Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.546.905
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

A Perfect World - uz Ples s vukovima, najbolja uloga Kevina Costnera. Anti heroj u pravom smislu te riječi. Glumačka postava je izvrsna (je li nas ikada Clint Eastwood razočarao?), a scenografski prikaz ruralnog Teksasa početkom 60tih godina prošlog stoljeća je prelijep. 

 

Ovaj film mi je samo potvrdio ono što fali modernoj kinematografiji,a to su više statični kadrovi i mirna kamera. Ne mogu opisati koliko mi ide na živce moderan način snimanja s trzavom kamerom i tobože "realističnim" i dramatičnim kadrovima, a o digitalnim kamerama i "umjetnim" bojama i filterima da ne pričam.

I want to believe
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

A Perfect World - uz Ples s vukovima, najbolja uloga Kevina Costnera. Anti heroj u pravom smislu te riječi. Glumačka postava je izvrsna (je li nas ikada Clint Eastwood razočarao?), a scenografski prikaz ruralnog Teksasa početkom 60tih godina prošlog stoljeća je prelijep. 

 

Ovaj film mi je samo potvrdio ono što fali modernoj kinematografiji,a to su više statični kadrovi i mirna kamera. Ne mogu opisati koliko mi ide na živce moderan način snimanja s trzavom kamerom i tobože "realističnim" i dramatičnim kadrovima, a o digitalnim kamerama i "umjetnim" bojama i filterima da ne pričam.

 Statični kadrovi da ali o bojama bi se dalo raspravljati. Dolby vision na oledu izgleda kao praznik za oči... Naravno ako se uradi kako treba....

A trzavi kadrovi su se pojavali, barem sam ih ja tada vidio u Born sagi....

7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...
Brki1994 kaže...

A Perfect World - uz Ples s vukovima, najbolja uloga Kevina Costnera. Anti heroj u pravom smislu te riječi. Glumačka postava je izvrsna (je li nas ikada Clint Eastwood razočarao?), a scenografski prikaz ruralnog Teksasa početkom 60tih godina prošlog stoljeća je prelijep. 

 

Ovaj film mi je samo potvrdio ono što fali modernoj kinematografiji,a to su više statični kadrovi i mirna kamera. Ne mogu opisati koliko mi ide na živce moderan način snimanja s trzavom kamerom i tobože "realističnim" i dramatičnim kadrovima, a o digitalnim kamerama i "umjetnim" bojama i filterima da ne pričam.

 Statični kadrovi da ali o bojama bi se dalo raspravljati. Dolby vision na oledu izgleda kao praznik za oči... Naravno ako se uradi kako treba....

A trzavi kadrovi su se pojavali, barem sam ih ja tada vidio u Born sagi....

 Ovaj dio je bitan"ako se uradi kako treba". Malo koji film danas ima te boje urađene kako treba. Padaju mi na pamet Interstellar i Greben spašenih kao primjeri dobro odrađenih filmova u segmentima boje. Prekomjerna uporaba plavog ili narančastog/žutog filtera (plus bloom efekt) upropasti film iako ovisi o kakvom se filmu radi i ide li redatelj prema stiliziranom looku. Nisam toliko vidio te filtere do tamo 2003-2004. godine kada su odjednom filmovi počeli imati taj sterilizirani izgled. To je ona famozna; narančasti filter kao Meksiko 

 

Nespretno sam se izrazio s ovim trzavim kadrovima; mislim na kameru koja se često miče pri snimanju scene (tipa snimanje s mobitelm) poput prelaska iza leđa određenog lika ili statičnog objekta. Shaky cam je druga stvar.

 

 

I want to believe
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...
Posmatrač kaže...
Brki1994 kaže...

A Perfect World - uz Ples s vukovima, najbolja uloga Kevina Costnera. Anti heroj u pravom smislu te riječi. Glumačka postava je izvrsna (je li nas ikada Clint Eastwood razočarao?), a scenografski prikaz ruralnog Teksasa početkom 60tih godina prošlog stoljeća je prelijep. 

 

Ovaj film mi je samo potvrdio ono što fali modernoj kinematografiji,a to su više statični kadrovi i mirna kamera. Ne mogu opisati koliko mi ide na živce moderan način snimanja s trzavom kamerom i tobože "realističnim" i dramatičnim kadrovima, a o digitalnim kamerama i "umjetnim" bojama i filterima da ne pričam.

 Statični kadrovi da ali o bojama bi se dalo raspravljati. Dolby vision na oledu izgleda kao praznik za oči... Naravno ako se uradi kako treba....

A trzavi kadrovi su se pojavali, barem sam ih ja tada vidio u Born sagi....

 Ovaj dio je bitan"ako se uradi kako treba". Malo koji film danas ima te boje urađene kako treba. Padaju mi na pamet Interstellar i Greben spašenih kao primjeri dobro odrađenih filmova u segmentima boje. Prekomjerna uporaba plavog ili narančastog/žutog filtera (plus bloom efekt) upropasti film iako ovisi o kakvom se filmu radi i ide li redatelj prema stiliziranom looku. Nisam toliko vidio te filtere do tamo 2003-2004. godine kada su odjednom filmovi počeli imati taj sterilizirani izgled. To je ona famozna; narančasti filter kao Meksiko 

 

Nespretno sam se izrazio s ovim trzavim kadrovima; mislim na kameru koja se često miče pri snimanju scene (tipa snimanje s mobitelm) poput prelaska iza leđa određenog lika ili statičnog objekta. Shaky cam je druga stvar.

 

 

 Znam na sta si mislio ;) A sto se tice boja ja imam drugacije iskustvo. Ne palim se ja navjernost bio i da budu sto blize realnosti. Kada gledam film necu realnost. Dovoljno je imam oko sebe ;) Zato ne gledam nista blakanske produkcije..... A kada gledam fantaziju meni je bitnija prica i gluma nego boje. Boje su tu samo da dopune dozivljaj. Zvuk takodje.... Ali sve vise filmova i serija dolazi u HDR i DV sto pozdravljam naravno.... A i kad gledam nesto probirljiv sam pa ne gledam ako vidim da to izgleda ocajno ili je prica i gluma losa.... Dam mu sansu 20tak minuta i onda odlucim idem li dalje ili ne.....

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Little Death IMDB

 

Film je top. Preporučam, 8/10.

6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Koliko vas je pogledalo The Whale, ja ga evo jučer pogledao pa ni sam neznam šta bi mislio. Dobar je film, Fraser je odlično odglumio ali ipak je u jednim scenama previše kvazi patetike koja mi nije bila baš uvjerljiva. Mislim se između 7-8/10

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Blood

 

Mislim da trenutnih 5.3 na IMDB nije realno za ovaj film,jer on zaslužuje veću ocjenu.
Nije ovaj thriller s elementima horrora savršenstvo od filma,daleko od toga,ali je prije svega zanimljiv i cijelo vrijeme drži pažnju gledatelja.
Dajem minus "drmavoj kameri" koja mene osobno živcira i nije mi jasno zašto se uopće koristi taj "efekt" u bilo kojem filmu(no,ok to je do mene).
Dajem minus dužini filma,koji je realno mogao pola sata biti kraći!Dajem minus priči,u biti kraju koji uopće ne objašnjava zašto se mali zarazio,kakve veze ima drvo sa svime time...
Unatoč svim minusima film bi trebao imati barem 7-icu,jer ipak nije toliko loš!


7 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Punti kaže...

The Little Death IMDB

 

Film je top. Preporučam, 8/10.

 

A jesam se ismijao. Hvala ti! Šteta samo što nije zaokružen, ali je samo gledanje bilo legendarno. I glumci su predobri. Mutavo smiješni... Tj. smiješni, a da ni ne pokušavaju. Volim takav humor. 

Najgori film The Menu. Definitivno.
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Black Panther: Wakanda Forever (2022)

 

Sve što sam pročitao, tako je manje-više i bilo. Dosadno i kao da traje vječno. Previše je novaca uloženo za ovakav ishod. Previše je neautentičnih situacija. Sorry, ali meni to ne ide. Za Black Panthera stavio bih nekog žilavog, hladnokrvnog lika. Brutalno hladnog, moćnog, snažnog, ali opet dobrog. Volim takve kontraste.

 

Ne može znanstvenica sa 19 godina otkriti nešto u par mjeseci, a da već ostali nisu otkrili. Također, takve stvari otkrivaju laboratoriji, timovi ljudi. To su ozbiljni projekti. Smislili su priču kao da svijeta nisu vidjeli. Imamo borkinju koja je masna. Lijepo to meni izgleda i sviđa mi se takav izgled žene, ali brate mili ne ide uz takvu ulogu. Sami pokreti u borbi nisu dobri, lijepi, odgovarajući. Nije Cameron bezeveze stavio Arnieja za terminatora, iako u to vrijeme njegov životopis nije bio na razini jednog takvog filma kao što je Terminator. 

 

Dosta je patetike. Sve nešto na silu. A imali su strašno jake temelje budući da je preminuo glavni akter. Baš mi je žao tog čovjeka. Prvi film i ovaj kao da nemaju veze.

 

Negativac mi je ovdje OK. Moćan, staložen, bez glupih, komedijaških poteza.

 

Moje je mišljenje da su otišli u nekom bezveznom smjeru. Ne vidim kako bi to dalje moglo ispasti nešto kvalitetno s ovim konceptom koji je predstvljen.

Najgori film The Menu. Definitivno.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 1:06 (luka998).
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Plane, dobar akcić za ubiti malo vremena u nedjeljno popodne. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
6 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

K-PAX 

 

Zanimljiv film i odlični glavni glumci Kevin Spacey i Jeff Bridges.

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ant man 3 - Quantumania

 

Da ne uskočim na shit fest - mogu reći da je film zabavan, nije remek djelo ali ako ga usporedim sa prva dva Ant-mana - tu je najbolji. Radnja je brza, jednostavna, svijet je potpuno CGI ( sasvim ok, osim MODOK-ove glavurde , kao da ju je netko zumirao mobitelom). Ima par nelogičnosti, dječjih fora ali ajde. Podsjetio me na Star Wars - New Hope, Cantina, vanzemaljci, force choke, čak i glazba. Jonathan Majors kao Kang je odličan, baš ne znaš kud će, šta će, kako će. Ima dvije post credit scene, čak je druga bolja. Dao bi mu 7/10, ima dosta boljih MCU filmova ali i puno gorih

 

Edit: i prvi puta da sam u filmu vidio riječ PIŠO, "don't be a Dick - ne budi pišo" , kako bi to preveli? Ne budi seronja?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 8:06 (stiffler13).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ant man 3
Ovo je definitivno najzabavniji marvelov film ove faze.
Film je bas po mjeri, zabavan, lijepo izgleda, ponekad smiješan, fino balansiran.
Bas mi se svidio i 2h su mi proletjela, Kang je jako zanimljiv negativac, na trenutke malo previse op i steta sto nisu malo vise istrazili njegove motive i background. Johnatan Mayers je rasturio ulogu.

Dijalozi su na trenutke malo naivni i navlace publiku, kao moram vam nesto reci pa ne kaze nista, i tako sve dok ne dode određeni trenutak u filmu kad se to bas mora otkriti da se poveze radnja. Naivno i klisejski.

Preporuka za otici u kino i pogledati.

7/10
8 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Hellhole

Elem, jos jedna netflix zabava....

Film o nicemu, u kojem se radi apsolutno o nicemu, niceg nema, a nista se ni ne moze nabaviti...

Teorija super - stari samostan, crkva, popadija, malo vrag, malo kanibali, malo ubojstva. Realizacija jedno veliko nista. Dosadno, razvuceno, neuvjerljivo. Bez ikakve poante.

Bolje ako vec nema sta za gledati, pogledati



Smislenije je od ovog filma. I zabavnije.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Knock at the Cabin - sad kao imamo nekakvu ekipu za u kino. Eto konačno se skupila ekipica da ne moramo ja i žena sa dicom ili sami uvijek. Naravno, moraš se prilagodit, i prilagodit dan, i sat - i film. I svaki put smeće od filma odaberu. Ali štaš. Idi sam ako se nećeš prilagodit, a i bolje da drugi odabere da me iznenadi nešto jer neke filmove nebi pogleda u kinu nema teorije da me se ne prisili. Par puta sam dao prijedlog ali glatko me se otpililo tako da svoje mišljenje zadržavam za sve sebe, a ljudi kao ljudi, to najnormalnije prihvate, dogovoru se između sebe a tebe ni ne pitaju više :). Samo te pojede čopor ako si tih... :D

 

Uglavnom, sinoć smo išli, niti znam koji film, ni koji žanr (ovi se niti ne trude da ti kažu, promatram i smijem se u sebi), nacuo sam nešto horor, reklame prije filma trash horori, u sebi se nadam da neću gledat horor lutkarsku predstavu - i dođe ovaj film, u kojem prvih pola sata ne znaš o čemu se radi :). Top! Slow psiho triler - točno ono za što sam bio raspoložen. Dave Bautista je dobro odglumio.

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Prvo moram objasnit zašto sam gledao ova dva stara klasika..koji se baš ne preporučuju ovdje,općenito ne klasici. Uglavnom naišao sam na članak od gdje je M.Scorsese naveo omiljenih 57 filmova..pa se odlučio za ova dva.

The Innocents(1961) 6,7/10- čim sam počeo gledati..pa otkud mi poznat početak..A tek sam pogledao 1 ep Haunting of Bly Manor tako da me odma povezalo s time..

Što se tiče filma, jako-jako čudan. Djeca odlično odglumili..Deborah Kerr vrh..kroz cijeli film čudna atmosfera koja je još više naglašena zbog tog što je crno bijeli film.

Uglavnom prilično kontroverzan u svoje vrijeme ponajviše zbog scene gdje poljubac sa dječakom po meni nemam pojma kak je to prošlo u ono doba. Mnogi kritičari i filozofi su pojašnjavali tu scenu ali ja to ne ću.  Uglavnom ok film

 

The Haunting(1963)- 7,5/10 Ovaj mi je već bolje snimljen,još bolja atmosfera,dok mi gluma ok. Isto tako me podsjetilo na seriju Haunting of Hill House jer nije remake od filma

već samo nova obrada materijala knjige. Scena sa vratima koja dišu i općenito zvukovi u filmu su maestralno odrađeni..Što mi je za ono vrijeme nevjerojatno kak su dobro to odradili. Dakle jako dobar film.

- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2023 1:56 (ring4ping).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Skola dobra i zla

 

Ovo nam je digitalna buducnost i produkcija kada kompletno zamru kina i preostane samo streaming.

 

Poklonjenih 2/10

 

Apsolutno ne preporucujem.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
MEGATAMA kaže...

Skola dobra i zla

 

 

Apsolutno ne preporucujem.

 Ja sam to krenuo gledati nakon sto je Milka30 na ovoj temi napisao da je skroz pristojan film, kao nesto na Harry Potter foru.  Uglavnom, ugasio sam nakon pola sata. Tesko smece i najgori film koji sam pogledao u zadnjih par godina.

 

 

 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

 Ja sam to krenuo gledati nakon sto je Milka30 na ovoj temi napisao da je skroz pristojan film, kao nesto na Harry Potter foru.  Uglavnom, ugasio sam nakon pola sata. Tesko smece i najgori film koji sam pogledao u zadnjih par godina.

 

 A jbg,sorry sto sam te "zahebo",ali film je bajka i treba ga i tretirati kao takvoga!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

 A jbg,sorry sto sam te "zahebo",ali film je bajka i treba ga i tretirati kao takvoga!

 

Ma sve 5, ni prvo ni zadnje smece koje sam gledao.   A i potratio sam samo pola sata na to nedjelo.

Nije meni problem bio to sto je to bajka, nego sto je losa realizacija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2023 11:37 (geronimo4661).
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Pale Blue Eye (2022)

 

Možda je razvoj radnje malo sporiji, ali meni je fino sjeo. Bale mi je odličan. Melling kao Poe mi se također svidio. Film ima neku toplinu, malo me pomaknuo. 

Najgori film The Menu. Definitivno.
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Whale (2022)

 

Znam da se većina neće složiti, ali to su moje preferencije.

Povukao bih paralelu s filmom The Father (2020) kojeg nisam ljubitelj.

Dakle, film The Father je surovo realan, bez pokušaja patetike i ta surova realnost čini film tužnim, teškim.

The Whale pak igra malo na patetiku, ali izvedbe glumaca to donose sjajno.

Puno je lakše ići raditi sve po pe-esu kao kod The Fathera, onako kako jest, nego biti kreativan i malo patetičan.

Jer ako čovjek promaši s patetikom, film bude totalni promašaj.

Ovi koji rade realne filmove, uvijek kod kritike budu barem solidni. Meni je to bezveze.

I baš mi je drago što je redatelju The Fathera flopao ovaj novi film The Son.

 

Da zaključim, volim film The Whale (i sama referenca na kita preko kćerkinog eseja je brutalna) i u potpunosti se unaprijed ne slažem sa svakom negativnom recenzijom.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luka998 kaže...

The Whale (2022)

 

Znam da se većina neće složiti, ali to su moje preferencije.

Povukao bih paralelu s filmom The Father (2020) kojeg nisam ljubitelj.

Dakle, film The Father je surovo realan, bez pokušaja patetike i ta surova realnost čini film tužnim, teškim.

The Whale pak igra malo na patetiku, ali izvedbe glumaca to donose sjajno.

Puno je lakše ići raditi sve po pe-esu kao kod The Fathera, onako kako jest, nego biti kreativan i malo patetičan.

Jer ako čovjek promaši s patetikom, film bude totalni promašaj.

Ovi koji rade realne filmove, uvijek kod kritike budu barem solidni. Meni je to bezveze.

I baš mi je drago što je redatelju The Fathera flopao ovaj novi film The Son.

 

Da zaključim, volim film The Whale (i sama referenca na kita preko kćerkinog eseja je brutalna) i u potpunosti se unaprijed ne slažem sa svakom negativnom recenzijom.

 Jos nisam pogledao The whale,ali malo mi je zapela u oko tvoja konstatacija da je Fahter napravljen po "pe esu"(kod mene to znaci,jednostavno,bez ikakvih zavrzlama,po pravilu).

Osobno mi je majka patila od demencije i znam jako dobro o cemu pisem:mnogi su probali u realnim filmovima prikazati demenciju,ali samo je The father prikazao 100% tocno sve u bobu kako je to kada netko pati od demencije i ponajvise kako je drugima oko njega.Fahter je toliko realan da bi trebao ga uvrstiti u medicinske skole,pod obavezno.Isto tako,A Hopkins je tako odglumio taj film da je to za ne povjerovati.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

"New ‘Lord of the Rings’ Movies Set at Warner Bros." 

 

Lord of the Rings New Movies Set at Warner Bros - Variety 

15 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

knock at the cabin- nisam znao nista o radnji ovog filma kad sam krenuo s gledanjem, vidio sam bautistu, radnju u kolibi i reko idem vidit sto je ovo. radi se o tome da obitelji od dva tate i kceri(malo woke, al podnosljivo ajde) u kolibu upadnu 4 osobe i zavezu ih za stolac, no tu krece zanimljiva radnja. oni im kazu da imaju izbor odabrati medusobno jednog od njih troje kojeg ce ubiti da bi sprijecili potpunu apokalipsu svijeta gdje ce samo njih troje ostati zivo na kraju. ideja je jako dobro zamisljena i cijela radnja se zapravo odvija na jednom mjestu, no mislim da se od ovog moglo izvuc dosta vise, malo dublje razradit likove, njihov motiv. neke scene su mi malo neuvjerljive bile, granicno s komedijom. na kraju film nije nesto pamtljiv osim te same ideje koja je dosta zanimljiva za raspravu i kroz cijeli film sam se pokusavao stavit u istu situaciju i razmislit sto bih ja napravio na njihovom mjestu. 
preporucam gledanje ako imate za ubit 2 sata, film nije los, nekih 6,5/10 ako moram dati ocjenu. 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luka998 kaže...

The Whale (2022)

 

Znam da se većina neće složiti, ali to su moje preferencije.

Povukao bih paralelu s filmom The Father (2020) kojeg nisam ljubitelj.

Dakle, film The Father je surovo realan, bez pokušaja patetike i ta surova realnost čini film tužnim, teškim.

The Whale pak igra malo na patetiku, ali izvedbe glumaca to donose sjajno.

Puno je lakše ići raditi sve po pe-esu kao kod The Fathera, onako kako jest, nego biti kreativan i malo patetičan.

Jer ako čovjek promaši s patetikom, film bude totalni promašaj.

Ovi koji rade realne filmove, uvijek kod kritike budu barem solidni. Meni je to bezveze.

I baš mi je drago što je redatelju The Fathera flopao ovaj novi film The Son.

 

Da zaključim, volim film The Whale (i sama referenca na kita preko kćerkinog eseja je brutalna) i u potpunosti se unaprijed ne slažem sa svakom negativnom recenzijom.

Sinoc pogledao The whale i moram priznati da nikako ne mogu povuci paralelu izmedu The whale i The father,iskreno nemam pojma odkud ti uopce ta usporedba,kada su obadva filma totalno razlicita!

Gluma je zaista odlicna,ali uglavnom to mi je jedino nesto po cemu cu pamtiti ovaj film(u biti vrlo brzo cu ga zaboraviti)

Mislim da se film pomalo izgubio u povezivanju sporednih prica u cjelinu i pri tome u meni izazvao ravnodusnost,ponajvise zbog toga sto su dvije price (o momku i kceri)"who cares".

Film je ok i drago mi je sto se B Fraiser dokazao u njemu,no sve u svemu-meni nista posebno!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Knock at the cabin

 

Vidio sam Bautistu s nekim vilama/sjekirom + redatelj Shyamalan = reko moram pogledati. Pretpostavio da bi mogla biti neka Apokalipsa, da se svi potrpaju u kolibu i zajedno moraju preživjeti noć - zombiji napadaju a mačete rade. Ali nije, radnja je na jednom mjestu, a priča ide komadić po komadić, pa se i ja i tate pitamo jel istina ili nije? Ali takvi i jesu Shyamalanovi filmovi, a od ovog je uz par tweakova mogao napraviti kultni film. SPOILERI: jahači apokalipse stigli i onda skužili da su ovi istospolni par, što je čak i spomenuto da mijenja situaciju. Tate se useru što bi se vjerojatno u stvarnosti dogodilo i odluče žrtvovati kćer ( koja nije biološki njihova), mala se dočepa pištolja i upuca ih obojicu... E to bi bio odličan kraj, a ovako je ostao meh... Ali nije mi bio dosadan, tako da 6,5/10

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
stiffler13 kaže...

Knock at the cabin

 

Vidio sam Bautistu s nekim vilama/sjekirom + redatelj Shyamalan = reko moram pogledati. Pretpostavio da bi mogla biti neka Apokalipsa, da se svi potrpaju u kolibu i zajedno moraju preživjeti noć - zombiji napadaju a mačete rade. Ali nije, radnja je na jednom mjestu, a priča ide komadić po komadić, pa se i ja i tate pitamo jel istina ili nije? Ali takvi i jesu Shyamalanovi filmovi, a od ovog je uz par tweakova mogao napraviti kultni film. SPOILERI: jahači apokalipse stigli i onda skužili da su ovi istospolni par, što je čak i spomenuto da mijenja situaciju. Tate se useru što bi se vjerojatno u stvarnosti dogodilo i odluče žrtvovati kćer ( koja nije biološki njihova), mala se dočepa pištolja i upuca ih obojicu... E to bi bio odličan kraj, a ovako je ostao meh... Ali nije mi bio dosadan, tako da 6,5/10

 boldano i spoiler -> dobro je da ne radiš filmove 

 

Ista ocjena btw.

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
stiffler13 kaže...

Knock at the cabin

 

Vidio sam Bautistu s nekim vilama/sjekirom + redatelj Shyamalan = reko moram pogledati. Pretpostavio da bi mogla biti neka Apokalipsa, da se svi potrpaju u kolibu i zajedno moraju preživjeti noć - zombiji napadaju a mačete rade. Ali nije, radnja je na jednom mjestu, a priča ide komadić po komadić, pa se i ja i tate pitamo jel istina ili nije? Ali takvi i jesu Shyamalanovi filmovi, a od ovog je uz par tweakova mogao napraviti kultni film. SPOILERI: jahači apokalipse stigli i onda skužili da su ovi istospolni par, što je čak i spomenuto da mijenja situaciju. Tate se useru što bi se vjerojatno u stvarnosti dogodilo i odluče žrtvovati kćer ( koja nije biološki njihova), mala se dočepa pištolja i upuca ih obojicu... E to bi bio odličan kraj, a ovako je ostao meh... Ali nije mi bio dosadan, tako da 6,5/10

 je al da se to desilo onda bi cijela premisa gubila smisao. jer rekli su da moraju odlucit koga ce ubit zajedno, te osoba mora pristat na to. to iskljucuje situaciju di oni dogovaraju ubijanje kceri ili da kcer uzme pistolj i ubija njih ili situaciju gdje se osoba sama zrtvuje pa pocini samoubojstvo. bas radi toga je i zanimljivo. ja bi pustio svijet da gori. 

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Josef - davno sam ga gledao na premijeri u pulskoj areni i osteao ugodno iznenađen kinematografijom. Vidi se da je veliki dio budžeta išao upravo tu dok je gluma prolazna. Kraj je provokativan 

 

Intouchables - primjer moderne komedije koja funkcionira zato jer je suluda premisa ustvari temeljena na istinitoj priči. Kemija glavnih glumaca je odlična i film ima dušu. Topla preporuka 

 

The Whale - zanimljiv film gdje se vidi tipičan Aronofsky, ali kao i za njegov film mother!, druga polovica filma ostala nedorečena. Brendan Fraiser je maestralno odglumio i čovjeku se stvarno zgadi kada jede sve one gluposti. Kao što su neki forumaši već rekli, ovaj film će ostati upamćen isključivo zbog njegove uloge.

Odmah da se nadovežem na Arofonskog, njegovi redateljski privijenci su filmovi Pi i Requiem for a Dream

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2023 8:52 (Brki1994).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice