Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.192.994
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Suzuki S-cross
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav, moram na Mazdi 6 mijenjati zadnje kočione čeljusti, diskove i pločice. Imate li preporuku za diskove i pločice, jer mi je jedan dućan preporučio ATE, a drugi TRW, pa nisam ni sam pametan što bi bilo najbolje staviti na auto. Hvala

 Moja preporuka ti je da si dijelove kupiš preko motointegrator, stignu kroz tjedan/dva, a ušteda je poprilična. Nedavno sam preko njih uzeo prednje i zadnje disk ploče i pločice, s dostavom me je ATE za Astru H GTC izašlo 215 eura, da sam uzimao u autokreši ili impexautodijelovima izašlo bi me kojih 100-150 eura skuplje, dakle isti ti modeli.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imao sam sve, ate, trw, textar, zimmerman, brembo itd. Sve top, sve razne kombinacije i nikada nisam imao problema s nijednim proizvodom. Iako zadnja kombinacija mi je bila zimmerman bušeni ventilirajući diskovi i trw keramičke pločice

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U kakvim vremenima živimo da za 8t € nemožeš nać najnižu klasu auta staru 5god i da nema 200t. Doslovno se trudim frendici nać auto, znači nema šanse po tim njezinim kriterijima.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

U kakvim vremenima živimo da za 8t € nemožeš nać najnižu klasu auta staru 5god i da nema 200t. Doslovno se trudim frendici nać auto, znači nema šanse po tim njezinim kriterijima.

 

Zalosno, ali tako je kako je. Nedavno sam prodao Fabiu iz 2015. s 120tkm za te novce i sad kad gledam cijene drugih autiju, mislim da sam ju i jeftino dao. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
ramzocro-HCR kaže...

U kakvim vremenima živimo da za 8t € nemožeš nać najnižu klasu auta staru 5god i da nema 200t. Doslovno se trudim frendici nać auto, znači nema šanse po tim njezinim kriterijima.

 

Zalosno, ali tako je kako je. Nedavno sam prodao Fabiu iz 2015. s 120tkm za te novce i sad kad gledam cijene drugih autiju, mislim da sam ju i jeftino dao. 

 kaze meni dida da ne moze virovat da vise za 8000€ nemos kupit novo auto iz tvornice....kakva su vremena dosla

jbg ljudi, svaka generacija ce tako govoriti

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tvpronlem kaže...
gamer34 kaže...
ramzocro-HCR kaže...

U kakvim vremenima živimo da za 8t € nemožeš nać najnižu klasu auta staru 5god i da nema 200t. Doslovno se trudim frendici nać auto, znači nema šanse po tim njezinim kriterijima.

 

Zalosno, ali tako je kako je. Nedavno sam prodao Fabiu iz 2015. s 120tkm za te novce i sad kad gledam cijene drugih autiju, mislim da sam ju i jeftino dao. 

 kaze meni dida da ne moze virovat da vise za 8000€ nemos kupit novo auto iz tvornice....kakva su vremena dosla

jbg ljudi, svaka generacija ce tako govoriti

 Ne pate svi za audijima 15god starim i 450t km za 6t eur.

 

Neki su zadovoljni s pandom 5god starom i 170t na satu, ali toga nema. Sve mi se čini da će uzet punta starog 10god i utuć milju evra u njega i dok ide ide.

 

Da smo u njemačka vozila bi bmwa 1inicu automatika za te pare, kod nas baš nema ničeg "normalnog".

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
Tvpronlem kaže...
gamer34 kaže...
ramzocro-HCR kaže...

U kakvim vremenima živimo da za 8t € nemožeš nać najnižu klasu auta staru 5god i da nema 200t. Doslovno se trudim frendici nać auto, znači nema šanse po tim njezinim kriterijima.

 

Zalosno, ali tako je kako je. Nedavno sam prodao Fabiu iz 2015. s 120tkm za te novce i sad kad gledam cijene drugih autiju, mislim da sam ju i jeftino dao. 

 kaze meni dida da ne moze virovat da vise za 8000€ nemos kupit novo auto iz tvornice....kakva su vremena dosla

jbg ljudi, svaka generacija ce tako govoriti

 Ne pate svi za audijima 15god starim i 450t km za 6t eur.

 

Neki su zadovoljni s pandom 5god starom i 170t na satu, ali toga nema. Sve mi se čini da će uzet punta starog 10god i utuć milju evra u njega i dok ide ide.

 

Da smo u njemačka vozila bi bmwa 1inicu automatika za te pare, kod nas baš nema ničeg "normalnog".

 tvoj post apsolutno nema veze sa nicim sto je citirano iznad njega 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Radi li tko predpranje auta s dimerom? Kada bijeli auto operem na samoposlužnoj uglavnom skine samo površinsku nečistoću te sloj prljavštine ipak ostaje na autu (ostaje i na drugim bojama ali ovdje se izraženo vidi). Bube kukce i slično samoposlužna teško ukloni, zato bih i probao s dimerom za tu namjenu.

 

Čitam da se preporuča omjer 1:30 do 1:50 za pranje auta, što bi značilo da na litru vode stavim 0,3 do 0,5 deca dimera, što mi se čini nekako malo?

 

Drugo pitanje, auto treba namočiti vodom, nanijeti dimer, i onda isprati vodom nakon koliko, minutu, 3, 5?

 

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2023 11:12 (Hacker002).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Krivi ti je link.

 

Baš gledam što je to i izgleda mi malo preagresivno, ja ne bih to stavljao. Ja ako trebam skidati mušice prvo ih namočim miniwashem, odem dalje prati i kada se vratim skine ih lako. Ako ih baš ostane, imam spužvu s kojom to istrljam i opet samo isprem. Nikad problema i lako se skidaju ta mala sranja.

 

I na kraju sve dobro obrišem (po potrebi) i toeto.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Radi li tko predpranje auta s dimerom? Kada bijeli auto operem na samoposlužnoj uglavnom skine samo površinsku nečistoću te sloj prljavštine ipak ostaje na autu (ostaje i na drugim bojama ali ovdje se izraženo vidi). Bube kukce i slično samoposlužna teško ukloni, zato bih i probao s dimerom za tu namjenu.

 

Čitam da se preporuča omjer 1:30 do 1:50 za pranje auta, što bi značilo da na litru vode stavim 0,3 do 0,5 deca dimera, što mi se čini nekako malo?

 

Drugo pitanje, auto treba namočiti vodom, nanijeti dimer, i onda isprati vodom nakon koliko, minutu, 3, 5?

 

 

 dimmerom se ne pere auto jer je preagresivan

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ispravljen link.

 

Kako se dimerom ne pere auto jer je preagresivan kad auto praone koriste dimer kod predpranja da skine površinsku nečistoću mušice itd? Samo treba dobar omjer napraviti da ne bude agresivan.

 

I opet ponavljam, ne pranje već predpranje. Našpricati auto vodom, proći do polovice auta dimerom da skine površinke nečistoće, isprati vodom, šampon, ispiranje vodom, kraj.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pa ti ga ti ga peri sa cim hoces ali dimmer je dvokomponentna kemija koja nagriza sve živo i koristi se za pranje masnoce i teških prljavstina na strojevima i sl. Nagiza lak pa ce izbljedit pogotovo ako pojacas omjer. Imas autobella sampon za pranje od iste frime koja radi dimmer.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakvo je stanje na A3 zbog radova, moram do ZG uskoro?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

tko konzumira motul 8100 xcess 5w40, na motointegratoru je 29 eur kanta od 5l, a npr u ciaku je 92 eur

pa cisto da vodite racuna o motointegratoru

ja sam si upravo narucio ulja, filtera i brtvice za 2 servisa, za cijenu malo vecu od 1 kante ulja u ciaku (i u to ukljucena i dostava od 22 eur, povecali ju sa 15)

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

tko konzumira motul 8100 xcess 5w40, na motointegratoru je 29 eur kanta od 5l, a npr u ciaku je 92 eur

pa cisto da vodite racuna o motointegratoru

ja sam si upravo narucio ulja, filtera i brtvice za 2 servisa, za cijenu malo vecu od 1 kante ulja u ciaku (i u to ukljucena i dostava od 22 eur, povecali ju sa 15)

 Ja sam ga imao u Accord type S (K24A3) i Civic Type R (K20A2), dok sad na BMW (N52K B25) koristim X-Clean gen2 5w40 koji je nešto malo skuplji, a ima dodatne oznake koje BMW zahtjeva.
Prije ga nabavljao na mall.hr, a sad isto na motointegratoru, budu često akcije za Motul na motointegrator pa se može nešto uštediti (čitaj, uvijek imam u zalihama prije servisa). 

 

Generalno, sa uljem sam zadovoljan, iako ga ja mijenjam na oko 8000km, pa mi je bilokoje zapravo dobro.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bok, po vama, jel bi bilo pametno staviti mapu na Audi A6 2.7 TDI, quattro, 2008 godina, 390000 km? Ako da, gdje bi to obavili u Hrvatskoj, tj. tko je po vama najbolji za stavljanje mape na Audi bez ikakvih drugih dorada na motoru. Hvala

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

pametno za što? 

vozio sam nedavno par puta passata 1.6 tdi zd-zg, novijeg doduše, i sasvim se ok može voziti

sumnjam da 2,7 tdi nema snage za normalnu, pa i življu vožnju po cesti

 

pametno sumnjam da jest, ali ako te to veseli, samo naprijed

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

390k i mapa? Pa taj je za CIOS a ne za tuning. Živi na posuđenom vremenu već 90k a ti bi ga još malo tlačio?

 

Mislim, svakom svoje ali ono....

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

taj auto svejedno ne vrijedi 5k, a kad prođe 400 ni 4k, tako da ako će ga vozit dok ga ne ubije i plati mapu do 200e zašto ne, ako je njemu to financijski opravdano nek uživa čovjek

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

390k i mapa? Pa taj je za CIOS a ne za tuning. Živi na posuđenom vremenu već 90k a ti bi ga još malo tlačio?

 

Mislim, svakom svoje ali ono....

 taj auto ima jos 200k u sebi ako je redovno odrzavan

znam iz osobnog iskustva...doslovno redovni serivisi i tjt
na svojih 580xxx je poceo zezat sa mjenjacem te je poslan u mirovinu 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Bok, po vama, jel bi bilo pametno staviti mapu na Audi A6 2.7 TDI, quattro, 2008 godina, 390000 km? Ako da, gdje bi to obavili u Hrvatskoj, tj. tko je po vama najbolji za stavljanje mape na Audi bez ikakvih drugih dorada na motoru. Hvala

 Svaki imalo pametniji covjek ti nece htjet to mapirat. Stavlja samog sebe u los polozaj jer ces mu doci uskoro sa turbinom u rukama i krivit njega. Ovo su problemi kojem ni jednom tuneru ne trebaju.

 

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kakvo je stanje na A3 zbog radova, moram do ZG uskoro?

 Ako već nisi bio, najbolje prati google maps i stanje. Preporuka je da petak poslijepodne izbjegavaš ako možeš zbog gužvi jer se tada svi vraćaju babama/didovima/punicama...

Uglavnom se vozi u koloni bez zastoja, osim ako nije pred vikend kada se očekuju gužve, naravno.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Bok, po vama, jel bi bilo pametno staviti mapu na Audi A6 2.7 TDI, quattro, 2008 godina, 390000 km? Ako da, gdje bi to obavili u Hrvatskoj, tj. tko je po vama najbolji za stavljanje mape na Audi bez ikakvih drugih dorada na motoru. Hvala

 Ako si rijesio boljke 2.7 TDI ( lanac) onda samo deri. Ja sam prije 3 godine uzeo E60 530D sa 386tkm kojeg je prijasnji vlasnik mapirao na 375tkm u sedox performans. I to sa 160 na 200kw i još stavio downpipe kod veska. Ja ga prodao sa 406tkm bez ikakvih problema i eno ga u Vukovaru dan danas sa 420+ i redovito ide za Austriju. Auto nikakvih problema vec 3 godine, poanta je samo da je održavan, plus M57 je odličan motor pa ono

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema


Nevera je zapravo odlična reklama za lijepu našu

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dombak1608 kaže...
RuskeGTT kaže...

tko konzumira motul 8100 xcess 5w40, na motointegratoru je 29 eur kanta od 5l, a npr u ciaku je 92 eur

pa cisto da vodite racuna o motointegratoru

ja sam si upravo narucio ulja, filtera i brtvice za 2 servisa, za cijenu malo vecu od 1 kante ulja u ciaku (i u to ukljucena i dostava od 22 eur, povecali ju sa 15)

 Ja sam ga imao u Accord type S (K24A3) i Civic Type R (K20A2), dok sad na BMW (N52K B25) koristim X-Clean gen2 5w40 koji je nešto malo skuplji, a ima dodatne oznake koje BMW zahtjeva.
Prije ga nabavljao na mall.hr, a sad isto na motointegratoru, budu često akcije za Motul na motointegrator pa se može nešto uštediti (čitaj, uvijek imam u zalihama prije servisa). 

 

Generalno, sa uljem sam zadovoljan, iako ga ja mijenjam na oko 8000km, pa mi je bilokoje zapravo dobro.

 meni je svejedno gen1 ili gen2 jer oboje imaju RN0710 specifikaciju

ali cijena je prebrutalna gore, tu kod nas nisam dobivao takvu cijenu ni kad sam uzimao direktno od uvoznika tehnolub

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
ivanzu kaže...

Kakvo je stanje na A3 zbog radova, moram do ZG uskoro?

 Ako već nisi bio, najbolje prati google maps i stanje. Preporuka je da petak poslijepodne izbjegavaš ako možeš zbog gužvi jer se tada svi vraćaju babama/didovima/punicama...

Uglavnom se vozi u koloni bez zastoja, osim ako nije pred vikend kada se očekuju gužve, naravno.

 Bio, nije neka guzva.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Bok, po vama, jel bi bilo pametno staviti mapu na Audi A6 2.7 TDI, quattro, 2008 godina, 390000 km? Ako da, gdje bi to obavili u Hrvatskoj, tj. tko je po vama najbolji za stavljanje mape na Audi bez ikakvih drugih dorada na motoru. Hvala

 Naravno da ne.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozdrav!
Postavio bih jedno pitanje za one koji imaju iskustva ili barem imaju tog znanja.
Zanima me pridodati svakoj marki auta jedan ili više karakterističnih pridjeva.
Iz mog skromnog iskustva francuz-dobri amortizeri, njemac-sigurnost, amerikanac-snaga, japanac-brzinac, talijan-iskustvo u vožnji...
Bi li mogao netko tko ima jako puno iskustva ili znanja napraviti listu svih marka s odgovarajućim pridjevima koja bi mogla okvirno pomoći kod kupnje budućim neiskusnim kupcim?
(npr. slična stvar bi se sa mobitelima mogla reći iPhone - sigurnost i jednostavnost, Samsung - sloboda i korisničko iskustvo...)
Plod je pak Duha: ljubav, radost, mir [...]
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Apsolutni pobjednik za mene ove godine u najgorem dizajnu interijera (UIa) je novi C4 interijer.

 

Zaslon ispred vozaca ako ima 10ak cm, a na njemu prikazano pregrst informacija. Par dana s ovim autom i deal breaker je stvarno dizajn koji je beskoristan bez HUDa.

 

 

 

Source slika: web

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2023 9:35 (ivanoile).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice