Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.190.648
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

 Cuj stari, ne melji :D

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kak se zove ovaj konektor? Slazem si hid kit, stigli mi balasti a sutra bi trebale i zarulje no ovog konektora nemam, gdje nabavit? 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Kak se zove ovaj konektor? Slazem si hid kit, stigli mi balasti a sutra bi trebale i zarulje no ovog konektora nemam, gdje nabavit? 

 A za koje žarulje?
H1, H4, H7?
Svaka ti ima ovaj konektor za napajanje drugačiji...

 

H1
Ebay
H4
Ebay
H7
Ebay

 

Cijenu zanemari, vjerojatno se nađe i jeftinije, ovo sam na brzinu linkao...

 

Ili ovako nešto, conversion kit harness... LINK

 

Kod nas teško da ćeš nać u trgovinama (chipoteka/elmatis/electronic ic centar...) i ak nađeš, trebaš pinove/stopice i klješta za krimpanje baš tih stopica...
Ja ti možda mogu nać u nekoj vanjskoj elektro trgovini, samo šta ti oni uglavnom prodaju na veliko, pa te shipping ispadne više nego artikl, tj neisplativo je za običnog kupca...

Najjeftinija alternativa je sa auto otpada nać i odcvikat sa nekog auta...
Takvi dvo pinski konektori se skoro svigdje korsite, razni senzori ih imaju, samo je razlika 2pin-a, 3pin-a, 4pin-a itd...

 

EDIT:
Evo npr meni na prošlom puntu šta sam vozio se takav konektor koristio za spajanje bobina, baš je dvo pinski, takav koji tražiš, pa ak nađeš na kojem otpadu starog punta, sa bobina mu odcvikaš konektore sa žicama, taman su ti dvije, mada imaju ih i drugi auti sigurno...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 23:43 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

 Mhm...

 Premda sa navedenim si sretan kao i sa A4, sve dok ne moras mijenjat farove i sl...

 Da vidio sam usporedbe sa a4, isti auti

Osim što exea ima jako malo na cestama...

OGLAS
Evo čovjek stavio zadnji difuzor od a4, paše na šraf

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Batista kaže...

 Mhm...

 Premda sa navedenim si sretan kao i sa A4, sve dok ne moras mijenjat farove i sl...

 Da vidio sam usporedbe sa a4, isti auti

Osim što exea ima jako malo na cestama...

OGLAS
Evo čovjek stavio zadnji difuzor od a4, paše na šraf

 To sam i ja htio te sam narucio novi identicni spojler i mogu ti rec da ne odgovara...

 

Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Evo čovjek stavio zadnji difuzor od a4, paše na šraf

 

"difuzor"

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
1BIT kaže...

Evo čovjek stavio zadnji difuzor od a4, paše na šraf

 

"difuzor"

 Kod dizela se to zove difuzor, kod benzinca - spojler :D

Truth in engineering.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

kak se zove ono kaj dizel entuzijasti (da ne budem prost) stavljaju na aute da simulira glasni blow-off, jel to fakat blow-off ili neka druga bedastoca? :D

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je blow off. Moze ici na dizele koji imaju zaklopku u usisu ili su mozda elektricni. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 11:51 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

trebam kvalitetnog autolimara, Koprivnica i bliža okolica, pa ako netko ima preporuku.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 12:27 (mrgud1).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

kak se zove ono kaj dizel entuzijasti (da ne budem prost) stavljaju na aute da simulira glasni blow-off, jel to fakat blow-off ili neka druga bedastoca? :D

 Fakat pojma nemam, to daleko prelazi granice mog ukusa...

 

Truth in engineering.
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Probaj se raspitat u Toyota grupi na fejsu, vjerovatno kao i kod svih auta, ima marki koje su lose i koje su dobre, a na ovakvim stvarima treba izabrat pravu stvar.

 

U 4 dana, nitko nije napisao nista pametno, nitko nema iskustva sa aftermarket infotainmentu

u Toyota grupi HR i AT/DE - sad sam jos nasao jos jednu grupu za Toyota Interior Accessories,

pa ako tamo ne odgovore - narucit cu ovaj model:

https://de.aliexpress.com/item/4001161059930.html

 

Jedini komentar koji sam dobio je taj, da je Dasaita, od svih Chinese brandova,

jedan od "premium" Chinese brandova.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To je blow off. Moze ici na dizele koji imaju zaklopku u usisu ili su mozda elektricni. 

 pretpostavio sam.. mislim, obican dizel ga ima, u skladu sa potrebama, za ovo kaj entuzijasti stavljaju nemam rijeci 😅

Batista kaže...
nixass kaže...

kak se zove ono kaj dizel entuzijasti (da ne budem prost) stavljaju na aute da simulira glasni blow-off, jel to fakat blow-off ili neka druga bedastoca? :D

 Fakat pojma nemam, to daleko prelazi granice mog ukusa...

 

 +1

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

gdje bih u Zg mogao naći patosnice za f20 gumene, ali da odgovaraju što više origigiju?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Patosnice? to tražiš u Srbiju....

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolika je razlika u održavanju između f30 320d i f30 320xd? Realno xdrive mi ne treba, ali sam konačno našao auto koji ima zadovoljavajuću opremu i cijenu, međutim ima i taj xdrive. Znam da je potrošnja nešto veća od samo zadnjeg pogona, ali zanima me koja je još razlika u održavanju? Za 320d otprilike znam okvirno cijene svega pa ako ima ko iskustva slobodno pišite

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 14:58 (sakho).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sakho kaže...

Kolika je razlika u održavanju između f30 320d i f30 320xd? Realno xdrive mi ne treba, ali sam konačno našao auto koji ima zadovoljavajuću opremu i cijenu, međutim ima i taj xdrive. Znam da je potrošnja nešto veća od samo zadnjeg pogona, ali zanima me koja je još razlika u održavanju? Za 320d otprilike znam okvirno cijene svega pa ako ima ko iskustva slobodno pišite

 Isto je odrzavanje, samo imas dodatno reduktor za 4x4.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kasko + polica, naravno. Sve ono što ti treba je tak lijepo upakirano da moraš uzeti puni. Dakle, čim trebaš zaštitu od slučajnog grebanja na parkingu, već moraš uzeti puni
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sakho kaže...

Kolika je razlika u održavanju između f30 320d i f30 320xd? Realno xdrive mi ne treba, ali sam konačno našao auto koji ima zadovoljavajuću opremu i cijenu, međutim ima i taj xdrive. Znam da je potrošnja nešto veća od samo zadnjeg pogona, ali zanima me koja je još razlika u održavanju? Za 320d otprilike znam okvirno cijene svega pa ako ima ko iskustva slobodno pišite

 I kolko sam vidio izmjena lanca skuplja jer treba skidati pogon.

Wolt 30kn kupon: GKD47
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za lanac znam, ali je i promijenjen tako da to nije bed. A taj reduktor, jel to zna riknut il je to više manje lifetime (ili bar 300k km)?

Inače o AWD pogonu stvarno ne znam baš previše kad me to nikad nije zanimalo, ovaj auto bi uzeo odma da je RWD, ovako me tog malo strah sad zbog mogućih nepotrebnih troškova. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Patosnice? to tražiš u Srbiju....

Forumaši never change. Bitno da je ispravit nekoga a od korisne informacije ni i

Zanimljivo je primjetiti da ni ja nemam korisnu informaciju i samo serem hehe.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 16:59 (Dojitza).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
tomislavivic kaže...

gdje bih u Zg mogao naći patosnice za f20 gumene, ali da odgovaraju što više origigiju?

 Auto Kreso ima neke za 200kn, ukucaj si auto i nadji gumene tepihe i izbacit ce ti 

sakho kaže...

Za lanac znam, ali je i promijenjen tako da to nije bed. A taj reduktor, jel to zna riknut il je to više manje lifetime (ili bar 300k km)?

Inače o AWD pogonu stvarno ne znam baš previše kad me to nikad nije zanimalo, ovaj auto bi uzeo odma da je RWD, ovako me tog malo strah sad zbog mogućih nepotrebnih troškova. 

 Javi se Dominik Palicu na fejs pa ga pitaj sve o odrzavanju i cijenama oko tog, on je doktor sto se tice BMWa.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

 To sam i ja htio te sam narucio novi identicni spojler i mogu ti rec da ne odgovara...

 

 Ma da, nije onda ni švabo šta je nekada bio...

nine kaže...

 

"difuzor"

 Istina

Ja sam slijepo ponovio šta je vlasnik audia napisao u oglasu

Batista kaže...

 Kod dizela se to zove difuzor, kod benzinca - spojler :D

 Ma neee,

Ovo ti je pravi difuzor...

 

Prvo ga je formula koristila, onda se počeo koristiti i u privatnim vozilima...
Svrha je vrtloženje zraka ispod vozila zbog dobivanja boljeg pritiska vozila na cestu, a samim time i stabilniju vožnju...

Ono šta je vlasnik audia napisao nije difuzor, već nastavak zadnjeg branika...
To i ja na svom swiftu imam...
Dok recimo clio sport bi se već moglo reć da ima pravi difuzor tvornički...

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 11:08 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 Kolega si vidio ti ovo LINK

Kažu toyota yaris gr opasan auto u australiji

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma sta me briga, ja sam vozio ovaj tjedan novog Yarisa, simpatican, ali nekako manji nego pretkodni Yaris.

S prijeda je uff, a odozada je ohh... Nevjerovatno lijepa faca, a ruzno dupe. Kao one zenske na FB,

gdje prikazu samo facu, a guzica ko trokrilni ormar, ne moze sjest u fotelju nego odmah zauzme cijeli dvosjed.

 

Jebga, to se dobije kad rvatni das da dizajnira japanca.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ciak ima tipskih patosnica gumenih i tekstilnih po cca 250kn +/- 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Intercars, 200-250kn, po mjeri rađeni za praktički sve moguće aute.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Decki, kupio bi ledice w5w 10kom za intrrijer za lagunu 2009. Koje savjetujete sa sljedecim uvjetima:

Ledeno bijela 5-6000k

Dimenzije kao original (27mm skupa sa podnozjem)

Canbus? Ugl da ne bacaju greske i da ne tinjaju dok su ugasene

Jacina vazna, da ne budu slabe

Izdrzljive, ne da mjenjam ih 1x mjesecno

Sa ali expressa, moze bundle 5 i 10kom. Uzeo bi ih 15 sve skupa

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

Decki, kupio bi ledice w5w 10kom za intrrijer za lagunu 2009. Koje savjetujete sa sljedecim uvjetima:

Ledeno bijela 5-6000k

Dimenzije kao original (27mm skupa sa podnozjem)

Canbus? Ugl da ne bacaju greske i da ne tinjaju dok su ugasene

Jacina vazna, da ne budu slabe

Izdrzljive, ne da mjenjam ih 1x mjesecno

Sa ali expressa, moze bundle 5 i 10kom. Uzeo bi ih 15 sve skupa

 Ja sam uzeo ove, koristim u skodi.. Sve je oke, gresaka tinjanja nema.. Kaj se tice jacine solidno je.. Vidio sam i jace ali to su bili kompletni led paneli sa npr vise od 5 ledica ugradenih kao ono sto se stavlja na tablice iza.. Za jednu zarulju ovo je oke jacina

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 21:25 (domac5).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Ja sam uzeo ove, koristim u skodi.. Sve je oke, gresaka tinjanja nema.. Kaj se tice jacine solidno je.. Vidio sam i jace ali to su bili kompletni led paneli sa npr vise od 5 ledica ugradenih kao ono sto se stavlja na tablice iza.. Za jednu zarulju ovo je oke jacina

 Po mom iskustvu s takvim ledicama sve je ok prvih nekoliko mjeseci ali onda počnu treperiti a to je onda za otpad tako da za tu lovu ako ti jedna radi godinu dana možeš slobodno reći da si stepel jackpot.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice