NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.798.177
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zanimljivo kako nevidija sapuna jer stavili su iste cijene kao i za prošlu seriju jedino šta je na ovoj napredak normalan kakav i treba da bude. Sad ispadaju kao neki pozitivci koji nude dobar proizvod za siću ahahaha.Mase u transu viču uzmi mi lovu. Psiholozi su nema šta.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 20:15 (dery).
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jurassic Park kaže...
t00mob kaže...
Jurassic Park kaže...
iMik kaže...

Znači svi kupujemo vani, za sada najjeftnije u UK.

 Možeš mi molim te reći da li znaš neki dućan u UK ili misliš općenito da je najjeftinije u UK?

Ja ako ću uzimati (nakon što vidim bencheve i recenzije) bi uzeo izvana jer 8200kn u Futuri i to za Zotac ne bi dao.

 Ma tko kupuje grafe u UK?? Kupuje se u Deutschland. 7300 je cijena u Futuri. Bezobrazno.

 Da,zato se i čudim što je rekao u UK.Onaj dućan u Njemačkoj  CaseKind.de ima solidne cijene.Poštarina je cca. 15€,ali me brine koliko će uvoz koštati.

PS

Ovo za Futuru sam mislio 8200kn kad se uzima na rate,ali da 7300kn za gotovinu,ali opet previše.

Nema nikakvog dodatnog troška uvoza

caseking je dignuo cijene od prije par dana za cca 60-70eur kak mi se čini

i to su još cijene sa 16% PDVa koji je trenutno tamo takav.

 

 

 

TheVeka
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

I ovaj rumor o nestašici, minerima kcima palcima je isto fora za popizdit.

 

Nestašica gpua od 700+ i 1500+ eura. Howyesno.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Malo ipak trčimo pred rudo jer i cijene na Casekingu i drugdje još ni približno nisu definirane. Na Caseking se cijena mijenja iz sata u sat, ide gore-dole-gore-dole smiješno. Treba definitivno pričekat barem do 17. pa vjerojatno i koji dan(tjedan) kasnije. Ja samo znam da ako cijena u našim dućanima bude preko 500kn viša od njemačkih web shopova(naravno sa uključenom poštarinom i našim PDV-om od 25%) onda definitivno kupujem u Nemčiji. Do 300-400kn razlike toleriram, ali ako je 500-600kn e bome to neću tolerirat :-)

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

$699

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da se primjetit kako neki top modeli imaju 2x8pin a drugi 3x8pin.....ogromna je to razlika i kakav bi to morao bit boost da 3x8pin dobije smisao....

Ako je 30TF izmjereno pri malo iznad 1700mhz koliko ce to onda bit na 2000+mhz ako Ampere moze toliko boostat?.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

$699

 Ma sitnica, niti duplo 😂🤣

 

Istina, u SAD na temcijene treba dodati porez, ali to je onda cca 770$.

Kod nas treba dodat trošak prijevoza i PDV 25% , ali 800€ kužim, 1000€ već bome ne.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
Luka123 kaže...

$699

 Ma sitnica, niti duplo 😂🤣

 

Istina, u SAD na temcijene treba dodati porez, ali to je onda cca 770$.

Kod nas treba dodat trošak prijevoza i PDV 25% , ali 800€ kužim, 1000€ već bome ne.

 Europske cijene su super uvijek bile...

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

90% ljudi ne zna da su te cijene u US bez poreza pa se on obracunava ovisno o drzavi jer nije u svakoj jednak.

 

Bas me zanima hoce li trenutni porez od 16% utijecat na cijene u Njemackoj.....

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

I ovaj rumor o nestašici, minerima kcima palcima je isto fora za popizdit.

 

Nestašica gpua od 700+ i 1500+ eura. Howyesno.

Radeon VII, svaka je oko 700€ bila i super teska za nabavit zbog HBM2 pa su ju i dalje mineri razgrabili (nije on jedini). Evo samo u ovom videu ima 6 komada + 4 koje je RMAo, dakle 10 komada super rare kartica je proslo kroz njegove rigove. A sad zamisli da bude povoljnije i lakse za nabaviti (a hoce jer je 3080 gddr6x)

 



 

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pogledajte:

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Prije svakog jebenog AMD release-a su glasine da će napokon stiči taj NVIDIA killer. Onda vidimo benchmarke i počnemo se smijati, pa par dana nakon release-a je internet pun topica o problemima s driverima...

Nije bezveze AMD u zadnji čas snizio cijene novog GPU-a nakon Nvidia release-a

U GPU marketu nemam niti trunku povjerenja u AMD

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne brinite za cijene kod nas, bit ce ok. 

 

Problem je dobava robe, jednostavno nema kolicina za nasu regiju dovoljno.

 

Krecu se od 1 do 5 komada po modelu, od svih vendora.

 

Pripremite se na zavrzlame i otkazivanje narudzbi, jer cim se bude na webshopu moglo kupovati, tko prvi klikne dobit ce taj jedan komad a ostalima ce se morati otkazati narudzbe.

 

Ista stvar je i sa njemackom, dobili su naravno puno vece kolicine, ali opet nedovoljno. Dosta za 1 dan i za one najbrze.

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

90% ljudi ne zna da su te cijene u US bez poreza pa se on obracunava ovisno o drzavi jer nije u svakoj jednak.

 

Bas me zanima hoce li trenutni porez od 16% utijecat na cijene u Njemackoj.....

 

 

Tako je, cijene u US su bez poreza i onda svaka država ima svoj porez na tu cifru.

Caseking dodaje pomalo kartice, neke su naručene ali nemaju potvrdu datuma kada će ih dobiti a za neke nemaju nikakve info još. Cijene se za sada kreću za 3080 od 6100kn (PNY) do 7600kn (Rog Strix). Cijene su sa HR 25% PDV i dostavom u HR.

TheVeka
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Point-X kaže...

Pogledajte:

 

 Zato niti mi nemamo mogučnost kupnje founders editions... Na nvidijinoj stranici se ne može naručiti za Hrvatsku... jedino ako imaš karticu iz neke zapadnije države....

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nvm, skupo do bola

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 9:20 (alscaul).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Po potražnji kao da ih poklanjaju. Izgleda da nisi u pravu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 9:47 (dery).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Nvm, skupo do bola

 Ovdje je 925eu sto je jos uvjek manje od 1000eu za 2080 Strix.....ocekujem da ce se do izlaska cijena poravnat na tih tisucu, to je za tvornicki overclockani model sa kvalitetnijim cipom. Standardna Strix je 877eu za sad......

Ali ok sve ove cijene su pretpostavke..... 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Nvm, skupo do bola

 

ASUS precijenjen ko i uvijek, za 100 eura manje ima i boljih modela.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 11:51 (dad0r).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dad0r kaže...
alscaul kaže...

Nvm, skupo do bola

 

ASUS precijenjen ko i uvijek, za 100 eura manje ima i boljih modela.

Ne znam dali su bolji ti za 100eu manje....na cemu baziras tu tvrdnju?

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

rtx3090 jeste jeftini Titan.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako je ovo tocno, pogodio sam za 3080 da ce biti između 80 i 100Mh/s.

I eto je sa 90Mh/s. Također 3090 do 111.2MH/s, dakle onaj leak od neki dan za 115 je vjerojatno bio tocan. Još ove iz SS nisu jako OCane

Tko ne prati mining, to je jako puno, za referencu - 2080ti je imao cca 50Mh/s (dakle manje i od 3070). Što znaci da GDDR6X parira HBM2 po compute snazi. Još je jedino u pitanju dostupnost.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 12:28 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Da ali je RX5700XT na 60 Mh/s sa TDP od 105W...ovdje je TDP vise nego dupli.
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...
Da ali je RX5700XT na 60 Mh/s sa TDP od 105W...ovdje je TDP vise nego dupli.

5700XT ne moze 60Mh/s. Možda ako upogoniš jezgru i memoriju na max nekih 58, no onda je potrosnja preko 250W.


Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
dad0r kaže...
alscaul kaže...

Nvm, skupo do bola

 

ASUS precijenjen ko i uvijek, za 100 eura manje ima i boljih modela.

Ne znam dali su bolji ti za 100eu manje....na cemu baziras tu tvrdnju?

 

 

Pa na tome da je 100€ skuplje od referentnog modela, obično preskupo za investirat u 2 dB tišu karticu sa 5% višim performansama. Kod 3080 je to malo specifično jer unutar 100€ višom cijenom nemaš jače kartice koju bi mogao uzet kao zamjenu, ali recimo 3070 koji je 100-150€ skuplji od referentne, već se ozbiljno približavaš cijeni referentne 3080 koja je uvijek bolji izbor.

 

Ja razumijem ljude kojima je svejedno za cijenu. ali osobno, ako mogu dobit GA G1 Gaming OC ili kako god se zove 3080, za 70-80€ ispod cijene STRIX modela, meni nema dvojbe koju ću uzet, ASUS naprosto ne vrijedi te razlika. Ili recimo MSI grafu.

Što znaći "najbolji chip" nekome tko ne planira OC-at već držat na tvorničkim postavkama? Mora biti unutar 2-3% reklamiranih vrijednosti, 2-3-5 fps u pojedinim igrama razlike me ne boli toliko. OK, ako zuji, šumi, škripi, ponaša se ko fen, da, onda mi 50-70€ nije problem dat za skuplju.

 

RGB me osobno ne zanima, dapače, ako bi postojao 100% RBG-less model, čak bih to uzeo. Moj đir su jednobojna kućišta neprozirnih stranica bez ijedne upaljene lampice IGDJE, čak power i HDD i slično prekrivam, gasim, ne ukapčam u matičnu itd.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 12:38 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
MEGATAMA kaže...
dad0r kaže...
alscaul kaže...

Nvm, skupo do bola

 

ASUS precijenjen ko i uvijek, za 100 eura manje ima i boljih modela.

Ne znam dali su bolji ti za 100eu manje....na cemu baziras tu tvrdnju?

 

 

Pa na tome da je 100€ skuplje od referentnog modela, obično preskupo za investirat u 2 dB tišu karticu sa 5% višim performansama. Kod 3080 je to malo specifično jer unutar 100€ višom cijenom nemaš jače kartice koju bi mogao uzet kao zamjenu, ali recimo 3070 koji je 100-150€ skuplji od referentne, već se ozbiljno približavaš cijeni referentne 3080 koja je uvijek bolji izbor.

 

Ja razumijem ljude kojima je svejedno za cijenu. ali osobno, ako mogu dobit GA G1 Gaming OC ili kako god se zove 3080, za 70-80€ ispod cijene STRIX modela, meni nema dvojbe koju ću uzet, ASUS naprosto ne vrijedi te razlika. Ili recimo MSI grafu.

Što znaći "najbolji chip" nekome tko ne planira OC-at već držat na tvorničkim postavkama? Mora biti unutar 2-3% reklamiranih vrijednosti, 2-3-5 fps u pojedinim igrama razlike me ne boli toliko. OK, ako zuji, šumi, škripi, ponaša se ko fen, da, onda mi 50-70€ nije problem dat za skuplju.

 

RGB me osobno ne zanima, dapače, ako bi postojao 100% RBG-less model, čak bih to uzeo. Moj đir su jednobojna kućišta neprozirnih stranica bez ijedne upaljene lampice IGDJE, čak power i HDD i slično prekrivam, gasim, ne ukapčam u matičnu itd.

Tvoje obrazlozenje je da ti preferiras jeftinije a ne da je to jeftinije bolje od skupljeg kako si napisao prije.

 

Ja osobno ne preferiram niti jedan brand... imao sam odlicne grafe od Asusa, MSI, GB

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mebi ova zotac verzija izgleda fino međutim brijem da se jako grije ??

Prodao grafu prodao napajanje, najbolje rješim dns napajanje i onda offline do 16og  jer sam polako živčan.

Jer sudeći po svemu do grafe neću skoro, a za pny model nedam kod nas 900eura

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Mebi ova zotac verzija izgleda fino međutim brijem da se jako grije ??

Prodao grafu prodao napajanje, najbolje rješim dns napajanje i onda offline do 16og  jer sam polako živčan.

Jer sudeći po svemu do grafe neću skoro, a za pny model nedam kod nas 900eura

Trinity?

 

https://www.caseking.de/zotac-gaming-geforce-rtx-3080-trinity-10240-mb-gddr6x-gczt-163.html

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da na tu verziju sam mislio

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice