NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.123
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam više nego zadovoljan svojom RTX, ova nova mi ne treba, preskačem ju. Next

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dečki, strixica se može ugrabiti na francuskom amazonu. Ja sam stavio pre order na ASUS strix 3080 OC za cca 6200kn

Nvm, izgleda da odmah maknu

Nope, ipak je tu. Nadam se da ga neće prekinut, jer ovo je steal prema našim cijenama!

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 7:08 (alscaul).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Taraba kaže...

Ja sam više nego zadovoljan svojom RTX, ova nova mi ne treba, preskačem ju. Next

 

Svakome po potrebi, meni se nist ne igra a niti ne stignem previse i ono maalo kaj stignem igram WoW,CSGO i nostalgiju perem u Tony Hawku a zato sve mi je vise nego dovljna GTX 1080 koju imam ttako da meni osobno nema smisla da sad kupujem 3080, kasnije ako budem trebal bude pala jedna sigurno.

twice the pride double the fall
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dad0r kaže...
Taraba kaže...

Ja sam više nego zadovoljan svojom RTX, ova nova mi ne treba, preskačem ju. Next

 

Svakome po potrebi, meni se nist ne igra a niti ne stignem previse i ono maalo kaj stignem igram WoW,CSGO i nostalgiju perem u Tony Hawku a zato sve mi je vise nego dovljna GTX 1080 koju imam ttako da meni osobno nema smisla da sad kupujem 3080, kasnije ako budem trebal bude pala jedna sigurno.

 Uz 1300 sati pubga (igrao aktivno od 2018 sada više ni ne igram preko 9mj nisam palio), 400 sati Battlefielda V, odigrao sam i u zadnjih godinu,godinu ipol: Vampyr,Sekiro,A Plague Tale,RE 2,Horizon Zero Dawn, Hellblade: Senua's Sacrifice, Far Cry 5, Far Cry New Dawn, Red Dead Redemption 2, SW: Jedi Fallen Order, Forzu Horizon 4, Dark Souls 3, Division. Znači to samo unazad godine, a gdje su sve ostale igre u zadnja 2 Assasina imam preko 200 sati igranja, W3 skoro 300, sad prelazim Division 2, pa dolazi Mafia 1 Remaster, pa Cyberpunk pa AC: Valhalla, pa Far Cry 6 i tko zna šta još sve ne između toga, uglavnom kod mene se uvijek nešto igra, ako nema novijih naslova nađe se nešto što sam preskočio u prošlosti :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 7:42 (BeLLicus).
13 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znači uzmimo za primjer ovaj Zotac 3080 Trinity, vani je 6000kn kod nas je 7300kn, kad na 6000kn dodamo 9% većeg poreza dobijemo 6550kn, što znači da imamo 750kn razlike opet, čista zarada u ruke prodavaču, ne znam kolike su nabavne cijene recimo za caseking a kolike za naše trgovine ali kud plaćamo 9% većeg pdva više nego recimo Njemačka tu još prodavač nabije 100 eura dodatno cijenu jer mu se može. Hvala Bogu Austrija je na 2 sata od Hrvatske sjedneš u auto pravac MediaMarkt koji ima fantastične cijene. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Znači uzmimo za primjer ovaj Zotac 3080 Trinity, vani je 6000kn kod nas je 7300kn, kad na 6000kn dodamo 9% većeg poreza dobijemo 6550kn, što znači da imamo 750kn razlike opet, čista zarada u ruke prodavaču, ne znam kolike su nabavne cijene recimo za caseking a kolike za naše trgovine ali kud plaćamo 9% većeg pdva više nego recimo Njemačka tu još prodavač nabije 100 eura dodatno cijenu jer mu se može. Hvala Bogu Austrija je na 2 sata od Hrvatske sjedneš u auto pravac MediaMarkt koji ima fantastične cijene. 

 Tome se vjerojatno možeš nadati za par mjeseci kad budu imali stock u fizičkim shopovima i kada češ moći preko granica bez poslovnih razloga...

13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Znači uzmimo za primjer ovaj Zotac 3080 Trinity, vani je 6000kn kod nas je 7300kn, kad na 6000kn dodamo 9% većeg poreza dobijemo 6550kn, što znači da imamo 750kn razlike opet, čista zarada u ruke prodavaču, ne znam kolike su nabavne cijene recimo za caseking a kolike za naše trgovine ali kud plaćamo 9% većeg pdva više nego recimo Njemačka tu još prodavač nabije 100 eura dodatno cijenu jer mu se može. Hvala Bogu Austrija je na 2 sata od Hrvatske sjedneš u auto pravac MediaMarkt koji ima fantastične cijene. 

Cijena Zotac

DE - PDV 16% - 6.022 kn

UK - PDV 20% - 5.136 kn

 

Ne znam da li su ovo konačne cijene, ali za sada toliko košta.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
dad0r kaže...
Taraba kaže...

Ja sam više nego zadovoljan svojom RTX, ova nova mi ne treba, preskačem ju. Next

 

Svakome po potrebi, meni se nist ne igra a niti ne stignem previse i ono maalo kaj stignem igram WoW,CSGO i nostalgiju perem u Tony Hawku a zato sve mi je vise nego dovljna GTX 1080 koju imam ttako da meni osobno nema smisla da sad kupujem 3080, kasnije ako budem trebal bude pala jedna sigurno.

 Uz 1300 sati pubga (igrao aktivno od 2018 sada više ni ne igram preko 9mj nisam palio), 400 sati Battlefielda V, odigrao sam i u zadnjih godinu,godinu ipol: Vampyr,Sekiro,A Plague Tale,RE 2,Horizon Zero Dawn, Hellblade: Senua's Sacrifice, Far Cry 5, Far Cry New Dawn, Red Dead Redemption 2, SW: Jedi Fallen Order, Forzu Horizon 4, Dark Souls 3, Division. Znači to samo unazad godine, a gdje su sve ostale igre u zadnja 2 Assasina imam preko 200 sati igranja, W3 skoro 300, sad prelazim Division 2, pa dolazi Mafia 1 Remaster, pa Cyberpunk pa AC: Valhalla, pa Far Cry 6 i tko zna šta još sve ne između toga, uglavnom kod mene se uvijek nešto igra, ako nema novijih naslova nađe se nešto što sam preskočio u prošlosti :D

 A prijatelju moj, cime se ti bavis pa imas toliko vremena, ja vec 2 mjeseca osim poslovnog privatni komp nisam ni upalio 

13 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Dečki, strixica se može ugrabiti na francuskom amazonu. Ja sam stavio pre order na ASUS strix 3080 OC za cca 6200kn

Nvm, izgleda da odmah maknu

Nope, ipak je tu. Nadam se da ga neće prekinut, jer ovo je steal prema našim cijenama!

 Kako kupujes sa francuskog amazona? Tocnije kako ti je stranica na engleskom?

16 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Dečki, strixica se može ugrabiti na francuskom amazonu. Ja sam stavio pre order na ASUS strix 3080 OC za cca 6200kn

Nvm, izgleda da odmah maknu

Nope, ipak je tu. Nadam se da ga neće prekinut, jer ovo je steal prema našim cijenama!

 Nisam imao sreće s talijanskim (dapače, čak su mi i račun blokirali), dok vidim da su na njemačkom uglavnom ostavili ljudima prednarudžbe. Nadam se da ćeš imati više sreće od mene

You only got one finger left And its pointing at the door
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

rtx 3080 804€

rtx 3080 oc? 834€  - izgleda da je fake link

rtx 3090 1628€

Neznam kako to čarobnjaci na redditu dobe, pod search ne nađe kartice no ovim linkovima se može prednaručiti. S tim da ne shipaju direktno u Hrvatsku, pa se mora koristiti neki posrednički servis

Koliko vidim, još je ostala samo 3080 obična. Ugrabite još kad se može

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 14:58 (alscaul).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sutra ce krenut ludnica, na svu srecu sam free pa ako treba kliknut cu cak i na Amazon.de i narucit 😁😁

 

Jos mi je neshvatljivo da AMD nije bar dan prije pokazao sto ima i zeznuo Nvidijin party barem malo.... 

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Sutra ce krenut ludnica, na svu srecu sam free pa ako treba kliknut cu cak i na Amazon.de i narucit 😁😁

 

Jos mi je neshvatljivo da AMD nije bar dan prije pokazao sto ima i zeznuo Nvidijin party barem malo.... 

 Odgođeno do 16.09.

4 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni se ne zuri, cekam crni petak da kupim cijeli pc :)

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

S obzirom na novonastalu situaciju, jedino sta se čeka je pad novooboljelih od korone. Kad to dočekamo bit će i manje problema sa granicama, te brži transport, manje cijene i ostalo tako da smatram da crni petak ove godine neće davati neki izbor.

To su mi neke akcije ko u konzumu 7up kosta na 50 posto akcije 6.50kn a inače mu cijena najveća 9 kn 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

S obzirom na novonastalu situaciju, jedino sta se čeka je pad novooboljelih od korone. Kad to dočekamo bit će i manje problema sa granicama, te brži transport, manje cijene i ostalo tako da smatram da crni petak ove godine neće davati neki izbor.

To su mi neke akcije ko u konzumu 7up kosta na 50 posto akcije 6.50kn a inače mu cijena najveća 9 kn 

Transport je skoro pa jednako brz. Ako meni sranja s Aliexpressa dodju za 3 tjedna onda nebi trebalo biti zastoja s grafickim karticama. Transport definitivno nije nikakav izgovor, a vjerujem ni granice. Kao da velike firme boli briga za koronu. Jedino sto moze biti problem je prevelika potraznja s obzirom na proizvodnju, tj. postojece zalihe. Potencijalni problem je i povratak majnanja.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sve strixice s amazona ošle, čudo da je trajalo 10+ sati. Izgleda da su se ljudi malo smirili s hype-om

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koje strixice su bile na akciji?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...

Koje strixice su bile na akciji?

 Ma pre order je bio live negdje od pola noći na francuskom amazonu, obična je bila 804 eura, oc verzija 834 ja mislim. Ne sječam se koliko je koštala 3090.... no sigurno pre više

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

ništa osim dostave ne plaćaš kada sa casekinga/computeruniversa... naručiš

TheVeka
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 15:10 (TheVeka).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja čekam akciju na amazonu, pa da uzmem neku 2070 super ili 2080, iako kad vidim koliko daleko je dogurala 5700xt razmišljam da uzmem nju. Puno je jeftinija, a u rasterizaciji rastura.

 

Koja je stranica najbolja za pratiti cijene grafičkih na amazonu?

Ja gledam ovu https://www.gputracker.eu/en/category/1/graphics-cards

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

DLSS igre koje ga vec imaju i one koje ca ga imati kada se pojave na trzistu:

 

Fortnite
Death Stranding
F1 2020
Final Fantasy XV
Anthem
Battlefield V
Monster Hunter: World
Shadow of the Tomb Raider
Metro Exodus
Control
Deliver Us The Moon
Wolfenstein Youngblood
Bright Memory
Mechwarrior V: Mercenaries
Cyberpunk 2077
Call Of Duty: Black Ops Cold War
Watch Dogs: Legion
Atomic Heart
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
Justice
Boundary
JX3
Serious Sam 4: Planet Badass
Amid Evil
Stormdivers
The Forge Arena
We Happy Few
Kinetik
Outpost Zero
PlayerUnknown’s Battlegrounds
Remnant from the Ashes
Scum
Darksiders III
Dauntless
Fear the Wolves
Fractured Lands
Hellblade: Senua’s Sacrifice
Hitman 2
Islands of Nyne: Battle Royale
ARK: Survival Evolved

 

Radeon GPU je DOA, sve da i imaju performanse koje mogu konkurirati Geforce karticama, nemaju nista tehnoloski za ponuditi, a da ne govorimo o proeblemima sa driverima, i bez obzira na razliku u cijeni NVIDIA je bolja kupnja.

 

svatko tko razmislja razumski i dugorocno, za tih par stotina kuna razlike ce kupiti NVIDIA grafu, i zbog DLSSa, i zbog stabilnosti drivera, a svakako zbog cinjenice da ce DSLL biti u implementiran u svakoj nadolazecoj igri bilo kojeg studia koji zeli da proda sto vise primjeraka

 

btw, vidim da se pise da je ARM kupnja prakticni rjesena stvar, to ce biti jako jako zanimljivo, da li je kupnja samo zbog patenata i licenci, ili NVIDIA misli raditi i ARM CPU-e

 

 

 

 

Moj PC  
4 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Tu ljudi i prije pandemije nisu kupovali skupe GPU-e

7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

AMD daleko od toga da nema GPU tehnologiju, teselaciju su mogli vrtiti jos na Radeon Rx seriji,

samo ne bas efikasno. DLSS nije nesto bez cega se ne moze, jer SS se do sad mogao bez DL-a, tako se moze

i dalje - a vjerujem da se softwareski da rijesiti, da CPU preuzme DL a grafika samo odradjuje SS kao i do sad.

 

Jedino sto AMD-u nejde iz guzice u glavu, da vrhunski proizvod bez softwareske podrske ne moze konkurirati na trzistu.

Dakle RX5700XT je vrhunska kartica, no pol godine su imali problema s driverima, i to ne na svim karticama, i ne na svim

verzijama Windowsa - dakle WinUpdate na 1909 sa 1903 -> instant black-screen yupi!

 

Tako da sam nakon tocno 27 dana svoju RX5700XT vratio Amazonu. Da nije bilo WinUpdatea, vjerovatno nebi ni imao probleme,

jer na 1809 i 1903 je sve bilo OK.

 

Osobno smatram da je AMD jos i dalje u igri, te da ce imati dobru prodaju i uspjeh, s obzirom koliko sad resursa ulazu u CPU,

vjerojatno ce vise malo ulagati i u GPU, jer o njima ovise i njihovi laptop - i sto im vrijedi odlican R7 4700U, kad se GPU

driveri ruse na Linuxu i ne rade kako spada. Mozda zvuci smijesno, no ako driveri ne rade na Linuxu kako spada,

sto ocekivati o Win driverima, koji korisnici ne mogu sami kompajlirat.

 

A sto se tice ARM-a, to je druga prica - ako nVidija preuzme ARM, postaje ekskluzivni dobavljac buducih Apple procesora,

a vrlo vjerovatno i grafike. Tu bi AMD puno izgubio, a nVidia mogla ojacati poziciju jakih mobilnih SOC-ova,

za konzole kao sto je Switch, dok AMD-u ostaju xboner i pelestejsn.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže..

 Tu ljudi i prije pandemije nisu kupovali skupe GPU-e

Mnogi koji jesu više neće.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...
DLSS nije nesto bez cega se ne moze, jer SS se do sad mogao bez DL-a, tako se moze

i dalje - a vjerujem da se softwareski da rijesiti, da CPU preuzme DL a grafika samo odradjuje SS kao i do sad.

 

AMD-ov nedostatak DLSS-a uopće nije problematičan niti zbog SS niti zbog AA aspekta te tehnologije, nego zbog ogromnog gaina u fps-u (30-60%) bez gubitka kvalitete slike.

 

Hipotetski, ako bi nekada većina igara imala DLSS, to bi značilo da bi nvidia imala bukvalno 30-60% (varira od igre do igre) jače kartice za sličnu cijenu.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

čitam poruke i nije mi jasno što ste toliko nestrpljivi! Pa biti ce grafickih nece nikuda pobjeci grafičke! 

 

be Cool
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
To ti je više da se pohvali u selu, gradu i na forumu.Da je kupio trenutno najbolju grafu to samo balkanci imaju u genima samo hvalisanje, pa su nas počeli i zapadnjaci kopirati.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice