NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.598
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
robyvk24 kaže...

Sto vise pratim ovo ludilo, sa cijenama, pa nestašicom pa stalno najava novih modela, pa ih otkazu pa opet nove najave, cini mi se da je najbolje cekat, pa makar i pola god, da se sve smiri, cijene unormale,izadju svi modeli i onda uzet ono sto zelis, po normalnoj cijeni i amen. 

 Po normalnoj cijeni od 6800kn za top model. 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Protis stvarno pretjeruje...za najlošiji model Palita 10+k kn. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
FileFicho kaže...

Protis stvarno pretjeruje...za najlošiji model Palita 10+k kn. 

 

a možda da im uz to dođem tamo i popušit, svima redom, za svaki slučaj

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sudeći po ovome ostat ću bez kartice još neko vrijeme i ubijat vrijeme uz call of duty 2. Čak se i ne žalim eh kad bi tu igru napravili nanovo sa ovom tehnologijom bilo bi vrh. Kar98 king, nostalgija čini svoje jedini ali bad jedimi razlog za kupnju nove kartice je cyberpunk i btf V .

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
amagi kaže...

Ako budu nekim čudom okej cijene, što mislite na koji model 3070 treba ići? Vidio sam da je netko poslao link s alzashopa pa se prema tome orijentiram. Jesu li dobre ove dual fan kartice od MSIa i ASUSa, ako se već ne uspije ugrabiti neka TUF ili slično?

 Nije receno da ce biti isto sa 3070, al moja Asus Dual GTX 1070 je drek. Glasna i vruca. S auto fan krivuljom je bila na 80 stupnjeva uvijek u gamingu uz veliku bugu, kad sam malo sredio krivulju je to palo oko 75-76 uz nesto manju buku, al sve u svemu prilicno uzasno

 Dobro za znati, hvala. Kupujem jednom svakih 4-6 godina pa da se ne bih zaletio za loši model

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni samo nije jasno otkud Protisu tolko komada.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nažalost naći će se netko tko će u protisu kupit tu karticu za te novce ako ima pravde ova pohlepa će mnoge skupo stajat. 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A jel mi netkop moze objasniti zasto je u HR iako je u EU toliko skup HW ? Nije bas samo u grafama koliko sam gledao ba me zanima sta oni dobiju to po skupoj cijeni vec jer su hrvati ili drzava drka sa porezima za uvoz itd? evo neznam , ako mi netko moze objasniti.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Neće ih ništa koštat to nabijanje cijena jer ako će kasnije nudit neke komponente jeftinije opet će se kupovat kod njih.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

A jel mi netkop moze objasniti zasto je u HR iako je u EU toliko skup HW ? Nije bas samo u grafama koliko sam gledao ba me zanima sta oni dobiju to po skupoj cijeni vec jer su hrvati ili drzava drka sa porezima za uvoz itd? evo neznam , ako mi netko moze objasniti.

 Ogromni porezni i administrativni troskovi u odnosu na druga EU trzista, plus sigurno djelomicno pohlepa trgovaca i vece marze nego sto bi trebale biti.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Meni samo nije jasno otkud Protisu tolko komada.

Možda kupuju od Linksa

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Minneyar kaže...

Meni samo nije jasno otkud Protisu tolko komada.

Možda kupuju od Linksa

 

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Minneyar kaže...

Meni samo nije jasno otkud Protisu tolko komada.

Možda kupuju od Linksa

 Moguce, pitanje je kod koga ide garancija

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Meni samo nije jasno otkud Protisu tolko komada.

 

moguće da ih i nemaju puno, nego jednostavno nitko ne kupuje zobg ogromne cijene i onda izgleda kao da stalno imaju na stanju

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Moj najdrazi dio Protisove trgovine je gledanje komentara dok ih ne iskljuce nakon pola sata.

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

3080ti, 3070ti, pa Boze nvidia krece u krizni sastanak vjv radi navi-a

https://twitter.com/kopite7kimi/status/1320702114977304577

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

3080ti, 3070ti, pa Boze nvidia krece u krizni sastanak vjv radi navi-a

https://twitter.com/kopite7kimi/status/1320702114977304577

 Mislim da je 3070 Ti dosta izgledan da se iskoriste "nedovoljno dobri" 3080 chipovi, al 3080 Ti nema nikakvog smisla s obzirom da nema prostora izmedu 3080 i 3090 posto su vec na 10% razlike...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...

3080ti, 3070ti, pa Boze nvidia krece u krizni sastanak vjv radi navi-a

https://twitter.com/kopite7kimi/status/1320702114977304577

 Mislim da je 3070 Ti dosta izgledan da se iskoriste "nedovoljno dobri" 3080 chipovi, al 3080 Ti nema nikakvog smisla s obzirom da nema prostora izmedu 3080 i 3090 posto su vec na 10% razlike...

 

apsolutno, nikakvu logiku ne vidim u 3080ti. a opet je to možda stvar terminologije, možda tako nazovu 3080 sa 20 gb rama . nije da ima nekog smisla ali bilo je i gorih naziva

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Sve ima smisla samo je pitanje po kojoj cijeni.
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...

3080ti, 3070ti, pa Boze nvidia krece u krizni sastanak vjv radi navi-a

https://twitter.com/kopite7kimi/status/1320702114977304577

 Mislim da je 3070 Ti dosta izgledan da se iskoriste "nedovoljno dobri" 3080 chipovi, al 3080 Ti nema nikakvog smisla s obzirom da nema prostora izmedu 3080 i 3090 posto su vec na 10% razlike...

 

apsolutno, nikakvu logiku ne vidim u 3080ti. a opet je to možda stvar terminologije, možda tako nazovu 3080 sa 20 gb rama . nije da ima nekog smisla ali bilo je i gorih naziva

 Onaj decko iz moores law is dead je rekao da ima inf da nvidia nebi vise takve kartice nazivala SUPER..valja ih sramota naziva neznam, vjv da ce biti TI onda

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://overclocking.com/test-nvidia-rtx-3070-founders-edition/?utm_source=twitter&utm_medium=socialTwit&utm_campaign=ReviveOldPost

 

3070 Founders - review

 

Raytracing rezultati niži nego 2080Ti u Tomb Raideru i on par u Wolfensteinu

 

EDIT: Sorry FR je članak, ja sam samo grafove gledao

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 14:05 (mrsmith).
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

https://overclocking.com/test-nvidia-rtx-3070-founders-edition/?utm_source=twitter&utm_medium=socialTwit&utm_campaign=ReviveOldPost

 

3070 Founders - review

 

Raytracing rezultati niži nego 2080Ti u Tomb Raideru i on par u Wolfensteinu

 Ali sto je je ove FE kartice izgledaju tako sesi, cool, jednostavno a opet brutalno. 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

GeForce RTX 3070 Founders Edition Review & Benchmark | Redefining Value

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ne kužim filozofiju, pluvali ste po intelu što gotovo pa uopće nije reagirao na konkurenciju dok im nije došla voda do ušiju pa sad imaju i 6-core i ht u srednjoj klasi, a kako se najavljuje i dodatno će smanjiti razliku k i non k čipova u sljedećim serijama, a plujete i po nevidiji koja reagira momentalno i mijenja strategije u hodu.
Što bi zapravo trebala biti ok reakcija?
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

 

GeForce RTX 3070 Founders Edition Review & Benchmark | Redefining Value

 Super kak prica o "Value", a pitaj boga kolko ce graficka kostat kad zapravo bude u ponudi.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ovo već zvuči puno bolje za 3060 i 3060ti:


As a result, the GeForce RTX 3060 might offer performance along the lines of a GeForce RTX 2070 Super or RTX 2080, while the GeForce RTX 3060 Ti's performance is probably right up the alley with the GeForce RTX 2080 Super.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 14:12 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo i Linus video

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Santana kaže...
jovial kaže...

 

GeForce RTX 3070 Founders Edition Review & Benchmark | Redefining Value

 Super kak prica o "Value", a pitaj boga kolko ce graficka kostat kad zapravo bude u ponudi.

Očito value naspram prošle generacije - prema MSRP. Dakle 999$ 1199$ vs 499$ za iste performanse. Prošle generacije si za 499$ imao value u razini 5700XT.

 

Performance per dollar će biti 2 puta bolji nego što je imao 2080Ti.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 14:20 (mrsmith).
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Santana kaže...
jovial kaže...

 

GeForce RTX 3070 Founders Edition Review & Benchmark | Redefining Value

 Super kak prica o "Value", a pitaj boga kolko ce graficka kostat kad zapravo bude u ponudi.

Očito value naspram prošle generacije - prema MSRP. Dakle 999$ vs 499$ za iste performanse. Prošle generacije si za 499$ imao value u razini 5700XT.

 

Performance per dollar će biti 2 puta bolji nego što je imao 2080Ti.

 Pa da, al trenutno ne mozes gledat MSRP jer on nema veze sa stvarnosti. Samo jako veliki sretnici ce ugrabit graficku za te novce.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Santana kaže...
jovial kaže...

 

GeForce RTX 3070 Founders Edition Review & Benchmark | Redefining Value

 Super kak prica o "Value", a pitaj boga kolko ce graficka kostat kad zapravo bude u ponudi.

Očito value naspram prošle generacije - prema MSRP. Dakle 999$ vs 499$ za iste performanse. Prošle generacije si za 499$ imao value u razini 5700XT.

 2080ti FE je bila msrp 1199

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-2080-ti-11-gb-official-launch-price-specs-performance/

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice