Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.179.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Imam dilemu:

 

- Suzuki S-Cross GLX, prednjopogonaš, ručni 6 brzinac:

 

za: vrlo dobar sklop motora i elektromotora, pouzdan, ekonomičan, povišen, vrlo solidna izrada, lako se ulazi, općenito ergonomija za 5+ (meni, osim podešavanja vozačkog sredšnjeg LCDa), solidno varijabilan, veći prtljažnik, vozne osobine korektne, prilično startan, tih  i udoban, dobra multimedija

 

protiv: i dalje u biti star model, samo jak facelift, najviše se vidi u unutrašnjosti

 

- Kia Xceed EX Way 1.5, ručni mjenjač:

 

za: dobar motor,  prilično ekonomičan (ljudi koji ga voze vele), dobar ovjes (straga multilink za razliku od Suzukija), mause-kino je efektno (puna digitalna upravljačka ploča + multimedija), vrlo solidna izrada

 

protiv: teži ulaz, manji prtljažnik, kotači su efektni ali malo pre za obiteljski auto (235/45 R18)

 

Oba me dođu skoro isto (OK, par tisuća kn je Kia skuplja), ali ne vidim ništa smislenije za 180-185.000 kn...

 

koji je vox populi ?

 

 

Xceed cisto jer je zaista predivan, pogotovo u odnosu na S-cross koji je meni osobno poprilicno ruzan. Xceed je meni osobno jedan od najpogodenijih dizajna automobila za "mase" u zadnjem desetljecu.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Stric_Jura kaže...

Imam dilemu:

 

- Suzuki S-Cross GLX, prednjopogonaš, ručni 6 brzinac:

 

za: vrlo dobar sklop motora i elektromotora, pouzdan, ekonomičan, povišen, vrlo solidna izrada, lako se ulazi, općenito ergonomija za 5+ (meni, osim podešavanja vozačkog sredšnjeg LCDa), solidno varijabilan, veći prtljažnik, vozne osobine korektne, prilično startan, tih  i udoban, dobra multimedija

 

protiv: i dalje u biti star model, samo jak facelift, najviše se vidi u unutrašnjosti

 

- Kia Xceed EX Way 1.5, ručni mjenjač:

 

za: dobar motor,  prilično ekonomičan (ljudi koji ga voze vele), dobar ovjes (straga multilink za razliku od Suzukija), mause-kino je efektno (puna digitalna upravljačka ploča + multimedija), vrlo solidna izrada

 

protiv: teži ulaz, manji prtljažnik, kotači su efektni ali malo pre za obiteljski auto (235/45 R18)

 

Oba me dođu skoro isto (OK, par tisuća kn je Kia skuplja), ali ne vidim ništa smislenije za 180-185.000 kn...

 

koji je vox populi ?

 

 

Xceed cisto jer je zaista predivan, pogotovo u odnosu na S-cross koji je meni osobno poprilicno ruzan. Xceed je meni osobno jedan od najpogodenijih dizajna automobila za "mase" u zadnjem desetljecu.

 Ovo, Xceed i Formentor su baš kako bi se reklo "Knocked out of the park", a ja čak ni ne volim crossovere. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

OK,

 

taj set kotača s zimskima je 16" ?

 

koja cifra?

 

a keramičku zaštitu si koliko platio i gdje? U salonu ili neki privat?

 

Hvala na informacijama...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

OK,

 

taj set kotača s zimskima je 16" ?

 

koja cifra?

 

a keramičku zaštitu si koliko platio i gdje? U salonu ili neki privat?

 

Hvala na informacijama...

 Hanyang bicolour 18", i Continental 235/45 ... Sve skupa 11.605,55 kn, i đabe čuvanje kotača i guma kod njih na Žitnjaku.

 

Keramička zaštita 3.154,00 kn s PDV. (zaštita izvana, i iznutra, i bogme se prašina ne lovi za ništa, samo suhom krpicom prebrišem svaka 2 tjedna).

 

Sve kod njih na Žitnjaku, odradili su zaštitu dan prije nego sam išao po vozilo.

 

Najveća glupost kod Kie, ima hrpu opreme u osnovnoj koju kod drugih marki moraš masno nadoplatiti, ALI GUMENE TEPIHE moraš posebno kupiti. Uzeo sam original za nju kod njih, 394,84 kn, i vrijede svake lipe, pašu u mikromilimetar, vozačev je na kopče da ne bježi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 10:25 (Jarvan).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

gle, sad ti svi cigane...

 

nema džabe ni u stare babe, i svaka kuna se gleda...

 

ova keramičkja zaštita (3154 kn, PDV uračunat?) traje koliko?

Ju je je? Je ju je!
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

gle, sad ti svi cigane...

 

nema džabe ni u stare babe, i svaka kuna se gleda...

 

ova keramičkja zaštita (3154 kn, PDV uračunat?) traje koliko?

 Navodno 3 godine.

 

Supagard protection, Fabric Protection | SupagardPaint Protection | Supagard

 

Naravno, najbolji rezultati su kada se stavlja na novi auto koji nije bio u prometu.

Da, cijena je sa PDV.

 

Kasko me ispao 3.510,19kn sa PDV.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
Stric_Jura kaže...

gle, sad ti svi cigane...

 

nema džabe ni u stare babe, i svaka kuna se gleda...

 

ova keramičkja zaštita (3154 kn, PDV uračunat?) traje koliko?

 Navodno 3 godine.

 

Supagard protection, Fabric Protection | SupagardPaint Protection | Supagard

 

Naravno, najbolji rezultati su kada se stavlja na novi auto koji nije bio u prometu.

Da, cijena je sa PDV.

 

Kasko me ispao 3.510,19kn sa PDV.

 To nije istina, imaš razne keramike i koje kakve premaze i sve ti ovisi kako je površina pripremljena prije same aplikacije, isto tako ovisi jel premaz prikladan za lak na tvom autu (tipa SONAX CC Evo/One će ti bolje radit na tvrdim VW, Audi, BMW, Merc lakovima nego na mekim Seatima, Fordovima i Renolovima).

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Istina je.

 

Jednostavna stvar, lak koji je NOV, neoštećen, netaknut UV zračenjem svježe zaštićen će duže trajati, i bolje izgledati od onog koji je morao biti brušen/poliran, i time mu skinuto 50% sloja ...

Zaštite i premazi ne znače NOVI lak, nego samo zaštićen postojeći kakav je.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kakvih 50% sloja se skida poliranjem?
Po tome se autima nakon tri poliranja dolazi do lima :D
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...
Kakvih 50% sloja se skida poliranjem?
Po tome se autima nakon tri poliranja dolazi do lima :D

 Na autima nije jedna sloj "nečega", pričamo o finišu, sjaju, laku ... "clearcoat", sjaj i zaštita boje u jednom.

 

Vidljivo na slici o čemu pričam ... prije nanošenja zaštite, potrebno je poliranje, debljina poliranog sloja ovisi u dubini oštećenja laka.

 

Neće se doći do lima, ali će se doći do boje što nije poželjno, jer poanta svega je da auto nije mat. Onda ne treba ni zaštite ni ničega, nemoj ga ni prati, brže ćeš doći do mat boje.

 

EDIT:

Ako neravnomjerno se polira površina, tj. ako se polira intenzivnije na mjestima s dubljim oštećenjima, a slabije tamo gdje su slaba ili nikakva, onda na suncu auto izgleda kao da je bio razbijan, pa ravnat čekićem kod muje u garaži.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 13:12 (Jarvan).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Istina je.

 

Jednostavna stvar, lak koji je NOV, neoštećen, netaknut UV zračenjem svježe zaštićen će duže trajati, i bolje izgledati od onog koji je morao biti brušen/poliran, i time mu skinuto 50% sloja ...

Zaštite i premazi ne znače NOVI lak, nego samo zaštićen postojeći kakav je.

 Moš mislit, na novim auta ti tek bude swirlova i imperfekcija, također na otvorenoj prikolici iza auspuha od kamiona se prevoze.

 

No dobro, misli što god hoćeš. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...
Jarvan kaže...

Istina je.

 

Jednostavna stvar, lak koji je NOV, neoštećen, netaknut UV zračenjem svježe zaštićen će duže trajati, i bolje izgledati od onog koji je morao biti brušen/poliran, i time mu skinuto 50% sloja ...

Zaštite i premazi ne znače NOVI lak, nego samo zaštićen postojeći kakav je.

 Moš mislit, na novim auta ti tek bude swirlova i imperfekcija, također na otvorenoj prikolici iza auspuha od kamiona se prevoze.

 

No dobro, misli što god hoćeš. 

 Uspoređuješ par sati izloženosti kod prijevoza sa nekoliko godina na suncu ... bravo majstore.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
luka94 kaže...
Jarvan kaže...

Istina je.

 

Jednostavna stvar, lak koji je NOV, neoštećen, netaknut UV zračenjem svježe zaštićen će duže trajati, i bolje izgledati od onog koji je morao biti brušen/poliran, i time mu skinuto 50% sloja ...

Zaštite i premazi ne znače NOVI lak, nego samo zaštićen postojeći kakav je.

 Moš mislit, na novim auta ti tek bude swirlova i imperfekcija, također na otvorenoj prikolici iza auspuha od kamiona se prevoze.

 

No dobro, misli što god hoćeš. 

 Uspoređuješ par sati izloženosti kod prijevoza sa nekoliko godina na suncu ... bravo majstore.

 Joj ne seri i pročitaj još jednom što sam napisao, UV zračenje nisam ni spomenuo, davno su prošla vremena "single stage" lakova koja oksidiraju kompletno nakon godinu dana na suncu.

 

Ali još jednom, misli što god hoćeš "majstore". 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...
Jarvan kaže...
luka94 kaže...
Jarvan kaže...

Istina je.

 

Jednostavna stvar, lak koji je NOV, neoštećen, netaknut UV zračenjem svježe zaštićen će duže trajati, i bolje izgledati od onog koji je morao biti brušen/poliran, i time mu skinuto 50% sloja ...

Zaštite i premazi ne znače NOVI lak, nego samo zaštićen postojeći kakav je.

 Moš mislit, na novim auta ti tek bude swirlova i imperfekcija, također na otvorenoj prikolici iza auspuha od kamiona se prevoze.

 

No dobro, misli što god hoćeš. 

 Uspoređuješ par sati izloženosti kod prijevoza sa nekoliko godina na suncu ... bravo majstore.

 Joj ne seri i pročitaj još jednom što sam napisao, UV zračenje nisam ni spomenuo, davno su prošla vremena "single stage" lakova koja oksidiraju kompletno nakon godinu dana na suncu.

 

Ali još jednom, misli što god hoćeš "majstore". 

 Baš si majstor, boldao si ga u citatu, što znači da si ga spomenuo, tj. odgovor ti se na to odnosi. Inače zašto bi citirao i boldao?

Fali ljubavi u životu da si tak nastrojen ili kaj?

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko iskustva s Vredestein Quatrac (mislim da se radi o 5, nigdje ne pišre na stranicama)?

Dvoumim se između njih i Hankook H750 4s 2. Inače, gume kupuje tata za Clia, 165/65 R15 te ne pravi puno kilometara pa uzima cjelogodišnje.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ma ne dođeš niti do boje u dva poliranja, malo si zabrijao
7 godina
online
Auti - ultimativna tema

Ekipa koja je narucivala s motointegrator.de, koliko ste otprilike cekali dostavu?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
cca 5-10 dana. Dođe brzo do HR, a onda standardno uspori
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

narucio cetv, stiglo ponedj, preuzeo u hp-u utorak jer me nikad nema doma :D

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Niti jedan vosak, sealer ili keramički premaz ne štiti od UV zračenja. Jedina zaštita od UV zračenja kod tih premaza dolazi iz toga što je sada povećana reflektivnost laka pa mali postotak UV zračenja bude odbijen. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 18:30 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pozdrav,

 

imam jedno naizgled glupo pitanje, naime imam bmw f20 sa digitalnom dvozonskom automatskom klimom ali realno uopće ne koristim dvije zone jer mi ne odgovara pa me zanima da li je moguće uključiti nekakvu sinkronizaciju ili mono mod da ne moram svaki put na obije strane okretati temperaturu?

 

i još jedno informativno pitanje budući sam okrenu nedavno 150k postoje li nekakve mane trocilindričnog dizelaša i neke stvari na koje bi posebno trebao obratiti pozornost/provjeru iako za sad sve super radi(kuc kuc)?

 

Zahvaljujem na pomoći..:)

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hoces reci da ja na Kiji imam SYNC gumb za klimu a ti na F20 nemaš? 

-
4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Hoces reci da ja na Kiji imam SYNC gumb za klimu a ti na F20 nemaš? 

Moji starci imaju renaulta talismana iz 2016. god. i isto tako nema nikakav sync button nego treba šrafit oba gumba.. malo blesavo ali nisam nigdje našao rješenje..

Možeš zatvoriti ventilaciju fizički na suvozačevoj strani pa neće ništa puhat van

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2022 12:41 (Stane256).
5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ulje u autu mi je stavljeno SHELL HELIX HX7 10W-40,  API SJ/CF; ACEA A3/B3; ECI; VW 500.00, 505.00; MB 229.1; PSA E/D; Ford M2C 153E; BMW lista.

 

Mogu li nadoliti primjerice valvoline 10w-40 , SAE 10W40, API SL/CF, ACEA A3/B4, MB 229.1, VW 501.01/505.00 ? 

 

ili tipa Total Quartz 7000 10W-40 ,API SL/CF,ACEA A3/B3/B4,VW 501.01/505.00, MB 229.1





U globalu bi pitanje bilo da li mogu nadoliti ulje koje nije shell helix hx7, vec nekakvo drugo koje je isto 10w40, te kojima se poklapa nesto iz ovih stvari, bez da autu bude nesto?
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...
The Unforgiven kaže...

Hoces reci da ja na Kiji imam SYNC gumb za klimu a ti na F20 nemaš? 

Moji starci imaju renaulta talismana iz 2016. god. i isto tako nema nikakav sync button nego treba šrafit oba gumba.. malo blesavo ali nisam nigdje našao rješenje..

Možeš zatvoriti ventilaciju fizički na suvozačevoj strani pa neće ništa puhat van

 Nije istina za Talisman, uđeš u izbornik klimatizacije i ugasiš Dual.

 

Dual-an način automatski se pali fizičkim podešavanje suvozačeve temperature, ako se podešava s vozačeve strane mijenjaju se obje temperature.

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Baš intuitivno i kvalitetno rješenje, rifljati po izbornicima.

Ko da je problem staviti fizičku tipku pokraj ostalih.

Ko što je kolega ispod se nasmijao, Kia ima, a "kvalitetne" marke očito nemaju... Vrh inžinjeringa 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam nit znao da moze doc bez sync/dual gumbica kad je automatska dvozonska u pitanju, ali glavno da Kia i Honda imaju taj gumbic 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2022 16:01 (hahhaajaads).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

focus mk3 nema gumb dual, ali na lijevoj strani kada držiš par sekundi tipku "auto" automatski sinkronizira temperature.. i pri tome upali auto mod. isto debilno, umjesto da se doda dual tipka kao na svim normalnim autima. tako da, način postoji, 2 min google i nađe se za svaki auto

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

Ulje u autu mi je stavljeno SHELL HELIX HX7 10W-40,  API SJ/CF; ACEA A3/B3; ECI; VW 500.00, 505.00; MB 229.1; PSA E/D; Ford M2C 153E; BMW lista.

 

Mogu li nadoliti primjerice valvoline 10w-40 , SAE 10W40, API SL/CF, ACEA A3/B4, MB 229.1, VW 501.01/505.00 ? 

 

ili tipa Total Quartz 7000 10W-40 ,API SL/CF,ACEA A3/B3/B4,VW 501.01/505.00, MB 229.1





U globalu bi pitanje bilo da li mogu nadoliti ulje koje nije shell helix hx7, vec nekakvo drugo koje je isto 10w40, te kojima se poklapa nesto iz ovih stvari, bez da autu bude nesto?

 Preporuka je ne miješati različita ulja, makar imaju istu gradaciju i specifikacije, jer imaju različite aditive. Naravno ako ti je hitno negdje na putu možeš, ali osobno bi onda mijenjao ulje što prije. Pogotovo ako je u pitanju noviji euro 5-6 motor sa DPF-om.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neki auti rade sync ako je suvozačko sjedalo prazno. Koliko pamtim klime u starijim BMW imaju sync tipku a novi nemaju pa je to valjda i kod njih slučaj (uključujući i F20).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice