Graficka kartica za igranje igrica zaključana tema

poruka: 58
|
čitano: 16.699
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica za igranje igrica

jer na tom mogu igratiCOD 6

alilovic
13 godina
offline
Re: Graficka kartica za igranje igrica
alilovic kaže...

jer na tom mogu igratiCOD 6

  Da, naravno da možeš.

  Razlog tome je to što taj Lenovo (kojeg sam ti preporučio) ima zasebnu  ATi HD5470 grafu, tj. grafu sa zasebnih (odvojenih) 512MB videomemorije, koja je deseterostruko i više jača od integriranog smeća (Intel-a GMA 4500). Vrtjet ce COD 6 bez ikakvih problema, samo nemoj očekivati full (ultra) settings (max. detalje - full postavke), nego ćeš morati podesiti postavke na medium kako bi igrica bila ugodno igriva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2011 17:46 (Caesar et Brutus).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica za igranje igrica

moj komp ima :celenor (R) CPU 2.40 KHz

2.40 KHz, 768 MB of RAM JER MOGU IGRATI COD 6 

I RECI MI SAMO JOS 1 STVAR PLIZZ KAKO DA DOBIM mb na *ramu* imam 768mb of ram a treba mi 1 gb of ram kako da to sakupim

alilovic
13 godina
offline
Re: Graficka kartica za igranje igrica
alilovic kaže...

moj komp ima :celenor (R) CPU 2.40 KHz

2.40 KHz, 768 MB of RAM JER MOGU IGRATI COD 6

I RECI MI SAMO JOS 1 STVAR PLIZZ KAKO DA DOBIM mb na *ramu* imam 768mb of ram a treba mi 1 gb of ram kako da to sakupim

  Celeron.

  Moraš provjeriti koliko imaš utora za radnu memoriju na matičnoj ploči. Ukoliko ti je još koji utor slobodan, tj. prazan (moguce je da imas 2 ili 4 utora za RAM), odnosno ako imaš dvije pločice, od kojih jedna ima 256, a druga 512 te jos 2 slobodna, tj. prazna utora, onda mozes nadograditi na čak i više od 1GB, bez pol beda... Provjeri koliko imas utora za memoriju na ploči te koliko ih je zauzetih, tj. popunjenih, a koliko (ako uopce ima praznih) praznih utora. Koliko imas praznih utora, toliko ga jos mozes nadograditi po pitanju RAM-a.

Shvatio?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica za igranje igrica

jer mogu igrati cod6 na tom compu

alilovic
12 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica za igranje igrica

mozes igrat na laptopu cod6 sto ti je preporucio ceasur ali nemzes sve detalje na full....ljepo ti je napiso

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica za igranje igrica

Ovako trebam hitno pomoc
imam komp nije nesto jak ima procesor intel pentium 2,50ghz dual-core ram 2gb i graficka neka slaba jel mi moze neko rec sta moram mislim kakvu graficku trebam za ove najnovije igre koje su jako zahtjevne npr fifa 13 itd. kakav procesor,graficku trebam moze pomoc :) 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica za igranje igrica

Potrebno nam je i ime maticne radi konektora i socketa za procesor.

Edit:Naravno i budžet

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2012 21:47 (wall3).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica za igranje igrica

a neznam za maticnu stvarno :(  al buđet mi je 1000kn a moze i 1200kn sam mi reci jer ja namjeravam polovno uzet jer stvarno neznam sta da napravim ima puno graficke kartica 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica za igranje igrica

Ako podijelimo procesor 700, a grafulja 500 kuna:

Sad je sve do socketa tako da ako imaš neki stariji tipa 775 uzmi Core2Quad ali sa više od 3 GHz, a ako imaš noviji tipa 1155 idi na i3 3000 seriju ili neki slabiji i5.

GTS 450 ili GT9600 odnosno GT9800 je izbor za grafičku do nekih 500 kuna

 

Edit:Ako imaš taj Pentium vjerovatnije je da matična podržava 775.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2012 22:09 (wall3).
11 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica za igranje igrica

cek i kakvu bi ja na kraju trebo uzet graficku za npr. fifu 13 ocu da mi radi savrseno i jel bas moram promjenit procesor ili 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica za igranje igrica

Ti si rekao da te zanima kakav bi procesor {#}. Možeš normalno i bez procesora, i tu ostajem pri GT 9800 jer će biti snagom izjednačena sa procesorom i omogućiti neke low do medium postavke

15 godina
offline
Re: Graficka kartica za igranje igrica
Duda01 kaže...

cek i kakvu bi ja na kraju trebo uzet graficku za npr. fifu 13 ocu da mi radi savrseno i jel bas moram promjenit procesor ili 

Za FIFU 13 i rame konkretno, dosta ti je 2GB za najvece detalje uz uvjet da imas dobar/solidan procesor i graficku karticu.... vidi moju konfu, ne gubim nikakve performanse ako maknem jedan keks od 2GB rama ali pazi, zaboravi na minimiziranje igara, pokrenuti internet browser u pozadini dok igras igru (softver opcenito koji trosi ram memoriju) i slicno.

 

S ramima ti igra nece brze raditi (neces dobiti vise FPS-a) ali konkretni primjeri gdje ce ti rami pomoci (npr. 4GB - 8GB i vise) su: brze loadanje igara, mogucnost pokretanja vise programa u pozadini dok igras igru, normalno minimiziranje igre (nece ti se desktop iscrtavati "usporeno" za to vrijeme vec instantno) i sl. ali sto se tice ugodnog igranja, ne, za FIFU 13 konkretno ne trebas imati 4GB rama.

 

Koju grafu i procesor imas? skini si GPU-z i CPU-z pa reci.....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 0:19 (lovac82).
13 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica za igranje igrica

pozdrav! imam isto problem s odabirom graficke kartice..

konfa;amd athlon 64x 5000+ 2.6GHz,Abit KN9S ultra,ram geil ddr2 600 mhz,3 gb

,hard seagate 320 gb i wd 150 gb,monitor je 19" ,napajanje chieftec 450w,i sadasnja

grafa je nvidia geforce 8800gts 320 mb..

raspolažem sa 600-700 kn

hvala unaprijed i nadam se brzom odgovoru! :)

Ako sam ti pomogao stisni Hvala :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica za igranje igrica

moze link? 

ako je moguce uzet u comelu,jer sam iz karlovca pa da nemoram putovat van grada. 

hvala :)

Ako sam ti pomogao stisni Hvala :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica za igranje igrica

Ova? http://www.comel.hr/vtx-amd-radeon-hd-7750-1gb-3130

Ova? http://www.comel.hr/asus-nvidia-gt630-4gb-4238

Ova? http://www.comel.hr/sapphire-amd-radeon-hd-7750-oc-1gb-3183 

Ili ova? http://www.comel.hr/asus-amd-radeon-hd-7750-1gb-3126

 

Ako sam ti pomogao stisni Hvala :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Graficka kartica za igranje igrica
rožman josip kaže...

Ova? http://www.comel.hr/vtx-amd-radeon-hd-7750-1gb-3130

Ova? http://www.comel.hr/asus-nvidia-gt630-4gb-4238

Ova? http://www.comel.hr/sapphire-amd-radeon-hd-7750-oc-1gb-3183 

Ili ova? http://www.comel.hr/asus-amd-radeon-hd-7750-1gb-3126

 

Ako baš mora biti taj dućan, onda uzmi VTX HD 7750. Cjenom je najbliža realnoj vrijednosti naspram ostalih web shopova, a ostale kartice nisu ništa značajnije bolje da bi se isplatilo dati 200kn više.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica za igranje igrica

U redu onda,samo jedno pitanje još,dali je ta jača od stare nvidia geforce 8800 gts 320 mb.? Znam da ima više memorije

ali me zanima jakost te grafičke  kartice,i dali je kompatibilna sa mojom konfiguracijom? :)

Ako sam ti pomogao stisni Hvala :)
12 godina
online
Re: Graficka kartica za igranje igrica
rožman josip kaže...

U redu onda,samo jedno pitanje još,dali je ta jača od stare nvidia geforce 8800 gts 320 mb.? Znam da ima više memorije

ali me zanima jakost te grafičke  kartice,i dali je kompatibilna sa mojom konfiguracijom? :)

Jača je dosta od tvoje stare grafe i paše ti na matičnu ploču. Jedino je malo procesor slab za nju i trebalo bi ga clockati dokle ide da može dobro iskoristiti HD 7750.

13 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica za igranje igrica

U redu,onda uzimam tu HD 7750...
A mislio sam uzet procesor 6200+ koji radi mislim na 3.00 GHz,ali ovog sam probao clockat ide samo do 2.7,probao sam više(i na toj frenkvenciji se zna rušiti u igrama) ,i nakon

što restartam komp,ne događa se ništa,pa moram resetirati BIOS... 

Ako sam ti pomogao stisni Hvala :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica za igranje igrica

pozdrav!

nije bilo te grafe u skladistu pa sam uzeo nvidiu 

geforce gt640 2 gb..nadam se da sam uzeo dobru. :)

Ako sam ti pomogao stisni Hvala :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Graficka kartica za igranje igrica

Biće dobra. Šteta što nisi uzeo GTX 650 jer je za igranje ista kao HD 7750, a samo 100kn skuplja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica za igranje igrica

Nije bilo ništa bolje u skladištu,ali nema veze,zadovoljan sam ovom! :)

Ako sam ti pomogao stisni Hvala :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica za igranje igrica

Pozdrav,molim pomoc oko graficke imao sam gigabite 8500gt NVIDIA.Trebam nabaviti novu pa vas molim za preporuku.Napajanje je chieftec 400w,procesor AMDathlon 64x2 4200+,ram 2gb,maticna je DFI inc INF NF 550/570 sli m2g socket m2.Cijena nove graficke do 900kn.Ako tko moze nesto preporuciti .hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Graficka kartica za igranje igrica
velkop kaže...

Pozdrav,molim pomoc oko graficke imao sam gigabite 8500gt NVIDIA.Trebam nabaviti novu pa vas molim za preporuku.Napajanje je chieftec 400w,procesor AMDathlon 64x2 4200+,ram 2gb,maticna je DFI inc INF NF 550/570 sli m2g socket m2.Cijena nove graficke do 900kn.Ako tko moze nesto preporuciti .hvala.

HD 6670 ili gt 630/640.

16 godina
offline
Re: Graficka kartica za igranje igrica
velkop kaže...

Pozdrav,molim pomoc oko graficke imao sam gigabite 8500gt NVIDIA.Trebam nabaviti novu pa vas molim za preporuku.Napajanje je chieftec 400w,procesor AMDathlon 64x2 4200+,ram 2gb,maticna je DFI inc INF NF 550/570 sli m2g socket m2.Cijena nove graficke do 900kn.Ako tko moze nesto preporuciti .hvala.

Radeon HD 6570 (400-450 Kn). Jače od HD 6670 (i za koju će procesor biti bottleneck i to itekako osjetan) nema ni smisla ni isplativosti.

Nešto jače (za 900 Kn npr Radeon HD 7770 1GB) samo (i isključivo) u slučaju da ćeš uskoro mijenjati ostatak računala i zadržati samo grafičku.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
11 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica za igranje igrica

hvala na odgovoru.

14 godina
moderator
offline
Graficka kartica za igranje igrica
TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice