NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.139
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
Filox kaže...
nicky.sl kaže...
DarthMarkus kaže...
nicky.sl kaže...

Sve mi se čini da ću napustit ovaj klub, naime prijatelj mi daje rx 6900 xt za ovu moju Gaimvardicu.

Šta vi mislite o tome ?

 Ni u ludilu. 

 Već jesam.

Rt i dlss mi nisu bitni, igre koje igram to ionako ne podržavaju. On zapeo da hoće majnat a ima već tri 3080-ke pa neka mu i četvrta.

Poslije serije gtx 1000 i rtx 3000 vrime je za povratak radeonima (sutra tko zna šta će mi zavrtit u glavi) 

 Pa jeli ti nadoplatio još šta? Jer kako ja to vidim, dao si jaču karticu za slabiju, a danas je stanje na tržištu ludo, mogao si puste pare zaradit na toj 3080. Al OK, radije prijatelju, nego prodat, to razumijem. Ali zašto dat jaču grafiku za slabiju?

 Dao je jacu graficku za slabiju ? Ne, nego, dao je slabiju graficku za jacu, 6800XT je rang RTX 3080, 6900XT je rang RTX 3090, znaci nije bogzna sta razlika izmedju njih ali je jaca.

 Njemu je to jos pogotovo + jer ima 1440p gdje cak i jedna 6900XT u dosta igara predje i RTX 3090 zbog ili boljeg skaliranja ili nemam blage cega na nizim rezolucijama.

 I onda je svizac zamotao cokoladu u omot 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

 Dao je jacu graficku za slabiju ? Ne, nego, dao je slabiju graficku za jacu, 6800XT je rang RTX 3080, 6900XT je rang RTX 3090, znaci nije bogzna sta razlika izmedju njih ali je jaca.

 Njemu je to jos pogotovo + jer ima 1440p gdje cak i jedna 6900XT u dosta igara predje i RTX 3090 zbog ili boljeg skaliranja ili nemam blage cega na nizim rezolucijama.

 OK, nisam znao. Hvala na info, ja bio uvjeren da je 3080 malo jača. Moja greška.

Live long and prosper.
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Filox kaže...
hahhaajaads kaže...

 Dao je jacu graficku za slabiju ? Ne, nego, dao je slabiju graficku za jacu, 6800XT je rang RTX 3080, 6900XT je rang RTX 3090, znaci nije bogzna sta razlika izmedju njih ali je jaca.

 Njemu je to jos pogotovo + jer ima 1440p gdje cak i jedna 6900XT u dosta igara predje i RTX 3090 zbog ili boljeg skaliranja ili nemam blage cega na nizim rezolucijama.

 OK, nisam znao. Hvala na info, ja bio uvjeren da je 3080 malo jača. Moja greška.

 Totalno irelevantno usporedjivati 3080 s necim. 3080 se nemoze nabaviti uopce vise novu za razliku od 6900xt.

Graficka sa najkracim vijekom zivota ikada. Cak je nadmasila radeonVII...

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...

 

Totalno irelevantno usporedjivati 3080 s necim. 3080 se nemoze nabaviti uopce vise novu za razliku od 6900xt.

Graficka sa najkracim vijekom zivota ikada. Cak je nadmasila radeonVII...

  

 Evo može: https://www.mindfactory.de/product_info.php/10GB-Gigabyte-GeForce-RTX-3080-AORUS-XTREME-GDDR6X-3xHDMI-3xDP--Retail-_1380484.html

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

"Kao" 3080 je rang niže (cca -5-10%) no puno je kompletniji proizvod (ddr6x,4k perf,dlss,rt) istina sa manje memorije. 6900x imaš ko pljeve. Ne bih se čudio da im čak i cijena padne dok mineri bi šupka dali za 3080, što je zapravo smješno budući da su radeonke bili dobri rudari do sada.

 

Najbolja stvar kod 3080 je undervolt. Ne vrijedi 3% perfomasi više i 350W potrošnje da ga jebeš. 

Vjerujem da bi kroz koji mjesec 6900x mogla biti oko keka eura što je super(kuracsuper) za korisinike.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 14:46 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

"Kao" 3080 je rang niže (cca -5-10%) no puno je kompletniji proizvod (ddr6x,4k perf,dlss,rt) istina sa manje memorije. 6900x imaš ko pljeve. Ne bih se čudio da im čak i cijena padne dok mineri bi šupka dali za 3080, što je zapravo smješno budući da su radeonke bili dobri rudari do sada.

 

Najbolja stvar kod 3080 je undervolt. Ne vrijedi 3% perfomasi više i 350W potrošnje da ga jebeš. 

Vjerujem da bi kroz koji mjesec 6900x mogla biti oko keka eura što je super(kuracsuper) za korisinike.

 "Rt i dlss mi nisu bitni, igre koje igram to ionako ne podržavaju." + 1440p monitor, sta nije jasno ? Sta ce njemu DLSS i RT kad to ne koristi (kao da i ima gdje), uz to na 1440p rezoluciji gdje dobiva jos vecu prednost. Ako je 1000€ za 6900XT lose, onda je 1000€+ za RTX 3080 katafckingstrofa. Uostalom, ako je htio grafu koja daje performanse kao 6900XT, onda bi si uzeo RTX 3090 za 15-20tkn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 17:18 (hahhaajaads).
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kaže dobra Nvidia da su kartice za gejmere, a ne majnere.

 

I najavljuje novu liniju 'CMP' koja je za rudare, super optimiziranih za kopanje, efikasnije tara-la-la...

 

Ne vidim to ko nekaj dobrog, sad će se to štancati umjesto RTX-a, i dalje će biti manjak grafa na tržištu. Jedina je razlika to što si mogao naletjeti na grafu i kupiti, a sad će ih biti još manje jer će definitivno fokus biti na tom CMP-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nece to su cipovi sa losim RTX jezgrama i drugim stvarima koji se nemogu ionako koristi za RTX seriju, al ovaj CMP je drek. 30HX na 125w radi 26MH/s dok 3070 na 130w 58MH/s 40HX na 185w 36MH/s, 50HX 45MH/s na 250w. Sad ti meni reci zas bi itko to kupio ako nece bit puno jeftinije, jos je kartica bez video izlaza koje se teze proda gamerima poslje(iako sa ovom MS opcijom di biras koji ce GPU renderat se moze korisiti). Naravno ako ce stanje na trzistu i dalje bit ovakvo prodat ce se i to al sigurno nece imat prednost pred RTX 3000, al kolko mi se cini CMP bi mogao biti i turing po perforamansama, pitaj boga kolko im je tih falš čipova ostalo.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Nece to su cipovi sa losim RTX jezgrama i drugim stvarima koji se nemogu ionako koristi za RTX seriju, al ovaj CMP je drek. 30HX na 125w radi 26MH/s dok 3070 na 130w 58MH/s 40HX na 185w 36MH/s, 50HX 45MH/s na 250w. Sad ti meni reci zas bi itko to kupio ako nece bit puno jeftinije, jos je kartica bez video izlaza koje se teze proda gamerima poslje(iako sa ovom MS opcijom di biras koji ce GPU renderat se moze korisiti). Naravno ako ce stanje na trzistu i dalje bit ovakvo prodat ce se i to al sigurno nece imat prednost pred RTX 3000, al kolko mi se cini CMP bi mogao biti i turing po perforamansama, pitaj boga kolko im je tih falš čipova ostalo.

Ne znam, di si našao ovaj info o mining performansama i lošim čipovima, to ćemo vidjeti, moguće ali onda vjerojatno neisplativo..?

 

Ali slažem se da dedicated mining GPU-ovi i nisu neka sreća (mislim da je Gigabyte imao GTX 1060 verziju za rudare bez video outputa), kasnije ih ne možeš prodati i zapravo kartice postaju otpad.

 

Kurac od situacije.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Hvala Nvidija sad te volimo još više🤣🤣👍jel se to nazire kraj ovom kripto koronaškom ludilu i nestašici grafičkih kartica za igrače😄uvijek 3 koraka ispred svih❤️
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 21:55 (Boris grozni).
Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Kaže dobra Nvidia da su kartice za gejmere, a ne majnere.

 

I najavljuje novu liniju 'CMP' koja je za rudare, super optimiziranih za kopanje, efikasnije tara-la-la...

 

Ne vidim to ko nekaj dobrog, sad će se to štancati umjesto RTX-a, i dalje će biti manjak grafa na tržištu. Jedina je razlika to što si mogao naletjeti na grafu i kupiti, a sad će ih biti još manje jer će definitivno fokus biti na tom CMP-u.

 

a gle možda neće biti savršeno ali će biti bolje od trenutne situacije sigurno. sve je bolje nego da su gaming grafe i mining grafe iste

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Teško da će ovime gaming grafe prestati da budu i mining grafe, ali veća količina robe na tržištu bi trebalo da znači koliko-toliko veću šansu da i "normalni ljudi" ponešto nabodu, i to po koliko-toliko razumnim cenama. Ipak, rudarska glad je ogromna i nisam siguran da će je ovo značajnije utoliti.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

 

a gle možda neće biti savršeno ali će biti bolje od trenutne situacije sigurno. sve je bolje nego da su gaming grafe i mining grafe iste

Ne nužno, ovo kaj je kolega iznad napisao.

 

Ako 'razdvoje' grafe ti od ovih majnerskih nećeš imati koristi sigurno, dok majneri od tvoje 'gejmerske' hoće. Veliki je upitnik dal proizvodnja majnerskih grafa neće ići na štetu običnih grafa, pa ih zbog toga imaš manje na tržištu i teže dolaziš do njih. Recimo da Nvidija smanji proizvodnju GeForcea 30% kako bi izbacivali taj CMP, sranje još veće...A prema ovim brojkama mineri će i dalje kupovati kao i sad, sve.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 22:36 (Promster).
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Al zanemarujete najbitniji dio clanka a to je da ce smanjiti firmwareom hashrate za 50% kako bi karticu ucinili totalno neisplativom za minere.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Al zanemarujete najbitniji dio clanka a to je da ce smanjiti firmwareom hashrate za 50% kako bi karticu ucinili totalno neisplativom za minere.

 Koji je problem promjeniti frimware

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nicky.sl kaže...
Minneyar kaže...

Al zanemarujete najbitniji dio clanka a to je da ce smanjiti firmwareom hashrate za 50% kako bi karticu ucinili totalno neisplativom za minere.

 Koji je problem promjeniti frimware

 Pretpostavljam da ce zastiti nekako, koja je inace svrha?

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
nicky.sl kaže...
Minneyar kaže...

Al zanemarujete najbitniji dio clanka a to je da ce smanjiti firmwareom hashrate za 50% kako bi karticu ucinili totalno neisplativom za minere.

 Koji je problem promjeniti frimware

 Pretpostavljam da ce zastiti nekako, koja je inace svrha?

 Svrha je ublažavanje bijesa gaming zajednice oliti mazanje očiju javnosti, daju rješenje koje nije rješenje ali zvuči kao rješenje.

Kao da su posao učili u našem saboru

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Smijeh... jedna 1660S izbije iz cipela ovaj CMP 30HX na samo 80W (125W za 30MH's lol)...

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Smijeh... jedna 1660S izbije iz cipela ovaj CMP 30HX na samo 80W (125W za 30MH's lol)...

 Ako zapravo izbace grafike takvih preformansi, to neće nitko kupit. Pa moja sad već stara RTX 2060 troši 125W a daje oko 30MH/s, zašto bi netko kupio novu koja ima iste performanse, ako RTX 3060Ti troši isto, a daje duplo bolje performanse za rudarenje? Niđe veze.

 

I još bi te majnerske graifke trebale bit bez video izlaza, tako da su useless za bilo šta osim rudarenja, ne može se ni youtube gledat preko njih, a kad im prođe vrijeme isplativosti, ne mogu se ni prodat, ni koristit u nekom sekundarnom računalu, za surfanje, office bilo šta.

 

Maximum stupidity.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Filox kaže...
mrsmith kaže...

Smijeh... jedna 1660S izbije iz cipela ovaj CMP 30HX na samo 80W (125W za 30MH's lol)...

 Ako zapravo izbace grafike takvih preformansi, to neće nitko kupit. Pa moja sad već stara RTX 2060 troši 125W a daje oko 30MH/s, zašto bi netko kupio novu koja ima iste performanse, ako RTX 3060Ti troši isto, a daje duplo bolje performanse za rudarenje? Niđe veze.

 

I još bi te majnerske graifke trebale bit bez video izlaza, tako da su useless za bilo šta osim rudarenja, ne može se ni youtube gledat preko njih, a kad im prođe vrijeme isplativosti, ne mogu se ni prodat, ni koristit u nekom sekundarnom računalu, za surfanje, office bilo šta.

 

Maximum stupidity.

Jedino ako će biti full jeftine... a to čisto sumnjam.

It is always darkest just before the dawn.
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Jedino ako će biti full jeftine... a to čisto sumnjam.

 Da, za oko 100 Eura je OK s tim performansma i potrošnjom.

 

Live long and prosper.
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja bi im jos ugradio SELF-DESTRUCTION modul kao dodani feature.

Moze i samozapaljenje za bonus. ;)

 

 

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Izgleda da nvidia radi graficke za minere, te odvaja gpu za gamere. Minerska neće imati portove od iza, te bios na novim karticama, posebno RTX 3060 će navodno biti zaključan.
Tako da je sad samo stvar u prioritetu, tj. hoće li se nvidia posvetiti proizvodnji mining ili gaming kartica.

https://blogs.nvidia.com/blog/2021/02/18/geforce-cmp/

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Daj procitaj par postova unazad.
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Magla svuda oko nas, nevidijin moto.  Ne treba radit nikakve egzibicije sa grafama. Problem je šta se sve proizvedeno šalje na farme.Uopće više ne proizvode njima neisplativu rtx3060ti. Zotac koji je bio kupcima zadnji izbor sad imaju sigurne kupce "lijene rudare". Stoga nevidija ne seri več šalji sve u trgovine i ne daj da se kupi više od komada po kupcu.Dosta su se lijenčine opskrbile sad prebaci nama, šaraj malo brate šaraj.

 

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 22:36 (dery).
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Magla svuda oko nas, nevidijin moto.  Ne treba radit nikakve egzibicije sa grafama. Problem je šta se sve proizvedeno šalje na farme.Uopće više ne proizvode njima neisplativu rtx3060ti. Zotac koji je bio kupcima zadnji izbor sad imaju sigurne kupce "lijene rudare". Stoga nevidija ne seri več šalji sve u trgovine i ne daj da se kupi više od komada po kupcu.Dosta su se lijenčine opskrbile sad prebaci nama, šaraj malo brate šaraj.

 

 

 

 ma bas njih briga za to, njima je samo da prodaju

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 8:25 (Santana).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Magla svuda oko nas, nevidijin moto.  Ne treba radit nikakve egzibicije sa grafama. Problem je šta se sve proizvedeno šalje na farme.Uopće više ne proizvode njima neisplativu rtx3060ti. Zotac koji je bio kupcima zadnji izbor sad imaju sigurne kupce "lijene rudare". Stoga nevidija ne seri več šalji sve u trgovine i ne daj da se kupi više od komada po kupcu.Dosta su se lijenčine opskrbile sad prebaci nama, šaraj malo brate šaraj.

 

 

 

Dobro ih je Linus oprao, đubrad uvijek nađe način da još pogoršaju situaciju i okrenu ju u svoju korist.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni se sviđa ovaj trend u kojima (znam ni ja se ne slažem sa svojim mišljenjem niti vi) sve grafulje idu ka rudarima.. jer jednom kada se ispuše taj balon ili dođu pet puta jaće grafulje ove će biti bagatela.
To je samo moje mišljenje.. nek se rudardi ako ima šta.. pa kada 10% struje ili 1% svjetske struje ode na rudarenje.. nekako.. sve će to priroda da izjednači.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

Meni se sviđa ovaj trend u kojima (znam ni ja se ne slažem sa svojim mišljenjem niti vi) sve grafulje idu ka rudarima.. jer jednom kada se ispuše taj balon ili dođu pet puta jaće grafulje ove će biti bagatela.
To je samo moje mišljenje.. nek se rudardi ako ima šta.. pa kada 10% struje ili 1% svjetske struje ode na rudarenje.. nekako.. sve će to priroda da izjednači.

 Prouči ova dva videa isto su rekli oboje.Nevidiji nije u interesu nakon ispuhivanja balona zasičenje tržišta jeftinjacima. Kao što im se dogodilo kod serije 2000 kad je tržište bilo zasićeno serijom1000 nakon prvog balona. Sve šta poduzimaju sad je radi toga da se to ne ponovi. Da ne tražiš vidi linusov video od 6:18 min.Drugi video od 5:19min.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 16:42 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice