NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 716.525
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Dilema...

 

Msi 4090 gaming x trio za 1550 eura 

 

Ili

 

Asus 4090 strix gaming za 1750 eura

 

Uf uf uf

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
ja bi msi . mislim da su im to dobre grafe
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Moje pravilo kojeg se drzim uvijek je kupi jeftin a solidan model, uštedi finu svotu love i doklokaj ga na razinu skupljeg i po želji flashaj gore BIOS od premium modela ako ces benchat ko lud.

 

Za tih 200e prodaj 7900x i nafodaj za 7800X3D i jos ti ostane love za 360mm AIO ili SSD, bolje kuciste ili dobre ventilatore za postojece.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kant kaže...

Dilema...

 

Msi 4090 gaming x trio za 1550 eura 

 

Ili

 

Asus 4090 strix gaming za 1750 eura

 

Uf uf uf

Pogledaj si ovaj video

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 17:47 (miki_the_pirat).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Pozdrav,

 

Trenutno već na već 5 verziji msi trio. Hladne, dobre nikad nikakvih problema.

200 € više za Strix meni baš nema smisla.

 

Lp,

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 17:50 (Kvod).
4 godine
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Zašto ne Gigabyte grafičke kartice? Iz vlastitog iskustva, iskustva kolega i nekog pronađenog na netu.

 

Prva stvar je kvaliteta ventilatora, mislim da niti na jednoj do sada nisam imao gdje nije bar malo zazujao i\ili odradio neki zvuk pri određenim RPM. Dal se radilo o dizajnu, lošoj plastici ili ležajevima ne znam.

Uz to same plastike i kvaliteta izrade nisu od neke pohvale. Općenito imam osjećaj da su njihove kartice kvalitete "igrački".

 

Druga stvar su revizije koje "potiho" izbacuju za iste komade hardvera, ne znam dali itko od vas obraća pažnju na to. Najgore od svega uz minimalne informacije što su zapravo promjenili. Transparencija 0.

 

Evo mogu navesti dva slučaja koja su mi ostala u sjećanju:

 

Gigabyte RTX 2060 OC - rev.1.0: kompletno promašen dizajn hlađenja, krivo postavljene toplovodne cijevi. Riješenje besplatna promjena i\ili slanje novih hladnjaka novog dizajna kad su tek korisnici počeli prijavljivati teška pregrijavanja <- hladnjaci rev.2.0 - slike u prilogu.

 

Gigabyte RTX 4070 Ti Eagle - rev.1.0: reddit kaže ovak: [link] - slike u prilogu.

 

I sada mi vi recite da su to isti proizvodi koji nose identičnu vrijednost?

Uzmite u obzir kolegu forumaša što je razočaran kvalitetom PCB-a, Gigabyte grafičke kartice koju je platio u iznosu pet znamenki i isto uzmite u obzir da bi za mjesec dana moguće potiho izašla rev.2.0 sa ispravljenim nedostatcima u istoj vrijednosti.

Na kraju dana bi ljudi dobili dva različita proizvoda za iste novce i jedan od njih dva bi bio namagarčen beta proizvodom.

 

Ne kažem da je možda Gigabyte samo takav, ali...

 

rev.1.0 rev.1.0
rev.2.0 rev.2.0
rev.1.0-4070ti rev.1.0-4070ti
rev.2.0-4070ti rev.2.0-4070ti
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 18:16 (Mr.Inferno).
 
3 0 hvala 1
3 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Nisu nikad imali nešto vau modele barem kaj se tice izrade, i to što veliš plastika je kao da su igračke pogotovo ti njihovi ventilatori, užas!
Ja imam trenutno inno3d x3 model i to je napravljeno strašno nesto precizno i kvalitetno, šteta kaj nemaju neke masnije model od 3/4 slota kao neki proizvodaci!

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Od Gige samo Aorus Extreme te su mrak. Ove Gaming,Eagle tuga i jad.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 18:50 (mislioc).
 
3 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

A najviše se lože na te najskuplje modele zapravo ovi koji uopce ne overklokaju ili benchaju ili koji citaju razne internetske "znalce" pa misle to je to, ova grafa ima 450w BIOS a ova skupa ima 600w BIOS, to je presudan faktor.

Evo ispod par linkova od lika koji ima turbo jak custom loop uz 4090 pod full blokom i apliciranim tekucim metalom na die. Grafa dere 2130MHz na jezgri sta je čudo, ovakvih sistema i tako klokanih 4090ki ima 0.01% vlasnika iste... to je cak i od najjace klokanih na zraku oko 150MHz razlike 

Pa evo obratite u par najzahtjevnijih naslova potrošnju grafe 

Ratchet & Clank: Rift Apart ray tracing



Cyberpunk 2077 path tracing



Atlas Fallen



Hogwarts Legacy ray tracing



Starfield
I đaba i dobar hladnjak na RTX 4090 ako je kuciste i airflow slabo, bez top kucista i ventova koje ce raditi dobar airflow i brzo ubacivati svjež zrak a rijesavati se vruceg ste đaba krečili. Presudan faktor za overklok grafi je tempratura a algoritam spušta frekvenciju prema tempreaturi iste, tako da prvo otuda krenite 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 20:45 (Jacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
mislioc kaže...
Od Gige samo Aorus Extreme te su mrak. Ove Gaming,Eagle tuga i jad.

 Gaming OC ima do yaya masivno hlađenje, ali je tako sfušano sastavljanje sa mekanim pcbom da to boli.

 

Kartica s ogromnim potencijalom, a tako sjebana na glupostima. Srce me boli što je vraćam. Nisam siguran ni u Aorus koji ima još masivnije hlađenje.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
suspendiran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

DarthMarkus  ne znam jesi gledao ovaj video možda ti olakša odabir interesantnih modela ima u top tier.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Jesam, prostudirao sam gotovo sve prije kupnje uključujući iskustva vlasnika na Redditu. Iduća kupnja mi je vjerovatno tuf, supreme ili strix ili neki lošiji model, ako bude kakva akcija.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 14:29 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Stigla 4090...

 

mišica mala...

 

sada se sa stidom i sramotom prisjecam Radeonke...

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kant kaže...

Stigla 4090...

 

mišica mala...

 

sada se sa stidom i sramotom prisjecam Radeonke...

Tople i njezne cestitke vama.

 

Ali daj molim te popuni ta 2 prazna RAM slota, bar dummy modulima.

Ako ne zbog sebe, bar zbog nje.

fade to gray
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2023 20:05 (metallic).
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ufff.... mislis da bi joj bilo drago???

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ti imas jednu slicnu, reci nam ti.

 

Kako je kod tebe/vas dvoje?

fade to gray
13 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kant kaže...

Stigla 4090...

 

mišica mala...

 

sada se sa stidom i sramotom prisjecam Radeonke...

 Kant

A sunce ti žarko velika je ko frižider.

Slijedeća generacija će biti veća od kućišta.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kante stari koje ti je to kućište ? Razmišljam o o11xl ili nv7.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Lian Li O11 dynamic evo

 

I ja sam razmišljao o xl verziji, ali zaključio da bi mi bilo možda  preveliko. Neznam...

 

 

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kant kaže...

Ufff.... mislis da bi joj bilo drago???

 Svaka voli kad se rupa ispuni :D

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Al doslovno najgora stvar kod RAM-a je kupovanje 4 modula, najviše kod DDR4 a pogotovo kod DDR5 gdje večina proizvođača čak u uputama piše da ne savjetuju 4 modula, jer em što rade konkretno sporije, puno veča je šansa za nestabilan sistem ako uopće i bude radio. Ima jedan pajdo na MSI forumu što je napravio cijelu analizu i pokazao na konkretnim primjerima zašto su 2 modula idelana stvar, i to važi za sve proizvođače ploča i ne samo za MSI. Razlika su samo serverske ploče kao npr. za Threadrippera jer tamo sam procesor ima punooo više PCIe linija i drukčije je sastavljena sama mem. sabirnica. i zato možeš nagurat koliko te god volja.

 

Ali ja vam se stvarno divim kad date samo za grafulju skoro 2t eur, pa mene bi duša zabolila, pa ne kažem da nebi volio "metnit" jednu 4090, jer bi, ali onda bi bio prisiljen mlatit igre stalno a nemam ni blizu vremena za to.

Pričekam ja 5 generaciju pa kupim onda od vas 4 za pola cijene  

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
nikonja kaže...

Al doslovno najgora stvar kod RAM-a je kupovanje 4 modula, najviše kod DDR4 a pogotovo kod DDR5 gdje večina proizvođača čak u uputama piše da ne savjetuju 4 modula, jer em što rade konkretno sporije, puno veča je šansa za nestabilan sistem ako uopće i bude radio. Ima jedan pajdo na MSI forumu što je napravio cijelu analizu i pokazao na konkretnim primjerima zašto su 2 modula idelana stvar, i to važi za sve proizvođače ploča i ne samo za MSI. Razlika su samo serverske ploče kao npr. za Threadrippera jer tamo sam procesor ima punooo više PCIe linija i drukčije je sastavljena sama mem. sabirnica. i zato možeš nagurat koliko te god volja.

 

Ali ja vam se stvarno divim kad date samo za grafulju skoro 2t eur, pa mene bi duša zabolila, pa ne kažem da nebi volio "metnit" jednu 4090, jer bi, ali onda bi bio prisiljen mlatit igre stalno a nemam ni blizu vremena za to.

Pričekam ja 5 generaciju pa kupim onda od vas 4 za pola cijene  

  False -  Pogledaj lijepo Buildzoida https://www.youtube.com/channel/UCrwObTfqv8u1KO7Fgk-FXHQ/about

 

Zavisno o Daisy chain vs T topologije.

 

Kod 5xxx je čak i dual rank bio poželjan ili 4 modula.

 

Naravno da je sustav nestabilan, ako kupuješ 2 po 2 keksa.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 12:41 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Znaš znanje evo kod ryzen 5000 dual vs single čak je ram manje brzine sa 4modula bolji od single veče brzine.

Kod mene isto 4 modula i sve je ok.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 13:12 (dery).
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

HWu u AHOC su obradili tu temu 1000 puta.

 

Čak sam ja kontao uzet na 5800x još dva keksa (malo mi je falilo), ali sam odustao i prešao na 7800x3d..

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DarthMarkus kaže...

HWu u AHOC su obradili tu temu 1000 puta.

 

Čak sam ja kontao uzet na 5800x još dva keksa (malo mi je falilo), ali sam odustao i prešao na 7800x3d..

 Koliko si ono platio 4090?
https://www.mall.hr/graficke-kartice-nvidia/manli-geforce-rtx-4090-gallardo-graficka-kartica-24-gb-gddr6x-m-nrtx4090g-m3530

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Ništa, jer sam ju vratio...Btw jel uzeo tko ? Smrdi mi ovo malo.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2023 23:43 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Da, ima na Njuškalu za 1700eur. Šteta što nije uspio zgrabit netko tko zapravo i igra na tome već samo preprodavač...

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
To je valjda ta jedna koju Mall ima na stanju već ohoho. Vjerovatno djelatnik ili sretni preprodavač. Ako su imali još forumski lihvari će ubrzo postati oglase. Ibyte čeka sa skriptama ko napeta puška.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Mozda se moze od uvoznika naruciti jos koja, vjerujem da ih ima još kao sto je bilo s procesorom dodali su poslje jos par komada!
Bitno poslati da si zainteresiran pa valjda koga prvog zapadne

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2023 0:43 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice