AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.635.167
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Aktualne konzole ionako nemaju podršku, naglasak je na grafama, konzole tkozna kad

https://www.anandtech.com/show/16723/amd-formally-unveils-fidelityfx-super-resolution-open-source-game-upscaling

Netocno,Riftbreaker ce podrzavat FSR na XsX.

11 godina
online
Re: AMD Navi
Ok ako je tako, ja se referiram na anandtech koji kaže da jedino konzole od amd hardvera zasad ne podržava fsr.
Kad i ako bude podržano, onda možemo pričat o fsr na konzolama
11 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Ok ako je tako, ja se referiram na anandtech koji kaže da jedino konzole od amd hardvera zasad ne podržava fsr.
Kad i ako bude podržano, onda možemo pričat o fsr na konzolama

 Today marks the launch of AMD FidelityFX (FSR), widely touted as an answer to NVIDIA’s DLSS (even if it’s somewhat different tech). FidelityFX is currently supported in seven games (get the full list here) for those with recent Radeon or GeForce cards, but what about consoles? Microsoft has previously stated FSR is coming to Xbox, although they haven’t provided many details. Sony hasn’t said anything about the tech. Well, one of the games currently supporting FidelityFX is the upcoming action-survival game The Riftbreaker, and according to developer Exor Studios, the Xbox Series X version of the game will include FSR.

 

https://wccftech.com/the-riftbreaker-fidelityfx-xbox-series-x-nothing-stops-enbabling-on-ps5/

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2021 23:52 (MEGATAMA).
16 godina
offline
AMD Navi

FSR informacijski-grupnjak sa dva AMD-ova gejmerska zaposlenika.Vezano za ovaj Jubitu link, ako je to točno ili prema Nevidiji samo 15% gejmera ima DLSS kompatibilne grafe.

 

 

Ak su to točne informacije, onda ga fučkaj to je mizeran sitniš s obzirom kad je lansiran originalni DLSS.

 

Ne pratim DLSS brojke, ali sad je tek puno jasnije da če Nevidija DLSS za par godina završit kao danas Nevidija G-SYNC.Nema budučnosti za DLSS, ili ukratko sad mi je jasno zakaj se šuška da če RDNA3 napravit ono kaj je Zen3 CPU napravil Intelu na procesorima.Točnije kažu upučeni, ono kaj je za Intel buduči Zen 4 to je za Nevidiju buduči RDNA3 GPU.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 0:09 (rambox).
Moj PC  
1 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

 ukratko sad mi je jasno zakaj se šuška da če RDNA3 napravit ono kaj je Zen3 CPU napravil Intelu na procesorima.Točnije kažu upučeni, ono kaj je za Intel buduči Zen 4 to je za Nevidiju buduči RDNA3 GPU.

 

nista tebi nije jasno .

 

jer da je, prestao bi pisati od 2015. godine pa do danas, evo sad ce AMD izbacit Nevidija killer graficku, kao i ostali koji se jos drze slamcica i nadaju da AMD moze ista napraviti u desktop GPU segmentu

 

i nevidija i amd se okrecu ARM rjesenjima, i tu jedino amd ima nekakve sanse, zahvaljujuci Samsung suradnji, koja mozda zavrsi tako da ih Samsung kupi i ugasi taj drlog od desktop GPU odjela i stanca samo ARM gpu za svoje procesor.

 

amd je u desktop segmentu odavno izgubio i nema povratka.

 

nema apsolutno niti jedne znacajke zbog koje bi itko racionalan kupio AMD desktop graficku umjesto nevidje, osim jedino naravno antagonizma, sto je sasvim legitiman razlog

 

 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
rambox kaže...

 ukratko sad mi je jasno zakaj se šuška da če RDNA3 napravit ono kaj je Zen3 CPU napravil Intelu na procesorima.Točnije kažu upučeni, ono kaj je za Intel buduči Zen 4 to je za Nevidiju buduči RDNA3 GPU.

 

nista tebi nije jasno .

 

 

Ni meni isto ništa nije jasno, ali zama da gubim volju za igranjem prateći ove glupe rasprave na ovom forumu (moj tata je jaći od tvojega). Nekada je bio bitan gameplay danas broj slićica u sekundi, sjena ova sjena ona, pa onda reflekcija znoja po Larinoj sisi, onda nekavi detaljčić na travici pokraj koje samo prođeš i totalno ne važna za daljnju igru... ma jojjjjjj....

 

 Ali ona najbitnija stvar od svega, je cijena tih grafičkih kartica - i tu se radite čoravi. A rade od mene i vas unatoć silnim školama i školovanjima takove idiote da ne povjeruješ.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 9:08 (rokonja).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...

 

nista tebi nije jasno .

 

jer da je, prestao bi pisati od 2015. godine pa do danas, evo sad ce AMD izbacit Nevidija killer graficku, kao i ostali koji se jos drze slamcica i nadaju da AMD moze ista napraviti u desktop GPU segmentu

 

i nevidija i amd se okrecu ARM rjesenjima, i tu jedino amd ima nekakve sanse, zahvaljujuci Samsung suradnji, koja mozda zavrsi tako da ih Samsung kupi i ugasi taj drlog od desktop GPU odjela i stanca samo ARM gpu za svoje procesor.

 

amd je u desktop segmentu odavno izgubio i nema povratka.

 

nema apsolutno niti jedne znacajke zbog koje bi itko racionalan kupio AMD desktop graficku umjesto nevidje, osim jedino naravno antagonizma, sto je sasvim legitiman razlog

 

 

 

Sjecam se prije kojih 3-4 godine kad su objavili da su novi Catalyst driveri kompatibilni sa 8K rezolucijom. Koja komedija. Ne znam jel sada uopce imaju graficku koja tjera 4K bez problema, a gdje je 8K...

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
3dfx kaže...

 

nista tebi nije jasno .

 

jer da je, prestao bi pisati od 2015. godine pa do danas, evo sad ce AMD izbacit Nevidija killer graficku, kao i ostali koji se jos drze slamcica i nadaju da AMD moze ista napraviti u desktop GPU segmentu

 

i nevidija i amd se okrecu ARM rjesenjima, i tu jedino amd ima nekakve sanse, zahvaljujuci Samsung suradnji, koja mozda zavrsi tako da ih Samsung kupi i ugasi taj drlog od desktop GPU odjela i stanca samo ARM gpu za svoje procesor.

 

amd je u desktop segmentu odavno izgubio i nema povratka.

 

nema apsolutno niti jedne znacajke zbog koje bi itko racionalan kupio AMD desktop graficku umjesto nevidje, osim jedino naravno antagonizma, sto je sasvim legitiman razlog

 

 

 

Sjecam se prije kojih 3-4 godine kad su objavili da su novi Catalyst driveri kompatibilni sa 8K rezolucijom. Koja komedija. Ne znam jel sada uopce imaju graficku koja tjera 4K bez problema, a gdje je 8K...

Kompatibilnost sa 8k rezom ne znaci samo za gaming nego i reprodukciju videa.

6 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...

nema apsolutno niti jedne znacajke zbog koje bi itko racionalan kupio AMD desktop graficku umjesto nevidje, osim jedino naravno antagonizma, sto je sasvim legitiman razlog

 

 

 Kako ne, za igranje je svaka dobra. Kupiš koju imaju i koja manje košta. Jedino mi se ove šupačke cijene ne dopadaju kojima AMD kopira nvidiju.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...

 

nema apsolutno niti jedne znacajke zbog koje bi itko racionalan kupio AMD desktop graficku umjesto nevidje, osim jedino naravno antagonizma, sto je sasvim legitiman razlog

 

 

 Ima jedan najbitniji razlog pokraj čega su svi drugi proturazlozi mnogima irelevantni a to je nadolazeči u serijalu battlefilda. Na tom enginu amd uništava nevidiju. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 13:15 (dery).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

 

Sjecam se prije kojih 3-4 godine kad su objavili da su novi Catalyst driveri kompatibilni sa 8K rezolucijom. Koja komedija. Ne znam jel sada uopce imaju graficku koja tjera 4K bez problema, a gdje je 8K...

 Ahmmm...

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 14:13 (boxer).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Ok ako je tako, ja se referiram na anandtech koji kaže da jedino konzole od amd hardvera zasad ne podržava fsr.
Kad i ako bude podržano, onda možemo pričat o fsr na konzolama

 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...
picajzla0707 kaže...
Ok ako je tako, ja se referiram na anandtech koji kaže da jedino konzole od amd hardvera zasad ne podržava fsr.
Kad i ako bude podržano, onda možemo pričat o fsr na konzolama

 

To je odavno očekivano, ali mogel si stavit link tak se to radi.

 

https://www.windowscentral.com/xbox-amd-fidelityfx-super-resolution-gdk-preview

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
online
Re: AMD Navi
rambox kaže...

To je odavno očekivano, ali mogel si stavit link tak se to radi.

 

https://www.windowscentral.com/xbox-amd-fidelityfx-super-resolution-gdk-preview

 a što je sa plejkom, koliko vidim po forumu uglavnom se ps5 uzima

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 a što je sa plejkom, koliko vidim po forumu uglavnom se ps5 uzima

 Malo morgen, X Box Series X/S se itekako dobro prodaje.Eto sused kuča do mene, on je uzeo X Box Series S, ali ima i stari PS4 fučkaj ga sad.Nije velika razlika u prodaji, PS5 šiša Mikrošuft kozole za oko 2 milijuna više prodanih primjeraka.

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: AMD Navi

According to Ampere's figures, Sony sold 2.83 million PS5 systems to consumers from January through March of this year, while Microsoft sold 1.31 million Xbox Series X and S consoles.

 

I tu je jos ubrojan jeftini series S, Xbox jednostavno nema smisla kupovat nikome ko ima imalo pristojan PC. Jedino kaj ih jos drzi je game pass i americko trziste.

14 godina
offline
AMD Navi

Na PCu imam sve što izlazi za BOX osim novi HALO. NA PC-u imam sve multiplatformske naslove i PC ekskluzive. Na PC-u imam PS4 ekskluzive, ne sve ali dobar dio, dobar dio ih je u dolasku.

U ovom trenutku ni ne pomišljam na konzolu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
rambox kaže...

 Malo morgen, X Box Series X/S se itekako dobro prodaje.Eto sused kuča do mene, on je uzeo X Box Series S, ali ima i stari PS4 fučkaj ga sad.Nije velika razlika u prodaji, PS5 šiša Mikrošuft kozole za oko 2 milijuna više prodanih primjeraka.

 majkrošuft možda i prodaje, samo ne kod nas, tvoj susjed je izuzetak isto kao i njih par na forumu

pogledaj ps5 i xbox teme, na forumu je valjda omjer 100 : 1 u korist plejke

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 majkrošuft možda i prodaje, samo ne kod nas, tvoj susjed je izuzetak isto kao i njih par na forumu

pogledaj ps5 i xbox teme, na forumu je valjda omjer 100 : 1 u korist plejke

Fučkaš domače forume, ili opčenito forume kad Mikrošuft večinom sa X Box serijama cilja sitno Američko tržište od 320milja ljudova.

 

X Box S je vrlo jeftin, dakle kompletna konzola vs samo ovo dole za istu lovu.

 

https://www.adm.hr/cpu-amd-ryzen-7-pro-4750g-tray-cooler-s-am4-100-100000145mpk/66451/product/

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=3&jumpto=6194298&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
AMD Navi

Ako nekog zanima 6700xt. Inbox

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
picajzla0707 kaže...

 a što je sa plejkom, koliko vidim po forumu uglavnom se ps5 uzima

 Malo morgen, X Box Series X/S se itekako dobro prodaje.Eto sused kuča do mene, on je uzeo X Box Series S, ali ima i stari PS4 fučkaj ga sad.Nije velika razlika u prodaji, PS5 šiša Mikrošuft kozole za oko 2 milijuna više prodanih primjeraka.

Ne fantaziraj,razlika je daleko veca u korist Ps5.

 

Sony PlayStation's next-gen model the PS5 has outsold its Microsoft competitors the Xbox Series X and S by more than double during the first quarter of 2021

 

Worldwide hardware estimates for the week leading up to June 5 say the PS5 has since launch sold just over nine million consoles, whereas the Xbox Series X and S has sold 5.33million. ... According to VGChartz estimates, the PS5 vs Xbox Series X sales battle is closest in the Americas

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 13:24 (MEGATAMA).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

 Malo morgen, X Box Series X/S se itekako dobro prodaje.Eto sused kuča do mene, on je uzeo X Box Series S, ali ima i stari PS4 fučkaj ga sad.Nije velika razlika u prodaji, PS5 šiša Mikrošuft kozole za oko 2 milijuna više prodanih primjeraka.

 majkrošuft možda i prodaje, samo ne kod nas, tvoj susjed je izuzetak isto kao i njih par na forumu

pogledaj ps5 i xbox teme, na forumu je valjda omjer 100 : 1 u korist plejke

Ovo je cista istina,imam ps5 i xsx i nazalost xsx tema i na ovom forumu je doslovno mrtva.

Steta jer je konzola genijalna.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

 Malo morgen, X Box Series X/S se itekako dobro prodaje.Eto sused kuča do mene, on je uzeo X Box Series S, ali ima i stari PS4 fučkaj ga sad.Nije velika razlika u prodaji, PS5 šiša Mikrošuft kozole za oko 2 milijuna više prodanih primjeraka.

 majkrošuft možda i prodaje, samo ne kod nas, tvoj susjed je izuzetak isto kao i njih par na forumu

pogledaj ps5 i xbox teme, na forumu je valjda omjer 100 : 1 u korist plejke

Ovo je cista istina,imam ps5 i xsx i nazalost xsx tema i na ovom forumu je doslovno mrtva.

Steta jer je konzola genijalna.

 Microsoft je kupio jedno 30-tak ne developera vec izdavacih kuca, planiraju AAA igru navodno svakog kvartala. Sony-u fali love nemoze se on mjeriti sa microsoftom, nije ni cudno sto toliko eksluziva dolaze na pc kada je npr samo HZD doveo vise od 250% ROI-a. Microsoft vec ima eksluzivu stalker koja j vjv cekanija od bilo kojeg god of wara ili last of us-a. BTW izgleda da ghost of tsushima isto dolazi na PC. A buduci da trenutno microsoft pored series S ima daleko vise komada HW-aa tzistu od sony-a isto bi rado povjero rezultate prodaje ove generacije. Na karju, xbox nudi odlican game pass, i ima jacu nlu, daleko jacu, toliko da sony vec trci raditi pro verziju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 13:36 (Ivan Majstorovic).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...

Ako nekog zanima 6700xt. Inbox

 Pa sto prodajes mozda najbolju karticu za rudarenje, 47 mhs na 70-ta W potrosjne. Ali ajde posalji mi cijenu u inbox, zainteresiran sam naravno.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...
MEGATAMA kaže...
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

 Malo morgen, X Box Series X/S se itekako dobro prodaje.Eto sused kuča do mene, on je uzeo X Box Series S, ali ima i stari PS4 fučkaj ga sad.Nije velika razlika u prodaji, PS5 šiša Mikrošuft kozole za oko 2 milijuna više prodanih primjeraka.

 majkrošuft možda i prodaje, samo ne kod nas, tvoj susjed je izuzetak isto kao i njih par na forumu

pogledaj ps5 i xbox teme, na forumu je valjda omjer 100 : 1 u korist plejke

Ovo je cista istina,imam ps5 i xsx i nazalost xsx tema i na ovom forumu je doslovno mrtva.

Steta jer je konzola genijalna.

 Microsoft je kupio jedno 30-tak ne developera vec izdavacih kuca, planiraju AAA igru navodno svakog kvartala. Sony-u fali love nemoze se on mjeriti sa microsoftom, nije ni cudno sto toliko eksluziva dolaze na pc kada je npr samo HZD doveo vise od 250% ROI-a. Microsoft vec ima eksluzivu stalker koja j vjv cekanija od bilo kojeg god of wara ili last of us-a. BTW izgleda da ghost of tsushima isto dolazi na PC. A buduci da trenutno microsoft pored series S ima daleko vise komada HW-aa tzistu od sony-a isto bi rado povjero rezultate prodaje ove generacije. Na karju, xbox nudi odlican game pass, i ima jacu nlu, daleko jacu, toliko da sony vec trci raditi pro verziju.

Sony vrijedi oko 130 milijardi,ne ne fali im love.

Hrco prestani fantazirat.

Povraca mi se od vas par koji se vracate sa stotim acountom jer su vas protjerali 99 puta.

 

13 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Sony vrijedi oko 130 milijardi,ne ne fali im love.

 MS vrijedi skoro 2 trilijuna.

Say hello to my little friend
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
MEGATAMA kaže...
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

 Malo morgen, X Box Series X/S se itekako dobro prodaje.Eto sused kuča do mene, on je uzeo X Box Series S, ali ima i stari PS4 fučkaj ga sad.Nije velika razlika u prodaji, PS5 šiša Mikrošuft kozole za oko 2 milijuna više prodanih primjeraka.

 majkrošuft možda i prodaje, samo ne kod nas, tvoj susjed je izuzetak isto kao i njih par na forumu

pogledaj ps5 i xbox teme, na forumu je valjda omjer 100 : 1 u korist plejke

Ovo je cista istina,imam ps5 i xsx i nazalost xsx tema i na ovom forumu je doslovno mrtva.

Steta jer je konzola genijalna.

 Microsoft je kupio jedno 30-tak ne developera vec izdavacih kuca, planiraju AAA igru navodno svakog kvartala. Sony-u fali love nemoze se on mjeriti sa microsoftom, nije ni cudno sto toliko eksluziva dolaze na pc kada je npr samo HZD doveo vise od 250% ROI-a. Microsoft vec ima eksluzivu stalker koja j vjv cekanija od bilo kojeg god of wara ili last of us-a. BTW izgleda da ghost of tsushima isto dolazi na PC. A buduci da trenutno microsoft pored series S ima daleko vise komada HW-aa tzistu od sony-a isto bi rado povjero rezultate prodaje ove generacije. Na karju, xbox nudi odlican game pass, i ima jacu nlu, daleko jacu, toliko da sony vec trci raditi pro verziju.

Sony vrijedi oko 130 milijardi,ne ne fali im love.

Hrco prestani fantazirat.

Povraca mi se od vas par koji se vracate sa stotim acountom jer su vas protjerali 99 puta.

 

 Pa VAMA uvik netko fantazira vamo pored realnosti i cinjenice. Kada argumentiras necije misljenje koji nema protoodgovor odmah si neciji inkognito. Eto ja SAM AMD fanboy koji u racunalu ima 8700k i 3060ti jesmo sada svi opet shvatili tko sam i sto sam?!. Ja sam za razliko od vas nekolicine vamo izgleda jedini normalan i realan. Kada mi netko usporedi da sony-u nefali love spram microsofta onda mi se povraca. Micrtosoft moze kaj zeli i hoce, sony mora planirati itd, velika je razlika izmedju sony-a i microsofta, upravo je microsoft pokupio doslovno sve izdavacke kuce na njihovu stranu a sta je sony napravio? Kao odgovor kupili su studio koji je napravio returnal. Opet kazem, STALKER sam po sebi ima vecu eksluzivu od bilo koje sony avanture bilo GOD of war ili last of us ili bilo sto drugo. Ali to su samo ukusi i  o njima se neraspravlja, igrajte sto zelite i vjerujte kako je sony nadmocniji od microsofta. A ubuduce procitajte dva puta nesto, jel ja nisam rekao da sony nema love, vec mu spram micorsofta fali i nemoze kupovati ka microsoft. 

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Krunoo7 kaže...
MEGATAMA kaže...

Sony vrijedi oko 130 milijardi,ne ne fali im love.

 MS vrijedi skoro 2 trilijuna.

 Ma doslovno ETH ima duplo veci market cap od sonya, neznam sto je ovome jutros upalo u juhu.

11 godina
online
Re: AMD Navi
Ako gledate tko ima više love za potrošit, onda ukupna vrijednost kompanije ne znači ništa. Ali da, i u tome je ms daleko jači, kvartalno ima duplo veći profit nego sony godišnji
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Fan mod adds AMD's FidelityFX Super Resolution to GTA V, can you spot the difference?

 

 

Počeli znalci sami ubacivati fsr u igre koje to i ne podržavaju, na redditu komentiraju da je potrebno 2-3 sata za implementaciju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice