Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.190.525
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ono sto sam jutros primjetio kada sam dolazio s posla je to da kada zatvorim svo grijanje(ventilaciju) u autu osim na suvozacevoj strani, onda krene grijati normalno, ali se i puhanje pojaca kako treba biti. Kada ponovno otvorim svu ventilaciju u autu automatski puhanje na suvozacevoj strani postaje za skoro 70% slabije i puno puno hladnije, skoro pa hladno kako sam gore naveo. To isto moze biti do thermistor-a ili neceg drugog?

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima ko kakvu preporuku za dobrog mehaničara/auto servis u Varaždinu ili okolici? Inače godinama sve aute vozim k svom stalnom mehi ali je u zadnje vrijeme postao aljkav (neću mu tu sad radit negativnu reklamu pa napisat ko je).

Auto je bmw e92 320d

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

kaj nije baumgartner u cakovcu hvaljen?

ako je to taj koji se oaljkavio onda jebga :D

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Baumgartner je dobar ali je malo i skup jbg, bar što se tiče ovih jednostavnijih stvari (mali servisi i slično)

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 14:43 (sakho).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Astra j ima tvornicki 235 40 18 dimenziju, jel moguce atestirat standard dimenziju 225 40 18 jer razlika u gumama je 150-200 kn po komadu a mali atest ako kosta 300 kn bolje to nego bzvz placat ove divlje dimenzije 

 Ako imaš original felge to bi se trebalo moći odraditi bez problema, ako su aftermarket felge onda trebaš imati nekakve papire od njih, nezz šta točno. Provozaj se na tehnički pa pitaj nekog mlađeg i normalnog, ako pitaš stare njima je to sve drugi svijet

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
domac5 kaže...

Astra j ima tvornicki 235 40 18 dimenziju, jel moguce atestirat standard dimenziju 225 40 18 jer razlika u gumama je 150-200 kn po komadu a mali atest ako kosta 300 kn bolje to nego bzvz placat ove divlje dimenzije 

 Ako imaš original felge to bi se trebalo moći odraditi bez problema, ako su aftermarket felge onda trebaš imati nekakve papire od njih, nezz šta točno. Provozaj se na tehnički pa pitaj nekog mlađeg i normalnog, ako pitaš stare njima je to sve drugi svijet

 Imam original felge, kod cure je to bez atesta upisano a neki mi sad govore da treba atest jer u katalogu od astre j nije navedena 225 dimenzija.. Mozda je cura imala srece pa nije niko atest trazio

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kriva tema

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 19:54 (filter160).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Hacker002 kaže...
domac5 kaže...

Astra j ima tvornicki 235 40 18 dimenziju, jel moguce atestirat standard dimenziju 225 40 18 jer razlika u gumama je 150-200 kn po komadu a mali atest ako kosta 300 kn bolje to nego bzvz placat ove divlje dimenzije 

 Ako imaš original felge to bi se trebalo moći odraditi bez problema, ako su aftermarket felge onda trebaš imati nekakve papire od njih, nezz šta točno. Provozaj se na tehnički pa pitaj nekog mlađeg i normalnog, ako pitaš stare njima je to sve drugi svijet

 Imam original felge, kod cure je to bez atesta upisano a neki mi sad govore da treba atest jer u katalogu od astre j nije navedena 225 dimenzija.. Mozda je cura imala srece pa nije niko atest trazio

 Nije bitan samo model nego se gleda i oprema i motor i po tome ti mogu upisati felge . Prvo odeš do STP i pitaš da ti provjere koji ti dimenzije mogu upisati , ukoliko ne mogu tu koju želiš  ideš na mali atest . 

Cijena je 300 kn i ako su felge original dodjes s tim gumama koje želiš , oni pregledaju uslikaju i tjt . Jedino te mogu zezati zbog nosivosti gume zato što 225 ima 630 kg ,a 235 690 kg tako da provjeri prije kupnje guma .  

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupio sam par sitnica danas. Bas me zanima kakav ce biti taj meguiar's ceramic hybrid. Sad samo treba cekati malo bolje vrijeme 😀

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ja vise ne slikam kad kupim..da žena ne skuži 🤣

Pjena i APC su mi odlični..pls javi kakav bude ručnik.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 14:42 (nansale).
5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam ove h7 halogene zarulje za kratka svjetla.. znam da nije neka kvaliteta, cini mi se da bacaju mali snop..

 

da li znate neke h7 halogene zarulje koje bacaju dalji/veci/jaci snop od ovih, a da ne smeta drugima i da je legalno?

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

Imam ove h7 halogene zarulje za kratka svjetla.. znam da nije neka kvaliteta, cini mi se da bacaju mali snop..

 

da li znate neke h7 halogene zarulje koje bacaju dalji/veci/jaci snop od ovih, a da ne smeta drugima i da je legalno?

 Najbolje su ti Philips racing vision gt200 i osram nightbreaker laser. 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nansale kaže...
Ja vise ne slikam kad kupim..da žena ne skuži 🤣

Pjena i APC su mi odlični..pls javi kakav bude ručnik.

 I moja misli da sam lud kad takve stvari kupujem.

 

Za susenje ti je dobar car pro dhidrate platio sam ga 90kn i stvarno dobro cisti. 

PSN:Tomislav025
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Led sijalica za rikverc, prolazi tehnički, ne prolazi? To jest je li legalno ili ilegalno? Hvala, pozdrav

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Led sijalica za rikverc, prolazi tehnički, ne prolazi? To jest je li legalno ili ilegalno? Hvala, pozdrav

 Sve što na autu nije ugradila tvornica nije legalno...simple as that...

Ali postoji šansa da neće zezat za led rikverc, jer je njemu sam obitno da radi, nije mu toliko bitno koliko jako svijetli...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prolazi ako ne primijete, prijatelj pao na tehničkom zbog toga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 20:10 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Led sijalica za rikverc, prolazi tehnički, ne prolazi? To jest je li legalno ili ilegalno? Hvala, pozdrav

 ne smiješ imati. a sad hoces li proci ili ne ovisi o onome tko pregledava.

sinoc prosao s ledicama u tablici.

prošli put mi prigovarao.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Austrijski OMV se povlači iz Slovenije, tj traži kupca, kažu nema profia zbog korone, a i nisu svoje gorivo prodavali...
Mogli su izdržat još koju godinu, tj dok traje korona, barem na coffe to go mlatit lovu

 

INFO

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeryx kaže...
Filip720 kaže...

Led sijalica za rikverc, prolazi tehnički, ne prolazi? To jest je li legalno ili ilegalno? Hvala, pozdrav

 ne smiješ imati. a sad hoces li proci ili ne ovisi o onome tko pregledava.

sinoc prosao s ledicama u tablici.

prošli put mi prigovarao.

 Hm, ovo mi je bizarno za tablice. Hvala svima na odg i iskustvima.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ste ikad tak brzo vozili, da vam far ispadne u vožnji?

 

 
 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzeo bih za Mazdu 18" felge. Nisu OEM al skoro nasličnije koje sam našao. 

 

E sad gledam gume. PremiumContact 6 u dimenziji 225/50/18 je 150€. Ne dam toliko. 215/55/18 su 120€. Te bi valjda trebale biti i malo udobnije. Problem je kaj su u knjižicu upisane 225/55/17 pa će trebat atest radit i na netu sam našao da je pri brzini od 120,7km/h stvarna brzina 122,7km/h. Razlika 1,7%. 

 

Ima li prednosti ili nedostataka jedna naspram druge gume/dimenzije?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Austrijski OMV se povlači iz Slovenije, tj traži kupca, kažu nema profia zbog korone, a i nisu svoje gorivo prodavali...
Mogli su izdržat još koju godinu, tj dok traje korona, barem na coffe to go mlatit lovu

 

INFO

 Pa Coffe 2Go u Austriji na benzinskoj (prije pandemije) košta više nego u Zg po bircevima u centru 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ste ikad tak brzo vozili, da vam far ispadne u vožnji?

 

  

 Igra pinball s Corsom.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

42 kmh prosječna brzina, normalna vožnja do nekih 3000 okr. uz par jačih ubrzanja. Napravljen servis 1450kn. Filter ulja, filter kabine, ulje i čep.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko trosi na konstantnih 140-150 na autoputu jesi isprobao?

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da je između 6.5L-7.5L, ne sjećam se baš.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Teško baš da i moderni turbo benzin troši samo 7L na oko 150 km/h? 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma da, šta on zna koliko njegov auto troši, sigurno laže.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Toliko je BC pokazivao na trenutačnoj potrošnji, općenito litra više od dizela.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 137km se može preći još s 1/4 rezervoara? ako je autu rezervoar 48 litara znači da troši ~8.7 litara?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice