno da sam ja pokrenuo raspravu  

Floskula je da platiš 4000 kn i igraš iz fotelje bez razmišljanja? Ja bih prije rekao je to činjenica, a na svakoj platformi ima nešto što ne možeš igrati tako da objedinjeno riješenje ne postoji, druga stvar je ako tebe jedna platforma zadovoljava zbog onoga što preferiraš.

Svaka rasprava s tobom se svodi na PC vs konzole master race, bez uvrede ali si ko dijete neko, ako si zadovoljan s tim što imaš šuti i uživaj, ne moraš nas uvjeravati sve kako je to jedino ispravno i isplativo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 11:52 (lobotomac90).
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Od tebe jedino što mogu čitati je kako ti mene doživljavaš, ne zanimam me to, ne određuješ ti što ću ja pisati niti češ mi određivati kako ću pisati ili misliti. Ako želiš raspravljati, raspravljaj, ne zanima me tvoje viđenje moje osobnosti, nismo na takvom forumu, lol.

 

Izgleda da moram ponoviti.

 

Konzola od 4000 kn pokriva samo svoj segment gaminga, ono što izlazi za tu platformu, ni manje ni više. 

PC pokriva široki spektra igara, sa svih platformi, ili direktno ili preko emulatora.

Ne treba nadograđivati PC svako malo, solidna grafa je aktualna 5 godina, danas se ljudi igraju sasvim uredno na RTX 2080 koja je izašla 2018.

CPU je još dulje aktualan.

Trenutno se može kupiti grafa sa puno vrama za relativno male novce tko želi maxati teksture, RX 6700XT za 3600 kn i igraš sa max teksturama igre sa svih konzola plus PC ekskluzive.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 12:18 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

A izlazi manje više sve i za Xbox i PS, tu i tamo koja igra fali na pojedinoj platformi, te i na PC-ju opet ima nešto što nemožeš igrati, dakle nemaš sve!

Ne treba nadograđivati PC svako malo ako ćeš se zadovoljiti sa lošijom grafikom, na toj grafi od 3500 kn nećeš baš dugo uživati u dobroj grafici, osim ako ne igraš stare igre. 

Pa ta rx 6700 xt je slabija od ove moje, tako da džabe više V-rama kad je grafa sama po sebi slabašna već sada i za 1440p bez DLSS-a ili FSR-a, a o 4k da ne pričam.

A kad smo kod financija, daš za grafu 4000 kn i miran si jel? Ide sve to bez ostatka kante, slabi su ti argumenti, a non stop se imaš potrebu raspravljati.

Nisam nigdje spomenuo da je konzola bolja, nego isplativija iz razloga što je jeftinija i duže traje, te se ne moraš zajebavat sa 100 stvari s kojima na PC-ju moraš.

Evo igrao Diablo 4 na Ps5  i kompu preko vikenda i PC verzija ima dropove kojekakve, a na PS 5 radi fluidno, doduše u manje fpsa, ali gore mi kad dropa za 120 na 50, nego kad ide non stop u 60 bez dropova, dakle traži te non stop da kupuješ bolje ako hoćeš uživati, pa ti reci što hoćeš.

 

EDIT: Pa doživljavam te na osnovu onoga što pišeš, a isto tako nećeš ni ti mene uvjeravat u svoje stavove, niti mi određivati da ih moram prihvatiti, ti si se uhvatio za moj post i pokrenuo ovu glupu raspravu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 12:31 (lobotomac90).
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
lobotomac90 kaže...

A izlazi manje više sve i za Xbox i PS, tu i tamo koja igra fali na pojedinoj platformi, te i na PC-ju opet ima nešto što nemožeš igrati, dakle nemaš sve!

Ne treba nadograđivati PC svako malo ako ćeš se zadovoljiti sa lošijom grafikom, na toj grafi od 3500 kn nećeš baš dugo uživati u dobroj grafici, osim ako ne igraš stare igre. 

Pa ta rx 6700 xt je slabija od ove moje, tako da džabe više V-rama kad je grafa sama po sebi slabašna već sada i za 1440p bez DLSS-a ili FSR-a, a o 4k da ne pričam.

A kad smo kod financija, daš za grafu 4000 kn i miran si jel? Ide sve to bez ostatka kante, slabi su ti argumenti, a non stop se imaš potrebu raspravljati.

Nisam nigdje spomenuo da je konzola bolja, nego isplativija iz razloga što je jeftinija i duže traje, te se ne moraš zajebavat sa 100 stvari s kojima na PC-ju moraš.

Evo igrao Diablo 4 na Ps5  i kompu preko vikenda i PC verzija ima dropove kojekakve, a na PS 5 radi fluidno, doduše u manje fpsa, ali gore mi kad dropa za 120 na 50, nego kad ide non stop u 60 bez dropova, dakle traži te non stop da kupuješ bolje ako hoćeš uživati, pa ti reci što hoćeš.

 

EDIT: Pa doživljavam te na osnovu onoga što pišeš, a isto tako nećeš ni ti mene uvjeravat u svoje stavove, niti mi određivati da ih moram prihvatiti, ti si se uhvatio za moj post i pokrenuo ovu glupu raspravu.

Nemaš sve ali imaš najviše od dvih platformi, daleko najviše i ne postoji konkurentna platforma po tom pitanju.

Nadograđuje se i konzola, druge godine dolazi pro verzija, pa ako nisi više zadovoljan sa FPS-om ili rezolucijom koji ti podese kupuješ jaču.

Nisam ni ja nigdje spomenuo da konzola ne valja, nego ono što sam napisao.

Kaj se tiče snage kartice i diskusije ovdje jer je pokrenuta sa količinom vrama u RE, na PS 5 igra koristi checkeboard rendering tak da to nema veze sa 4K

 

3:20

 

Diablo 4 mi je na 1440p radio 120-60 fpsa, da to su ti dropovi kojih više nema kad se upali vsync na 60 fpsa/hza. Tak da mi je draže igrati na istom stroju Diablo 4, Fozu Motorsport/Horizon, Total War, Returnal, Zeldu itd.

Ne vidim kak bi mi bilo isplativije kupiti tri konzole i PC.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice