NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.787
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Intrigantno je što uskori stižu 3070/80ti.Čemu i zašto kad ne mogu ni sa ovim sada namiriti potražnju bez obzira na cijenu. Znači li to da se nešto iza brda valja?

 pa te su kao 'mining ograničene', samo što se ne nadam puno da će to ograničavanje baš nešto puno odbiti majnere

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

Intrigantno je što uskori stižu 3070/80ti.Čemu i zašto kad ne mogu ni sa ovim sada namiriti potražnju bez obzira na cijenu. Znači li to da se nešto iza brda valja?

 pa te su kao 'mining ograničene', samo što se ne nadam puno da će to ograničavanje baš nešto puno odbiti majnere

Zasigurno veliku vecinu grafa nisu kupili rudari nego gameri poput mene.

Naprimjer prodaju grafa u vrijednosti milijardu dolara minerima a ostalih 3 milijarde nama ganerima....daleko je vise komada prodano nama.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Majneri nisu izbirljivi, sve šta može izvuć makar centu ne pitaju za cijenu samo daj. Ma ide ovo sve direkt na farme.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Intrigantno je što uskori stižu 3070/80ti.Čemu i zašto kad ne mogu ni sa ovim sada namiriti potražnju bez obzira na cijenu. Znači li to da se nešto iza brda valja?

 mislim da je to škart koji ostaje iza proizvodnje 3090 i 3080.

logično, gameri neće vidjet niti to dok ETH ne pređe na asic kopanje :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
blackdevil kaže...
dery kaže...

Intrigantno je što uskori stižu 3070/80ti.Čemu i zašto kad ne mogu ni sa ovim sada namiriti potražnju bez obzira na cijenu. Znači li to da se nešto iza brda valja?

 mislim da je to škart koji ostaje iza proizvodnje 3090 i 3080.

logično, gameri neće vidjet niti to dok ETH ne pređe na asic kopanje :D

 

e ovo bi moglo itekako utjecati, prestanak dosadašnjeg načina rudarenja etera

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ethereum 2.0 koji dolazi, kao i mnoge druge sve popularnije kriptovalute baziraju se na 'proof of stake' umjesto 'proof of work' principu tako da rudarenja ni nema nego samo ulaganje Fiat valuta u kripto i primanje pasivnih kamata za nagradu povečavanja likvidnosti pojedinim pool-ovima. To u kombinaciji sa ASIC rudarenjem preostalih mamuta kao što je BTC učinit će rudarenje u 'kućnoj radinosti' skroz neisplativim.

 

Po nekakvoj mojoj procjeni rudarenje kriptovaluta sa CPU/GPU-ovima odlazi u povijest kroz nekih godinu do dvije skroz.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mislim da Days Gone na ovom forumu nema temu pa cu stavit ovdje...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Ethereum 2.0 koji dolazi, kao i mnoge druge sve popularnije kriptovalute baziraju se na 'proof of stake' umjesto 'proof of work' principu tako da rudarenja ni nema nego samo ulaganje Fiat valuta u kripto i primanje pasivnih kamata za nagradu povečavanja likvidnosti pojedinim pool-ovima. To u kombinaciji sa ASIC rudarenjem preostalih mamuta kao što je BTC učinit će rudarenje u 'kućnoj radinosti' skroz neisplativim.

 

Po nekakvoj mojoj procjeni rudarenje kriptovaluta sa CPU/GPU-ovima odlazi u povijest kroz nekih godinu do dvije skroz.

 Pa i dok ETH 2.0 dodje je ljeto/jesen 2022. Samo iz perspektive trgovca, zasto bi oni dali za msrp sada? Dok svaka graficka ima mogucnost generirati takvu kontinuiranu trenutnu zaradu, nije ona vise gejmerska. Bilo bi najbolje da stave direkt u oglase koliko dolara-eura-pesosa moze raditi misecno. A i nakon njega bit ce neki novcic i opet neki krypto boom za par godina. Sve jke to ocito zacarani krug i skojeg nema izlaza. Nisu samo novcici krivi, sami spominjete koliko je opcenito potraznja za nekim komadom silicija toliko velika. Korona je cili svit poslala u karantenu a sigurno je od takvih radnika samo 1/3 mozda imala  HW da moze obavljati posao od kuce. Onda sve vise autonomnih i pametnih modela automobila je plodno tlo sa ovim dvoje gore jos da stvori potraznju daleko vecom od mogucnosti proizvodnje. Ako i odluce sada odmah graditi nove tvornice po americi: intel, TSMC, samsung, i to ce proci par godina dok krene u pogon. 

Po mojoj nekoj logici, PC gejming nema smisla pored ovih konzola, u ovo bas vrijeme gdje i sony sve vise naslova baca na PC, sto me najvise grize. A neki novi standardi lako se prihvacaju od nas, tako ce i uskoro mid range grafa biti normalno 700+ eura. Nevjerujem da ce se tokom ovog desetljeca PC gejming oporaviti. A sada dobiti sony 5 ili novi xbox ce ti trajati sigurno 7 godina kao sto je dosad bilo. A i devosi daleko vise vremena provode za konzole/bolje optimiraju, ps5 ce trajati 5-7 godina bez ikakvog problema, ali jedna 3080 za 5 godina ce biti igranje u postavkama vise nego sam gameplay. 

Evo usporedba xbox-a i pc-a sa 3060ti koja je daleko iznad 1000 eura ako mozes nabaviti. Mislim ima li "PC only gejming" trenutno smisla pored ovih konzola?? 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Intrigantno je što uskori stižu 3070/80ti.Čemu i zašto kad ne mogu ni sa ovim sada namiriti potražnju bez obzira na cijenu. Znači li to da se nešto iza brda valja?

Sad će ti doktor objasniti čemu.

Dakle po stoti put, Nvidija kao da ima doušnika kada će nešto AMD (Uskoro i Intel) predstaviti. Sada Ti, sutra Super, prekosutra Extra ili RTX serije 40 tik da budu u prednosti ispred AMD-a. 

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dok god mogu derat na cijenama grafa zaboravite na msrp..

Jel bi vi da prodajete krumpir davali ga za 3kn kilu ako svi prodaju za 10???

A kol krumpira vam svima ogranicene? I taj po 10kn gori od  potraznje za njim?

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
dery kaže...

Intrigantno je što uskori stižu 3070/80ti.Čemu i zašto kad ne mogu ni sa ovim sada namiriti potražnju bez obzira na cijenu. Znači li to da se nešto iza brda valja?

Sad će ti doktor objasniti čemu.

Dakle po stoti put, Nvidija kao da ima doušnika kada će nešto AMD (Uskoro i Intel) predstaviti. Sada Ti, sutra Super, prekosutra Extra ili RTX serije 40 tik da budu u prednosti ispred AMD-a. 

 Vise je nego ocito da je nvidia ovo napravila iskljucivo zato da digne cijenu cipova koje prodaje aib partnerima, svi u lancu zaraduju na situaciji osim njih jel imaju vec definirane ugovore. I kako to najbolje rjesiti? Izbacis nove modele po vecoj cijeni, stare prestanes proizvodit.

 

R3nchi kaže...

Dok god mogu derat na cijenama grafa zaboravite na msrp..

Jel bi vi da prodajete krumpir davali ga za 3kn kilu ako svi prodaju za 10???

A kol krumpira vam svima ogranicene? I taj po 10kn gori od  potraznje za njim?

 Ja sam uzel 3060 za orginalnu prodajnu cijenu, doduse nije MSRP jel se sama kartica uopce ne prodaje za msrp vec je nekih 50usda skuplja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 14:31 (R4zOR229).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Super je i za garancije / jamstva. Ako prdnu 3070/3080, dobiješ 3070/3080Ti u zamjenu jer se prve više ne proizvode :)

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Uvijek ostave neki inventory za tu svrhu, i zna biti neka minimalna proizvodnja za tu svrhu. A i AIB partneri bas nemaju obicaj davati jace kartice u zamjenu, jedini ko to radi je EVGA kolka ja znam.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

R4zOR229  ja sam uzeo da me sramota i rec za koju cifru.. 

R33mba#2892
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

R4zOR229  ja sam uzeo da me sramota i rec za koju cifru.. 

 Pa sto ne? Mene je 3060ti dosla 850 keka eura a jos nisam dobio. Evo crypto se rusi, sad kad prekosutra bude ista grafa za msrp imam taman jednu finu stabilnu gredu na tavanu.

Necu moci ni taj PC prodati, uzea 10100 sa jednim 8GB keksom i bez ssd-a buduci da mi lezi tu par WD-a 250GB stari kao stari zavjet sam.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Na svu sreću, dobro je da nemaš drugu komponentu koju ćeš vezati za tu stabilnu gredu - izdržljiv štrika.

E rekao vam je Friday lijepo, nema niti para a niti sreće bez truda i zasukavanja rukava.

Evo čujem (ima već par dana) da je Samsung odriješio kesu i pumpa 150 MLRD USD u poluvodiče. Izgleda da moja kanta koja dolazi krajem 2022. neće biti pogonjena RTX 8000 (komada 2) nego sa A100 akceleratorom, ionako mi u Bosni nismo bolje ni zaslužili.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 18:41 (Envy).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

Na svu sreću, dobro je da nemaš drugu komponentu koju ćeš vezati za tu stabilnu gredu - izdržljiv štrik

 prvo ide otimanje za respiratore s koronašima 

 

možda bude jeftinih grafa po oglasnicima uskoro, ajmo ljudi držte fige da malo potraje ovaj zaron 

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel se desilo nesto sa Ampere u zadnja dva dana jer vidim da ekipa sad puca na ebay.de 2300-2500 za rtx3080 LOL!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
@ivan majstorovic. Mene je 3060 izasla 830e, isti k ko tebe, jos sam danas coknio 6700xt na ebayu za 860e s shipingom.. A valjda nismo bas toolki maleri da sve kripto zalegne.. Ovaj eth me ubio u pojam izmajnam 860kn ne prebacim odmah i sad imam 580kn. 8-(
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...
...A valjda nismo bas toolki maleri da sve kripto zalegne.. Ovaj eth me ubio u pojam izmajnam 860kn ne prebacim odmah i sad imam 580kn. 8-(

ja bi to prodao dok još vrijedi nešto, btc je zaronio poprilično, sljedeći zaron je prema 30k i tek onda nastupa opća panika

nazire se kraj ovogodišnjem ludilu, pripremite lovu za poplavu jeftinih grafa na oglasnicima 

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
R3nchi kaže...
...A valjda nismo bas toolki maleri da sve kripto zalegne.. Ovaj eth me ubio u pojam izmajnam 860kn ne prebacim odmah i sad imam 580kn. 8-(

ja bi to prodao dok još vrijedi nešto, btc je zaronio poprilično, sljedeći zaron je prema 30k i tek onda nastupa opća panika

nazire se kraj ovogodišnjem ludilu, pripremite lovu za poplavu jeftinih grafa na oglasnicima 

 

I kompletno unistenih rudarenjem i naravno bez garancije jer ih prodaju kada garancija istekne u globalu.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

I kompletno unistenih rudarenjem i naravno bez garancije jer ih prodaju kada garancija istekne u globalu.

zašto bi bile 'kompletno uništene' ako su radile par mjeseci, a takvih ima koliko hoćeš kod casual majnera koji će ih prodat čim se ovo strmopizdi doli 

recimo one 3060ti koje su planule u prvim danima, to su grafe stare par mjeseci, niti blizu istrošenosti, skoro s punom garancijom, a prodavat će ih masovno jer nikome ne treba tri ili pet grafa ako nema isplativosti u majnanju

 

zasad se još čeka, može se nastaviti pad btc prema 30k i tad kreće kraj, a može s druge strane i opet prema gore, pa će cijelo to sranje potrajat još neko vrijeme

držimo fige da se balon ispuše

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Rudarenje je tek dio uzroka nestasice,dok se sve ne vrati u normalnu nece bit niti normalne ponude.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Rudarenje je tek dio uzroka nestasice,dok se sve ne vrati u normalnu nece bit niti normalne ponude.

 da rudarenje skvikne kao što je skviknulo prije tri godine, začas bi se našla hrpa jeftinih grafa na oglasnicima

također, nestao bi pritisak na trgovine gdje svaka dostupna grafa plane bez obzira na cijenu, dapače otvaranjem tržišta polovnih grafa zalihe u trgovinama bi rasle, samim tim bi padale cijene

 

grafe su baš rudarenjem izrazito pogođene i upravo na grafama će se najviše osjetiti prestanak majnerskog ludila

evo ti odjednom situacije sa diskovima, dok se nije pojavila chia eventualne nestašice i poskupljenja javljala su se periodično, sa stalnim trendom smanjivanja cijena - sad odjednom nestašica diskova, da se chia pokaže kao promašaj, sve bi se začas vratilo u normalu

 

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa ako je to realna situacija onda je pc gaming nepovratno unisten jer ce kripto valute samo rast i bit ce ih vise tako da je to onda buducnost a i sadasnjost pc gaminga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Pa ako je to realna situacija onda je pc gaming nepovratno unisten jer ce kripto valute samo rast i bit ce ih vise tako da je to onda buducnost a i sadasnjost pc gaminga.

 pa ako btc skvikne i nastane panika, cijene svih kripto valuta će se strmopizdit doli kao i prije tri godine, a onda smo bar neko vrijeme mirni

u takvom razvoju situacije aktualne grafe bi pojeftinile, a i nove ne bi izlazile u trgovinama s ovakvim nebuloznim cijenama

 

doduše, sumnjam da će se ikad vratiti na razinu koju su imale kad je pascal bio aktualan, ali barem će biti donekle 'novo-normalne'

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Pa ako je to realna situacija onda je pc gaming nepovratno unisten jer ce kripto valute samo rast i bit ce ih vise tako da je to onda buducnost a i sadasnjost pc gaminga.

Možda ne uništen, ali će biti tj. već sad je neisplativ mainstream korisniku. Dalje će ostati samo najzagriženiji entuzijasti, eto i ja bi već bio na PS5 da ga možeš kupiti (ali barem ide za MSRP kad se može kupiti) i da trenutno imaš kaj za igrati na njemu.

 

Jer, kad ovo i prođe, opet će cijene ostati povišene.

3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
R3nchi kaže...
...A valjda nismo bas toolki maleri da sve kripto zalegne.. Ovaj eth me ubio u pojam izmajnam 860kn ne prebacim odmah i sad imam 580kn. 8-(

ja bi to prodao dok još vrijedi nešto, btc je zaronio poprilično, sljedeći zaron je prema 30k i tek onda nastupa opća panika

nazire se kraj ovogodišnjem ludilu, pripremite lovu za poplavu jeftinih grafa na oglasnicima 

 

 Kad si takav kripto stručnjak i dijeliš ovdje savjete kao veliki, kako to da si svoje ETH prodao u najgorem mogućem trenutku, zaradio si 3-4 puta manje nego si mogao da si sačekao 10 dana?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 12:57 (user2206).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja da nisam onda davno uzeo ovu svoju za 1000eu nebih ju kasnije ili danas kupio sigurno....2100eu za rabljenu niti u ludilu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice