AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.640.459
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
neampojma kaže...
 pa nvidia je isto trilion kuna, normalno da ćeš uzet grafičku koja je bolja za igre koje ti igraš, a ne kasnije plakat kako ti nešto ne valja jer si nesposoban izguglat jedan podatak

 Ti si izgleda satlno na AMD-u sa takvim kriterijima. Na Nvdiji sve igre rade kako trebaju, čak i one starije od deset godina. Ne moraš guglati ništa, ako si uzeo RTX 3080 samo instaliraš i pičiš na max. Čak i RT+DLSS.

 Kako rade kad ne rade ? Meni je Valentin rekao da je normalno da stare igre ne rade na novom hardveru i novim driverima, ja sam jos bez tekstura u beamng i jos uvijek mi crasha bf4 na najnovijim driverima. 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
neampojma kaže...
nicky.sl kaže...
neampojma kaže...
nicky.sl kaže...
rambox kaže...

.................

 

 Je toliko su dobre te AMD grafe da sam RX6900XT eliminira po kratkom postupku i sad sam na GTX 1070 G1.

Žešće smeće nisam odavno imao. 

U mojoj omiljenoj igri Miscreated sam imao takve dropove i ispod 30 fps da je to naprosto neigrivo, grafa ima problem s cryengineom. 

Ring of elisium mogu igrat jedino s dx9 dx12 nema ni u opcijama za uključit dok to na nvidiji sasvim dobro funkcionira. 

BF5 je radio odlično ali ja to ne igram nego stariji sin. 

AMD je očito u svađi sa starijim igrama. 

S ovim debaklom je i AMD-ov GPU odjel mrtav za mene, nikad više njihov poluproizvod neće u moje kućište.

 

Tebi bi bilo bolje da probaš one proizvode koje toliko veličaš možda bi uvidio da nije sve onako bajno kako ona baba tvrdi. 

 https://www.reddit.com/r/Amd/comments/jy84k7/radeon_rx_6800_major_problems_in_cryengine_games/
teško proguglat kako omiljena igra radi na grafičkoj koju uzimaš, bolje je uzet grafičku i vidjet da igra ne šljaka kako treba i govorit kakav je to debakl  

 Pa iz mog kuta gledanja i jest debakl.

Ja sam ju imao zato što sam ju htio probati i probao sam i razočarao se. 

Vi čitajte što vas volja ja volim govoriti o hw koji mi je prošao kroz ruke a ne pametovat o nečijim s interneta nepotvrđenim informacijama. 

Ti jednostavno NEMAŠ POJMA 

 pa super što si potvrdio ono što su ljudi napisali prije 3 mjeseca 

forumaš kaže...
neampojma kaže...
nicky.sl kaže...
rambox kaže...

.................

 

 Je toliko su dobre te AMD grafe da sam RX6900XT eliminira po kratkom postupku i sad sam na GTX 1070 G1.

Žešće smeće nisam odavno imao. 

U mojoj omiljenoj igri Miscreated sam imao takve dropove i ispod 30 fps da je to naprosto neigrivo, grafa ima problem s cryengineom. 

Ring of elisium mogu igrat jedino s dx9 dx12 nema ni u opcijama za uključit dok to na nvidiji sasvim dobro funkcionira. 

BF5 je radio odlično ali ja to ne igram nego stariji sin. 

AMD je očito u svađi sa starijim igrama. 

S ovim debaklom je i AMD-ov GPU odjel mrtav za mene, nikad više njihov poluproizvod neće u moje kućište.

 

Tebi bi bilo bolje da probaš one proizvode koje toliko veličaš možda bi uvidio da nije sve onako bajno kako ona baba tvrdi. 

 https://www.reddit.com/r/Amd/comments/jy84k7/radeon_rx_6800_major_problems_in_cryengine_games/
teško proguglat kako omiljena igra radi na grafičkoj koju uzimaš, bolje je uzet grafičku i vidjet da igra ne šljaka kako treba i govorit kakav je to debakl  

 Ak moraš guglati kako neka igra radi na grafi za trilion kuna onda je to problem.

 pa nvidia je isto trilion kuna, normalno da ćeš uzet grafičku koja je bolja za igre koje ti igraš, a ne kasnije plakat kako ti nešto ne valja jer si nesposoban izguglat jedan podatak

 Je ja sam nesposoban a ti nemašpojma

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
10 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
hahhaajaads kaže...
forumaš kaže...
neampojma kaže...
 pa nvidia je isto trilion kuna, normalno da ćeš uzet grafičku koja je bolja za igre koje ti igraš, a ne kasnije plakat kako ti nešto ne valja jer si nesposoban izguglat jedan podatak

 Ti si izgleda satlno na AMD-u sa takvim kriterijima. Na Nvdiji sve igre rade kako trebaju, čak i one starije od deset godina. Ne moraš guglati ništa, ako si uzeo RTX 3080 samo instaliraš i pičiš na max. Čak i RT+DLSS.

 Kako rade kad ne rade ? Meni je Valentin rekao da je normalno da stare igre ne rade na novom hardveru i novim driverima, ja sam jos bez tekstura u beamng i jos uvijek mi crasha bf4 na najnovijim driverima. 

 To kaj ti igraš su igrice a ne igre.

 Beamng je, BF4 daleko od igrice, vjerovatno najbolja fps igra ikada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

OK, Ne znam zašto se BF4 ruši, znam da sa svojom 3060 ti nemam problema ni sa jednom igrom te ne moram ništa guglati.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Kako me svrbi da utopim svoju grafu za nekih 850 eura... Svejedno nista ne igram vec dugo

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

 S prošlom serijom na početku hrpetina problema, a ovom... Da sam mogao birat i da je normalnija cijana uzeo bi rtx 3080, al na koju foru. Nedam 2k eura...

 

I sada mi nije krivo, još sam rx 5700xt prodao za 6k i ova me došla s njemačkom pošteo 8500 i to je to. Sad definitivno nije neko vrijeme za kupovati novu grafu, a ne imat za prodati staru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Meni je show kako uvik na forumu pukne puska kad neko ima problem bilokakav, a stotine drugih zadovoljnih i prezadovoljnih se ne racuna i ne cuje.

 

Respekt kolegi nicky.sl , brate, javi se za zamjenu; dam ti svoju gtx1080aorus i neki cash za taj 6900. ;)

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Meni je show kako uvik na forumu pukne puska kad neko ima problem bilokakav, a stotine drugih zadovoljnih i prezadovoljnih se ne racuna i ne cuje.

 

Respekt kolegi nicky.sl , brate, javi se za zamjenu; dam ti svoju gtx1080aorus i neki cash za taj 6900. ;)

 Prodao sam ju 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Tugica :(  mislio sam da je sin/sinovi razradjuju kod sebe, dok ne smislis nesto...

Rado bi je bio uzeo da je ostala. Btw, ako nije tajna, posto je isla?

 

P.s. koji monitor imas?

 

 

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Tugica :(  mislio sam da je sin/sinovi razradjuju kod sebe, dok ne smislis nesto...

Rado bi je bio uzeo da je ostala. Btw, ako nije tajna, posto je isla?

 

P.s. koji monitor imas?

 

 

 11700kn 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...

 Citam ja duze vremena ovaj forum, pa se jedni falisaju da im sve radi dok drugi kazu da nista ne radi.Sad ko koga tu jebe zato i jesam spomenuo vendora i nista vise, kako u amd navi tako amd ryzenu darthmarkus pizdi dok kod tebe sve savrseno radi znaci netko tu laze ocito ovi sto su presli sa intela na amd  vole lagati zar ne ili sa nvdie u amd navi.

Nemam ozbiljnih problema al daleko je od sve savrseno. Njihov deklarirani boost clock je tesko lazno oglasavanje, cak ni b-die ne radi na 3200 ako sam ne prckas po stvarima za koje 99.99% ljudi nije nikad culo i sl.. Al Intel isto ima slicnih problema pa ne mogu rec da je tu netko puno bolji...

 

Kod gpu-a je potpuno druga stvar i imam bogato vlastito iskustvo zbog kojeg cu uvijek dat vise novaca ili za isto novaca uzet "slabiju" nvidiju.

 

AMD ima jebene srece sta je mining ludilo pa sve leti po suludim cijenama jer imaju potpuno nekonkurentnu gejmersku gpu ponudu.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

 

Kod gpu-a je potpuno druga stvar i imam bogato vlastito iskustvo zbog kojeg cu uvijek dat vise novaca ili za isto novaca uzet "slabiju" nvidiju.

 

Ja isto ne mogu docekati ponovo nvidiju uzeti. Nude mi 800 eura za 5700xt. Kontam ju utopiti i zaboraviti na te pare na koji mjesec. I onda na ljeto/jesen kad se sve stabilizira uzeti neku 3070 ili 3080

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

 AMD ima jebene srece sta je mining ludilo pa sve leti po suludim cijenama jer imaju potpuno nekonkurentnu gejmersku gpu ponudu.

Pa to je tako već godinama, ako išta trenutno stoje jako dobro (za svoje standarde), i dugo nisu bili toliko konkurentni. U high-endu zadnjih godina nisu imali ni proizvod, sad imaju...Pa ko voli..

9 godina
offline
AMD Navi

Ja sam se svoje 5700xt riješio za 800€, nemogu reci da nisam bio zadovoljan kada su malo popravili drivere, najvise mi je smetao memory clock uvijek na max, pa sam morao drzati monitor na 141hz..

Ne bih prodavao da nisu ovakve cijene, isto cekam bolja vremena i gledam neku 3080 uzeti

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Linked88 kaže...

Ja sam se svoje 5700xt riješio za 800€, nemogu reci da nisam bio zadovoljan kada su malo popravili drivere, najvise mi je smetao memory clock uvijek na max, pa sam morao drzati monitor na 141hz..

Ne bih prodavao da nisu ovakve cijene, isto cekam bolja vremena i gledam neku 3080 uzeti

 

Mene isto evo ceka ponuda od 800. Grafa kao takva je super. Tiha, vrlo visoki boost taktovi (visi od onih iz specifikacija), dobro napravljena... Ali driveri su takva nocna mora da mi se povraca.

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
ansha kaže...

 

Kod gpu-a je potpuno druga stvar i imam bogato vlastito iskustvo zbog kojeg cu uvijek dat vise novaca ili za isto novaca uzet "slabiju" nvidiju.

 

Ja isto ne mogu docekati ponovo nvidiju uzeti. Nude mi 800 eura za 5700xt. Kontam ju utopiti i zaboraviti na te pare na koji mjesec. I onda na ljeto/jesen kad se sve stabilizira uzeti neku 3070 ili 3080

  

 A onda ti neće smetat buka od ventilatorčića i temp.?

Normalno da ne smeta kad svi vele da je to cool!

7 godina
offline
AMD Navi

Zna li se koliko bi trebala kod nas koštati RX 6700 XT kada dođe? Ako će biti oko 4000kn mislim da ju ne bi bilo loše uzeti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...

 

 A onda ti neće smetat buka od ventilatorčića i temp.?

Normalno da ne smeta kad svi vele da je to cool!

 

Zadnja nvidia koju sam imao je bila gotovo neugodno tiha. Phoenix 2080 - da nije svjetlila mislio bih da ne radi uopce. Pod istim uvjetima 5700xt ima 15-ak stupnjeva vece temperatire i proizvodi znatno vise buke. Tako da ono, koji kurac ti pricas?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Računaj sve više nego duplo od msrp $ cijene i samo dodaš nulu=kune.Neće bit dobavljiva zaboravi na ikakvu kupovinu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 10:51 (dery).
3 godine
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...
Friday kaže...
ansha kaže...

 

Kod gpu-a je potpuno druga stvar i imam bogato vlastito iskustvo zbog kojeg cu uvijek dat vise novaca ili za isto novaca uzet "slabiju" nvidiju.

 

Ja isto ne mogu docekati ponovo nvidiju uzeti. Nude mi 800 eura za 5700xt. Kontam ju utopiti i zaboraviti na te pare na koji mjesec. I onda na ljeto/jesen kad se sve stabilizira uzeti neku 3070 ili 3080

  

 A onda ti neće smetat buka od ventilatorčića i temp.?

Normalno da ne smeta kad svi vele da je to cool!

 Moze se svasta pricati o rasterizaciji AMD kartica, ali da su NVIDIA tise i idu hladnije je cinjenica, a da se ne prica jos o TDPu zbog AMDovih clockova.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
ansha kaže...

 

Kod gpu-a je potpuno druga stvar i imam bogato vlastito iskustvo zbog kojeg cu uvijek dat vise novaca ili za isto novaca uzet "slabiju" nvidiju.

 

Ja isto ne mogu docekati ponovo nvidiju uzeti. Nude mi 800 eura za 5700xt. Kontam ju utopiti i zaboraviti na te pare na koji mjesec. I onda na ljeto/jesen kad se sve stabilizira uzeti neku 3070 ili 3080

 Hm...  bojim se da 800 ojra nebu dosta za 3080 bar još kakvih godinu dana.. 

 Možda se 3070 spusti na kakvih 900, ali ovo je malo preoptimistično.

Lijep pozdrav ;)
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Dado_ZG78 kaže...

 Hm...  bojim se da 800 ojra nebu dosta za 3080 bar još kakvih godinu dana.. 

 Možda se 3070 spusti na kakvih 900, ali ovo je malo preoptimistično.

 

Ma neka bude i 1000 za 3070, meni se opet isplati utopiti grafu za 800 sada. Jer svakako ne igram

Freak Show Inc.
3 godine
offline
Re: AMD Navi
Alchemist kaže...

Zna li se koliko bi trebala kod nas koštati RX 6700 XT kada dođe? Ako će biti oko 4000kn mislim da ju ne bi bilo loše uzeti.

 4000kn je bila 3060 Ti i to prije kripto, ovo ako bude ispod 5500 pri launchu bit cu iznenaden. Ako uopce dode u nase trgovine.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
Dado_ZG78 kaže...

 Hm...  bojim se da 800 ojra nebu dosta za 3080 bar još kakvih godinu dana.. 

 Možda se 3070 spusti na kakvih 900, ali ovo je malo preoptimistično.

 

Ma neka bude i 1000 za 3070, meni se opet isplati utopiti grafu za 800 sada. Jer svakako ne igram

 To svakako 

Lijep pozdrav ;)
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
rokonja kaže...

 

 A onda ti neće smetat buka od ventilatorčića i temp.?

Normalno da ne smeta kad svi vele da je to cool!

 

Zadnja nvidia koju sam imao je bila gotovo neugodno tiha. Phoenix 2080 - da nije svjetlila mislio bih da ne radi uopce. Pod istim uvjetima 5700xt ima 15-ak stupnjeva vece temperatire i proizvodi znatno vise buke. Tako da ono, koji kurac ti pricas?

 

 Ne pričam ja nego pišem. I totalno me boli kurac što češ ti kupit i koje su temperature i kakove su kome. 

 

 Usput mislio sam na nvidijine tem. naspram AMD-ovih ali SADAŠNJE GENERACIJE!

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
Dado_ZG78 kaže...

 Hm...  bojim se da 800 ojra nebu dosta za 3080 bar još kakvih godinu dana.. 

 Možda se 3070 spusti na kakvih 900, ali ovo je malo preoptimistično.

 

Ma neka bude i 1000 za 3070, meni se opet isplati utopiti grafu za 800 sada. Jer svakako ne igram

Ma kolega, pazi da se ne zapecatis protiv igranja.

 

Meni takva prodaja osim financijski, nema nikakvog smisla. Sto ako bas zazelis igrat, a ovo $ranje se otegne godinu dana/nedaj boze...

Survivor - eye of the tiger
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...
 

 

 

 

Radije cu istrpiti vecu buku dok su mi svakako slusalice na usima nego da me jebu sa driverima bez prestanka. Zadnja AMD grafa koju sam imao prije ove je bila 7850. Koje su to drame bile sa driverima, pa to je cudo. I ja glupan povjerujem da tih problema vise nema. Od 10. mjeseca 2019. kad sam kupio 5700xt nisu izdali ni jedne drivere koji su normalno radili. Ali bas svaki su nesto sjebali.

Jasno je da postoje 2 zivotna pravila:

Zuti snijeg ne smije u usta

AMD graficka ne smije u kuciste

 

Drzi se toga i nemas brige

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Ma kolega, pazi da se ne zapecatis protiv igranja.

 

Meni takva prodaja osim financijski, nema nikakvog smisla. Sto ako bas zazelis igrat, a ovo $ranje se otegne godinu dana/nedaj boze...

 

Igram uglavnom samo PoE a to mogu bez problema igrati na grafickoj kakve se uvijek mogu naci za stotinjak eura. Ako me bas udari - istovarit cu ja i 1500 ako treba za novu graficku. Svakako sam planirao zamjeniti 5700 do jeseni kad novi BF izlazi. A onda kako bude - bit ce.

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Računaj sve više nego duplo od msrp $ cijene i samo dodaš nulu=kune.Neće bit dobavljiva zaboravi na ikakvu kupovinu.

 Pa trebala bi biti oko $500 cca 3200kn - ajmo reći da dodamo još 25% na to i dođemo do 4000kn. 

amagi kaže...
Alchemist kaže...

Zna li se koliko bi trebala kod nas koštati RX 6700 XT kada dođe? Ako će biti oko 4000kn mislim da ju ne bi bilo loše uzeti.

 4000kn je bila 3060 Ti i to prije kripto, ovo ako bude ispod 5500 pri launchu bit cu iznenaden. Ako uopce dode u nase trgovine.

 Rekli su da će imati više na lageru i kod njih i kod AIB-a. I to oboje na launch day. 

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Čekaj jesi prespavao ovu situaciju i stanje na tržištu. Gpu koji će biti u rangu rtx3070-cijena 8000kn lošiji modeli.Ma zaobiđi navi pogubili su se sa driverima i cijenama.Amd ne bi prodao komada pokraj ovako dobrog jampera da nije mining groznica.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 12:04 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice