NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.795.131
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo ekipa cijena u Svedskoj  , za pretvaranje u euro samo maknite zadnji broj. 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Hmm PS5, novi Xbox, RTX i novi Navi - sve ima raytrace support. Mislim da je samim time potvrđeno da ce polako postati standard, no za sad su remasteri starih igara u RT, sto u potpunosti podrzavam, ionako su stare igre bolje - objektivno.

Pa recimo gran turismo je pokazao raytrace i ratchet and clank isto na PS5

 

 No Crysis jos uopce nije potvrđen za next gen, ovdje se prica o Xbox One X i PS4pro. Crysis na tim konzolama ima raytrace (napravno preko software-a ) kaj je cudo samo po sebi haha

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 12:22 (Santana).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
X-Wind kaže...

 Samo problem je što stvari i nisu baš tako jednostavne kako si ih opisao. Ne, ne treba gledati 2080 vs 3080, nego 2080ti vs 3080 jer su oboje 102 čipovi odnosno pandan kako si ti rekao 2080ti-au je 3080, a ne 3090 te je sama Nvidia to vrlo jasno rekla kada su rekli da je 3080 flagship (a ne 3090), isto kako su rekli da je Turing flagship 2080ti. Ono što je kod Turinga nejmano kao "2080" je ono što su sada nejmali "3070". Dakle prvo su sa Turingom značajno podigli cijene cijelog stacka odnosno papreno naplatili RT koji je totalni gimmick feature što se Turing generacije tiče jer su banana RT performanse (eventualno 2080ti performanse su još koliko toliko ok-ish po tom pitanju), sada s Ampereom su morali dati 102 čip po nižoj cijeni od one po kojoj su prodavali Turing 104 čipove (3080 700 USD MSRP vs 2080 MSRP na launchu 800 USD) i to su ih prisilile konzole i RDNA2 i sada ispada da je Nvidia napravili neviđeni leap s performansama (uz puno bolje cijene). Da se razumijemo 35% veće performanse za isti rang čipa (dakle 3080 vs 2080ti) je sasvim solidno, ali ni blizu ovih 70-80% brojki koje spominješ tako da nije to uopće ništa revolucionarno kao što bi se dalo isčitati iz tvog posta.

 

Tu još moraš uzeti u obzir da su prošle dvije godine od 2080ti-a i da je power consumption skočio skoro kao i performanse tako da Ampere izgleda sve manje i manje toliko dobar koliko ga se inicijalno nahajpalo. A tu je najviše kriv Nvidijin marketing s njihovim nebulozama da je 3080 dva puta jača od 2080 što se na kraju ispostavilo da nije ni blizu točno, imali su već solidan proizvod tako da nije bilo potrebe ljude još dodatno hajpat sa lažnim/jako cherrypickanim podacima.

 

 

Da nahajpali su do plafona, i da IPC je definitivo niži dakle klasičan GPU Bruteforce pristup.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=19&jumpto=6188699&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=99&jumpto=6189227&sort=asc&view=flat

 

"Najviše če nagrabusit brzi kupci", kad za određeno vrjeme skuže da gle čuda 8 ili 10gb memorije ipak nije dovoljno.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 12:26 (rambox).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nije cudno, Cryengine koristi SVOGI vec godinama, Kingdom Come Deliverance je imao neki oblik tog "upgradeanog global illuminationa" no eto prošlo pod radarom dok Nvidia nije raspirila.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Samo s njom je zabranjeno majnat.
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx



ohohhoh

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako ikako možete - pokušajte izbjeći naručivanje s computeruniverse-a. Posljednje dvije narudžbe kod njih teški horor, totalna nezainteresiranost i šlamperaj, nakon puno godina dobrih iskustava.

Ne znam što se točno promijenilo i zbog čega su se drastično pogoršali, ali definitivno više nisu za preporuku >> LINK .

 

 

...but once you get locked into a serious hardware collection, the tendency is to push it as far as you can.
Moj PC  
0 0 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...



ohohhoh

 hajp is stroooong :D 

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...



ohohhoh

 *ebeni mineri....  još sam se bojao toga da budu opet upropastili i ovu seriju... 

Lijep pozdrav ;)
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...



ohohhoh

Ostavljas dojam da likujes i uzivas jer si mozda netko na forumu nece moc kupit grafu, bolesno. 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

a kakvo vam je mišljenje o Gainward RTX 3080 Phoenix moram se brzo odlučiti  - mislim Gainward u odnsou na druge - nije GS nego ona normalna

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 13:37 (VooDooZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
D3lBoy kaže...



ohohhoh

Ostavljas dojam da likujes i uzivas jer si mozda netko na forumu nece moc kupit grafu, bolesno. 

To je bio reply na komentar prije. Sta ja imam od tog koliko vas ce kupit ili ne, govorili su neki kako nema sanse da se minerima to isplati no ocito se isplati.

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
VooDooZg kaže...

a kakvo vam je mišljenje o Gainward RTX 3080 Phoenix moram se brzo odlučiti  - mislim Gainward u odnsou na druge - nije GS nego ona normalna

Phoenix ti je nvidia referentni dizajn PCB-a, Phantom je Gainwardova manja modifikacija

 

manje vise isti vrag.

 

 

GS i GS GLH su oznake za nesto bolje chipove koji su tvornici OC-ani, sto ne znaci da ne mozes i sam postici te rezultate sa "normalnim" ako imas srece

 

 

1000 i 2000 serija je bila tiha i hladna i jeftinija od svih ostalih robnih marki na nasem trzistu

 

s moje strane svakako preporuke za Gainward 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
inkvizitor kaže...
rambox kaže...

"Najviše če nagrabusit brzi kupci", kad za određeno vrjeme skuže da gle čuda 8 ili 10gb memorije ipak nije dovoljno.

 

bitno da su profitirali kupci onog drloga radeon VII sa 16gb memorije, toliko benefita imaju da ih je praktički nemoguće sve nabrojati 

Gdje si bio do sad u pečini, ili to je poslovna grafa gurnuta u gejming.16gb HBM2 memorije je vrlo veliki plus, i kad se žuto koristi za svoju Pro namjenu onda pojede RTX 2080TI.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...
MEGATAMA kaže...
D3lBoy kaže...



ohohhoh

Ostavljas dojam da likujes i uzivas jer si mozda netko na forumu nece moc kupit grafu, bolesno. 

To je bio reply na komentar prije. Sta ja imam od tog koliko vas ce kupit ili ne, govorili su neki kako nema sanse da se minerima to isplati no ocito se isplati.

 kako si mu mogao tako srce slomiti što neće odmah dobiti novu karticu 😂😂

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ima da je kupim danas, taman se na trepavice postavio

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Evo kupi je odmah piše na stanju 1 kom
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Evo kupi je odmah piše na stanju 1 kom

Čekam 15:00 :D već spremo sve na 3 strane

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
D3lBoy kaže...



ohohhoh

Ostavljas dojam da likujes i uzivas jer si mozda netko na forumu nece moc kupit grafu, bolesno. 

 Budući da je i lik sam kriptokenjac, već pomalo postaje dosadan.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
dreadmoore kaže...
Evo kupi je odmah piše na stanju 1 kom

Čekam 15:00 :D već spremo sve na 3 strane

napravi si na casekingu i alzi wishlist, lakse ti je refreshat ako od tamo kupujes

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
xLockdown kaže...

napravi si na casekingu i alzi wishlist, lakse ti je refreshat ako od tamo kupujes

Nadam se uzet u HR ako sve prođe po dogovoru, ako ne onda EU.

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
xLockdown kaže...

napravi si na casekingu i alzi wishlist, lakse ti je refreshat ako od tamo kupujes

Nadam se uzet u HR ako sve prođe po dogovoru, ako ne onda EU.

 sretno :)

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Napravio acountove za online narudzbe u Media Markt i Saturn pa ako tu ne bude onda Amazon.de

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitohondri kaže...
VooDooZg kaže...

a kakvo vam je mišljenje o Gainward RTX 3080 Phoenix moram se brzo odlučiti  - mislim Gainward u odnsou na druge - nije GS nego ona normalna

Phoenix ti je nvidia referentni dizajn PCB-a, Phantom je Gainwardova manja modifikacija

 

manje vise isti vrag.

 

 

GS i GS GLH su oznake za nesto bolje chipove koji su tvornici OC-ani, sto ne znaci da ne mozes i sam postici te rezultate sa "normalnim" ako imas srece

 

 

1000 i 2000 serija je bila tiha i hladna i jeftinija od svih ostalih robnih marki na nasem trzistu

 

s moje strane svakako preporuke za Gainward 

 

 

 

 

Ma rwalno nikak da se sam sa sobom dogovorim da li mi uopce to treba pa čak i sa 1080TI i čak pošto 4k monitor imam ( mislim i tak mi je 60fps max a 55 -60 postignem u svakoj igri već sad osim u mutavima poput Horizon Zero, Cod vrtim zaključano na 55 na 90% GPU use svakodnevno, Division 2 sam igrao na 50-55 bez problema, 60 Borderlands 3 - pitam se čemu )  ovi sa 2080ti i prodajom mi nisu jasni jedino ak ne ganjaju 240hz na 1440 ..

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Napravio acountove za online narudzbe u Media Markt i Saturn pa ako tu ne bude onda Amazon.de

 Cekaj kupit ces skuplje nego tipa MF, notebooksbiliger i sta ja znam neko ova dva tech giganta koje prodaju perilice pa koju komponentu jos uz. Mislim ako je cijena oke onda dobro ali cudi me, neznam osobno nikoga ovjde u njemackoj od mojijh svaba sto kupuje u mediamarktu.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Media markt izgleda kao najskuplja trgovina u njemačkoj
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni rekao čovjek u Instar Informatici da početkom 10. mjeseca dobivaju na lager i da bude za cash na ruke oko 6 somova kn 3080-tka mislim Asus...  sad ne znam je li to s popustom za zaposlenike ili redovna 'dućanska' cijena (jer ću ja prek njega uzimat).

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dakle, ako je u Protisu soma eura, drugdje bude još skuplje.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Meni rekao čovjek u Instar Informatici da početkom 10. mjeseca dobivaju na lager i da bude za cash na ruke oko 6 somova kn 3080-tka mislim Asus...  sad ne znam je li to s popustom za zaposlenike ili redovna 'dućanska' cijena (jer ću ja prek njega uzimat).

 Nema sanse da je to ducanska cijena, pogotovo ne u Instaru

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice