Gtx 1660s problem

poruka: 72
|
čitano: 7.793
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Gtx 1660s problem

primjetio sam kad sam u nekoj zahjtevnijoj igri da ventilator kao da cvrči ili je ovo normlano kad ga zaustavim drugi normlano radi nema taj zvuk temperatura u GTA V 75C u mirnom hodu 50C .. ispod video pa pogledaj te

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 18:44 (Tornjo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gtx 1660s problem

Zvuci kao da kvaci ventilator malo za plastiku, najbolje izvadit grafu van ispuhat od prasine i zavrtit vent rukom pa da vidis jel gdje zapinje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

Kad se vrti normlano nema ovog zvuka al kad udjem u igricu neku dje temperatura 75 stepeni onda se to cuje a ovako na 50 stepeni ne cuje se nista

10 godina
offline
Gtx 1660s problem

Dok ti je temperatura 50 stupnjeva znaci imas onaj mod gdje ti se ventovi ne vrte u idleu. Najbolje bi bilo probat sam da namjestis vrtnju ventova i skuzit pri kojim brzinama se to dogadja (sumnjam da je to temperature), ali evo, za prvu ruku probaj ovo.

 

"Download GIGABYTE AORUS ENGINE (or your graphics engine) and choose the 'Active Fan' settings instead of the 'Semi-Passive'. That will keep the fans of the graphics card turned on, at lower speeds when you don't use it instead of turning them on and off, preventing the fans from doing the noise problem because they will never stop during your PC up-time. That fixed my GIGABYTE AORUS GTX 1660 TI problem. :)"

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

sta je razlika to active fan i semi passive

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 20:16 (Tornjo).
12 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem

Active je da stalno radi, semi pasive je da se pali po potrebi.

10 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem
Tornjo kaže...

sta je razlika to active fan i semi passive

 Upravo sta je rekao, semi passive ti je ovo sta sad imas, tj. u loadu i po potrebi ti se ventovi pale i hlade, active fan ti je da ti fan radi cijelo vrijeme (i kad si u idle).

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

stavio sam temperatura je ista a kako pojacat brzinu na max kao kad sam u igrici da vidim zujil izvan

10 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem
Tornjo kaže...

stavio sam temperatura je ista a kako pojacat brzinu na max kao kad sam u igrici da vidim zujil izvan

 Jel ima u tom programu za nastimat ? Ako ne onda skini msi afterburner i odma na prvom prozorcicu imas "fan speed".

8 godina
offline
Gtx 1660s problem

evidentno ti lopatice struzu po necemu....

 

msi afterburner instaliraj, imas opciju FAN, klikni da nije auto, pojavi se klizac, i onda ga pomici da vidis na kojem postotku brzine se pocme javljati zvuk, moze biti da vent nije centriran, pa se prilikom odredjenog broja okretaja malo ukosi i onda struze po hladnjaku.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

Jel normalna temp ovo  postavke sve skoro na max probo sam isto na est2 postavke isto na max 88stepeni

 

Kucite imam bitfenix nova wimdow black 1 ventilator iza ima 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 21:21 (Tornjo).
8 godina
offline
Gtx 1660s problem

88 je po meni malo previse, neznam za tu tvoju specificnu graficku, no....

 

sve preko 70C i to nakon vise sati ozbiljnog igranja ja nebih volio vidjeti na svojoj kartici..... mojoj je temp limit 85C, s time da vise od 75 je nikad nisam vidio da se zagrijala....

 

S jednim ventom nema velike srece, neznam kakva je situacija na prednjem panelu, ali barem 2x120mm za upuhivanje zraka, idealno 3x120 naprijed, 1x120 nazad i jos barem 1x120 s gornje strane, ako kuciste ima predvidjeno mjesto za ventilaciju na gornjem dijelu....

 

Cek, zauzece procesora 62% i temperatura 67C?

 

Koji je to cpu pobogu? Koja igra?

 

Mislim da ti je glavni problem neprozracnost tog kucista.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 21:25 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gtx 1660s problem

88c nije apsolutno normalno, pitanje je da li se ventilator uopce vrti.

Daj par slika kucista.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 21:22 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Gtx 1660s problem

Vrti se pise u igri korist se grafa 99% jel koguce to sto je sve na max

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gtx 1660s problem

Graficka mora biti na 99%. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

Evo slike 

6 godina
neaktivan
offline
Gtx 1660s problem

sad sam pojaco ventilator do kraja 100 kad se naglo pojaco kvrcnulo je malo i prestalo i temp je pala 43 pada polako a nikad niej toliko bilo i jace rade ventilatori nikad ovako nisu radili mislim mozda zato su u igri 90 stepeni??

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gtx 1660s problem

Kada pojacas ventilatore na Max brzinu i odes u igru kakve temperature imas ? Ventilator se vise ne cuje?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 21:42 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

Kad udjem temp je 60 stepeni i lagano se dize do 70 i tako se tu vrti 

A procesor ryzen 5 2600 vrti se u gta v isto oko 68 stepeni nez trebal tu sta pojacat il je to okej.. ima iza ventilator sto izbacuje vruc zrak kao kad stavim ruku nije toliko jako nez trebal to pojacat.. 

 

I nez zasto je ovako niie se samo pojacalo mozda niie bilo auto pa uvijek na istom radio i kvrcaklo ono jer je pre vruce  bilo..  sad ne primjetim nikakvo kvrcakanje 

10 godina
offline
Gtx 1660s problem

Tebi treba drugo kuciste (ili mozda da probas stavis 2x 120mm ili 2x 140mm venta naprijed) i trebas detaljno provjerit tu grafu u svakim okolnostima. Znaci, kad je fan na 100% i u igri si, jel se cuje ista  i kolika ti je temperatura tad ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gtx 1660s problem

Meni se 1660s vrti na 2200rpm otprilike u full loadu ali ne ide preko 75 stupnjeva. Nesto ne stima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem
Tornjo kaže...

primjetio sam kad sam u nekoj zahjtevnijoj igri da ventilator kao da cvrči ili je ovo normlano kad ga zaustavim drugi normlano radi nema taj zvuk temperatura u GTA V 75C u mirnom hodu 50C .. ispod video pa pogledaj te

 

 Imam isto hlađenje, samo na RTX 2060 Super i od početka mi se čuje takav zvuk. Da, to ventilator malo struže po plastici ili vibrira. Jer kada se vrti brže ne čuje mi se taj zvuk. Hlađenje inače nije nešto, ali je tiho (izuzev tog zvuka i ponekad tzv. "Coil whine-a"). Ljeti temperature idu do 85 °C.

12 godina
offline
Gtx 1660s problem

Kako je hahahajdajss rekao ubacit jos par ventilatora unutra.

Moja msi rtx 2060s ima coil whine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 22:04 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem
Tornjo kaže...

sad sam pojaco ventilator do kraja 100 kad se naglo pojaco kvrcnulo je malo i prestalo i temp je pala 43 pada polako a nikad niej toliko bilo i jace rade ventilatori nikad ovako nisu radili mislim mozda zato su u igri 90 stepeni??

 

Skini MSI afterburner i probaj nastimat fan krivulju ovako pa probaj onda

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

Nez to nac gdje imam ovaj msi

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

Samperu sad sam stavio ventilator na 100 psoto da radi i temp ne ide vise od 70 stepeni stavi i ti 

11 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem
Tornjo kaže...

Nez to nac gdje imam ovaj msi

 

Settings -> Fan -> Enable user defined software automatic fan control i onda poštimaj ovako kao na slici pa probaj onda igrati

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

Kad bi stavio sprjeda kako bi ulazio zrak odakle da vuce kad ispred zatvoreno jedino sa strane ima mrezice ove neke

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

Stavio sam vec da radi na 100 ono sto pise 100% i sad temp u gta na skoro sve ultra ne ide preko 70 stepeni a prije cim udjem u gta V odma 88 stepeni 90

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

Izgleda da se ovo popravilo ne ide preko 70

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice