NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 713.763
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
infeqt0r kaže...

Kupujete 3080 i ostali trenutni high end, sto vrijedi i za procesore i ostale komponente, da bi ih na kraju undervoltali i ustedjeli koji dinar.....svaka cast ;) Svakom svoje.

 Ne undrvolta se ili gleda na potrošnju/TDP da bi se štedilo na struju, od kuda ti to? To se gleda kako bi komponenta što manje zagrijavala kućište i oko kućišta. Manje zagrijavanje, lakše u ljetnim mjesecima koji su sve duži, manje buke od hlađenja.

12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

3080 s dobrim undervoltom daje BOLJE performanse nego stock, uz znacajno nizu potrosnju i zagrijavanje. Provjeravao sam na svim zivim benchevima i igrama i drzim ju tako vec 2 i pol god, custom undervolt curve.

 

Znaci undervoltanje preko voltage curvea custom, ne pricam o limitiranju potrosnje na 200 W ili stogod.

 

Evo video s objasnjenjem kako i zasto: 

 

Tako da undervolt itekako ima smisla, mozda se informirajte malo prije nego blebecete o karticama koje nemate niti znate ista o njima... posebno Stjepanj, as usual

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 22:00 (Minneyar).
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 mjeseci
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Nekad su se kartice kupovale radi boljeg oc-a i više frejmova u bencmarcima a dns rade bolje na undervoltu ...sve je shebo bitkojn 

 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Santana kaže...
infeqt0r kaže...

Kupujete 3080 i ostali trenutni high end, sto vrijedi i za procesore i ostale komponente, da bi ih na kraju undervoltali i ustedjeli koji dinar.....svaka cast ;) Svakom svoje.

 Ne znam bas dal mi se isplati dat 5500kn za karticu bez garancije.Ne hvala

 

Kakve veze ovo ima s mojim postom? Ko je spominjao 5500 tvojih kuna za neku graficku?

6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ako je istina ovo za 4060ti onda mi nije iskreno jasno kako će i u ćemu bit bolja od 3060ti kad ima sve isto (količina memorije) ili slabije (širina sabirnice i CUDA jezgre) dok eto smanjili potrošnju za cijelih 40W.

Živi bili pa vidili alo kako trenutno kaže iskreno mi nije jasno kojem mamlazu budu ovo oni prodavali za 600 ojra?

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
NEKKO kaže...

Nekad su se kartice kupovale radi boljeg oc-a i više frejmova u bencmarcima a dns rade bolje na undervoltu ...sve je shebo bitkojn 

 pa istina... nekad sam stavljao grafičke u SLI i sad su mi to makli gamad

Sjećam se kad sam imao 2 grafe mislim da je bila Nvidia gtx295, to je bio cirkus jer je svaka grafa več na sebi imala 2 GPU-a. PA je to ispao Quad SLI.. Ali ni to nije bilo dosta za Crysis 

be Cool
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

....šta mislite kolika bi se mogla očekivati da bude najniža cijena RTX-a 4070Ti nakon izlaska svih kartica iz serije 4XXX ili če ostati kao i sad oko +-900eur.? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Brijem da bu cijena ostala tu di i je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Danas uzeo INNO3D rtx 4070ti i napajanje 80+ GOLD 

Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Sandro HR Zagorje kaže...

Danas uzeo INNO3D rtx 4070ti i napajanje 80+ GOLD 

 nije da ti dižem paniku, ali si provjeri napajanje po serijskom broju,  mogla su se pokvariti u kratkom roku (750 i 850w serije), nadam se da si stvarno dobio v2 seriju kao što piše na kutiji.
ja bi osobno vratio to napajanje (ne bi mi vrag dao mira), i uzeo radije nekog Corsaira, Seasonica ili beQuiet...

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 18:34 (vrx).
15 mjeseci
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Sandro HR Zagorje kaže...

Danas uzeo INNO3D rtx 4070ti i napajanje 80+ GOLD 

 Napajanje si zamjenio sa 650 na 850 radi kartice ili?

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Tako je. Ma da mislim da cijeli sistem ne trosi vise od 650w al 

neka se nade. Imam negdje doma uredaj za mjerenja vati iz uticnice,kad ga pronadem budem izmerio. Bas me zanima.

3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

500w max u igrama zajedno sa monitorom. 600w max pri nekoj obradi videa....

6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Silom prilika sam prošle godine presložio konfiguraciju u novo kučište i tad nakon 5 godina odradio polovinu nadogradnje da iskoristim ono što se da za idućih 5. Tad sam sam nadogradio i3 8100 na i7 9700k kad je naletila poštena ponuda na ebayu (oko 1000kn bez poštarine), a bio sam spreman isprsit 2k para za i9 na njuskalu, srećom nisam. I sa MCE isključenim, ali zbog PL1 i PL2 postavljenim na Auto, CPU mi je max znao trošiti do 145W prilikom raspakiranja yoghurt verzije Stray, inače prilikom normalnog gaminga oko 100W dosad.

 

E sad, prostorno imam lufta i za dugu grafičku do 380mm, a i za gladnu, imam u napajanju slobodno do 350W ako maknem stari GPU, jedan stari HDD a predviđeno je da će CPU nekada potegnuti do 145W, pa stoga 350W slobodno..., pa mislim nadogradit bolji GPU unutar tih gabarita.

Zasad nema 4070 pa gledam kakve su 4070 Ti. Od onih što ne zahtjevaju nikakav nosač ili stalak za GPU. Tu je inno3d X3, ali ako ćemo na nešto što zahtjeva support bracket to mi se ne sviđa je moram skinit sve pregrade za montirat i gpu i nosač za GPU i ostavlja mi veliku rupu kroz koju će mi se više prašine skupljat. A primamljivije su mi msi suprim x ILI inno3d ichill x3 jer oboje imaju u paketu podesivi stalak za gpu koji se namjesti na krajnjoj desnoj strani. suprim x teži oko 2kg, a za ichill x3 nemam tu informaciju.

 

A sad ona tužna informacija, igram na 27" fullhd 75Hz, i ova grafa bi potrajala bar 5 godina igranja na full raytracingu i neznam koliko još kad uključim DLSS2&3, no to je moja logika zašto uzeti 4070 Ti za FullHD do 75fpsa, u nekim dosadašnjim igrama se to isplati (bože sačuvaj Portal RTX ako Remix tako udara na performanse) npr Control, u nekima ima lufta, zavisi o implementaciji.

Zasad me 1060 služi, a razlog za nadograditi bi bio sigurno nadolazeći Alan Wake 2 ali kad će ove godine? Možda Atomic Heart, Stalker 2?

Half of what Id been told was a complete and utter lie... The other half was a conveniently constructed lie. Wheres the truth then? Its hidden in the lies (Eva)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
4K.Mk kaže...

A sad ona tužna informacija, igram na 27" fullhd 75Hz, i ova grafa bi potrajala bar 5 godina igranja na full raytracingu i neznam koliko još kad uključim DLSS2&3, no to je moja logika zašto uzeti 4070 Ti za FullHD do 75fpsa, u nekim dosadašnjim igrama se to isplati (bože sačuvaj Portal RTX ako Remix tako udara na performanse) npr Control, u nekima ima lufta, zavisi o implementaciji.

Zasad me 1060 služi, a razlog za nadograditi bi bio sigurno nadolazeći Alan Wake 2 ali kad će ove godine? Možda Atomic Heart, Stalker 2?

 nikakvog to smisla nema

radije u tih pet godina uzmeš dvije jeftinije grafe

 

radije sad uzmi neku 3060ti polovnu s garom, a za tri godine neku buduću 5060

za tri godine ta buduća 5060 će biti jača od te 4070ti, a imat ćeš novu grafu s garancijom - win win

 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
4K.Mk kaže...

A sad ona tužna informacija, igram na 27" fullhd 75Hz, i ova grafa bi potrajala bar 5 godina igranja na full raytracingu i neznam koliko još kad uključim DLSS2&3, no to je moja logika zašto uzeti 4070 Ti za FullHD do 75fpsa, u nekim dosadašnjim igrama se to isplati (bože sačuvaj Portal RTX ako Remix tako udara na performanse) npr Control, u nekima ima lufta, zavisi o implementaciji.

Zasad me 1060 služi, a razlog za nadograditi bi bio sigurno nadolazeći Alan Wake 2 ali kad će ove godine? Možda Atomic Heart, Stalker 2?

 nikakvog to smisla nema

radije u tih pet godina uzmeš dvije jeftinije grafe

 

radije sad uzmi neku 3060ti polovnu s garom, a za tri godine neku buduću 5060

za tri godine ta buduća 5060 će biti jača od te 4070ti, a imat ćeš novu grafu s garancijom - win win

 

 Definitivno se slažem sa gore napisanim, tvoj CPU sa 4070ti na FHD nema smisla!

Ja sam osobno prije cca 2 mjeseca skočio sa 1060 6GB na 3060ti i igram večinom na 1440p nekad sam i hrabar pa gurnem na 4k sa DLSS-om i fps mi skoro nikada ne padne pod 60fps šta je meni ok, dok prije sa 1060 ako sam došao na istim postavkama do 20fps bilo bi čudo.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Sandro HR Zagorje kaže...

Danas uzeo INNO3D rtx 4070ti i napajanje 80+ GOLD 

 

I kakvi su dojmovi, temprature, buka, performanse? 

Ta grafa dolazi bez nosača jedina ako sam dobro popratio?

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...
Sandro HR Zagorje kaže...

Danas uzeo INNO3D rtx 4070ti i napajanje 80+ GOLD 

 

I kakvi su dojmovi, temprature, buka, performanse? 

Ta grafa dolazi bez nosača jedina ako sam dobro popratio?

Zamijenio sam je sa RTX 3070 koju sam kupio prije cca 3 mj. i razlika je osjetna posebno na 4k.

Bio sam "out" skoro 2 godine sto se PC gaminga tice, koristio sam samo ps5 pa sam nedavno nanovno slozio

PC i kupio sam rtx 3070 koja me razocarala. Inace gejmam na LG C1 i mogu ti rec da za sada to dobro izgleda 

sa RTX 4070 TI. Sto se temp tice, max. temp koju sam vidio bila je 65C i sa tim da sam vec overclockao graficku

sa MSI Afterburnerom. Inace temp se krece oko 60 ili cak ispod u max loadu ali samo da napomenem meni je 

kuciste otvoreno, zato i jesu takve temp. Sto se buke tice, vecu buku mi stvaraju ventilatori u kucistu nego 

sama graficka tak da na to ti nemam odgovora.  Nema nosaca ali iskreno mislim da nije potreban.

Dosta je lagana, lijepo sjeda u utor i koliko vidim ne "visi" tako da ne bi trebala raditi neko preveliko opterecenje na PCIE. 

 

 

Inace imam i DELLov 2k monitor, 165 Hza sa AMD freesync premium ali jednostavno se ne mogu

vise vratiti na 2K rezoluciju nakon OLED LG C1, NEMA SANSE. 

 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Sandro HR Zagorje kaže...
lobotomac90 kaže...
Sandro HR Zagorje kaže...

Danas uzeo INNO3D rtx 4070ti i napajanje 80+ GOLD 

 

I kakvi su dojmovi, temprature, buka, performanse? 

Ta grafa dolazi bez nosača jedina ako sam dobro popratio?

Zamijenio sam je sa RTX 3070 koju sam kupio prije cca 3 mj. i razlika je osjetna posebno na 4k.

Bio sam "out" skoro 2 godine sto se PC gaminga tice, koristio sam samo ps5 pa sam nedavno nanovno slozio

PC i kupio sam rtx 3070 koja me razocarala. Inace gejmam na LG C1 i mogu ti rec da za sada to dobro izgleda 

sa RTX 4070 TI. Sto se temp tice, max. temp koju sam vidio bila je 65C i sa tim da sam vec overclockao graficku

sa MSI Afterburnerom. Inace temp se krece oko 60 ili cak ispod u max loadu ali samo da napomenem meni je 

kuciste otvoreno, zato i jesu takve temp. Sto se buke tice, vecu buku mi stvaraju ventilatori u kucistu nego 

sama graficka tak da na to ti nemam odgovora.  Nema nosaca ali iskreno mislim da nije potreban.

Dosta je lagana, lijepo sjeda u utor i koliko vidim ne "visi" tako da ne bi trebala raditi neko preveliko opterecenje na PCIE. 

 

 

Inace imam i DELLov 2k monitor, 165 Hza sa AMD freesync premium ali jednostavno se ne mogu

vise vratiti na 2K rezoluciju nakon OLED LG C1, NEMA SANSE. 

 

 Ma vjerujem ali isto tako imat 50" (pretopostavljam da je ova veličina jer je najčešča i nisi napisao kojeg imaš) kao monitor metar ispred sebe nije baš praktično, uz to kako si riješio da ti se donji taskbar ne zapeče u sliku pošto je fiksan, dali ga sakrivaš. Da mogu birat radije bi si kupio ovaj Dellov ili Samsungov ultrawide OLED monitor ali je cijena bezobrazna. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
nikonja kaže...
Sandro HR Zagorje kaže...
lobotomac90 kaže...
Sandro HR Zagorje kaže...

Danas uzeo INNO3D rtx 4070ti i napajanje 80+ GOLD 

 

I kakvi su dojmovi, temprature, buka, performanse? 

Ta grafa dolazi bez nosača jedina ako sam dobro popratio?

Zamijenio sam je sa RTX 3070 koju sam kupio prije cca 3 mj. i razlika je osjetna posebno na 4k.

Bio sam "out" skoro 2 godine sto se PC gaminga tice, koristio sam samo ps5 pa sam nedavno nanovno slozio

PC i kupio sam rtx 3070 koja me razocarala. Inace gejmam na LG C1 i mogu ti rec da za sada to dobro izgleda 

sa RTX 4070 TI. Sto se temp tice, max. temp koju sam vidio bila je 65C i sa tim da sam vec overclockao graficku

sa MSI Afterburnerom. Inace temp se krece oko 60 ili cak ispod u max loadu ali samo da napomenem meni je 

kuciste otvoreno, zato i jesu takve temp. Sto se buke tice, vecu buku mi stvaraju ventilatori u kucistu nego 

sama graficka tak da na to ti nemam odgovora.  Nema nosaca ali iskreno mislim da nije potreban.

Dosta je lagana, lijepo sjeda u utor i koliko vidim ne "visi" tako da ne bi trebala raditi neko preveliko opterecenje na PCIE. 

 

 

Inace imam i DELLov 2k monitor, 165 Hza sa AMD freesync premium ali jednostavno se ne mogu

vise vratiti na 2K rezoluciju nakon OLED LG C1, NEMA SANSE. 

 

 Ma vjerujem ali isto tako imat 50" (pretopostavljam da je ova veličina jer je najčešča i nisi napisao kojeg imaš) kao monitor metar ispred sebe nije baš praktično, uz to kako si riješio da ti se donji taskbar ne zapeče u sliku pošto je fiksan, dali ga sakrivaš. Da mogu birat radije bi si kupio ovaj Dellov ili Samsungov ultrawide OLED monitor ali je cijena bezobrazna. 

 48 incha je diagonala. Meni ne smeta jer sam odmaknut 1m od TVa. Taskbar je skriven po potrebi

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2023 10:26 (Sandro HR Zagorje).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

 

. Inace gejmam na LG C1 i mogu ti rec da za sada to dobro izgleda 

s

 Imao sam c1 48" i odličlan je za gaming ali malo prevelik za ostalo, sad sam iz tog razloga kupio C2 42" 

OLED monitor je baš veliki upgrade jer taj HDR i savršeni prikaz crne je jednostavno pregazio svaki drugi IPS panel

 

be Cool
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...

 

. Inace gejmam na LG C1 i mogu ti rec da za sada to dobro izgleda 

s

 Imao sam c1 48" i odličlan je za gaming ali malo prevelik za ostalo, sad sam iz tog razloga kupio C2 42" 

OLED monitor je baš veliki upgrade jer taj HDR i savršeni prikaz crne je jednostavno pregazio svaki drugi IPS panel

 

 Ja koristim komp samo za gaming i filmove tako da meni ovo savrseno. Slazem se sa tobom, osobno sam testirao mjesec dana c1 vs DELL i jednostavno se ne mogu vise vratiti na TN/IPS ili VA panele, nema sanse. OLEDje prica za sebe.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Sandro HR Zagorje kaže...
lobotomac90 kaže...
Sandro HR Zagorje kaže...

Danas uzeo INNO3D rtx 4070ti i napajanje 80+ GOLD 

 

I kakvi su dojmovi, temprature, buka, performanse? 

Ta grafa dolazi bez nosača jedina ako sam dobro popratio?

Zamijenio sam je sa RTX 3070 koju sam kupio prije cca 3 mj. i razlika je osjetna posebno na 4k.

Bio sam "out" skoro 2 godine sto se PC gaminga tice, koristio sam samo ps5 pa sam nedavno nanovno slozio

PC i kupio sam rtx 3070 koja me razocarala. Inace gejmam na LG C1 i mogu ti rec da za sada to dobro izgleda 

sa RTX 4070 TI. Sto se temp tice, max. temp koju sam vidio bila je 65C i sa tim da sam vec overclockao graficku

sa MSI Afterburnerom. Inace temp se krece oko 60 ili cak ispod u max loadu ali samo da napomenem meni je 

kuciste otvoreno, zato i jesu takve temp. Sto se buke tice, vecu buku mi stvaraju ventilatori u kucistu nego 

sama graficka tak da na to ti nemam odgovora.  Nema nosaca ali iskreno mislim da nije potreban.

Dosta je lagana, lijepo sjeda u utor i koliko vidim ne "visi" tako da ne bi trebala raditi neko preveliko opterecenje na PCIE. 

 

 

Inace imam i DELLov 2k monitor, 165 Hza sa AMD freesync premium ali jednostavno se ne mogu

vise vratiti na 2K rezoluciju nakon OLED LG C1, NEMA SANSE. 

 

 

Ja također pikiram taj model, prvo zbog cijene, drugo gledam da nije preglomazna grafa jer bi moglo biti na knap što se tiče mjesta u kućištu.

Jedino sam vidio na netu u nekom testu da su ventilatori na dosta RPM-a prilikom opterećenja pa sam zato pitao za temperature i buku, ali po ovome što si napisao ne zvuči loše, sa zatvorenim kućištem neka se doda još par stupnjeva gore, ne vjerujem da to čini neku preveliku razliku u temperaturi.

Bi li ova grafa uz DLSS mogla proći kao 4k grafa? Imam 4k 144 hz monitor pa gledam nešto što će ga moći dostojno gurati...nije da mora biti 120 + fps-a, ali na ono što cilljam je neki prosjek od 90-100 za Mp, Sp mi bitno samo da je 60+ stalno.

Nisam još prelomio oko kupnje iste, pričekam i običnu rtx 4070 da vidim što će nuditi i po kojoj cijeni, ali do kraja godine se vjerojatno ponovim u jednu od te dvije grafe.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže..

Jedino sam vidio na netu u nekom testu da su ventilatori na dosta RPM-a prilikom opterećenja pa sam zato pitao za temperature i buku, ali po ovome što si napisao ne zvuči loše, sa zatvorenim kućištem neka se doda još par stupnjeva gore, ne vjerujem da to čini neku preveliku razliku u temperaturi.

Bi li ova grafa uz DLSS mogla proći kao 4k grafa? Imam 4k 144 hz monitor pa gledam nešto što će ga moći dostojno gurati...nije da mora biti 120 + fps-a, ali na ono što cilljam je neki prosjek od 90-100 za Mp, Sp mi bitno samo da je 60+ stalno.

Nisam još prelomio oko kupnje iste, pričekam i običnu rtx 4070 da vidim što će nuditi i po kojoj cijeni, ali do kraja godine se vjerojatno ponovim u jednu od te dvije grafe.

 Ja sam ti uzeo taj model cisto jer je najjeftiniji. Buka i temp mi ne predstavlja problem kad mi je kuciste otvoreno. Racunaj si da u zatvorenom kucistu, temp su od 7-10C vise.

 

Sto se igara tice, igram WARZONE 2 0 i PUBG na 4k sa DLSSom, fps zakucan na 120. Racunaj da u nekim igrama kao sto je CYBERPUNK 2077, moras neke postavke smanjit za 4K gameplay. 

Nisam ti nesto previse isprobavao, na kraju krajeva na netu se da nac svakakvih recenzija i FPS Benchmarka. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...

Bi li ova grafa uz DLSS mogla proći kao 4k grafa? Imam 4k 144 hz monitor pa gledam nešto što će ga moći dostojno gurati...nije da mora biti 120 + fps-a, ali na ono što cilljam je neki prosjek od 90-100 za Mp, Sp mi bitno samo da je 60+ stalno.

Nisam još prelomio oko kupnje iste, pričekam i običnu rtx 4070 da vidim što će nuditi i po kojoj cijeni, ali do kraja godine se vjerojatno ponovim u jednu od te dvije grafe.

 mogla bi, uz korekcije postavki

 

ja gejmam na 144hz 1440p monitoru sa 3080 12gb, koja je nekih 10-ak posto slabija

neke starije igre idu na max i postavki i fps-a, ali novije poput dying light sa dlss quality ide oko 100fps

 

naravno, čim smanjiš postavke sa ultra ide to dosta više, ali eto, kad sam veći uzeo takvu grafu onda igram na ultra 

kad postane gusto, smanjivat ću postavke

 

sad ti sam procijeni koliko je 4k zahtjevniji od 1440p, pa dodaj tih 10% razlike u snazi grafe

mislim da ćeš moći ugodno igrati i novije igre, ali na mid/high postavkama

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2023 12:53 (picajzla0707).
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Su to pale cijene 4070ti ili mi se čini?  (7838kn)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Na smanjivanje postavki i ciljam, nisam od onih da mora sve biti ultra, ali opet volim držati neki standard medium, high postavki, da nije low naravno.

Po onome što sam vidio malo po netu i evo sada po koleginim i tvojim dojmovima uz DLSS na performance bi i uz visoke postavke u većini igara navedena grafa trebala biti dovoljna.

Ispod 4k rezolucije ne želim ni gledati jer mi je to nativna na monitoru, a performance DLSS na 28 inča izgleda dosta lijepo i oštro, tako da je to ono na što ciljam.

Srpim se još koji mjesec u nadi da se cijene još malo kod nas snize, te da izađe obična 4070, pa onda konačno bude i odluka pala, hvala na informacijama ekipa. 

 

EDIT: već nekih 10 dana imaš Inno3d modele ispod 1000 eura u RH u nekoliko shopova.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2023 13:23 (lobotomac90).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
lobotomac90 kaže...

Bi li ova grafa uz DLSS mogla proći kao 4k grafa? Imam 4k 144 hz monitor pa gledam nešto što će ga moći dostojno gurati...nije da mora biti 120 + fps-a, ali na ono što cilljam je neki prosjek od 90-100 za Mp, Sp mi bitno samo da je 60+ stalno.

Nisam još prelomio oko kupnje iste, pričekam i običnu rtx 4070 da vidim što će nuditi i po kojoj cijeni, ali do kraja godine se vjerojatno ponovim u jednu od te dvije grafe.

 mogla bi, uz korekcije postavki

 

ja gejmam na 144hz 1440p monitoru sa 3080 12gb, koja je nekih 10-ak posto slabija

neke starije igre idu na max i postavki i fps-a, ali novije poput dying light sa dlss quality ide oko 100fps

 

naravno, čim smanjiš postavke sa ultra ide to dosta više, ali eto, kad sam veći uzeo takvu grafu onda igram na ultra 

kad postane gusto, smanjivat ću postavke

 

sad ti sam procijeni koliko je 4k zahtjevniji od 1440p, pa dodaj tih 10% razlike u snazi grafe

mislim da ćeš moći ugodno igrati i novije igre, ali na mid/high postavkama

 Na 4K rezi je minimalno 10% razlika i ide samo vise. Zavisi od igre. 4070 ti je u rangu 3090

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lmutak kaže...

Su to pale cijene 4070ti ili mi se čini?  (7838kn)

Ima ih ispod 1000 eura svakako bolja prilika nego amd.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Sandro HR Zagorje kaže...

 Na 4K rezi je minimalno 10% razlika i ide samo vise. Zavisi od igre. 4070 ti je u rangu 3090

 ne baš minimalno, 10% je prosjek

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice