AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.640.108
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

Zanimljivo mi je sta god da uradim sa grafickom : tipa overclock, benchmarkovi ma cak i furmark...jednostavno graficka neide preko 60

E hbga duguješ nam slike frižidera i fasade.. prvo to pa ćemo onda pričat o temperaturama. 

ansha: Pomelo te
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Kaby kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Zanimljivo mi je sta god da uradim sa grafickom : tipa overclock, benchmarkovi ma cak i furmark...jednostavno graficka neide preko 60

E hbga duguješ nam slike frižidera i fasade.. prvo to pa ćemo onda pričat o temperaturama. 

 Ma ugradio je klimu u kuciste, tolko je ocito

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Neam pojma što koristi, samo me zapanjuje da su forumaši koji se smatraju entuzijastima toliko naivni, da one-day forumaša smatraju relevantnijim izvorom od recenzije na open benču i to ne za 2-3 stupnja razlike, nego za 15.
I to grafe ne s istim hladnjakom, nego dosta slabijim, koliko manji tbp, toliko i slabiji hladnjak. Da, naravno da grafa koja vuče preko 250w radi u furmarku na 60 stupnjeva pri 1200rpm, to je tak vjerojatno.
Kakve naivčine :)))

 Izvinjavam se ako sam napravio pomutnju medju vama nije mi bila namjera. Profil sam napravio nadajuci se da ce me mozda netko uputiti ka nekim bios-ima jer citam da svaka AMD graficka to moze tj ljudi snime bios druge(jace) grafe na slabiju i ova bude bolja za manje novaca.

Racunalo- kuciste+1440p monitor mi je na radnom stolu. Nisam nikakav entuzijast sto se takvih stvari tice da lovim neke rekorde...Jednostavno zelim da mi graficka da sve sto moze ipak su to moji novci bili u pitanju.

Ali moram "vas" ispraviti u jednom navodu: 6800xt i 6800 nitro+ su iste graficke, bio sam na sapphire sluzbenoj stranici. Imaju iste hladnjake, velicinu, tezinu, broj toplinskih cijevi.  Isto tako sam postao jedan link gore gdje se vidi doticna 6800 nitro kako u furemarku neprelazi 60°Chttps://videocardz.com/newz/sapphire-radeon-rx-6800-xt-and-rx-6800-nitro-tested-with-furmark...sto je iskreno za ovakve performance cudo tehnike po mojem misljenju...ako ikoga zanima uopce moje misljenje.

 

Ako netko ima saznanja o nekakvim mogucnostima da podignem napon kako bih izvukao mozda jos koji fps, cisto da vidim moze li zobici 6800xt na tvornickim postavkama bio bih mu zahvalan i neka se javi na moj e-mail: majstorovicivan362@gmail.com

 

Svima lijep pozdrav i ugodne blagdane zelim. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 23:41 (Ivan Majstorovic).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Kaj vi pušite 6800 60c Furmark? Hahaha pa ja ne vjerujem koji vam je kuki. Još će neko posaugat pa kupit taj odron za 6000kn.

Kakve veze ima što je furmark kad cuga tek 230W? Asus RTX3070 cuga isto toliko pa se drži na 62C uz tek 28dB. A Nitro+ je za oko 7C hladniji cooler od onoga na Asus RTX3070. Usporedi oba na 260W topline.. pri 35dB Asus je na 60C a Nitro+ na 53C.

ansha: Pomelo te
12 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Neam pojma što koristi, samo me zapanjuje da su forumaši koji se smatraju entuzijastima toliko naivni, da one-day forumaša smatraju relevantnijim izvorom od recenzije na open benču i to ne za 2-3 stupnja razlike, nego za 15.
I to grafe ne s istim hladnjakom, nego dosta slabijim, koliko manji tbp, toliko i slabiji hladnjak. Da, naravno da grafa koja vuče preko 250w radi u furmarku na 60 stupnjeva pri 1200rpm, to je tak vjerojatno.
Kakve naivčine :)))

 Meni je ovo isto presmješno.

 

Al da smo imali čudno opravdanih bisera prije - jesmo.

 

Ovo bi trebalo pozvat one iz Mythbustersa.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Evo opet slika od furmark testa od nekih 10-tak min kako me nebi smatrali lazcem. Mislim da je 10 min furmark dovoljno da prebaci toplinu sa cipa na cijeli hladnjak i da se onda vidi koiko je topla graficka.

Ako sam stavio racunalo kako vi svi kazete na balkon, terasu...milsim da bi mi i temp mog 9700k u stanju mirovanja bile nize od 50 ºC. A koristim nzxt vodeno za procesor.

 
5 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

Ali moram "vas" ispraviti u jednom navodu: 6800xt i 6800 nitro+ su iste graficke, bio sam na sapphire sluzbenoj stranici. Imaju iste hladnjake, velicinu, tezinu, broj toplinskih cijevi.  Isto tako sam postao jedan link gore gdje se vidi doticna 6800 nitro kako u furemarku neprelazi 60°Chttps://videocardz.com/newz/sapphire-radeon-rx-6800-xt-and-rx-6800-nitro-tested-with-furmark...sto je iskreno za ovakve performance cudo tehnike po mojem misljenju...ako ikoga zanima uopce moje misljenje.

 

 nemaš me što ispravljati

ne, nemaju iste hladnjake, broji dolje cijevi

također se vidi da je na xt deblji hladnjak

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Ali moram "vas" ispraviti u jednom navodu: 6800xt i 6800 nitro+ su iste graficke, bio sam na sapphire sluzbenoj stranici. Imaju iste hladnjake, velicinu, tezinu, broj toplinskih cijevi.  Isto tako sam postao jedan link gore gdje se vidi doticna 6800 nitro kako u furemarku neprelazi 60°Chttps://videocardz.com/newz/sapphire-radeon-rx-6800-xt-and-rx-6800-nitro-tested-with-furmark...sto je iskreno za ovakve performance cudo tehnike po mojem misljenju...ako ikoga zanima uopce moje misljenje.

 

 nemaš me što ispravljati

ne, nemaju iste hladnjake, broji dolje cijevi

također se vidi da je na xt deblji hladnjak

 Bio bih vam zahvalan ako mi mozete pokazati koja ima vise toplinskih cijevi jer meni se cini da su indenticne. 6800xt je za svega 0.1mm deblja od 6800 po sluzbenoj sapphire stranici, pa neznam koliko je to "deblje" onda.

Isto tako nije mi bila namjera recenzirati graficku vamo, cisto podjeliti svoje iskustvo i mozda naci nekoga da me uputi ka proceduri podizanja napona kako bi izvukao kako sam rekao, jos koji FPS kojeg nemoram platiti.

11 godina
online
Re: AMD Navi
Nemoj gledat odokativno, pa što ti se čini. Broji, bar do 5 i 6 nije teško nabrojati .
I tih 0,1cm je razlika u ukupnoj debljini grafe, ne hladnjaka.
Detaljnijih slika nema nažalost, ali stavi na dva taba linkove od 6800 i 6800xt na te slike, prebacuj sa taba na tab i vidjet ćeš jasnu razliku iako su slike minijaturne
13 godina
offline
AMD Navi

A možda je senzor za temperaturu neispravan i misterij riješen? 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Jedan heatpipe više i moguće minimalno veći hladnjak vrma i memorije. Ne vjerujem da igra veliku ulogu u kranjim performansam hlađenja ali očigledno je da hladnjak nije identičan. Mani je ta grafa mrak. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Evo nesto jako rijetko i za crveni tabor Grafička kartica ASUS AMD Radeon RX 6900 XT 16GB - 9949,00 Kn 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

Ja sam toliko platio studentsku "prnju", ružnu A klasu 20 godina staru. Autić ide, za potrebe i "potrebe" dobar.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Haha dns ti je skuplji pošten gaming station za igrat trke u virtualnom svijetu nego kupit solidan autić da se vozis uzivo   

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Pharaoh kaže...

Evo nesto jako rijetko i za crveni tabor Grafička kartica ASUS AMD Radeon RX 6900 XT 16GB - 9949,00 Kn 

 isuse 1100kn skuplje za placanje karticom. shopovi u hrvatskoj su stvarno dno

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Pa to je oduvijek tako da je 10-12% skuplje na rate, u svim nasim ducanima, samo kaj na velkoj cifri to izgleda izrazenije

 

Edit

 

Mislim da samo Abrakadabra ima iste cijene za sva placanja, Links je 5% jeftiniji za web narudzbe mislim..

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 14:15 (Pharaoh).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi

Simulacija je skupa. Čak i ova nama "dostupna". G29 volan, minimum minimuma je oko 2000. 3440x1440p monitor je oko 3000. Grafička za pokretanje toga u normalnom framerateu sa nekim mix detaljima je 4000+ (RTX 3060 Ti, AMD verzije su nedostupne). Tko hoće Recaro ili sličan stolac... A gdje su perverzije pravih custom simulatora... Može to i jeftinije, ali nebih uparivao svoju konfu pod Moj PC sa G29. Nema smisla. Kamo li još bolji volan.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 18:12 (cvaja997).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Pharaoh kaže...

Evo nesto jako rijetko i za crveni tabor Grafička kartica ASUS AMD Radeon RX 6900 XT 16GB - 9949,00 Kn 

U biti je 11054kn posto rijetko tko u Hr kupuje takav hardver za kesh,vecinom je to poprilican broj rata.

Daleko je to od 499eu kako je prognozirao onaj protjerani hrco 🤔

10 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Pharaoh kaže...

Evo nesto jako rijetko i za crveni tabor Grafička kartica ASUS AMD Radeon RX 6900 XT 16GB - 9949,00 Kn 

U biti je 11054kn posto rijetko tko u Hr kupuje takav hardver za kesh,vecinom je to poprilican broj rata.

Daleko je to od 499eu kako je prognozirao onaj protjerani hrco 🤔

 Eh.. ili to ili slabiju RTX 3080 za 11tkn (za keš)

11 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
Pharaoh kaže...

Evo nesto jako rijetko i za crveni tabor Grafička kartica ASUS AMD Radeon RX 6900 XT 16GB - 9949,00 Kn 

U biti je 11054kn posto rijetko tko u Hr kupuje takav hardver za kesh,vecinom je to poprilican broj rata.

Daleko je to od 499eu kako je prognozirao onaj protjerani hrco 🤔

 Eh.. ili to ili slabiju RTX 3080 za 11tkn (za keš)

Slabija je u lastgen scenarijima,u nextgenu je vrlo vjerovatno 30-40fps jaca.

Nazalost nema testa na rx6900xt...mozda ih nitko nema,ne znam.

Moja grafa je jaca oko 40-45fps od rx6800xt...nije lose za sadasnjost i buducnost...i to je bez dlssa.

Ali eto mozda nekome treba grafa od 1400eu koja ne mora bit dobra za nextgen naslove.

13 godina
online
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
Pharaoh kaže...

Evo nesto jako rijetko i za crveni tabor Grafička kartica ASUS AMD Radeon RX 6900 XT 16GB - 9949,00 Kn 

U biti je 11054kn posto rijetko tko u Hr kupuje takav hardver za kesh,vecinom je to poprilican broj rata.

Daleko je to od 499eu kako je prognozirao onaj protjerani hrco 🤔

 Eh.. ili to ili slabiju RTX 3080 za 11tkn (za keš)

 Ove lopove na nabavi ne treba ni gledati, bilo neki dan u Linksu 3080 RTX za 6.800 kn i Mall je imao Asus TUF 3080 rtx za 7.200 kn.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
Pharaoh kaže...

Evo nesto jako rijetko i za crveni tabor Grafička kartica ASUS AMD Radeon RX 6900 XT 16GB - 9949,00 Kn 

U biti je 11054kn posto rijetko tko u Hr kupuje takav hardver za kesh,vecinom je to poprilican broj rata.

Daleko je to od 499eu kako je prognozirao onaj protjerani hrco 🤔

 Eh.. ili to ili slabiju RTX 3080 za 11tkn (za keš)

Slabija je u lastgen scenarijima,u nextgenu je vrlo vjerovatno 30-40fps jaca.

Nazalost nema testa na rx6900xt...mozda ih nitko nema,ne znam.

Moja grafa je jaca oko 40-45fps od rx6800xt...nije lose za sadasnjost i buducnost...i to je bez dlssa.

Ali eto mozda nekome treba grafa od 1400eu koja ne mora bit dobra za nextgen naslove.

 Slabija je i RTX 3080 u last gen igrama, u next genu je dosta jaca i u raytracingu kojeg nitko ne koristi. Ne znam... Ovdje se jasno vidi da 6800XT je 25 fpsa ispred RTX 3080 (ovdje se jos radi o referantnoj RXici, znaci aib ide jos 5-10 fpsa vise, na RTXici nema razlike izmedju referantne i nereferantne), naravno u igru se jos nadoda 10GB vrama na RTX 3080 gdje se vec vidi problema, zamisli kak ce tek bit kad dodju prave AAA igre. Bilo bi dobro kad bi se i ovaj DLSS sredio za sve ostalo a ne samo za top grafiku i rezolucije, a ne da na manjim rezolucijama i postavkama odma ima 20-30 fpsa manje sa tim na ON :(

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 18:53 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
Pharaoh kaže...

Evo nesto jako rijetko i za crveni tabor Grafička kartica ASUS AMD Radeon RX 6900 XT 16GB - 9949,00 Kn 

U biti je 11054kn posto rijetko tko u Hr kupuje takav hardver za kesh,vecinom je to poprilican broj rata.

Daleko je to od 499eu kako je prognozirao onaj protjerani hrco 🤔

 Eh.. ili to ili slabiju RTX 3080 za 11tkn (za keš)

Slabija je u lastgen scenarijima,u nextgenu je vrlo vjerovatno 30-40fps jaca.

Nazalost nema testa na rx6900xt...mozda ih nitko nema,ne znam.

Moja grafa je jaca oko 40-45fps od rx6800xt...nije lose za sadasnjost i buducnost...i to je bez dlssa.

Ali eto mozda nekome treba grafa od 1400eu koja ne mora bit dobra za nextgen naslove.

 Slabija je i RTX 3080 u last gen igrama, u next genu je dosta jaca i u raytracingu kojeg nitko ne koristi. Ne znam... Ovdje se jasno vidi da 6800XT je 25 fpsa ispred RTX 3080 (ovdje se jos radi o referantnoj RXici, znaci aib ide jos 5-10 fpsa vise, na RTXici nema razlike izmedju referantne i nereferantne), naravno u igru se jos nadoda 10GB vrama na RTX 3080 gdje se vec vidi problema, zamisli kak ce tek bit kad dodju prave AAA igre.

 
DLSS ON i nema brige

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
Pharaoh kaže...

Evo nesto jako rijetko i za crveni tabor Grafička kartica ASUS AMD Radeon RX 6900 XT 16GB - 9949,00 Kn 

U biti je 11054kn posto rijetko tko u Hr kupuje takav hardver za kesh,vecinom je to poprilican broj rata.

Daleko je to od 499eu kako je prognozirao onaj protjerani hrco 🤔

 Eh.. ili to ili slabiju RTX 3080 za 11tkn (za keš)

Slabija je u lastgen scenarijima,u nextgenu je vrlo vjerovatno 30-40fps jaca.

Nazalost nema testa na rx6900xt...mozda ih nitko nema,ne znam.

Moja grafa je jaca oko 40-45fps od rx6800xt...nije lose za sadasnjost i buducnost...i to je bez dlssa.

Ali eto mozda nekome treba grafa od 1400eu koja ne mora bit dobra za nextgen naslove.

 Slabija je i RTX 3080 u last gen igrama, u next genu je dosta jaca i u raytracingu kojeg nitko ne koristi. Ne znam... Ovdje se jasno vidi da 6800XT je 25 fpsa ispred RTX 3080 (ovdje se jos radi o referantnoj RXici, znaci aib ide jos 5-10 fpsa vise, na RTXici nema razlike izmedju referantne i nereferantne), naravno u igru se jos nadoda 10GB vrama na RTX 3080 gdje se vec vidi problema, zamisli kak ce tek bit kad dodju prave AAA igre. Bilo bi dobro kad bi se i ovaj DLSS sredio za sve ostalo a ne samo za top grafiku i rezolucije, a ne da na manjim rezolucijama i postavkama odma ima 20-30 fpsa manje sa tim na ON :(

 

Kako nitko ne koristi raytrace....tko ti je to rekao?

Pa evo ja sam ovdje na ovom forumu pa igram CP sa psyho ultra postavkama znaci full raytrace.

Ne koristi ga ekipa koja nema prikladan hardver,konzolasi koji nemaju izbor isl.

Valjda ce uskoro ray patch za Navi2 pa ces imat priliku vidjet sto nije hardver prikladan za sadasnjost a buducnost da ne spominjem a za taj isti hardver na ebay.de trace po 1400eu pa i vise....jadan tko to kupi.

3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Da 10Gb vrama smeta nebi na 4k radile razliku nad Radeonkama gdje se vram najvise i koristi.

 

Ocigledno da vise koristi ima od dovoljno brze memorije naspram puno sporije, slivno kao kod jezgri od procesora u gamingu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Ma nema smisla uzimat 6800 po ovim cijenama cak i da ih ima.

A sto se tice DLSS da bit ce u sve vise i vise naslova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
Pharaoh kaže...

Evo nesto jako rijetko i za crveni tabor Grafička kartica ASUS AMD Radeon RX 6900 XT 16GB - 9949,00 Kn 

U biti je 11054kn posto rijetko tko u Hr kupuje takav hardver za kesh,vecinom je to poprilican broj rata.

Daleko je to od 499eu kako je prognozirao onaj protjerani hrco 🤔

 Eh.. ili to ili slabiju RTX 3080 za 11tkn (za keš)

Slabija je u lastgen scenarijima,u nextgenu je vrlo vjerovatno 30-40fps jaca.

Nazalost nema testa na rx6900xt...mozda ih nitko nema,ne znam.

Moja grafa je jaca oko 40-45fps od rx6800xt...nije lose za sadasnjost i buducnost...i to je bez dlssa.

Ali eto mozda nekome treba grafa od 1400eu koja ne mora bit dobra za nextgen naslove.

 Slabija je i RTX 3080 u last gen igrama, u next genu je dosta jaca i u raytracingu kojeg nitko ne koristi. Ne znam... Ovdje se jasno vidi da 6800XT je 25 fpsa ispred RTX 3080 (ovdje se jos radi o referantnoj RXici, znaci aib ide jos 5-10 fpsa vise, na RTXici nema razlike izmedju referantne i nereferantne), naravno u igru se jos nadoda 10GB vrama na RTX 3080 gdje se vec vidi problema, zamisli kak ce tek bit kad dodju prave AAA igre. Bilo bi dobro kad bi se i ovaj DLSS sredio za sve ostalo a ne samo za top grafiku i rezolucije, a ne da na manjim rezolucijama i postavkama odma ima 20-30 fpsa manje sa tim na ON :(

 

Kako nitko ne koristi raytrace....tko ti je to rekao?

Pa evo ja sam ovdje na ovom forumu pa igram CP sa psyho ultra postavkama znaci full raytrace.

Ne koristi ga ekipa koja nema prikladan hardver,konzolasi koji nemaju izbor isl.

Valjda ce uskoro ray patch za Navi2 pa ces imat priliku vidjet sto nije hardver prikladan za sadasnjost a buducnost da ne spominjem a za taj isti hardver na ebay.de trace po 1400eu pa i vise....jadan tko to kupi.

 Da pratis malo nekakve grupe/reddit i sl.. vidjet ces da 90% ljudi gase RT, cak i u cyberpunku ljudi govore da u vecini situacija se ne vidi RT naspram kad je OFF, ali iskljucivo zato jer je cyberpunk dobro rijesio sjene i refleksije bez toga. Uostalom, radije izgubim par vizualnih dodataka i igram se na 80-100 fpsa nego sa RTom i upola fpsa manje, pogotovo ti sa 3080 i 4k postavkama, ti ako zelis 60 fpsa moras smanjivat postavke da bi sa RT na psycho imao ~60ak fpsa, sto je zalosno za takvu jaku grafu.

11 godina
online
Re: AMD Navi
Zašto gledaš 3080 za 11k kuna, kad imaš za 8.200? Jliknem tvoj link i dobijem ovo:
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Navi2 je čak odličan proizvod, nitko se nije nadao da će Amd izbaciti karticu te snage i efikasnosti. Problem im je cijena i dobavljivost ali to je problem i ostalom hardwaru.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Zašto gledaš 3080 za 11k kuna, kad imaš za 8.200? Jliknem tvoj link i dobijem ovo:

 Pa u protisu nije dobavljiva a u mikronisu na upit sto je da i ne tak da sam uzeo sljedecu za referancu... ali mislim ak se vec prica o 6900XT onda valja ubacit i RTX 3090 koja je najjeftinija 15000kn (ili oko 16.500 na kartice)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice