Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.178.708
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nakon sta mi se na grobniku razletio motor u cupri, kad sam ju prodao i uzeo kupejku sa samo 205ks, ljudi su me neki pitali si ti normalan, mogao si sloziti motor jos jaci nego prije i bit u klasi 13, itd

je, mogao sam financijski. ali nisam htio. kupejka se vozi 20x bolje nego cupra, po zavojima jel...znaci sa serijskim ovjesom i serijskim 18kama ja sam imao vece prolazne brzine po nekim zavojima koji su mi referenca

a sa eibachima, 19" i sirim gumama je razlika jos veca...

jebe mi se sta ima 20tak sek 100-200, a ne 12 koliko mi cupra radila, jebe mi se sta ne lijepi za sic, ionako ju ne peglam cesto. istina da fali zvuka (i radim na tome), ali po zavojima je savrsena, kako taj 4 control radi, to nije humano...evo danas na izlazu iz zaobilaznice, cvor vezica (tko zna iz ri, tko ne - doslovno SIKANA desno lijevo, dosta ostri apexi) prolazna brzina ne manja od 90kmh, na ulazu mi zadnji kraj na pol sekunde izgubio pracenje prednjeg, ali odmah je 4 control uletio i prosao sam kao na tracnicama, nisam stigao ni usrat se :D i imam dojam da moze jos brze kroz tu sikanu...mini cooper S koji mi se guzio na proslom cvoru 500m ranije, je samo ostao daleko iza...

dakle nije sve u snazi, ovjes je vrlo vazan...i jebo te geodete koji nizu 4-5 brzina i nista se ne dogada, eventualno problem je pogoditi RT da bude nizak, da ne bude crveno...

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 17:58 (RuskeGTT).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MedO1337 kaže...
Pozdrav svima,

Kvačilo mi malo cvili pri samom vrhu papučice. Kod motora se ništa ne čuje, samo u kabini kod pedala.

Kvačilo je promijenjeno negdje početkom 2020. godine.

Zanima me jel moguće da je otišlo nešto ozbiljnije ili je potrebno samo podmazati neki dio?

Hvala!

 Meni je pri kraju bio zamašnjak sa istim simptomom.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Još malo 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Very limited slip diff he he
Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 

a sa eibachima, 19" i sirim gumama je razlika jos veca...

jebe mi se sta ima 20tak sek 100-200, a ne 12 koliko mi cupra radila, jebe mi se sta ne lijepi za sic, ionako ju ne peglam cesto. istina da fali zvuka (i radim na tome), ali po zavojima je savrsena, kako taj 4 control radi, to nije humano...evo danas na izlazu iz zaobilaznice, cvor vezica (tko zna iz ri, tko ne - doslovno SIKANA desno lijevo, dosta ostri apexi) prolazna brzina ne manja od 90kmh, na ulazu mi zadnji kraj na pol sekunde izgubio pracenje prednjeg, ali odmah je 4 control uletio i prosao sam kao na tracnicama, nisam stigao ni usrat se :D i imam dojam da moze jos brze kroz tu sikanu...mini cooper S koji mi se guzio na proslom cvoru 500m ranije, je samo ostao daleko iza...

dakle nije sve u snazi, ovjes je vrlo vazan...i jebo te geodete koji nizu 4-5 brzina i nista se ne dogada, eventualno problem je pogoditi RT da bude nizak, da ne bude crveno...

 Prodem ja tamo u Yarisu 70 i to sa ljetnim sad kad je hladno, a kamo li nece Mini Cooper S 90.

 

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
INCOGNITO99 kaže...
Very limited slip diff he he

Privremeno. Ako bude sve ok prvu godinu s autom, bez izlijetnja klipnjača itd. Imamo drugi dif, i našli smo lsd 75% za 400€ original za presložit u njega. To će bit iduće godine ako bude sve OK. Ovako zasad je auto ispao nekih 10tkna. Ne računajući sveukupno možda 50 sati uloženo u njega(možda sam puno i rekao).

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ivanzu kakva ti je ona cetka s aliexpressa?

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vlakna su mekana i dugačka kao na rukavicama za pranje auta. Jezgra je mekana, kao neka spužva omotna u mikrofibra, a rukohvat je od tvrde spužve. Štap je od glatke plastike koja nije savitljiva. Solidno napravljeno i mikrofibra se ne može skinuti sa ručke koliko sam primijetio. Po meni vrijedi tih 70kn jer se kod nas prodaje po 120kn. Imate akciju na Partesu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 16:22 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
RuskeGTT kaže...

 

a sa eibachima, 19" i sirim gumama je razlika jos veca...

jebe mi se sta ima 20tak sek 100-200, a ne 12 koliko mi cupra radila, jebe mi se sta ne lijepi za sic, ionako ju ne peglam cesto. istina da fali zvuka (i radim na tome), ali po zavojima je savrsena, kako taj 4 control radi, to nije humano...evo danas na izlazu iz zaobilaznice, cvor vezica (tko zna iz ri, tko ne - doslovno SIKANA desno lijevo, dosta ostri apexi) prolazna brzina ne manja od 90kmh, na ulazu mi zadnji kraj na pol sekunde izgubio pracenje prednjeg, ali odmah je 4 control uletio i prosao sam kao na tracnicama, nisam stigao ni usrat se :D i imam dojam da moze jos brze kroz tu sikanu...mini cooper S koji mi se guzio na proslom cvoru 500m ranije, je samo ostao daleko iza...

dakle nije sve u snazi, ovjes je vrlo vazan...i jebo te geodete koji nizu 4-5 brzina i nista se ne dogada, eventualno problem je pogoditi RT da bude nizak, da ne bude crveno...

 Prodem ja tamo u Yarisu 70 i to sa ljetnim sad kad je hladno, a kamo li nece Mini Cooper S 90.

 

 

 nije mala razlika 70 i 90

i ne vozim mini cooper, tog odrona

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nije ni mala razlika sa Yarisom (ako cemo u detalje, bome i ispuhanim amortizerima) i buđet ljetnim gumama usred zime tamo i tvojom Lagunom.

 

A za Minija no comment, Cooper S je odlicno sastavljen auto. Meni je JCW zanimljiviji zbog boljeg motora (druga verzija B48). Ali mislit da si ga ostavio jer nije mogao je glupo, pogotovo ako je bio novi Cooper S,a ne drlog star 15 godina.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 19:31 (ivanoile).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bitno da se lijepio ko debil 500m prije i napinjao kad sam ja poceo napinjati

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

bitno da se lijepio ko debil 500m prije i napinjao kad sam ja poceo napinjati

 Pricamo striktno o autu (jer ne znam ostalo), ali onda neka si ga i ostavio.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2021 17:36 (ivanoile).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tak i treba sve pohvale za Finca, ako Tesla strujno smeče više ne radi eto malo eksploziva i "vrlo mudro rješen problem".

 

AMD,........is that Epyc or what?
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jel na stanici za tehnički treba covid potvrda? 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dtdtdt kaže...

jel na stanici za tehnički treba covid potvrda? 

 Prije 20-ak dana nije tribala a da li su što promjenili ne znam

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dtdtdt kaže...

jel na stanici za tehnički treba covid potvrda? 

 Ne treba, ja bio jučer i nije trebala.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dtdtdt kaže...

jel na stanici za tehnički treba covid potvrda? 

 bio maloprije, ne treba nikakva potvrda

 

 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakvi su motori u golf u GTI? odlucio sam da bi prodao svoj A4 B9 i kupio G7 GTI. Jel ima itko ikakvoga iskustva sa tim motorima u kombinaciji sa DSG mjenjacem.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Motori su Ok, vodene pumpe znaju procurit i turbine crkavaju na ranim modelima. Sve ostalo je isto kao na običnom G7, izbjegavaj modele s panoramom jer puca i skup je popravak. Preporučio bi da gledaš proizvedene do kraja 2018-e jer kasnije više nemaju duplo ubrizgavanje zbog WLTPA.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2021 19:37 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko možda iskustva sa Jaguarom XE? 2.0d recimo. Frend mi zapeo za to, rabljeni, 2016/7 godina. Kakvo je stanje po pitanju izdržljivosti i samog održavanja? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Ima netko možda iskustva sa Jaguarom XE? 2.0d recimo. Frend mi zapeo za to, rabljeni, 2016/7 godina. Kakvo je stanje po pitanju izdržljivosti i samog održavanja? 

 imao sam jaguara S Type kad je bio po fordom, luksuz je bio na vrhunci, ali odrzavanje je bilo jako skupo i komplicirano.

 

jaguar je sada samo sjena onoga sto je bio TATA ga drzi. Indijci su glavni. jako skup a cijenu ne drzi nikako.

 

odrzavanje je i dalje koma

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na truloj višnji mjenjao distribuciju. Ugl saznao sam zaš mi je antifriz taman bio(pumpa strugala po bloku). 

 

Išao sam radi godina mjenjati, prošlo je 6god od zadnje zamjene, a auto je tek upola kilometražu napravio s tom distribucijom. Pumpa za vodu me jako iznenadila kad sam skinuo remen a nju na ruku nemoš micati. Dok je moja, nema briga više za to.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

ima li netko iskustva s narudžbom felgi sa stranice felgenoutlet?

 

Cijene su im vrlo povoljne, a izbor velik.

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da je netko naručivao felge sa te stranice, možda Ruske. I da je ispalo jeftinije nego kod nas.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MedO1337 kaže...

Pozdrav,

 

ima li netko iskustva s narudžbom felgi sa stranice felgenoutlet?

 

Cijene su im vrlo povoljne, a izbor velik.

 

 

 

Koliko vidim, nemaju dostavu za Hrvatsku. Ako ideš na dostavu preko mailbox.de onda računaj 28€ po felgi, toliko sam ja platio. Gume su me ispale mrvu povoljnije jer su stale po dvije u tu njihovu kutiju pa sam platio 56€ dostavu guma. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Mislim da je netko naručivao felge sa te stranice, možda Ruske. I da je ispalo jeftinije nego kod nas.

 ne, ja sam narucio preko alufelge.hr

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MedO1337 kaže...

Pozdrav,

 

ima li netko iskustva s narudžbom felgi sa stranice felgenoutlet?

 

Cijene su im vrlo povoljne, a izbor velik.

 

 

 Ja sam ih kontaktirao,dok su jos imali dostavu u HR,razmijenili par mailova,uredno i brzo odgovarali

Hrio sam naruciti one njihove R3h03 felge,no dok sam pogledao sve recenzije felgi,shopa i slicno i odlucio da cu ih naruciti izgleda da su prestali slati u HR

Prema odgovoru,pozicionirani u DE imaju odredjeni limit slanja u odredjenu drzavu i kad ga dosegnu vise ne salju (mada sam prvi put cuo za to, malo neobicno s obzirom da smo u EU)

Koliko sam shvatio,planiraju opet slati u HR 2023-e

 

Ako ti se ne da komplicirati sa mailbox i slicno,svakako prrporuka za alufelge

Brzi,spremni pomoci,postarina nije skupa (100kn,narucio 3 seta kod njih u zadnjih par godina) i znaju imati cesto felge na akciji

CARPE DIEM
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa jel zna netko zašto ne mogu natankati Adblue na Audi Q3? Stavim pištolj na bengi, ali ga preskače svaki put kad stisnem kao da je već pun, a s druge strane znam da nije pun i još imam upozorenje na računalu. Pričao mi je stari da su prije auti znali imati takve probleme s točenjem goriva, da ga pištolj prepoznaje kao punog, a nije.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ili mozda senzor koji prepoznaje da je pun, a nije? ili obrnuto? pokazuje da fali, a pun je?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ili mozda senzor koji prepoznaje da je pun, a nije? ili obrnuto? pokazuje da fali, a pun je?

 Vjerovatno je do pistolja koji "detektira" kao da je adblue tank pun

Pokusaj izvuc pistolj malo,da nije "gurnut" do kraja i drzi pistolj

A opcija je i natocit iz "boce"

CARPE DIEM
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice