Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.730
|
čitano: 7.938.922
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Last Stop in Yuma County

 

Malo me podsjetilo na Natural Born Killers i From Dusk til Dawn jer je pomalo nekonvencionalan, snimljen na vrlo stiliziran način.
To je jedan od onih ludih filmova u kojima jednostavno ne znate što će se sljedeće dogoditi, a kad se dogodi, mislite da se ništa više ludo ne može dogoditi, onda se dogodi!

 

Meni se svidio. 7/10


14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
vrinho kaže...

Alien Romulus.

Tko voli aliene, evo po meni su napravili dostojan film u rangu onih prvih. Jedva čekam da izađe pravi rip pa da ga još jednom pogledam, konačno to mogu reći jer se ne sjećam kad je to bilo zadnji put Od mene 8/10.

 odlican film jucer ga pogledao u Zadru bas me malo vratio u one prve Aliene ocijena 8,5 / 10

SAMSUNG S23 ULTRA 512GB
5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Alien: Romulus (2024)

 

Ocjena: 

 

Nahvališe ljudi ovaj film, dobar stari "Alien". Nakon što sam ga odgledao, stvarno jest, vizualno su dočarali atmosferu vjernu i poznatu nama gledanu davnih godina kad se još naša Ripley našla u nevoljama, nemilosti besobraznog zlog stvorenja. Međutim, tu prestaje svaka sličnost originalnim "Alienu". 

 

Pa hajde probam napisati neke svoje dojmove i zapažanja (ovo je moje subjektivno mišljenje B.T.W);

 

A) Isplakaše se ljudi, toliko suza nije bilo u svim dosadašnjim nastavcima zajedno. Valjda nove generacije filmova to uključuju pod neki standard (Murrica).

L) Radnja je, u krajnju ruku, dobro zamišljena a loše realizirana. Počeli su stvarno dobro, i u prvim minutama dojmovi su sjedali na svoje mjesto, ali kad je akcija stvarno krenula - velikim korakom niz brdo. Imam osjećaj da su u gotovo svakoj sceni promašili ono "nešto", ne znam kako bi opisao pa evo "custom made" ; "alienstveno" i ostao je "meh" osjećaj, idemo dalje.

I) Dečki moji, scenaristi i redatelji, pa došli smo do 2024. godine, kakav "kliše" je nešto što nebi trebao često izgovarati za film ovog kalibra. Scenarij je, ma zašto te neke nelogičnosti, glupe odluke... Mislio sam da znate bolje.

E) Još uvijek ne mogu dokučiti, tko tamo ima fetiš na, pokušam ne spojlati pa se izrazim "hentai" miks kombinacijama što se desilo na kraju, svi znamo već određeni nastavak naše divne trilogije s sličnim krajem je...itd

N) I za kraj, iskreno se nadam da neće izbaciti nastavak, jer ni manje ni više ne mogu ne misliti sudbine filma, no budemo vidjeli.. (Prometheus je imao potencijal za brutalan nastavak pa smo dobili Covenant...)

 

Neki su oduševljeni filmom i jasno mi je zašto, OK osvježenje Alien franšize. Ali kao fan ovdje, ne mogu prožvakati neke stvari i možda da sam pustio još koji dan za doživljaje nek se slegnu pa s manje osjećaja pristupio pisanju. Svakako pogledam sve nastavke redom nekad ove alienstvene zime pa ubacim nakon original trilogije i Alien Isolation igru jer zašto ne.

 

Lp

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mr.Inferno kaže...

 

Neki su oduševljeni filmom i jasno mi je zašto, OK osvježenje Alien franšize. Ali kao fan ovdje, ne mogu prožvakati neke stvari i možda da sam pustio još koji dan za doživljaje nek se slegnu pa s manje osjećaja pristupio pisanju. Svakako pogledam sve nastavke redom nekad ove alienstvene zime pa ubacim nakon original trilogije i Alien Isolation igru jer zašto ne.

 

Lp

 

snip

slično sam čuo od poznanika koji je jednako velik fan Alien franšize kao i ja - nisam još osobno pogledao Romulus, al iskreno se nadam da je bar bolji od Prometheus-a i/ili Covenant-a - to je jedino kaj sam htio od ovog novog jer znam da su prva dva nastavka nenadmašiva (nešto kao i Mad Max)

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luka998 kaže...

Hereditary (2018)

 

Vrtio mal na TV-u i od ponuđenih filmova odlučio se za Naslijeđeno zlo na Cinestar kanalu.

Prvo moram reći, hvala kurtzu da je barem netko prikazao realnu reakciju nakon gubitka djeteta. Plač Toni Collete je brutalan.

Casting je perfektan, svi do jednog. Di su iskopali onu malu Milly Shapiro?? Odlična je. Sam izgled male je toliko specifičan da će mi skroz ostati u pamćenju.

Osobno nisam ljubitelj koncepta (kultovi, prizivanje demona), međutim ovdje je sve na visokoj razini tako da me film vrlo lako privukao.

Moram priznati da sam se na kraju par puta i ukenjao te sam morao mjutati TV da lakše odgledam scene 

Ja jesam i po prirodi malo plašljiv, ali me dosta glupih, a deklariranih horora ne plaši. Ništa mi nije strašno kad je gluma loša i kad netko nekog vija sjekirom, wow big deal. Ali ovdje... Kad je gluma brutalna, kad je soundtrack jeziv i kad su ljudi poremećeni, onda mi baš nije svejedno.

 

Iako nisam ljubitelj koncepta, film je zaista kvalitetan. Sve preporuke.

 

 Izvrsni su mi ovakvi filmovi. Meni je problem što nakon ovog i sličnih filmova (tipa Suspiria) nisi zapravo siguran da nisi nazočio pravom ritualu.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mr.Inferno kaže...

Alien: Romulus (2024)

 

Ocjena: 

 

...

Ja sam ga prosli tjedan pogledao i isti dozivljaj. 

Dao sam mu 6/10. 

 

Kad je film zavrsio, samo mi je proslo kroz glavu: "I ljudi su ovime odusevljeni ?"

Prva polovica bude dobra i onda druga samo padne u kvaliteti.

Za likove te nije briga. Zapamtis 2 glavna lika i to je to. Ja dan nakon filma nisam znao kak su se ostali likovi uopce zvali.

Previse reuse-anja stvari iz prijasnjih dijelova. U nekim slucajevima doslovno copy paste.

Najsvjetlija tocka filma je gluma androida.

 

Ove vece ocjene i hvale ocigledno dolaze od toga sto valjda ljudi napokon u alien filmu cak i vide malo to bice u odnosu za zadnjih par nastavaka.

Al da je film neki spektakl, i nije bas.

Ja bi reko skipajte kino i pogledajte kad izadje digitalno.

 

Btw, jesam ja jedini koji ove mracne filmove vise voli pogledat doma na TV-u nego u kinu ?

Sad sam bio pogledao nekoliko ovih starijih nastavaka i sve te scene u mraku i svemiru izgledaju jedno za klasu bolje nego kad se gledaju iste na platnu u kinu.

 

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

izgleda da je torent galaxy down? znam da mozda nije po pravilima, ali jel zna netko slicnu stranicu gdje kad udem mi odma baci 10 najnovijih filmova koji su izasli? moze u pp. 

8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Borderlands

 

Nisam igrao igre, znam tek nesto osnovno, meni je film korektan. Nista spektakularno ali ok zabava, ima fora, nije naporan, taman za ugasiti mozak.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ja sam već negdje napisao , meni je kvaliteta slike i zvuka u kinu katastrofa..
R33mba#2892
16 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ne shvaća te nitko ozbiljno kolega, ako ti je posebice zvuk u kinu loš onda jednostavno imaš loša uva ili si bio u krivom kinu...neki feler postoji

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

podržavam ga što se zvuka u kinu tiče - al ne bi rekao da je problem u kvaliteti istog koliko u pretjeranoj glasnoći...

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ako je tebi kvalitetan zvuk prejako.pojacani zvucnici koji treste, onda žalim tvoje susjede..
Zadnji put sam bio u cinestaru gledo onaj neki batman vs Superman film.. Slika nit dovoljno ostra nit svijetla pa ja stvarno ne kuzim car kina..O debilima od ljudi koji se uvjek nađu u kinu necu.
R33mba#2892
16 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sve je to subjektivan dojam....pojam prejako je različito od kvalitetnog....snažan zvuk ne mora biti i ne kvalitetan, nema veze jedno sa drugim. No reči da je nečiji trud, novac i tehnologija nekvalitetna, posebice ona u kinu koja je napravljena za što bolji doživljaj da se prenese ono sa platna u uha korisnika/gledatelja-slušaoca mi je u najmanju ruku bedasto.....ok, tebi je zvuk presnažan i smeta te, i ne voliš zato u kino, sve 5

4 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
vrinho kaže...

Alien Romulus.

Tko voli aliene, evo po meni su napravili dostojan film u rangu onih prvih. Jedva čekam da izađe pravi rip pa da ga još jednom pogledam, konačno to mogu reći jer se ne sjećam kad je to bilo zadnji put Od mene 8/10.

 Od mene 6/10, moooožda 7/10. Uvodna špica spominje Waltera Hilla i Ridleya Scotta. Vizualno je ok, mada me kraj podsjeća na Resurrection iz 1997. Priča je onak, mlaka (alien čeka svugdje, na svakom ćošku, u pekarnici, u tunelu autoceste, na svemirskoj stanici). Da mogu popamtiti sve detalje iz starih filmova, sigurno bih našao mana dijelu priče sa skladištenjem facehuggera. Mlada glumica u naslovnoj ulozi je izvrsno sve odglumila, kao i lik koji je glumio Andyja. Pogledao ali neću ponovno. Međutim, ako budu dali stare Aliene 1, 2 i 3 na TV-u, njih ću pogledati. Ali onaj iz 1997. Resurrection s Rydericom, baš i ne.

4 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mr.Inferno kaže...

N) I za kraj, iskreno se nadam da neće izbaciti nastavak, jer ni manje ni više ne mogu ne misliti sudbine filma, no budemo vidjeli.. (Prometheus je imao potencijal za brutalan nastavak pa smo dobili Covenant...)

 Baš tako. Poznavajući Hollywood smislit će oni još par priča, samo da se sve skupa nastavi. Nekada je ipak bolje stati.

4 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
60nine kaže...
Mr.Inferno kaže...

 

Neki su oduševljeni filmom i jasno mi je zašto, OK osvježenje Alien franšize. Ali kao fan ovdje, ne mogu prožvakati neke stvari i možda da sam pustio još koji dan za doživljaje nek se slegnu pa s manje osjećaja pristupio pisanju. Svakako pogledam sve nastavke redom nekad ove alienstvene zime pa ubacim nakon original trilogije i Alien Isolation igru jer zašto ne.

 

Lp

 

snip

slično sam čuo od poznanika koji je jednako velik fan Alien franšize kao i ja - nisam još osobno pogledao Romulus, al iskreno se nadam da je bar bolji od Prometheus-a i/ili Covenant-a - to je jedino kaj sam htio od ovog novog jer znam da su prva dva nastavka nenadmašiva (nešto kao i Mad Max)

 Meni je Prometheus jako, jako dobar i ima baš dobru alien atmosferu. Ovaj zadnji prequel Covenant je ubi bože. Kad god ga negdje repriziraju, ne gledam.

 

Wikipedia kaže da je ovaj novi Alien: "Interquel film". Svašta.

 

4 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
60nine kaže...

podržavam ga što se zvuka u kinu tiče - al ne bi rekao da je problem u kvaliteti istog koliko u pretjeranoj glasnoći...

 Čest problem. Mene su nekada znale boljeti uši od glasnoće. Ponekad sam poželio izaći iz dvorane.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

brijem da tko god pušta filmove u kinima ne (zna) prilagodi(ti) glasnoću uvjetima dvorane (veličina prostora, broj ljudi itd.)

 

no, to je već za posebnu temu (članak?)

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Alien: Romulus 7.5/10


Unatoč tome što su mnogi ovdje razočarani, čiste glave i bez gledanja trailera odlučih pogledati. Veliki fan serijala od kad znam za sebe, Prometheus i Covenant su me razočarali, a jednu sam curu dejtao samo jer je imala Xenomorph tetovažu :D

- Alien i Aliens su klasici nulte kategorije i ovaj nikako ne bih uspoređivao s njima jer jednostavno nije na tom nivou

- 2024 blockbuster bez woke p*zdarija

- puno fan servisiranja, što uopće nije loše nakon zadnjih par pokušaja u tom svemiru, dopali su mi se kadrovi koji su očito inspirirani Alien: Isolation igrom

- definitivno ispravlja kiselkast okus koji je ostavio Govnant, pardon, Covenant

- jedina stvar koja mi je zapravo smetala (i nije spoiler) da se po loreu prebrzo razvija od "parazita" do odrasle jedinke

- gluma u većini slučajeva dobra, čak bi volio da su se manje suzdržavali

Mislim da je previše ljudi previše kritično. Za ovako staru franšizu koja je trebala davno stati, no ipak ide dalje, sasvim pristojan film kojeg ću još nekoliko puta u Alien maratonima rado pogledati. Imali su i neki stariji klasici svojih problema, no to se zaboravilo jer imaju "ono nešto". Bome ima i Romulus. SF-horrorac/akcić koji se svakako isplati pogledati pa makar bili samo ljubitelji žanra, ne nužno i serijala.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
4 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Lovac kaže...

Alien: Romulus 7.5/10


Unatoč tome što su mnogi ovdje razočarani, čiste glave i bez gledanja trailera odlučih pogledati. Veliki fan serijala od kad znam za sebe, Prometheus i Covenant su me razočarali, a jednu sam curu dejtao samo jer je imala Xenomorph tetovažu :D

- Alien i Aliens su klasici nulte kategorije i ovaj nikako ne bih uspoređivao s njima jer jednostavno nije na tom nivou

- 2024 blockbuster bez woke p*zdarija

- puno fan servisiranja, što uopće nije loše nakon zadnjih par pokušaja u tom svemiru, dopali su mi se kadrovi koji su očito inspirirani Alien: Isolation igrom

- definitivno ispravlja kiselkast okus koji je ostavio Govnant, pardon, Covenant

- jedina stvar koja mi je zapravo smetala (i nije spoiler) da se po loreu prebrzo razvija od "parazita" do odrasle jedinke

- gluma u većini slučajeva dobra, čak bi volio da su se manje suzdržavali

Mislim da je previše ljudi previše kritično. Za ovako staru franšizu koja je trebala davno stati, no ipak ide dalje, sasvim pristojan film kojeg ću još nekoliko puta u Alien maratonima rado pogledati. Imali su i neki stariji klasici svojih problema, no to se zaboravilo jer imaju "ono nešto". Bome ima i Romulus. SF-horrorac/akcić koji se svakako isplati pogledati pa makar bili samo ljubitelji žanra, ne nužno i serijala.

Meni je bio zanimljiv presjek (prosjek ne znam) godina publike u dvorani. Bili smo jedan stariji gospodin i ja, kao predstavnici starijih :-), sve ostalo su bili tinejdžeri i to većinom tinejdžerice. Kada sam bio njihovih godina, naše cure nije bilo šanse natjerati gledati SF, a kamoli SF horror.

 

I dobro si primijetio razvoj aliena. Ide debelo prebrzo, kao i onog stvora na kraju.

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Longlegs

 

Ocjena: 7.5/10

 

Kod ovakvih filmova mi je bitno da izazovu osjećaj nelagode i straha. Kod mene je izazvao pa zato i takva ocjena. Bila bi i veća da Cage nije na trenutke iskarikirao lik Longlegsa, ali sve u svemu vrlo dobro ostvarenje. Neće ući među horor klasike, ali ću ga rado preporučiti. 

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Monkey Man

Upravo pogleda,vrhunska akcija, film o čovjeku koji se bori za pravdu pa makar žrtvova samog sebe 9/10

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Holdovers (2023)

Odlična drama sa elemntima komedije

6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Znam da je off topic, međutim jel mi možeš, ako imaš vremena, napisat naslove i kojim redosljedom gledat Alien filmove? Pogledao sam sve osim Romulusa sigurno barem jednom. Htio bih pogledat filmove kako pravi ljubitelj franšize napiše da ih treba gledat. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...

Znam da je off topic, međutim jel mi možeš, ako imaš vremena, napisat naslove i kojim redosljedom gledat Alien filmove? Pogledao sam sve osim Romulusa sigurno barem jednom. Htio bih pogledat filmove kako pravi ljubitelj franšize napiše da ih treba gledat. 

 

  • Prometheus (2012) 
  • Alien: Covenant (2017) 
  • Alien (1979)
  • Aliens (1986)
  • Alien 3 (1992)
  • Alien: Resurrection (1997)

Nisam gledao ovaj zadnji, ali to je do sada trebalo biti ovako!

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...

kojim redosljedom gledat Alien filmove? Pogledao sam sve osim Romulusa sigurno barem jednom. Htio bih pogledat filmove kako pravi ljubitelj franšize napiše da ih treba gledat. 

 

Alien-Aliens-Alien 3 :p

 

 

Trap (2024)

 

Uvreda za mozak, slobodno preskocite.

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...

Znam da je off topic, međutim jel mi možeš, ako imaš vremena, napisat naslove i kojim redosljedom gledat Alien filmove? Pogledao sam sve osim Romulusa sigurno barem jednom. Htio bih pogledat filmove kako pravi ljubitelj franšize napiše da ih treba gledat. 

 

Prometheus

Alien Covenant

Alien

Alien Romulus

Aliens

Alien 3

Alien Ressurection

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
vrinho kaže...
cvaja997 kaže...

Znam da je off topic, međutim jel mi možeš, ako imaš vremena, napisat naslove i kojim redosljedom gledat Alien filmove? Pogledao sam sve osim Romulusa sigurno barem jednom. Htio bih pogledat filmove kako pravi ljubitelj franšize napiše da ih treba gledat. 

 

Prometheus

Alien Covenant

Alien

Alien Romulus

Aliens

Alien 3

Alien Ressurection

 Ovako poredano je ako zelis pratiti hronoloski radnju koja se odvija u filmovima jer ovaj raspored ide po godinama kada se sta desava.

 

Po meni je ipak najbolje gledati filmove onako kako su i izlazili: 

 

Alien

Aliens

Alien 3

Alien Ressurection

 

Onda ici na: 

 

Prometheus

Alien Covenant

 

I na kraju:

Alien Covenant

 

Uz to imas i dva Alien vs Predator filma koji nisu nesh pricom ali po meni se isplate pogledati ako zelis akcioni film da pustis mozak na pašu sto bi se reklo.

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nek svatko gleda redoslijedom kojim želi ali da ih idem gledati prvi put išao bih kronološki, tako sam čovjeku i napisao jer pretpostavljam da to i traži. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...

Znam da je off topic, međutim jel mi možeš, ako imaš vremena, napisat naslove i kojim redosljedom gledat Alien filmove? Pogledao sam sve osim Romulusa sigurno barem jednom. Htio bih pogledat filmove kako pravi ljubitelj franšize napiše da ih treba gledat. 

 Ja sam si u 5. mjesecu dao truda tj uzeo vremena i pogledao sve Alien i Predator filmove ponovno, osim naravno ovog iz 2024. gledao sam ih ovim redoslijedom to je kronološki po vremenu radnje, a ne vremenu izlaska filmova, i ovako ima smisla, samo se treba ubaciti u mood i zanemariti greške poput tehnološkog razvoja itd. ali mozak na pašu i uživanje. Bar u nekim filmovima. Lista je s interneta, a ne moja. Ovdje su upisani i neki filmovi koji nisu iz serijala Alien ili Predator, ali kažu da spadaju u isti universe, neki kažu da čak i serija Firefly spada u isti universe. Pa evo liste:
1. Prey (2022)
2. Predator (1987)
3. Predator 2 (1990)
4. Alien vs Predator (2004)
5. Alien vs Predator Requiem (2007)
6. The Predator (2018)
7. Predators (2010)
8. Badlands (2025)
9. Blade Runner (1982)
10. Soldier (1998)
11. Blade Runner 2049 (2017)
12. Prometheus (2008)
13. Alien: TV series (2024)
14. Alien Covenant (2017)
15. Alien (1979)
16. Alien: Romulus (2024)
17. Aliens (1986)
18. Alien 3 (1992)
19. Alien Resurrection (1997)

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice