Opel Astra

poruka: 24
|
čitano: 31.576
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Opel Astra

Kupujem novi auto pa me zanima da li se isplati kupiti opel astru?

Ima je dosta na oglasu staru do 6 godina i do 55000 kn, što mi se čini povoljno.

Ali, vidim da dosta ljudi ima problema sa lancem kojeg moraju mijenjati i da je to sve skupo.

 

Možda bolje uzeti mazdu 3...

hrckuhar.com - mjesto najboljih recepata
6 godina
offline
Re: Opel Astra
Najbolje opcije za J model su 1.7 CDTI i 1.4T.

Astra k'o Astra, ni najbolja, ni najgora u klasi.

Izbjegavati 1.6 CDTI.
13 godina
offline
Opel Astra

Vozio prethodnu generaciju (Astra H) 1.9 CDTI. Kupio novu. Otišao zamašnjak na 45k km, što je sramota (nisam divljak koji šalta bez kuplunga ). Otišao i alternator, dva puta (nisam kupovao novi nego reparirani, tako da je možda drugi kvar i do mene, ali prvi nije sigurno). Ja bi išao na Mazdu, makar nisam vozio istu.

3 godine
offline
Re: Opel Astra
Ja imam dobra iskustva s Astrom, kupio novu 2004 sa 1.6 motorom i do dan danas sam promjenio dva puta bobinu i to je to
16 godina
offline
Opel Astra

Ima ih jako puno po oglasnicima, tako da se sigurno da naći dobar primjerak.

Mene je malo razočarala ta Astra, dosta mi je neudobna bila, svaki prelazak preko i najmanje rupe se dosta osjetio u autu.

 

Lanac kod 1.6 CDTI motora je jako problematičan, prerano počne zujati (neki su mijenjani nekoliko puta unutar 150 000 km), i mislim da nisu ni pronašli neko trajno rješenje za taj problem.

13 godina
offline
Opel Astra

Ta astra je za izbjegavati, em tvrda i neudobnija od prethodnice em motor 1.6 cdti skupo kvarljivo smece s tim lancem..

 

Zadnja dobra astra ti je astra j i to samo od 2012 nadalje.. 1.7 cdti ili 1.4t kojeg ces tesko nac a da nije bijela ex taxi sa 350 000 km na plinu.. Teska je i stabilna kao tenk, izolacija odlicna i dobro upija rupe.. Dobar je i 2.0 cdti ako se na vrijeme mijenjala gumica uljne pumpe ali isto su jako rijetke. 

 

Vidi jos leon 2.0 tdi 

12 godina
offline
Opel Astra

Astra 1.0T i 1.4T je dobra ali ih nema po oglasnicima što nije ništa čudno za balkan gdje se samo dizel vozi. 1.6CDTI ima problema sa lancem ali koliko znam postoji tehnička akcija za to. 

2 godine
online
Opel Astra

Da, vidim mladih ljudi jako puno koji voze nove dizele.

u čemu je fora, ne kontam.

ako ti treba za otvorenu cestu svi današnji benzinci troše kao i dizel, oko 5 l, gorivo je slične cijene, dočim, tko malo vozi izvan grada, poznato je da je dizel promašaj za gradsku vožnju.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
14 godina
online
Re: Opel Astra
Zaporožac kaže...

Da, vidim mladih ljudi jako puno koji voze nove dizele.

u čemu je fora, ne kontam.

ako ti treba za otvorenu cestu svi današnji benzinci troše kao i dizel, oko 5 l, gorivo je slične cijene, dočim, tko malo vozi izvan grada, poznato je da je dizel promašaj za gradsku vožnju.

Pa nekako se ne bi složio sa tvojom tvrdnjom. Kao prvo i dalje dizlaši troše manje od benzinaca i to barem 1l na 100km, a da ne govorim da je cijena benzina skuplja barem za 0,50 kn po litri od dizela što nije zanemarivo pogotovo meni koji radim barem 2.500 km mjesečno.

Meni je kombinirana potrošnja 4,3l. Mislim da jako malo benzinaca može ostvariti tako malu potrošnju, možda neki hibridi, ali čisti benzinac, sumnjam.

2 godine
online
Re: Opel Astra
MasterOfDisaster kaže...

Pa nekako se ne bi složio sa tvojom tvrdnjom. Kao prvo i dalje dizlaši troše manje od benzinaca i to barem 1l na 100km, a da ne govorim da je cijena benzina skuplja barem za 0,50 kn po litri od dizela što nije zanemarivo pogotovo meni koji radim barem 2.500 km mjesečno.

Meni je kombinirana potrošnja 4,3l. Mislim da jako malo benzinaca može ostvariti tako malu potrošnju, možda neki hibridi, ali čisti benzinac, sumnjam.

Mali turbo benzinci 1.0 90/100 KS troše isto kao i tvoj dizel na otvorenoj cesti, u gradu kao koji, ali oko 6 L.

Dizelaš veće kubikaže hoće u gradu posisati i 8/9,10 L (ovisi koliko je motor izganjan)

Ovi što voze samo na plin su još isplativiji 30% od dizela.

 

Plinaše ni ne ubrajam u hibride, jer današnji automobili na tvornički ugrađen plin "vuku" perfektno, i ljudi koriste benzin samo za startati vozilo, i odmah prebace na plin.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
16 godina
neaktivan
offline
Opel Astra

Hvala svima na info.

 

Mislim da ću se ipak odlučiti za mazdu 3... sad da li benzinac ili dizel još neznam...iskreno najrađe bi plinaša...

 

hrckuhar.com - mjesto najboljih recepata
12 godina
offline
Opel Astra

Koja Mazda 3?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Opel Astra

Hatchback.

hrckuhar.com - mjesto najboljih recepata
13 godina
offline
Re: Opel Astra
Zaporožac kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Pa nekako se ne bi složio sa tvojom tvrdnjom. Kao prvo i dalje dizlaši troše manje od benzinaca i to barem 1l na 100km, a da ne govorim da je cijena benzina skuplja barem za 0,50 kn po litri od dizela što nije zanemarivo pogotovo meni koji radim barem 2.500 km mjesečno.

Meni je kombinirana potrošnja 4,3l. Mislim da jako malo benzinaca može ostvariti tako malu potrošnju, možda neki hibridi, ali čisti benzinac, sumnjam.

Mali turbo benzinci 1.0 90/100 KS troše isto kao i tvoj dizel na otvorenoj cesti, u gradu kao koji, ali oko 6 L.

Dizelaš veće kubikaže hoće u gradu posisati i 8/9,10 L (ovisi koliko je motor izganjan)

Ovi što voze samo na plin su još isplativiji 30% od dizela.

 

Plinaše ni ne ubrajam u hibride, jer današnji automobili na tvornički ugrađen plin "vuku" perfektno, i ljudi koriste benzin samo za startati vozilo, i odmah prebace na plin.

 Sam kaj ti 1.0 turbo benzinci nisu tako jednostavni i pouzdani kao dobri stari 1.6 benzinci od 100 konja.. Turbina i direktno ubrizgavanje, mozda i dvomaseni, plin zaboravi u tome.. Trajnost? Sumnjam da ce okrenut kilometre kao i dizel.. Jedina prednost sto nema dpf koji ce ionako svi skinut kad rikne..

Onda kad vec imas toliko dijelova koji se budu kvarili radije biras dizel kad se vec bude moralo ulagat, nesto manje mora trosit i pustite specifikacije na papiru, benzinca cim malo stisnes trosit ce, dizela vozis kak oces kombinirano ne prelazi 7,5l.. 

Hrcko kaže...

Hvala svima na info.

 

Mislim da ću se ipak odlučiti za mazdu 3... sad da li benzinac ili dizel još neznam...iskreno najrađe bi plinaša...

 

 Ta mazda koju oces ima direktno ubrizgavanje, znaci nista od plina.. Platio bi 14 000 kn ugradnju, radio bi cijelo vrijeme na miksanoj smjesi benzina i plina tako da se otplata duplo skuplje instalacije jos duze otplacuje + na tako kompliciranom sistemu pitanje je jel bude bez problema... Ne znam sta da ti kazem u vezi tih danasnjih auta.. Imas u astri 1.4t benzinac, taj moze na plin, jedna taxi tvrtka u zg je imala hrpu astri s tim motorom

16 godina
offline
Opel Astra

Astru K ti ne bi preporučio, vozio sam se u njoj par puta i unutrašnjost mi se čini dosta jeftino izrađena, očito su se više bazirali na to da ga napucaju s tehnologijom jer je to kao "IN" . Kolege su ti već rekle sve vezano za lanac i žao mi je što više ne postoji opel club croatia forum da pročitaš malo iskustva ljudi s K verzijom. Osobno vozim astru h gtc iz 2008 i kvalitetom izrade od limarije do unutrašnjosti je par razina iznad. Astra j bi također bio dobar izbor, no kupovanje polovnog auta u današnje vrijeme je lutrija, još pogotovo jer je nekakav prosjek pređenih 150k km, nakon te kilometrže ćeš u auto morati konstantno ulagati na potrošne djelove, od kočionog sustava, raznih selena što se tiče podvozja, amortizera, kvačila, lako moguće da bi trebao i nove gume, itd... Da mi trenutni auto iz nekog razoga prestane raditi, osobno bi rađe išao na kupovinu novog automobila, recimo Dacie ili Kie, cijene se kreću oko 100k kn, ali barem si miran idućih 5-7godina, ovisno o garanciji. 

Za Mazdu 3 ti ne bi znao reči, ali na forum.hr je bio jedan post od lika koji ju je kupio novu i nakon 3mj. natezanja s ovlaštenim servisom, odlučio se ispucati na forumu gdje je slikao auto i pored opis kako je auto čisto sranje i da ga prodaje, ili u tom stilu nešto. Ne sjećam se o kojem je motoru i godištu bila riječ, ali unazad 3-4godine je to bilo.

 

EDIT:

 

Pronašao sam ovo u vezi Mazde 3, izgleda je bilo i po portalima aktivno. Večernji link

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 17:14 (Branimir2412).
12 godina
offline
Re: Opel Astra
Hrcko kaže...

Hatchback.

 Koja generacija? Ako je ova predzadnja po meni je to lošiji auto od Astre. Što se tiče dizela ja bi gledao samo Megane 1.5DCI jer nema problema s DPF-om.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 17:04 (ivanzu).
16 godina
neaktivan
offline
Opel Astra

E sad ste mi opet dali za misliti...

Ne bih kupovao ništa veliko jer mi ne treba, a svi ovi manji auti od 2018 do danas nisu ispod 100-100k. To je duplo od onog što mogu izdvojiti...

 

Možda da samo kupim kartu za tramvaj... 

hrckuhar.com - mjesto najboljih recepata
16 godina
offline
Re: Opel Astra
Hrcko kaže...

E sad ste mi opet dali za misliti...

Ne bih kupovao ništa veliko jer mi ne treba, a svi ovi manji auti od 2018 do danas nisu ispod 100-100k. To je duplo od onog što mogu izdvojiti...

 

Možda da samo kupim kartu za tramvaj... 

Ma ok, nije baš sve tako crno, nađe se manji auto, a da je ispod 100k km i cijeni koja bi bila pristupačna.

Evo nekih prijedloga, za clio ide i 1god garancije, ali je cijena bez pdv-a.

 

ClioFiestaYaris

12 godina
offline
Opel Astra

Fiesta ST, dizel i još teretno.

12 godina
offline
Re: Opel Astra
Vozim 2.god Megane iz 2010 1.5 dci 110 ks.Kupio rabljenog sa 180 000 km.Nemam problema s zamašnjakom,kvačilom,dimom...vozim prosječno 30% otvoreno,ostalo grad.Dijagnostika pokazala 6.grama čađi u dpf-u,znači ništa.Najveći problem oko toga motora,što sam i ja imao s jednim,jesu injektori.Injektor mi je otišao postepeno,nije ništa lupalo mogao sam se i tako normalno po gradu voziti osim po autocesti kad bi izbacio grešku...
Sve da i imam,otkud mi
16 godina
offline
Re: Opel Astra
ivanzu kaže...

Fiesta ST, dizel i još teretno.

  nisam gledao baš opis, više sam se orijentirao na km i cijenu, tako da moj fail, ali to su auti koje bi možda i osobno gledao da raspolažem navedenom svotom novca, najviše radi kilometara i godišta. Treba imati sreće potrefiti dobar auto, a da je starijeg godišta s dosta km napravljenih kao kolega što je dolje napisao, jer najviše ovisi o vlasniku i kako je auto bio održavan.

6 godina
offline
Re: Opel Astra
Zaporožac kaže...

Da, vidim mladih ljudi jako puno koji voze nove dizele.

u čemu je fora, ne kontam.

 Kod mene konkretno, 1,9 JTD 16V 103kW se slaže u karoseriju 1.9 JTDa 8V 77kW, struja+getriba od 103kW. Nitko me neće dirat za tu "preinaku". Volim dizele, volim ubrzanje i moment 0-60, a nemam novaca za turbo benzin koji će me "lijepit" u sjedalo. Što više G sile, to deblji novčanik. Kroz moj se vidi ko kroz staklo koliko je tanak.Ahhh, promaklo mi nove. Ne znam, malo čudno. TB 1.4 sa 150KS je čist OK.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 15:37 (cvaja997).
2 godine
online
Re: Opel Astra
ivanzu kaže...

Fiesta ST, dizel i još teretno.

 nisi to još vidio ?

 

 

meni samo smeta što je motor 1.5 TDCI a ima samo 55KW

 

Inače Te Fieste od 2009 godine nenormalno dobro drže cestu...

i one s 14 colnim kotačima idu kao po šinama stabilno.

Vozio sam 1.25 s nekih 84 ks (ako se dobro sjećam) tri godine.

 

lud auto, samo slab motor.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 20:57 (Zaporožac).
12 godina
offline
Opel Astra

Da fordovi se dosta dobro voze.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice