Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.255.221
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrbean kaže...

Ekipa kakva su iskustva s Michelin Pilot Sport. Dobio sam super ponudu od poznanika za gume i felge, pa sam ih uzeo za ljeto. (225/40/18 i zadnje 255/40/18)

 

Citao sam recenzije, trebale bi bit dobre. Ali ipak je bolje čuti iz prve ruke ako se netko vozio na njima :)

Sad sam trenutno na Sava Eskimo HP2.

 Eto ja ih imao na BMW 320d godinama.. Kompfor i grip super, jedino treba pazit na felge jer im je "sidewall" praktički u ravnini s felgom i nema nikakvu zaštitu.. pravilo trošenja je bilo 2 seta zadnjih 1 prednjih.. Dosta se brzo troše..

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

WD40 se ne bi trebao koristiti na brtvama. Idealno bi trebao silikonski sprej ili glicerin.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 11:57 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

WD40 se ne bi trebao koristiti na brtvama. Idealno bi trebao silikonski sprej ili glicerin.

 Nakupi se smeca. WD40 kao privremeno rješenje, sa kasnijim rastavljenjem brave jer ide teško radi smeca. Pitaj kako znam 

 

PS : Ovo sam kupio za bravu na autu i paljenje

 

https://products.liqui-moly.com/door-lock-care-2.html

 

Na G4, s godinama brava počela strugati dok se okrece paljenje, osjeti se da teže ide. Ovo našpricao i milina.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

WD40 se ne bi trebao koristiti na brtvama. Idealno bi trebao silikonski sprej ili glicerin.

 Ne, za bravu sam pitao, ne za brtve. 

Live long and prosper.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kao što je fake_alert rekao ako ti treba privremeno onda je OK ali WD40 dosta skuplja prljavštinu pa ti kasnije napravi još veće sranje, grafitni sprej je dobar za brave. Možeš šarati po ključu olovkom pa onda staviti ključ u bravu možda pomogne. 

13 godina
online
Auti - ultimativna tema

ne radi se o bravi. daljinsko otkljucavanje je.

nego sama kvaka se smrznula.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ovom 1.5L Dragon motoru treba vječnost da se ugrije, mislim da je trebalo jedno 15km da tek dođe na 90C.

 

uhh kad se sjetim onog fiatovog 1.3 dizla u doblu .. možeš proći zg. uzduž i popreko, smrznuti se ako zadnja pi*** i auto još ne grije..

 

a volvo mi niti nema indikator temperature, onak WTF.. još mi je autoput doslovno na 3 minute vožnje, pa se prvo vozim odokativno dugo 100 u 6toj dok ne dignem brzinu..

 

luda je bila zakon, nakon 5 minuta se već kazaljka temperature stabilizirala na sredini 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
ivanzu kaže...

Ovom 1.5L Dragon motoru treba vječnost da se ugrije, mislim da je trebalo jedno 15km da tek dođe na 90C.

 

uhh kad se sjetim onog fiatovog 1.3 dizla u doblu .. možeš proći zg. uzduž i popreko, smrznuti se ako zadnja pi*** i auto još ne grije..

 

a volvo mi niti nema indikator temperature, onak WTF.. još mi je autoput doslovno na 3 minute vožnje, pa se prvo vozim odokativno dugo 100 u 6toj dok ne dignem brzinu..

 

luda je bila zakon, nakon 5 minuta se već kazaljka temperature stabilizirala na sredini 

 Nabavi OBD2 bluetooth adapter, Torque PRO aplikaciju i prati koliko mu treba da digne do radne. Naravno da će rezultat biti drugačiji ovisno o vanjskoj temperaturi ali uzmi neki prosjek.

 

Treba napomenuti da je bitnija temperatura ulja nego vode. Temp vode se brzo digne ali ulju treba malo duže.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Skupa slika 😂

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
ivanzu kaže...

Ovom 1.5L Dragon motoru treba vječnost da se ugrije, mislim da je trebalo jedno 15km da tek dođe na 90C.

 

uhh kad se sjetim onog fiatovog 1.3 dizla u doblu .. možeš proći zg. uzduž i popreko, smrznuti se ako zadnja pi*** i auto još ne grije..

 

a volvo mi niti nema indikator temperature, onak WTF.. još mi je autoput doslovno na 3 minute vožnje, pa se prvo vozim odokativno dugo 100 u 6toj dok ne dignem brzinu..

 

luda je bila zakon, nakon 5 minuta se već kazaljka temperature stabilizirala na sredini 

 Vjerojatno mozes upaliti prikaz u nekom skrivenom meniu. Tako je meni bilo na astri h.

PSN:Tomislav025
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Skupa slika 😂

 Mene su prosle godine skinuli 129km/h na 50 ogranicenje. Dosta skupi sport😀

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Skupa slika 😂

 Kak si dobil sliku?

Skup sport, btw di je postavljena ta kamera, ja znam ponekad za Zaprešić vozit, nadam se da ih nema na brzim cestama do tam

3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Lord_Marko kaže...

Skupa slika 😂

 Kak si dobil sliku?

Skup sport, btw di je postavljena ta kamera, ja znam ponekad za Zaprešić vozit, nadam se da ih nema na brzim cestama do tam

 100/kmh+ kroz  cijelu duzinu stare  karlovacke, isao s jedne svadbe bio mrak, nikad kaznu nisam dobio, te kamere ne rade po noći?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na Partesu imate na akciji fusso coat 170kn. 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sta kazete sa clia 1.2 2004 na ovo?   link jos da su recaro sjedala...

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kako prolazi tehnicki bez zracnog jastuka? Ili se mora upisati u knjizicu da nema OEM volan + sve izmjene?

I vjerovatno je osiguranje puno skuplje, s obzirom da tehnicki nije po standardnim specifikacijama i broju zracnih jastuka.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Kako prolazi tehnicki bez zracnog jastuka? Ili se mora upisati u knjizicu da nema OEM volan + sve izmjene?

I vjerovatno je osiguranje puno skuplje, s obzirom da tehnicki nije po standardnim specifikacijama i broju zracnih jastuka.

 Iskreno ne znam,ali da npr kupim vratio bih orginal natrag...vidim u opisu da ima orginal

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Kako prolazi tehnicki bez zracnog jastuka? Ili se mora upisati u knjizicu da nema OEM volan + sve izmjene?

I vjerovatno je osiguranje puno skuplje, s obzirom da tehnicki nije po standardnim specifikacijama i broju zracnih jastuka.

 Mjenjaš pred tehnički i poslije tehničkog vratiš nazad

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

 Vjerojatno mozes upaliti prikaz u nekom skrivenom meniu. Tako je meni bilo na astri h.

 

nope, jedina opcija je kao što je matija rekao provjeriti preko odb-a..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
I onda te zaustave na nekom pregledu, granici ili rutinske kontrole, traze te upisani volan u knjizicu ili knjigu sa izmjenma, i to nemas, placas kaznu da te glava zaboli.

A netko te udari na cesti, kod vjestacenja se utvrdi da si slomio nos jer nemas zracnog jastuka, osiguranje ti odbije isplatiti ista jer si u tehnicki neispravnim vozilom.

S tim se ne zajebava. Radije sve upises i platis vise osiguranje. Ako hoces biti baja, plati pa budi.
Dugorocno je povoljnije.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kome se može prijaviti netko tko vozi auto bez DPFa i EGRa?
Life is meant to die. Accept your fates.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Caustic kaže...
Kome se može prijaviti netko tko vozi auto bez DPFa i EGRa?

 https://www.uprava-vodovoda.com/

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Caustic kaže...
Kome se može prijaviti netko tko vozi auto bez DPFa i EGRa?

Dex.pwn je znao nekog al su lika banali tak da je informacija nestala sa njime zauvijek

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 10:16 (nixass).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
I onda te zaustave na nekom pregledu, granici ili rutinske kontrole, traze te upisani volan u knjizicu ili knjigu sa izmjenma, i to nemas, placas kaznu da te glava zaboli.

A netko te udari na cesti, kod vjestacenja se utvrdi da si slomio nos jer nemas zracnog jastuka, osiguranje ti odbije isplatiti ista jer si u tehnicki neispravnim vozilom.

S tim se ne zajebava. Radije sve upises i platis vise osiguranje. Ako hoces biti baja, plati pa budi.
Dugorocno je povoljnije.

 Znam ja to sve,ali ti kažem kako najvjerovatnije je. Mislim kako ce ti dozvoliti bez zračnog jastuka u modernom autu? Druga stvar je u autima koji tvornički nisu imali

Caustic kaže...
Kome se može prijaviti netko tko vozi auto bez DPFa i EGRa?

 Ti bi ozbiljno to napravio nekome? Ali ozbiljno bi bio takav čovjek da nekome to napraviš?
Iako onda realno mozes sigurno,ali sigurno prijaviti bar 40-50% ljudi / auta. Pa iz mog bližeg što šireg društva znam jednog lika koji je uzeo novi DPF za A4 2011 mislim pa dao 12k s ugradnjom. Ostali apsolutno nitko nema dpf,ili ako su stariji auti egr i katalizatore i sve to ostalo

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Da.
To isto očekujem i da ga ja skinem.
No kako dizlo nemam, nemam brige.
Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
😅
Tko to daje novac za ovu domenu haha
Life is meant to die. Accept your fates.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Lord_Marko kaže...

Skupa slika 😂

 Kak si dobil sliku?

Skup sport, btw di je postavljena ta kamera, ja znam ponekad za Zaprešić vozit, nadam se da ih nema na brzim cestama do tam

 Mup uveo sustav ePrekršaji. Možeš tražiti butem sustava eGrađanin ili dobis doma pismo s kodom pa ukucas i izlista ti sve u vezi prekrsaja i sliku. cak te odmah odvedu i na placanje :D

 

U zagorju je to bilo. Imaju nove uređaje koji mjere/slikaju iz auta. Tesko je skuziti. Ali ono sred brze ceste stara golf 3 parkirana :D

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A za koliko ti je dosao prekrsaj na tu stranicu? Instant kroz par dana ili?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

15.1. prekrsaj. a pismo doslo u srijedu. a sad odkad je vidljivo u sistemu, neznam.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Caustic kaže...
Kome se može prijaviti netko tko vozi auto bez DPFa i EGRa?

 Ako ti nije od glavu nemoj to raditi , gužva je u bolnici zbog Covida . 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice