NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.623
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nvidia govno bila i ostala, a onaj mali kinez je zlikavac lazljivi.

Ove cijene i politiku mogu samo optimisti pusiti.

 

A dobro je rekao nas kolega recenzent s buga, dok se kupuje ovako, i cijene ce biti ovakve. Well shit.

 

p.s. bas mi je drago da bar recenzenti opale kontru ovim ljigama.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
8 0 hvala 1
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

AMD je isti. Nemojmo se zavaravat. Čeka se drugi Stevo da ih popljuje. JayZ, Linus i druga jača ekipa je rekla svoje. Ajmo dalje! Njihova su jaja na panju.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

AMD je isti. Nemojmo se zavaravat. Čeka se drugi Stevo da ih popljuje. JayZ, Linus i druga jača ekipa je rekla svoje. Ajmo dalje! Njihova su jaja na panju.

 AMD bar nije bio u mislima da mogu igrat igre u 8K, mislim, mogli su napravit isto kao i nvidia. Tipa rec reviewima da testiraju samo Valhallu i Dirt 5 i eto ti laganica 8K gaminga na 6900XT 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

8 gb vrama bottlenecka 3070 pri uključenom raytracingu, a radi se o prvoj takvoj zahtjevnijoj igri, prilično je jasno da će 8 gb pa vjerojatno i 10 biti vrlo brzo na rubu. Ray tracing je povisio zahtjeve za 4 razine tako da će AMD i Nvidia morati znatno ojačati taj segment arhitekture kako bi se nosili s tim izazovima, no kako monolitni dizajn polako odlazi u prošlost tako će moći puno više tranzistora ugurati i za raytracing, a da pritom yield ostane dobar. Nema sumnje da će 4000 serija sa MCM dizajnom biti prva prava ray tracing arhitektura, ovo sve prije toga je samo beta testiranje, ono da se može reći da ga imamo.

 Evo slika dolje jer vidim da ni nakon 3 sata neki ne shvacaju o cemu Riot pise.U prvom postu je napisao realno stanje , a u drugom na malo grublji nacin ali ekipa jos uvijek ne kuzi.

Tako je da uskoro cemo imat igre koje ce suknut mozda i 12gb Vrama na 4K uz Ray Trace nikakvo cudo.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ajde prestanite na temelju jednog Cyberpunka pisat gluparije o 10gb vrama bottlenecku. Tako ste i drobili o moar coar pa se Ryzen 1800X potapa u grafovima pored bijednog i3 10100F za 600kn.
 
5 1 hvala 1
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Oćemo, tamo 2022. AMD ima 16 gigi rama, rt za KC i sporiji je sa urnebesnim  frametimom .

 

Cijene i dostupnost mu isto idu u prilog. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MGloc kaže...
Riot kaže...

8 gb vrama bottlenecka 3070 pri uključenom raytracingu, a radi se o prvoj takvoj zahtjevnijoj igri, prilično je jasno da će 8 gb pa vjerojatno i 10 biti vrlo brzo na rubu. Ray tracing je povisio zahtjeve za 4 razine tako da će AMD i Nvidia morati znatno ojačati taj segment arhitekture kako bi se nosili s tim izazovima, no kako monolitni dizajn polako odlazi u prošlost tako će moći puno više tranzistora ugurati i za raytracing, a da pritom yield ostane dobar. Nema sumnje da će 4000 serija sa MCM dizajnom biti prva prava ray tracing arhitektura, ovo sve prije toga je samo beta testiranje, ono da se može reći da ga imamo.

 Evo slika dolje jer vidim da ni nakon 3 sata neki ne shvacaju o cemu Riot pise.U prvom postu je napisao realno stanje , a u drugom na malo grublji nacin ali ekipa jos uvijek ne kuzi.

Tako je da uskoro cemo imat igre koje ce suknut mozda i 12gb Vrama na 4K uz Ray Trace nikakvo cudo.

 po ovom grafu ni jedna kartica, imala ona 8 gb ili 10 gb, a siguran sam i one sa 16 gb natziva radeon, nisu u stanju ugodno vrtiti ovu igru u 4K na tim postavkama. Znači to sa vraom je manje bitno kad RT u igru ubačen naknadno

i sa očito pre malo vremena za neku optimizaciju. Inače odlična igra, ugasiš RT i imaš 60-120 fpsa na 3060 ti (1080p) i jačim grafama na 1440p.

Ništa ovu igru ne može tjerati na 4K, i PS5 ovu igru vrti na 50-60 fpsa na malo više od full HD i to bez RT-a.

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Red dead redemption 2 ne podrzava rej trejs pa svejedno meni na 2060s 1080p max detalji pojede 6gb video memorije i igra se vuce na 19fpsa, nabaci na to da igra ima ray trayce i 4k rezu i jede sigurno preko 10gb video memorije.

Da sada imas karticu koja je brza od 3090 za jedno 90% i da ima 16 gb Vrama potvrdila bi se moja tvrdnja time da bi se Cyberpunk vrtio na 4k maxed out na 120fpsa , a ovako se vrti na 50.

 

Spustimo se na zemlju kolika je uopce razlika izmedu Ultra i Medium postavki ? koliko nas uopce ima 4k monitore ? koliko nas si uopce moze priustit grafe od 10k kn ili najvaznije pitanje tko uopce zeli potrosit 10k kn na grafu ?

Koliko god da je Cp2077 ne optmiziran toliko je i ispred svoga vremena"Naseg Hardvera".

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 21:30 (MGloc).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Zasto feedate trolla, pa ocito je da VRAM nema veze sa CP performansama. Onak 3080 gazi sve radeone u Cyberpunku sa svojih 6 gb manje - i to gledajuci samo rasterizaciju, a di su jos DLSS i RT.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 21:38 (Minneyar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Naravno da RTX-ica gazi Radeona kada je brza , i nije sve u Vramu to ptice na grani znaju ali kako ces ici igrat igru na 4k sa 6gb-8gb video memorije ?

Mozda za 5 godina RTX 7070ti bude vrtjela sa 2gb video memorije ovu igru na 4k 240fpsa iako grafa bude imala 32gb Vrama.

 

I nije mi jasno kako svi koji pisu recenziju Cp2077 ili rade nekakav benchmark pisu ovakve recenice: "Pretty much any graphics card that does not have 8GB ran into problems as the game needs more of it. The performance was painful to observe "

Hebes mi sve ili ja nesto propustam zato necu vise pisat nista na ovu temu sa cyberpunkom i Vramom.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa zašto bi igrao na 4k sa karticama koje i sama Nvidia deklarira za 1440p 3070 i 3060ti. Pa nije 3080/90 brža 30-40% bez veze i ima više vrama. Doslovno odeš na stranicu od Nvidie pogledaš 3060ti i 3070 testove i piše testirano na 1440p, dok kod 3080 i 3090 grafovi na 4k rezoluciji.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 22:02 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MGloc kaže...

Naravno da RTX-ica gazi Radeona kada je brza , i nije sve u Vramu to ptice na grani znaju ali kako ces ici igrat igru na 4k sa 6gb-8gb video memorije ?

Mozda za 5 godina RTX 7070ti bude vrtjela sa 2gb video memorije ovu igru na 4k 240fpsa iako grafa bude imala 32gb Vrama.

 

I nije mi jasno kako svi koji pisu recenziju Cp2077 ili rade nekakav benchmark pisu ovakve recenice: "Pretty much any graphics card that does not have 8GB ran into problems as the game needs more of it. The performance was painful to observe "

Hebes mi sve ili ja nesto propustam zato necu vise pisat nista na ovu temu sa cyberpunkom i Vramom.

 Svaka grafa koja NEMA 8 gb VRAM. Dakle onak ... GTX 1060. Implicira da je 8 GB ok :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel ima kakvih najava kad bi 3050 mogla izaći ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dodali su profile za 3050, 3060 i 3080ti u Aidu tako da vjerojatno vrlo skoro.
16 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Opsala,ipak je Nevidija odlučila sama pojest svoje RTX marketinške gluposti.Stevo je dobil i ispriku, ajd ok ali realno ne bi od isprike bilo nič da Nevidiju nisu masovno zapljuvali.

 

https://twitter.com/HardwareUnboxed/status/1337885741389471745

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
10 0 hvala 3
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...

Opsala,ipak je Nevidija odlučila sama pojest svoje RTX marketinške gluposti.Stevo je dobil i ispriku, ajd ok ali realno ne bi od isprike bilo nič da Nevidiju nisu masovno zapljuvali.

 

https://twitter.com/HardwareUnboxed/status/1337885741389471745

 Ja bi sad u inat izbacio sve sto ima veze sa RTom 

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ljudi navikli da dobiju u guz prešlo u naviku nema reakcije .Nevidija sapuna i obrije, amd isto. Bezumno se kupuju grafe koje vrijede dvostruko manje od prodajne cijene. Adio mozak, krdo naprijed.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Ljudi navikli da dobiju u guz prešlo u naviku nema reakcije .Nevidija sapuna i obrije, amd isto. Bezumno se kupuju grafe koje vrijede dvostruko manje od prodajne cijene. Adio mozak, krdo naprijed.

 dery

Po tvojim izjavama se vidi da nemaš love za novu grafičku pa su ti svi krivi.

Možda sam pretjerao, ali čovjek dođe pročitat nešto o novim karticama, ali konstantno par ljudi piše samo negativu pa dokle više?

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 14:07 (hummer0).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hummer0 kaže...
dery kaže...

Ljudi navikli da dobiju u guz prešlo u naviku nema reakcije .Nevidija sapuna i obrije, amd isto. Bezumno se kupuju grafe koje vrijede dvostruko manje od prodajne cijene. Adio mozak, krdo naprijed.

 dery

LOL po tvojim izjavama se vidi da nemaš love. 

pazi da ti se nestp ne posere u tu carapu u kojoj skrivas puste milijune, junacino.

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
hummer0 kaže...
dery kaže...

Ljudi navikli da dobiju u guz prešlo u naviku nema reakcije .Nevidija sapuna i obrije, amd isto. Bezumno se kupuju grafe koje vrijede dvostruko manje od prodajne cijene. Adio mozak, krdo naprijed.

 dery

LOL po tvojim izjavama se vidi da nemaš love. 

pazi da ti se nesto ne posere u tu carapu u kojoj skrivas puste milijune, junacino.

 

13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
hummer0 kaže...
dery kaže...

Ljudi navikli da dobiju u guz prešlo u naviku nema reakcije .Nevidija sapuna i obrije, amd isto. Bezumno se kupuju grafe koje vrijede dvostruko manje od prodajne cijene. Adio mozak, krdo naprijed.

 dery

LOL po tvojim izjavama se vidi da nemaš love. 

pazi da ti se nestp ne posere u tu carapu u kojoj skrivas puste milijune, junacino.

 jovial

Gle kućni odgoj ti je na visini.

Junačino koliko godina imaš 15?

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hummer0 kaže...
dery kaže...

Ljudi navikli da dobiju u guz prešlo u naviku nema reakcije .Nevidija sapuna i obrije, amd isto. Bezumno se kupuju grafe koje vrijede dvostruko manje od prodajne cijene. Adio mozak, krdo naprijed.

 dery

LOL po tvojim izjavama se vidi da nemaš love. 

 Opa eto ga prvi se istakao u krdu.  Od 6:50 min ovaj video pa procjeni kako će se držat te precjenjene grafe u budućim AAA igrama. Meni bi smetalo da dam toliko love i treba kompromise radit da bi uživao u ful modu koje može pružit igra. 

 

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...

Opsala,ipak je Nevidija odlučila sama pojest svoje RTX marketinške gluposti.Stevo je dobil i ispriku, ajd ok ali realno ne bi od isprike bilo nič da Nevidiju nisu masovno zapljuvali.

 

https://twitter.com/HardwareUnboxed/status/1337885741389471745

 Linus ih popljuvao na najjače, čovjek je barem iskusan i zna o čemu priča.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hummer0 kaže...
dery kaže...

Ljudi navikli da dobiju u guz prešlo u naviku nema reakcije .Nevidija sapuna i obrije, amd isto. Bezumno se kupuju grafe koje vrijede dvostruko manje od prodajne cijene. Adio mozak, krdo naprijed.

 dery

LOL po tvojim izjavama se vidi da nemaš love. 

 Necu ulaziti u to da li ima ili nema love, ali to se nigdje ne vidi. Neki svoju lovu ulazu da ju oplode, a neki ulazu u hardware koji je, pa najobicnije bacanje love, ako se ne zaradjuje na njemu.

Je da dery pretjeruje, ali i ti si pretjerao.

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
SamoPitam3 kaže...
hummer0 kaže...
dery kaže...

Ljudi navikli da dobiju u guz prešlo u naviku nema reakcije .Nevidija sapuna i obrije, amd isto. Bezumno se kupuju grafe koje vrijede dvostruko manje od prodajne cijene. Adio mozak, krdo naprijed.

 dery

LOL po tvojim izjavama se vidi da nemaš love. 

 Necu ulaziti u to da li ima ili nema love, ali to se nigdje ne vidi. Neki svoju lovu ulazu da ju oplode, a neki ulazu u hardware koji je, pa najobicnije bacanje love, ako se ne zaradjuje na njemu.

Je da dery pretjeruje, ali i ti si pretjerao.

 

 Pretjerujem, možda i ne jer samo reagiram na ovo nevidijino šta su napisali stevi iz hu. Takvu budaleštinu napisat može samo kreten bez mozga.Sad se izvinjavaju kad su ih posrali pa šta su očekivali. Oni koji su stali na njihovu stranu a ima ih ovde nemam riječi. 

 

Kolega hummer aj posudi malo keša jer izgleda da samo to imaš. 

kradem mine iz minskog polja
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
SamoPitam3 kaže...
hummer0 kaže...
dery kaže...

Ljudi navikli da dobiju u guz prešlo u naviku nema reakcije .Nevidija sapuna i obrije, amd isto. Bezumno se kupuju grafe koje vrijede dvostruko manje od prodajne cijene. Adio mozak, krdo naprijed.

 dery

LOL po tvojim izjavama se vidi da nemaš love. 

 Necu ulaziti u to da li ima ili nema love, ali to se nigdje ne vidi. Neki svoju lovu ulazu da ju oplode, a neki ulazu u hardware koji je, pa najobicnije bacanje love, ako se ne zaradjuje na njemu.

Je da dery pretjeruje, ali i ti si pretjerao.

 

 Pretjerujem, možda i ne jer samo reagiram na ovo nevidijino šta su napisali stevi iz hu. Takvu budaleštinu napisat može samo kreten bez mozga.Sad se izvinjavaju kad su ih posrali pa šta su očekivali. Oni koji su stali na njihovu stranu a ima ih ovde nemam riječi. 

 

Kolega hummer aj posudi malo keša jer izgleda da samo to imaš. 

 dery

Nije problem u kešu nego u tome da konstantno pljuješ po ljudima koji su kupili kartice ljudi troše svoje novce na što hoće. 

Moj komentar se nije odnosio na Nvidia napad na stevi-a.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Ljudi navikli da dobiju u guz prešlo u naviku nema reakcije .Nevidija sapuna i obrije, amd isto. Bezumno se kupuju grafe koje vrijede dvostruko manje od prodajne cijene. Adio mozak, krdo naprijed.

 Zato jer nas je AMD izdao kao dobrica i postao isti kao nvidia. Dignuli cijene jedni i drugi pa sad imaš opciju kupiti ili ne kupiti, a dani idu, godine idu i život prođe. Gdje si bio, što si radio. Čeksao Godota. 

Ja kupio, na pare zaboravio, a koristim ju i uživam svaki dan. Zaslužio sam 😄

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni se cini da treba biti jako pazljiv u postanju, jer neki ne kuze.

 

Evo ponovo, ali sad polako:

 

 

Nvidia grafe su odlicne(iako ne koliko cijena sugerira), a odnos prema kupcima je odvratan, ljudi koji su kupili grafe nisu automatski super ili glupo krdo, vec samo ljudi s novim grafama.

 

p.s. mozda bi se neka lampica trebala ukljuciti, smiju li rudari dobit vagon pun grafi prije gamera... hmm

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A gdje to nije odvratan, kod koga je taj odnos dobar? Imaš li izbora? Možeš li birati? Jedino kupiti i imati ili ne kupiti i nemati.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Naravno da je odvratan, kad smo kapitalisticko konzumeristicko drustvo, materijalisti. Sami smo krojili.

 

Amd, Intel takodjer, al ovo je Nvidia grupa pa se sere po njima.

Sjetimo se onog GPP partnerstva.

 

No ovi kwo da su ucili i spremaju se biti Apple 2. 

Survivor - eye of the tiger
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice