Izazov: forms + database + print

poruka: 17
|
čitano: 4.263
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Baza podataka i printabilni obrasci

Dragi forumaši,

 

ne znam od čega da krenem pa ću prvo objasniti što želim dobiti.

 

Dakle, želim kreirati jednostavne obrasce (npr InfoPath) čiji će se podaci spremati u neku bazu podatka (npr Usb server ili XAMPP). Ono što je bitno je da se ti isti obrasci po potrebi mogu printati (tj. da su normalnog formata) te da se može koristit na različitim računalima!

 

Do sada sam radio malo u InfoPathu, međutim, taj mi je program toliko kompliciran da sam izgubio više vremena nego dobio s njim.

Nakon prebacivanja kreiranog infopath dokumenta na drugo računalo, dokument više nije bilo moguće otvoriti, odnosno nije bilo moguće printati jer se poremetio format. Ipak, ono što sam postigao je da imam kreiran infopath dokument koji savršeno radi na mom računalu, a također i format za printanje je sačuvan (barem pri printanju u pdf).

 

Osnovna namjena ovoga je da više različitih osoba (na različitim računalima) mogu otvoriti obrasce sa usb-a, dopuniti ih, sačuvati i po potrebi isprintati.

 

Moram napomenuti da nisam informatičar po struci, i imam malo iskustva sa bazama podataka, ali mislim da se dovoljno dobro snalazim (phpMyAdmin, joomla, XAMPP, UsbWEBSERVER...)

 

 

Ako netko ima neku ideju kako izvesti navedeno, neka mi objasni, što jednostavnije moguće ;D

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izazov: forms + database + print

ako znas koristiti jooml-a ond anadi neki dodatak za obrace za jooml-a i slozi obrasce kao web stranicu u joomla sustavu.

tako ce ti svatko moci pristupati obrascu i popuniti ga.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Izazov: forms + database + print
dobra ideja, probat cu!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Baza podataka i printabilni obrasci

Preporučam ti da pročitaš guidlines o InfoPath security-ju. Mislim da je to ono što tebe muči.

 

P.S.

Uvijek možeš složiti i kombinaciju SharePoint server + InfoPath forme.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
odjavljen
offline
Izazov: forms + database + print

Ja imam isti problem,za početak jedno malog glupo pitanje predstavljam da infopath kao dio office paketa nije besplatan?Pošto imam problema sa BASE modulom iz OpenOffice paketa i generiranjem izvještaja iz istog,moram pronaći riješenje.Problematika je sljdeće,objasnit ću u koracima:

1.Upis podataka u bazu(tablicu) ili flat file,pretpostavljam da se podaci mogu upisivati u XML file

2.Za upis podataka bi dobro poslužila forma,ovako moram direktno upisivati podatke

3.Sortiranje je jako bitno,odnosno filtriranje,pojedina polja bi se ispunjavala putem dropdown menu,na taj način bi izbjegao više istih  entiteta pod različitim opisima,odnosno imenima,ako me razumijete

4.Pretraga odnosno filtriranje po columnu

5.printanje odnosno kreiranje izvještaja

 

Znam da bi najelegantnije to bilo izvesti upotrebom PHP+MySQL,napravit web aplikaciju,i tu najviše mogu prilagodit riješenje svojim potrebama,zavrtit lokalno ili čak na webu pa podacima pristupam iz novog zelanda ako hoćumali nažalost nema još dovoljno iskustva za takvo riješenje,predložite nešto

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izazov: forms + database + print
alankish kaže...

Ja imam isti problem,za početak jedno malog glupo pitanje predstavljam da infopath kao dio office paketa nije besplatan?Pošto imam problema sa BASE modulom iz OpenOffice paketa i generiranjem izvještaja iz istog,moram pronaći riješenje.Problematika je sljdeće,objasnit ću u koracima:

1.Upis podataka u bazu(tablicu) ili flat file,pretpostavljam da se podaci mogu upisivati u XML file

2.Za upis podataka bi dobro poslužila forma,ovako moram direktno upisivati podatke

3.Sortiranje je jako bitno,odnosno filtriranje,pojedina polja bi se ispunjavala putem dropdown menu,na taj način bi izbjegao više istih  entiteta pod različitim opisima,odnosno imenima,ako me razumijete

4.Pretraga odnosno filtriranje po columnu

5.printanje odnosno kreiranje izvještaja

 

Znam da bi najelegantnije to bilo izvesti upotrebom PHP+MySQL,napravit web aplikaciju,i tu najviše mogu prilagodit riješenje svojim potrebama,zavrtit lokalno ili čak na webu pa podacima pristupam iz novog zelanda ako hoćumali nažalost nema još dovoljno iskustva za takvo riješenje,predložite nešto

ili obična excel (openoffice calc) tablica (ako je potrebno samo lokalno popunjavati) ili web app (php ili asp.net) (ako je potrebno popunjavanje sa raznih lokacija)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Izazov: forms + database + print
alankish kaže...

Ja imam isti problem,za početak jedno malog glupo pitanje predstavljam da infopath kao dio office paketa nije besplatan?Pošto imam problema sa BASE modulom iz OpenOffice paketa i generiranjem izvještaja iz istog,moram pronaći riješenje.Problematika je sljdeće,objasnit ću u koracima:

1.Upis podataka u bazu(tablicu) ili flat file,pretpostavljam da se podaci mogu upisivati u XML file

2.Za upis podataka bi dobro poslužila forma,ovako moram direktno upisivati podatke

3.Sortiranje je jako bitno,odnosno filtriranje,pojedina polja bi se ispunjavala putem dropdown menu,na taj način bi izbjegao više istih  entiteta pod različitim opisima,odnosno imenima,ako me razumijete

4.Pretraga odnosno filtriranje po columnu

5.printanje odnosno kreiranje izvještaja

 

Znam da bi najelegantnije to bilo izvesti upotrebom PHP+MySQL,napravit web aplikaciju,i tu najviše mogu prilagodit riješenje svojim potrebama,zavrtit lokalno ili čak na webu pa podacima pristupam iz novog zelanda ako hoćumali nažalost nema još dovoljno iskustva za takvo riješenje,predložite nešto

 

Access mi zvuči kao stvoren za ovo što si opisao...?

 

 

P.S.

I da, MS Office se plaća, pa tako i svi njegovi dijelovi.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
odjavljen
offline
Izazov: forms + database + print

Uf,u jednoj sam temi rekao da se osobno zalažem za korištenje opensource aplikacija i riješenja za korištenje u manjim poslovnim sredinama,no OpenOffice base modul mi stvara jake glavobolje istina ima wizard za kreiranje izvještaja,za izradu formi,no za najbolji rezultat mi je potreban izvoz određenih podataka po filtru u nekakav "tablicoidni"Izlanuo se oblik,dakle excel file,a prilikom importanja mi se openoffice ruši,a i nije najsretnije riješenje.Mislim da ću se početi intenzivno družiti sa knjigom Kako upotrijebiti PHP i MySQL.Ovo riješenje MS Office paketom ne dolazi u obzir,nisam cicija nit ne mrzim MS nego želim dati šansu opensource projektu,a možda i naućim nešto.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izazov: forms + database + print
alankish kaže...

Uf,u jednoj sam temi rekao da se osobno zalažem za korištenje opensource aplikacija i riješenja za korištenje u manjim poslovnim sredinama,no OpenOffice base modul mi stvara jake glavobolje istina ima wizard za kreiranje izvještaja,za izradu formi,no za najbolji rezultat mi je potreban izvoz određenih podataka po filtru u nekakav "tablicoidni"Izlanuo se oblik,dakle excel file,a prilikom importanja mi se openoffice ruši,a i nije najsretnije riješenje.Mislim da ću se početi intenzivno družiti sa knjigom Kako upotrijebiti PHP i MySQL.Ovo riješenje MS Office paketom ne dolazi u obzir,nisam cicija nit ne mrzim MS nego želim dati šansu opensource projektu,a možda i naućim nešto.

 

Ha čuj, sve ovisi o tome koliko vremena želiš potrošiti. S Accessom bi bio gotov za 5-6 sati da sve složiš ako znaš što radiš (bazu, tablice, forme i izvještaje), ali ako voliš hardcore pristup - knock yourself out. Smijeh Ja osobno više nemam ni živaca ni volje ni potrebe za time. Cool

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
odjavljen
offline
Izazov: forms + database + print

Da samo je pitanje vremena i živaca,ovo riješenje u obliku web-aplikacije mi zasad izgleda najbolje,s time da je pristup bazi,odnosno podacima putem interneta dodatni feature.A riješenje možda dobije i desktop inačicu istog(zahvaljujući VB.NET-u).i ako .NET aplikacija može pristupati MySQL bazi?!može?ili import u MSSQL bazu.google is my friend

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izazov: forms + database + print
alankish kaže...

Da samo je pitanje vremena i živaca,ovo riješenje u obliku web-aplikacije mi zasad izgleda najbolje,s time da je pristup bazi,odnosno podacima putem interneta dodatni feature.A riješenje možda dobije i desktop inačicu istog(zahvaljujući VB.NET-u).i ako .NET aplikacija može pristupati MySQL bazi?!može?ili import u MSSQL bazu.google is my friend

 

Ha čuj... Znam da si rekao da ne bi baš plaćao MS-u njihove tehnologije, ali recimo ova tvoja problematika se s MS-om rješava jako, jako brzo. Složiš bazu u Accessu, import u SharePoint, lupiš s Report Wizardom report koji ti treba, publish site-a na web i gotov si.

 

Naravno, sve to možeš i sam napraviti... Ako ti se da. Belji se

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Baza podataka i printabilni obrasci

@vlad0

 

pročitao sam tvoj link malo, ali nije mi rekao bih od neke pomoći..meni je već namješteno "unrestricted", problem je taj što svaki put kada otvaram infopath file, on traži neki template folder gdje ih sprema..i onda kad hoću otvoriti na nekom drugom računalu on napiše da ne može otvoriti neki path (odnosno onaj u kojem se nalazi infopath obrazac na mom računalu), a kad otvaram više sličnih dokumenata na svom računalu pita me koji template želim zadržati, a meni npr trebaju oba!! uglavnom, totalno user-unfriendly program ;D

 

što se tiče SharePoint servera, vidio sam ja da postoji nekoliko opcija prilikom publish' funkcije, ali ja stvarno ne znam kako to postaviti (nije da nisam probao)

 

Ono što meni treba, ne treba (ne smije čak) biti postavljeno na pravom serveru, budući da se radi o internim podacima učenika u jednoj školi. Ovi obrasci trebaju biti samo dostupni na računalu u zbornici, i bitno je da je moguće tijekom nekoliko mjeseci dopunjavati dokument o nekom učeniku, i moći sve to skupa isprintati.

 

Dakle, ovaj infopath file se sastoji od 10 stranica/obrazaca koji su povezani. Malo sam tražio dodatke za Joomlu, međutim nisam još stigao ništa isprobati, ali vidim da su ti dodaci za obrasce većinom komercijalni i orijentirani na prikupljanje informacija koje meni ne trebaju te nisam siguran da ću tu naći ono što mi treba.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Baza podataka i printabilni obrasci
Triton kaže...

@vlad0

 

pročitao sam tvoj link malo, ali nije mi rekao bih od neke pomoći..meni je već namješteno "unrestricted", problem je taj što svaki put kada otvaram infopath file, on traži neki template folder gdje ih sprema..i onda kad hoću otvoriti na nekom drugom računalu on napiše da ne može otvoriti neki path (odnosno onaj u kojem se nalazi infopath obrazac na mom računalu), a kad otvaram više sličnih dokumenata na svom računalu pita me koji template želim zadržati, a meni npr trebaju oba!! uglavnom, totalno user-unfriendly program ;D

 

što se tiče SharePoint servera, vidio sam ja da postoji nekoliko opcija prilikom publish' funkcije, ali ja stvarno ne znam kako to postaviti (nije da nisam probao)

 

Ono što meni treba, ne treba (ne smije čak) biti postavljeno na pravom serveru, budući da se radi o internim podacima učenika u jednoj školi. Ovi obrasci trebaju biti samo dostupni na računalu u zbornici, i bitno je da je moguće tijekom nekoliko mjeseci dopunjavati dokument o nekom učeniku, i moći sve to skupa isprintati.

 

Dakle, ovaj infopath file se sastoji od 10 stranica/obrazaca koji su povezani. Malo sam tražio dodatke za Joomlu, međutim nisam još stigao ništa isprobati, ali vidim da su ti dodaci za obrasce većinom komercijalni i orijentirani na prikupljanje informacija koje meni ne trebaju te nisam siguran da ću tu naći ono što mi treba.

 

Ajde lupi par SS-ova grešaka koje ti javlja, pa ću ti moći vjerojatno i nešto konkretnije preporučiti kad vidim o čemu se radi.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
neaktivan
offline
Izazov: forms + database + print

ovaj error mi je bacao svaki put kad bih htio otvoriti na nekom drugom računalu..

 

sad sam ga "publicirao" direktno na usb, pa cu vidjeti kroz koji dan hoce li raditi ovako

error error
   

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2010 8:34 (Triton).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izazov: forms + database + print
Triton kaže...

ovaj error mi je bacao svaki put kad bih htio otvoriti na nekom drugom računalu..

 

sad sam ga "publicirao" direktno na usb, pa cu vidjeti kroz koji dan hoce li raditi ovako

   

Pa ima li ti USB stick istu simboličku oznaku (H:) na oba računala?

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Izazov: forms + database + print
sada ima :D
13 godina
neaktivan
offline
Izazov: forms + database + print

Ne znam zašto se tu nitko nije sjetio ili ti nije predložio da tako nešto složiš u Adobe Air i koristiš SQLIte kao backend. To ti je ja mislim idealno za ono što tebi treba. Prijenosno, kompaktno i sve besplatno. Jedini problem u tome je da nije lako za objasniti ali ima dosta tutorijala na netu i nebi trebao biti problem složiti tako nešto i nekom početniku, evo jedan za početak:

 

http://seantheflexguy.com/blog/2007/06/14/super-simple-sqlite-example-for-adobe-air-1-beta/

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice