AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.639.227
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
AMD Navi

 evo jedan superposition benchmark

 

 edit: evo između low u extreme

extreme extreme
low low
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 16:19 (rokonja).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

U zadnje vrijeme sam sav u diskovima jer si slazem novi NAS a i dogradjujem kucni server. Pogledam cisto iz znatizelje cijene i dostupnost novih kartica... Sljedece cega se sjecam je da lezim na podu a zena me u panici samara i vristi "Sta se dogodilo?!"

Jel to opet kriptovalute pomazu malom covjeku?

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 1
3 godine
offline
AMD Navi

Jel dođu u RH shopove nekad ove 6800 XTice? Gledam si XFX Merc, a nema joj traga ni kod nas ni u Njemačkoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
amagi kaže...

Jel dođu u RH shopove nekad ove 6800 XTice? Gledam si XFX Merc, a nema joj traga ni kod nas ni u Njemačkoj.

 Ima ih, ali eto sad ti je cijena 6800XT  cca 11200kn, vani je najjeftinija cca 1200€, MERC 319 je skoro 1400€... Mislim da ako vec kupujes, onda radije uzmi 6900XT jer je jeftinija (6900XT Nitro u Proximi 10700kn, vani je oko 1500€).

3 godine
offline
AMD Navi

Mislim da bi mi 6900 XT bila previse, a morao bih i novo napajanje uzeti. Bio sam izenaden sto je XFX model toliko dobar, ne pamtim njih po prijasnjim AMD karticama, a ovaj put mi Sapphire ne izgleda nesto posebno, od referente jedva nesto tisi i hladniji, a cijena i TDP gore.

 

Svakako su lude cijene, na kraju ce ispasti da je jeftinije od scalpera kupiti nego od trgovina. Toliko bas ne dam iz principa, pricekati ce se i do ljeta ako treba, do onda ce NVIDIA svoj refresh valjda najaviti pa se mozda pokrenu svi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Konacno
R33mba#2892
Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
Konacno

 Uh, taj Merc mi je vrh. Koja kartica je tocno, odakle si narucio uopce?

14 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
Konacno

  

 A koja to vrsta xfx 6800 ili 6900?

3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Za sve korisnike navi2 kartica, ako imate problema sa memory klokom u idle-u, namjestite samo osvjezavanje ekrana na 60Hz-a i problem je rijesen. Jucer sam slucajno naisao na tu informaciju buduci da me malo bockalo da graficka stalno na 50-tak W u idle-u a memorija kloka do kraja bez razloga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 16:12 (Ivan Majstorovic).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Navi

Mind factroy s tim da sam u to vrijeme vec popusio 3070 za 770e.

pa za ovu moro pljunit 100e vise..

 

rx6800 neko je pito. i da ovo je quick a ne merc verzija

jedino mi steka kad rudarim  i nesto drugo radim.

ne znam zasto 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 16:14 (R3nchi).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...

Mind factroy.s tim da sam u to vriejme vec popusio 3070 za 770e.

pa za ovu moro pljunit 100e vise..

 

rx6800 neko je pito.

jedino mi steka kad rudarim  i nesto drugo radim.

ne znam zasto 

 Koji program koristite. LOL miner je uzasan, phoenix je malo bolji, team red miner je najbolje rijesenje- jedno 10-tak W manje cak.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 16:16 (Ivan Majstorovic).
14 godina
offline
Re: AMD Navi

Posto sam ja IDIOT i to qurca ne kuzim, ja sam instaliro nicehash..

Menis skida 62 sa 113w  potrosnjiom.

Temp su mi 50c

 

Ako zna neki bolji, di se moze vise love okrenit javite..

 

Ajd necemo vise ovdje o tome..Da ne spamammo temu..

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 20:22 (R3nchi).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

Za sve korisnike navi2 kartica, ako imate problema sa memory klokom u idle-u, namjestite samo osvjezavanje ekrana na 60Hz-a i problem je rijesen. Jucer sam slucajno naisao na tu informaciju buduci da me malo bockalo da graficka stalno na 50-tak W u idle-u a memorija kloka do kraja bez razloga.

 

O Boze, znaci i nova generacija kartica ima taj problem??? Koje su to panjine...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
AMD Navi

Dakle 480$ ili 500$ za RX 6700XT, "čisto ok cijene u današnjim vrmenima nestašice GPU hardvera." Za podsjetnik, RX 5700XT na lansiranju prva cijena je trebala bit 450$.Ali AMD se predomislil, pa su krenuli ili startali sa 400$ za RX 5700XT. 

 

 

Ne bi se čudil, da na kraju žutilo ipak bude lansirano za trunku nižu cijenu 450$.Ipak je površina žutila znatno manja, pa mogu naštancat znatno veče zalihe+prinosi su kažu odlični.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 16:07 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Procurila cijena 6700xt te bi mogla bit 480- 500$. Ova cijena jednaka rtx3070 u normalnoj situaciji je nezamisliva, rugali bi se sa amd-om šta uradi crni sine. Ali šta god oni izbace za cijenu se ne pita na žalost.Inače nema lošeg proizvoda samo može bit loša cijena.

 

Pretekao me rambo

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 16:11 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
AMD Navi

Iovako nece biti kartica, pogotovo kod nas, mogu staviti i $5000, na isto dode.

 

A sjecam se kako se tu najavljivalo da ce bit teretni brodovi puni s RDNA2, samo se ceka launch

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
amagi kaže...

Iovako nece biti kartica, pogotovo kod nas, mogu staviti i $5000, na isto dode.

 

A sjecam se kako se tu najavljivalo da ce bit teretni brodovi puni s RDNA2, samo se ceka launch

Bolje bi im bilo da ne najavljuju nikakve nove kartice, samo nek shippaju minerima...Mi ne moramo ni znati da postoji nekaj 'novog' kad ionak nećemo to vidjeti, samo će navući bijes na sebe.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
amagi kaže...

Iovako nece biti kartica, pogotovo kod nas, mogu staviti i $5000, na isto dode.

 

A sjecam se kako se tu najavljivalo da ce bit teretni brodovi puni s RDNA2, samo se ceka launch

Cuj "puni teretni brodovi", sve sta ce i oni i nvidija isporucit u ovoj godini stane u jednog veceg kontejnerasa....

16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Procurila cijena 6700xt te bi mogla bit 480- 500$. Ova cijena jednaka rtx3070 u normalnoj situaciji je nezamisliva, rugali bi se sa amd-om šta uradi crni sine. Ali šta god oni izbace za cijenu se ne pita na žalost.Inače nema lošeg proizvoda samo može bit loša cijena.

 

Pretekao me rambo

Nije nezamisliva, ako su performanse slične+situacija sa RTX 3070 trenutno ne možeš kupit.

 

Pa to sam ja več davno napisal, da če RX 6700XT ipak bit najzanimljiviji večini kupaca.Trenutnu situaciju na stranu+nestašica, ali da večina ne treba ništa više od GPU performansi RTX 3070 ili AMD grafa na istoj razini.

 

Problem sa RTX 3070 je samo 8GB memorije, i kao što več napisah to če u skorijoj budučnosti itekak doč na naplatu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=202&jumpto=6233088&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=33&jumpto=6190866&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
dery kaže...

Procurila cijena 6700xt te bi mogla bit 480- 500$. Ova cijena jednaka rtx3070 u normalnoj situaciji je nezamisliva, rugali bi se sa amd-om šta uradi crni sine. Ali šta god oni izbace za cijenu se ne pita na žalost.Inače nema lošeg proizvoda samo može bit loša cijena.

 

Pretekao me rambo

Nije nezamisliva, ako su performanse slične+situacija sa RTX 3070 trenutno ne možeš kupit.

 

Pa to sam ja več davno napisal, da če RX 6700XT ipak bit najzanimljiviji večini kupaca.Trenutnu situaciju na stranu+nestašica, ali da večina ne treba ništa više od GPU performansi RTX 3070 ili AMD grafa na istoj razini.

 

Problem sa RTX 3070 je samo 8GB memorije, i kao što več napisah to če u skorijoj budučnosti itekak doč na naplatu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=202&jumpto=6233088&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=33&jumpto=6190866&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

 Ma kakav problem, ja imam 1070 sa 8 GB memorije pa nemam problema

14 godina
online
Re: AMD Navi
rambox kaže...
Problem sa RTX 3070 je samo 8GB memorije, i kao što več napisah to če u skorijoj budučnosti itekak doč na naplatu.

 

 

 

 

 Pogotovo kad pokreneš DLSS 2.0 pa dobiješ 50% bolje performanse od ove sa 16 gb vrama. 

 

 

 

10 godina
offline
AMD Navi

Koja je to igra ? Izgleda kao neka zaostala iz 99', mislim, takve su vecinom i pod DLSSom, nvidia je bacila krive igre sa DLSSom na pladanj, ali tak i tak 80% juzera ne koristi to, cak niti u fortniteu gdje to niti ne radi kad se stave adekvatne postavke za tu igru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

Koja je to igra ? Izgleda kao neka zaostala iz 99', mislim, takve su vecinom i pod DLSSom, nvidia je bacila krive igre sa DLSSom na pladanj, ali tak i tak 80% juzera ne koristi to, cak niti u fortniteu gdje to niti ne radi kad se stave adekvatne postavke za tu igru.

 nekoliko je igara u testu, ne samo jedna i razlike su ogromne, kao da imaš grafičke karice iz donje i gornje klase.

14 godina
online
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
forumaš kaže...
hahhaajaads kaže...

Koja je to igra ? Izgleda kao neka zaostala iz 99', mislim, takve su vecinom i pod DLSSom, nvidia je bacila krive igre sa DLSSom na pladanj, ali tak i tak 80% juzera ne koristi to, cak niti u fortniteu gdje to niti ne radi kad se stave adekvatne postavke za tu igru.

 nekoliko je igara u testu, ne samo jedna i razlike su ogromne, kao da imaš grafičke karice iz donje i gornje klase.

 Oprosti ali ja tu ne vidim igre, ovo vise lici na igrice.

 sve 5, DLSS 2.0 je očita prednost sada a ne ovo što priča kolega, da će razlika u količini vrama nešto značiti sutra. Samo toliko, a svatko neka kupuje što želi i igra što želi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
AMD Navi

 

Jos jedna kartica. I dalje mi se cini da su najbolje prosli oni koji su uzeli 3060 Ti za 3999HRK.

 

TLDR $479 MSRP

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 17:33 (amagi).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Znači 6700xt brza kao jamper 3070, toliko brza da je ni ne vidiš kad bude izašla.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
AMD Navi

https://www.pcgamer.com/amd-radeon-graphics-card-market-share-decline/

 

"...in the last 12 months AMD's share of the graphics card market has dwindled to just 18 percent."

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Mozda im njihova verzija DLSS pomogne.

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi

Zapravo su zeleni uzeli samo 2% tržišta. S obzirom na svo sra*e sa AMD strane, trebali su uzet više. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice