AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.628.871
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

Kad se samo sjetim koliko sam puta čuo da Freesync pored Gsynca nema što tražiti

 Ili koliko puta da će nVidia smanjiti cijene, a otišle gore...

8 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
Kad se samo sjetim koliko sam puta čuo da Freesync pored Gsynca nema što tražiti

 Imao sam monitor sa G-sync modulom i sad imam Freesync monitor pa bih to sad ovako rekao:

 

" Nemaju trenutno više monitor sa g-sync modulom što tražiti pored freesync ( g-sync comp ) monitor."

 

Ja sam svog Acer Predatora pospremio u kutiju i tamo je par mjeseci i tako će ostat.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2023 1:56 (Taraba).
6 godina
offline
AMD Navi

Kakvu su glupost OPET napravili u radeon diviziji. Ja to zbilja MOGU vjerovat. Recimo 

 jako poznat brand u svijetu aku alata. Najbolji. Njihov udarni odvijač je bio magija. Išli su radi uštede mjenjat dizajn i jako su zeznuli. Uglavnom, nedovoljna kontrola kvalitete. Nedovoljni testovi. Tako i AMD, ovo nije mala nezgoda. Na primjer, ovo nije parkiranje na zelenu površinu. Ovo je gas kroz crveno, bez kočenja u krivoj traci, drito pod kamion nezgoda. Milwaukee je napravio potez, povukao sve, vratio stari dizajn i kupcima uz ispriku dao odvijače sa starim dizajnom. Vidjet ćemo što će radeon divizija napravit, moja pretpostavka je da će ostavit sve kak je, dat kartice sa popravljenim hladnjakom onima koji traže rma i nastavit dalje kao da ništra nije bilo. Prokleti idioti. Ovaj put je ing tim isto kriv, ne znam jesu mislili "ma može to", u tom slučaju Balkanci su premija za njih, ili su manageri toliko stiskali da su svejedno izbacili takav proizvod. Međutim, ne valja nikako. To nije proizvod koji su ljudi platili. Kad radi temperature ne radi na zadanom taktu i ne isporučuje obećane performanse, to je lažno oglašavanje, opet. Ovo "up to" njihovo ih neće spasit ovaj put. Već su imali eskapade sa procesorima i taktom. Samo tamo je sve radilo savršeno. Ovdje ne valja mehanički.
Kad se sjetim da sam "volio" radeon brand. Ja sam baš glup čovjek, srećom nisam imao novce da trošim kao fanboy svaku generaciju. Kad prodaju staru seriju, onda će zbilja bit problema jer ni nvidia ni amd nemaju ništa normalnog u ponudi trenutno. Nvidia jako skupa, nemam novce za to, da imam opet nebih mogao dat jer je meni emocionalno neopravdano. AMD isto jako skup sa ovom serijom i uz sve je mehanički neispravan proizvod. Ne želim da propadnu ipak, PS5 je zvijer. RX 6600 je rang RX 580, u smislu nije tak skupa kartica, a trajat će za 1080p godinama i godinama ljudima koji ne mogu platit premium. Nvidia za te novce nema ništa ni približno dobro. Ni približno. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2023 9:01 (cvaja997).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Kakvu su glupost OPET napravili u radeon diviziji. Ja to zbilja MOGU vjerovat. Recimo 

 jako poznat brand u svijetu aku alata. Najbolji. Njihov udarni odvijač je bio magija. Išli su radi uštede mjenjat dizajn i jako su zeznuli. Uglavnom, nedovoljna kontrola kvalitete. Nedovoljni testovi. Tako i AMD, ovo nije mala nezgoda. Na primjer, ovo nije parkiranje na zelenu površinu. Ovo je gas kroz crveno, bez kočenja u krivoj traci, drito pod kamion nezgoda. Milwaukee je napravio potez, povukao sve, vratio stari dizajn i kupcima uz ispriku dao odvijače sa starim dizajnom. Vidjet ćemo što će radeon divizija napravit, moja pretpostavka je da će ostavit sve kak je, dat kartice sa popravljenim hladnjakom onima koji traže rma i nastavit dalje kao da ništra nije bilo. Prokleti idioti. Ovaj put je ing tim isto kriv, ne znam jesu mislili "ma može to", u tom slučaju Balkanci su premija za njih, ili su manageri toliko stiskali da su svejedno izbacili takav proizvod. Međutim, ne valja nikako. To nije proizvod koji su ljudi platili. Kad radi temperature ne radi na zadanom taktu i ne isporučuje obećane performanse, to je lažno oglašavanje, opet. Ovo "up to" njihovo ih neće spasit ovaj put. Već su imali eskapade sa procesorima i taktom. Samo tamo je sve radilo savršeno. Ovdje ne valja mehanički.
Kad se sjetim da sam "volio" radeon brand. Ja sam baš glup čovjek, srećom nisam imao novce da trošim kao fanboy svaku generaciju. Kad prodaju staru seriju, onda će zbilja bit problema jer ni nvidia ni amd nemaju ništa normalnog u ponudi trenutno. Nvidia jako skupa, nemam novce za to, da imam opet nebih mogao dat jer je meni emocionalno neopravdano. AMD isto jako skup sa ovom serijom i uz sve je mehanički neispravan proizvod. Ne želim da propadnu ipak, PS5 je zvijer. RX 6600 je rang RX 580, u smislu nije tak skupa kartica, a trajat će za 1080p godinama i godinama ljudima koji ne mogu platit premium. Nvidia za te novce nema ništa ni približno dobro. Ni približno. 

 Koliko sam vidio, kriv je proizvođac coolera, a to nije direktno AMD. Tako da ce (valjda) traziti od istoga redizajn/novu seriju i eventualno zamijeniti na RMA... mimo toga sumnjam na bilo sta drugo, isto kao i Intel sa LGA1700 i nVidija sa kabelima (sto mi je jos i gore ako moze zapaliti PC/stan, pa makar bilo 5% sanse).

 

Ja gledam RX 6800 da zamijeni 1080FE za potencijalnih 1440p kad kupim monitor. 6600/6650 mi je nekako premali upgrade, iako je super izbor.

10 godina
offline
AMD Navi

Gle stvar je je jednostavna preforsiran chip koji jednostavno nije stabilan.

Recezenti dobili najbolje komade i 20 dolara u kutiji da sute za more nedostataka.

Nemozes ne primjetit da ne štima, bilo je ako prođe prođe a budemo softverski to naknadno riješili.... Mogu mislit koliko se ekipa najebala oko reklamacija kad doslovno stave karticu i testiraju 5 minuta radi radi...

Sve je ovo cijenovno predaleko ošlo, bojali smo se rudarenja mi gameri sad kad malo bolje razmislim rudarenje je mila majka sta nas čeka s ovskvim proiuvodima

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Bravo za sve aib brandove koji se nisu zaletili sa štancanjem..

Ovo su žeatoki problemi jedino i pravo riješenje je da inžinjeri uvide greške i polako rješavaju nedostatke.

Ako sve poprave i za ispriku malo smanje cijenu ne sumnjam da će se prodavati. 

Tu im nvidia može šah mat dati da opadne cijen 4080 nesto malo  a 4070ti da ide isto malo ispod. Jer pored dlss3 fsr nema sta trazit

 

Vapor chamber na hladnjaku je bananko, tako da svi aib modeli sa istim dizajnom hladnjaka imaju isti problem... Biti će masovnog povlačenja i RMA kako se čini...

13 godina
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Gle stvar je je jednostavna preforsiran chip koji jednostavno nije stabilan.

Recezenti dobili najbolje komade i 20 dolara u kutiji da sute za more nedostataka.

Nemozes ne primjetit da ne štima, bilo je ako prođe prođe a budemo softverski to naknadno riješili.... Mogu mislit koliko se ekipa najebala oko reklamacija kad doslovno stave karticu i testiraju 5 minuta radi radi...

Sve je ovo cijenovno predaleko ošlo, bojali smo se rudarenja mi gameri sad kad malo bolje razmislim rudarenje je mila majka sta nas čeka s ovskvim proiuvodima

 Sve novo na tržištu je navinuti poluproizvod za duplo novaca...

 

Riješenje je očito krah tržišta pa nanovo, ali preveliki su da se desi baš tako, kao npr. firme u '80/'90 (Amstrad/Commodore)...

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2023 14:02 (Mad Ant).
12 godina
offline
AMD Navi

Ma ništa malo će je undervoltat poslat jednu igricu badava i neka kukavelj zavija.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...

Ma ništa malo će je undervoltat poslat jednu igricu badava i neka kukavelj zavija.

 Tako je, pogotovo danas. Jedino da se ne kupuju takove stvari, ali koliko vidim svi jedva čekaju spaliti 2000-3000EU, tako da sve dalje u revijalnom tonu...

12 godina
offline
AMD Navi

Ma uvijek ista priča kod izbacivanja novih kartica, procesora itd... ovi jutuberčići derraucher i kompanija malo nabija klikove za tjedan dva to sve splasne i udri Mujo brigu na veselje. 

Ali nije sve tako crno evo kod Števe aib Aorus radi kao simfonija i naravno brža 1% od RTX 4080  

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2023 14:32 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...

Ma uvijek ista priča kod izbacivanja novih kartica, procesora itd... ovi jutuberčići derraucher i kompanija malo nabija klikove za tjedan dva to sve splasne i udri Mujo brigu na veselje. 

Ali nije sve tako crno evo kod Števe aib Aourus radi kao simfonija i naravno brža 1% od RTX 4080  

 

 Koga briga kad su obje zaQ...

 

Od poante kupnje smo prešli na dramatiziranje oko stvari koje nećemo kupiti...

5 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Ma obje serije za preskočiti tko može nek čeka a ako ne nek uzme neku od kartica iz prijašnje serije dok ih ima još u ponudi. Sebi uzeo xfx merc 319 6800xt da zamjeni 5700xt gurati će sigurno sve 100fps+ na 1440p na max postavkama još 2 godine možda i duže.

:)
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...

Ma uvijek ista priča kod izbacivanja novih kartica, procesora itd... ovi jutuberčići derraucher i kompanija malo nabija klikove za tjedan dva to sve splasne i udri Mujo brigu na veselje. 

Ali nije sve tako crno evo kod Števe aib Aorus radi kao simfonija i naravno brža 1% od RTX 4080  

 

 A gle debilnih Stevinih komentatora dole. Nevjerovatno da su u stanju opravdat i najgori AMDov proizvod u zadnjih par godina.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
8 godina
offline
AMD Navi

Nastavak na prosli video

 

https://m.youtube.com/watch?v=rxaDZ6n2MNo

 

Otvara Vapor chamber. 

Kod konstrukcije nema nekih problema, jedini moguci zakljucak u ovom trenutku je taj da nema dovoljno tekucine.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
AMD Navi

Skupo škrtarenje na vodi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Prije 2 dana kliknuo buy it now i naravno platio karticom, danas moram (mogu) preuzeti u Instaru PowerColor 7900XTX 

 

Preuzeti ili?

 

Pare ne dam nvidiji

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2023 15:15 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Nemoj rađe uzmi rtx4080, nikako amd pogotovo ako je referentna.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
AMD Navi

Dilema je preuzeti ili ne preuzeti.

 

Nije uzmi nvidija ili ATI

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

Preuzmi, ne mora značiti da će tvoja imati problema.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
filter160 kaže...

Prije 2 dana kliknuo buy it now i naravno platio karticom, danas moram (mogu) preuzeti u Instaru PowerColor 7900XTX 

 

Preuzeti ili?

 

Pare ne dam nvidiji

Nvidija je smece ali ce te vjerovatno bolje sluzit nego Radeon,nazalost.

Ja u ovom trenutku ne bih preuzeo da se ne moras kasnije zajebavat sa reklamacijama isl.

6 godina
offline
Re: AMD Navi

Nemoj. Ako želiš, kupi na daljinu. Sa dostavom na kućnu adresu. Pravo povrata 14 dana, ALI postoji naknada u nekim dućanima, umanje vrijednost. Sasvim legitimno, međutim ja nebih ni 4080 ni 7900 nego 3080, 6900xt. To se "isplati".

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Preuzmi i uživaj!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
11 godina
offline
Re: AMD Navi

preuzmi i igraj se, ako je jedna od faličnih, pošalješ' je derbaueru i on ti vrati rtx 4080

zapravo win win, ne moraš dat par nevidiji da zadovoljiš vlastiti okp, a svejedno dobiješ bolji proizvod 

10 godina
offline
AMD Navi

Preuzeo, ak bude recall... bude recall i ok 

 

Trenutno je 3x FHD pa se ne može iskazati, ali plan je 3x 2,5K, to bu je dobro testiralo.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Ubacio u komp Radeonku 7900 XT, komp radi, igre rade bolje nego na 6800XT, nista se još nije zapalilo ili eksplodiralo!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

apdejtaj potpis!

 

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Re: AMD Navi
filter160 kaže...

Preuzeo, ak bude recall... bude recall i ok 

 

Trenutno je 3x FHD pa se ne može iskazati, ali plan je 3x 2,5K, to bu je dobro testiralo.

 

A kako ti živiš s svojom xtx-com? Dal ima požara i to? Ajd javi bar nešto.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

apdejtaj potpis!

 

 \o/\o/

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Sapphire 7900 XT; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb; Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Kant kaže...
metallic kaže...

apdejtaj potpis!

 

 \o/\o/

MOČ!

 

Uzivaj kolega

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
AMD Navi

Znaci spali se 1000+ eura bez problema...

 

Onda smo i zasluzili ovakove bezobrazne duple cijene. Ja glasam da se sve graficke stave pod luksuz porez i to dupli, ionako se ocito ima para i svi se vesele bez obzira...

Moj PC  
6 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice