Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.201.623
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Gle mekano ne znači udobno samo po sebi...

 

Sviđa mi se novi C5, ali najšugaviji auto za opsluživanje mi je bio Peugeot 205 i 405...

 

kvačilo na njima je ko na T-34...

 

sve je to udobnost, i sjedalo i položaj sjedenja i opsluživanje... a ne dodatna dva prsta spužve pod dupetom...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ad4pt3r kaže...

Evo stigao je i moj Lexus kod dealera. Rjesavamo jos koji dan papirologiju, onda ga preuzimam. 

Dugo sam vagao koji auto uzeti, htio sam nesto pouzdano i drugacije od standardnih Nijemaca na cesti. 

.

.

.

 

kak mi v Podravini velimo:

 

zavidim ti, al ti nesem jalen!

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Gle mekano ne znači udobno samo po sebi...

 

Sviđa mi se novi C5, ali najšugaviji auto za opsluživanje mi je bio Peugeot 205 i 405...

 

kvačilo na njima je ko na T-34...

 

sve je to udobnost, i sjedalo i položaj sjedenja i opsluživanje... a ne dodatna dva prsta spužve pod dupetom...

 Sjedni u peugeot 406 samo da osjetis kakav auto za putovanja treba bit.. Ona honda gore je ko karting formulica bez amortizera naspram toga

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Kaj je taj Civic neudoban?

 

meni je bil super, osim za ući, tu si uvijek glavu zveknem..

 

Ma klizi po nečemu iole ravnom baš gušt za voziti, ali kako idem u Petrinju pregledavati statiku, po tamošnjim uličicama je naspram Astre dosta tvrd. Nije neudoban, ali se čuj bonk bonk. Dok sam mlad neka mi kičmu ravna, a kasnije ćemo nešto udobno

 

 

Inače meni je za mojih 204cm čak i dosta prostran, a 2.2 motor je stvarno poletan. Svjestan sam nedostataka, ali meni je ludilo auto. Malo sam ga preplatio doduše :D

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni osobno je 607 vjerojatno jedan od najudobnijih auta u kojima sam se vozio. Upija neravnine, imaš osjećaj da letiš.

 

 

Stalno me hebe ručna na 406. Jučer pao na tehničkom, sve super osim te velike razlike između kotača. 50% lijevi kotač slabiji od desnog. 2000N prema 1000N.

Čitam malo da im je to malo lošije izvedeno. Vjerojatno bi trebalo skinuti felge pa se zahebavati sa onim štelanjem ručne.

 

Preporuka također za Laqo osiguranje. Sve sređeno online u 2 minute. Ispalo me 500kn jeftinije nego u Graweu u kojem sam dosad bio.

 

I da, ima li možda netko preporuku neke malo kvalitetnije dizalice? Imam onu iz Kauflanda od 200kn, al bi ipak u budućnosti uložio malo više da znam da će trajati. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kvalitetne dizalice su ti oko 1000kn. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako zelis nesto kvalitetno, a bas da ne potrosis 1000kn, pogledaj rabljene.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, kupujem auto do nekih 12kEUR. Gledao sam rabljene aute i nekako mi je za oko zapeo ovaj. Jedino sto me brine je da ima preko 100tkm. Koliko recimo ti motori mogu izdrzati i koliko su kvalitetni? Nekako mi se Megane cini ko najbolji omjer cijene/kvalitete/udobnosti/cijene servisa. Imate kakve druge preporuke? Skode mi se isto svidjaju ali nisam nasao bas neke dobre modele u tom cjenovnom rangu.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
maks0806 kaže...
Stric_Jura kaže...

Kaj je taj Civic neudoban?

 

meni je bil super, osim za ući, tu si uvijek glavu zveknem..

 

Ma klizi po nečemu iole ravnom baš gušt za voziti, ali kako idem u Petrinju pregledavati statiku, po tamošnjim uličicama je naspram Astre dosta tvrd. Nije neudoban, ali se čuj bonk bonk. Dok sam mlad neka mi kičmu ravna, a kasnije ćemo nešto udobno

 

 

Inače meni je za mojih 204cm čak i dosta prostran, a 2.2 motor je stvarno poletan. Svjestan sam nedostataka, ali meni je ludilo auto. Malo sam ga preplatio doduše :D

 

 

 bogte, ja sa 185 si razvaljujem glavu kad ulazim u Civic, kako ti s 204 upadaš unutra ?

 

ovnom za probijanje zidova, salto mortale ?

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam ovu uzeo, mislim da je bila 950kn. Ima nekih 45kg. Sto se tice Meganea najbolje pitaj na renault crew fb grupi ili tako negdje. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 16:13 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

 

 Naletil sam na jednog fokija, ti bi mogal znati, jel ovo tvornički ili diy preinaka?

 

 Ne dijeuje mi kao st/rs verzija, nema krovni spojler...

 

 

Off topic:
Juriiiiiiišš

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 20:49 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Konacno snijeg 😁😁

Neopisiv gust za zadnji pogon 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

@emerik:

Ovaj tvoj je gol' ko pištolj..mislim da siromašniji niti ne postoji :)

 


Brzinska provjera avtoneta: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15992318&display=Renault%20Megane%20INTENS%20%20DCI110%20NAVI%20FULL%20LED%20 pa nazovi vlasnicu Nušu i pregovaraj, svi razumiju i donekle pričaju hrvaški. 


A što se tiče Renaulta ja ti baš nisam objektivan..u razmaku od dvije godine u obitelji smo dva auta kupovali u SLO, punica uzela Clio IV iz 2014.g. a ja Megane 4 Bose iz 2016..za sada smo svi zadovoljni. Ako te šta zanima, pitaj!

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 21:22 (nansale).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Lord_Marko kaže...

 

 Naletil sam na jednog fokija, ti bi mogal znati, jel ovo tvornički ili diy preinaka?

 

 Ne dijeuje mi kao st/rs verzija, nema krovni spojler...

 

 

Off topic:
Juriiiiiiišš

 Po cekauto, 1.6 tedecei, ali ne izgleda mi bas nesto ovak, da ima krovni spojler vjerovatno bi bio top

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...
maks0806 kaže...
Stric_Jura kaže...

Kaj je taj Civic neudoban?

 

meni je bil super, osim za ući, tu si uvijek glavu zveknem..

 

Ma klizi po nečemu iole ravnom baš gušt za voziti, ali kako idem u Petrinju pregledavati statiku, po tamošnjim uličicama je naspram Astre dosta tvrd. Nije neudoban, ali se čuj bonk bonk. Dok sam mlad neka mi kičmu ravna, a kasnije ćemo nešto udobno

 

 

Inače meni je za mojih 204cm čak i dosta prostran, a 2.2 motor je stvarno poletan. Svjestan sam nedostataka, ali meni je ludilo auto. Malo sam ga preplatio doduše :D

 

 

 bogte, ja sa 185 si razvaljujem glavu kad ulazim u Civic, kako ti s 204 upadaš unutra ?

 

ovnom za probijanje zidova, salto mortale ?

 Kad si 204 navikneš se snaći, savijati i pogrbljavati se :D

Nakon astre, ovo mi je prostrano! 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nansale kaže...

@emerik:

Ovaj tvoj je gol' ko pištolj..mislim da siromašniji niti ne postoji :)

 


Brzinska provjera avtoneta: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15992318&display=Renault%20Megane%20INTENS%20%20DCI110%20NAVI%20FULL%20LED%20 pa nazovi vlasnicu Nušu i pregovaraj, svi razumiju i donekle pričaju hrvaški. 


A što se tiče Renaulta ja ti baš nisam objektivan..u razmaku od dvije godine u obitelji smo dva auta kupovali u SLO, punica uzela Clio IV iz 2014.g. a ja Megane 4 Bose iz 2016..za sada smo svi zadovoljni. Ako te šta zanima, pitaj!

 Hvala na odgovoru! Svidja mi se ovaj kojeg si pronasao. Koliko si ti platio svog s Bose opremom? Je bilo kakvih problema s autom? Kakav je motor? Ako se recimo nesto pokvari, jesu li skupi popravci u odnosu na druge aute?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema


MEGANE IV, 2016 – 10/2019, oglas na https://www.avto.net/ - pratio ga neko vrijeme, cijena je bila 13500 a kad je bila spuštena na 12900 nazvao sam lika (privatni prodavatelj), dolazak tamo, proba vozila, pregovaranje o cijeni i kupovina za 12500, plaćeno gotovinom na ruke. Slijedi odlazak do slovenske tehnicke stanice, tamo nam je ženska koja radi ispunila kupoprodajni ugovor (nismo ga morali ovjeravati kod notara/JB), poništila slovenske tablice te mi - ovo ti je VAŽNO imati - izdala ovjerenu kopiju prometne dozvole.

 

Kupljene izvozne rege (odabrali one od 10 dana i policu osiguranja (minimum za 15 dana)= trosak 130 eura) i vozi za RH.


S obzirom da je kupovina bila od privatne osobe slijedilo bi nam u RH plaćanje upravne pristojbe (cca 3200 kn) – to smo izbjegli tako da je kuprodajni ugovor bio na ženu, ona je u RH obavila sve radnje do registracije (tj. ja sam obavio sve na temelju punomoći koju mi je dala) te mi je prije samog postupka registracije daroval vozilo darovnim ugovorom (potrebno priložiti vjenčani list) - KUPOVINA JE BILA 10/2019., OVO VIŠE NE PROLAZI U RH - Troškovi u RH za ovo vozilo: 400 kn potvrda proizvodaca (slovenski COC tada nisu priznavali na našoj carini), 650 kn homologacija, Cca 3200 kn ppmv i gospodarenje otpadom plus TP, registracija i polica osiguranja = cca 100 tkn dok je najeftiniji takav tada na njuškalo.hr bio cca 120tkn. 

Puno je veći izbor u SLO (jeftiniji su kao novi a samim time su jeftiniji i kao polovni), prije sam imao Megane 2 pa sam znao šta mogu očekivati a osim uobičajenih servisnih posjeta servisu nije bilo drugih problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 0:28 (nansale).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nansale kaže...


MEGANE IV, 2016 – 10/2019, oglas na https://www.avto.net/ - pratio ga neko vrijeme, cijena je bila 13500 a kad je bila spuštena na 12900 nazvao sam lika (privatni prodavatelj), dolazak tamo, proba vozila, pregovaranje o cijeni i kupovina za 12500, plaćeno gotovinom na ruke. Slijedi odlazak do slovenske tehnicke stanice, tamo nam je ženska koja radi ispunila kupoprodajni ugovor (nismo ga morali ovjeravati kod notara/JB), poništila slovenske tablice te mi - ovo ti je VAŽNO imati - izdala ovjerenu kopiju prometne dozvole.

 

Kupljene izvozne rege (odabrali one od 10 dana i policu osiguranja (minimum za 15 dana)= trosak 130 eura) i vozi za RH.


S obzirom da je kupovina bila od privatne osobe slijedilo bi nam u RH plaćanje upravne pristojbe (cca 3200 kn) – to smo izbjegli tako da je kuprodajni ugovor bio na ženu, ona je u RH obavila sve radnje do registracije (tj. ja sam obavio sve na temelju punomoći koju mi je dala) te mi je prije samog postupka registracije daroval vozilo darovnim ugovorom (potrebno priložiti vjenčani list) - KUPOVINA JE BILA 10/2019., OVO VIŠE NE PROLAZI U RH - Troškovi u RH za ovo vozilo: 400 kn potvrda proizvodaca (slovenski COC tada nisu priznavali na našoj carini), 650 kn homologacija, Cca 3200 kn ppmv i gospodarenje otpadom plus TP, registracija i polica osiguranja = cca 100 tkn dok je najeftiniji takav tada na njuškalo.hr bio cca 120tkn. 

Puno je veći izbor u SLO (jeftiniji su kao novi a samim time su jeftiniji i kao polovni), prije sam imao Megane 2 pa sam znao šta mogu očekivati a osim uobičajenih servisnih posjeta servisu nije bilo drugih problema.

 Puno hvala na detaljnom odgovoru! Gdje mogu vidjeti popis svih davanja prilikom uvoza auta tako da mogu otprilike izracunati koliko ce me jos to kostati?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Ja sam kao neku smjernicu koristio ovaj site: https://uvozauta.com/
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jos od prosle verzije Nissan Skyline-a nisam vidio ovako lijep auto iz Japana... Lexus LC500

Truth in engineering.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

Jos od prosle verzije Nissan Skyline-a nisam vidio ovako lijep auto iz Japana... Lexus LC500

Ovo je odlican video o tom autu - doslovno Masterclass

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Meni dva najlijepsa japanca su R34 i Evo-X.

 

Naravno i A80 je klasik, sto izvana sto iznutra, ali R34 je najlijepsa Gojira.

 

Recimo LA400 je meni prekrasan, ne prodaje se u EU, ni ne znam dali postoji verzija sa volanom na lijevoj strani.

Al kad se usporedi sa L880, koji je nakaradan i ruzan, LA400 je svjez i simpatican, cak simpaticniji od MX-5 ND.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
3 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
emerik kaže...

Pozdrav, kupujem auto do nekih 12kEUR. Gledao sam rabljene aute i nekako mi je za oko zapeo ovaj. Jedino sto me brine je da ima preko 100tkm. Koliko recimo ti motori mogu izdrzati i koliko su kvalitetni? Nekako mi se Megane cini ko najbolji omjer cijene/kvalitete/udobnosti/cijene servisa. Imate kakve druge preporuke? Skode mi se isto svidjaju ali nisam nasao bas neke dobre modele u tom cjenovnom rangu.

Taj motor (1.5 dCi) postoji već dugo i stavljaju ga u sve živo (Renault, Nissan, Dacia, Mercedes), ne bi trebao imat problema s motorom ako je normalno vožen i održavan, tako da probaj tražit dokaze o servisima. Vozio sam i Clia i Meganea (ta generacija iz linka) s tim motorom, Megane mi je, naravno, bolje sjeo. Zbilja ne troše puno (2-3-4 puta manje od mog 2.0 TFSI benzinca) i ne znam da su ovi koje sam ja vozio imali nekih većih problema.

Nisam stručnjak za aute ali moj generalni dojam je da kilometri nemaju veze, nego kak ga je prošli vlasnik održavao. Više bi se brinuo oko toga kakav je osjećaj u vožnji. Isprobaj par istih Meganea s različitom kilometražom pa vidi kak se koji ponaša, jel imaš osjećaj da voziš Meganea iz 2015. ili na nekima ipak imaš osjećaj da si u nečem izvoženom.

- Infosec - Periferija - Glazbena oprema -
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel znate gdje kupit one zastite za prednja sjedala ali odostraga da mi klinci s nogama ne zaprljaju prednja sjedala odostraga?

I jel imate neku preporuku nekakve cerade protiv tuce ?

 

Tnx

 

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...

Jel znate gdje kupit one zastite za prednja sjedala ali odostraga da mi klinci s nogama ne zaprljaju prednja sjedala odostraga?

I jel imate neku preporuku nekakve cerade protiv tuce ?

 

Tnx

 

 Ovako nešto? 

Wolt 30kn kupon: GKD47
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...

Jel znate gdje kupit one zastite za prednja sjedala ali odostraga da mi klinci s nogama ne zaprljaju prednja sjedala odostraga?

I jel imate neku preporuku nekakve cerade protiv tuce ?

 

Tnx

 

 Bilo u Lidlu onaj "organizator" kaj se kvači na sic.

Služi za potrpat pizdarije za klince da mogu do njih iz sjedalice, i usput nemogu zaprljati sic nogama.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...
toxic kaže...

Jel znate gdje kupit one zastite za prednja sjedala ali odostraga da mi klinci s nogama ne zaprljaju prednja sjedala odostraga?

I jel imate neku preporuku nekakve cerade protiv tuce ?

 

Tnx

 

 Ovako nešto? 

 Ovaj ali jos naprijed da je zatvoren :)

Bnet: mNik987#2148
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Rotiras djecu

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...

Jel znate gdje kupit one zastite za prednja sjedala ali odostraga da mi klinci s nogama ne zaprljaju prednja sjedala odostraga?

I jel imate neku preporuku nekakve cerade protiv tuce ?

 

Tnx

 

 evo je 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...
toxic kaže...

Jel znate gdje kupit one zastite za prednja sjedala ali odostraga da mi klinci s nogama ne zaprljaju prednja sjedala odostraga?

I jel imate neku preporuku nekakve cerade protiv tuce ?

 

Tnx

 

 evo je 

 to puca :) znam hihih

nego salu na stranu budem pogledao u lidlu onda...

Bnet: mNik987#2148
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice