Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.644
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bok,

 

a gdje nabavljaš taj Turtle Wax Rain Repellent ?

 

koja je cifra?

Ju je je? Je ju je!
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

poz, vozim peugeota 307, 2005. god 2.0 HDI i počele su me kočnice zajebavat, kad ugasim auto i malo stoji onda kad ga ponovo upalim nema serva u kočnicama i uzasno su krute i ne koče..i prije se to desavalo ponekad ali sad je bas ceesto i duze traje dok ne prorade , obično proradi kad se auto malo zagrije ali i to potraje kojih par minuta u vožnji a kad stoji onda mu dugo treba. jel zna ko koji bi mogao biti uzrok i kako to rijesit?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ima na mall.hr ovo recimo - https://www.mall.hr/sredstva-za-ciscenje-auta/turtle-wax-keramicki-vosak-u-spreju-sa-zastitnim-premazom-500-ml?src=bestsellers

 

Nije jeftino, ali ne moraš preko cijelog auta, dovoljno je na stakla staviti pa bi vjerujem trajalo duže.

 

 

edit: ima i ovaj jeftiniji vidim - https://www.mall.hr/sredstva-za-ciscenje-auta/turtle-wax-hidrofobni-vosak-u-spreju

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 11:27 (Pero Dinamit).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

poz, vozim peugeota 307, 2005. god 2.0 HDI i počele su me kočnice zajebavat, kad ugasim auto i malo stoji onda kad ga ponovo upalim nema serva u kočnicama i uzasno su krute i ne koče..i prije se to desavalo ponekad ali sad je bas ceesto i duze traje dok ne prorade , obično proradi kad se auto malo zagrije ali i to potraje kojih par minuta u vožnji a kad stoji onda mu dugo treba. jel zna ko koji bi mogao biti uzrok i kako to rijesit?

 Teško da ti tko ovako na pamet to može reči, može biti do kočione tekučine, zraka u crijevima, zaglavljeni kočioni klip, istrošene disk pločice ili sami diskovi. Najbolje je da to odvezeš nekom majstoru da pregleda.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Je li okretaji padnu kada stisnes kocnicu?
4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Je li okretaji padnu kada stisnes kocnicu?

kočnica radi samo je nemoguće ju jako stisnut ili do kraja, kolko mogu stisnut tako koči i usporava i stop svijetlo reagira

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Možda zna netko za kakvu pastu ili sredstvo da se obnovi crta od psećeg nokta na koži.

Mali peder zapeo s noktom i napravio tanku crtu od 5cm, nije strašno i ne vidi se jako, ali ako se može kak smanjiti vizualno bilo bi dobro da znam?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Možda zna netko za kakvu pastu ili sredstvo da se obnovi crta od psećeg nokta na koži.

Mali peder zapeo s noktom i napravio tanku crtu od 5cm, nije strašno i ne vidi se jako, ali ako se može kak smanjiti vizualno bilo bi dobro da znam?

 

EDIT: s obzirom da je uploader za slike u k...u slika je ovdje, al se ne vidi najbolje https://i.imgur.com/IEf7tfI.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 12:36 (David87).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
David87 kaže...

Možda zna netko za kakvu pastu ili sredstvo da se obnovi crta od psećeg nokta na koži.

Mali peder zapeo s noktom i napravio tanku crtu od 5cm, nije strašno i ne vidi se jako, ali ako se može kak smanjiti vizualno bilo bi dobro da znam?

 

EDIT: s obzirom da je uploader za slike u k...u slika je ovdje, al se ne vidi najbolje https://i.imgur.com/IEf7tfI.jpg

 Gdje je crta, ja niš ne vidim?

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

bok,

 

a gdje nabavljaš taj Turtle Wax Rain Repellent ?

 

koja je cifra?

 

Iskreno, nemam pojma. Mislim da sam to u Bauhausu kupio prije 5-6 godina, i imam još trećinu bočice.

Stavi se malo na papirnati ručnik, tek tolko da se jedan dio namoči, i po očišćenom staklu se dobro namaže, u svim smjerovima. Ostaviš da posuši desetak minuta i nakon toga sa mikrofibrom obrišeš ostatak dolje. Za još bolji rezultat postupak se ponovi još jedanput, i do 30-40 km/h uopće ne trebaš brisače. 

Zadnji put sam to napravio na proljeće, i sad kad su ove kiše počele vidim da više ne djeluje tako dobro, tak da ću ponovoti postupak kroz naredne dane, i držat će minimalno do nove godine.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...
ivanzu kaže...
Je li okretaji padnu kada stisnes kocnicu?

kočnica radi samo je nemoguće ju jako stisnut ili do kraja, kolko mogu stisnut tako koči i usporava i stop svijetlo reagira

 Voli servo motorić drkati na tim autima. A i kliješta. Imao sam slučaj kad je i bubanj popušio,kočnica bude dobra par dana, onda ju izgubi, ili bude full mekana. čak brijem da se na tim francuzima bez dijagnostike neda ozračiti sistem, not sure. Dugo ih nisam delao.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...
David87 kaže...

Možda zna netko za kakvu pastu ili sredstvo da se obnovi crta od psećeg nokta na koži.

Mali peder zapeo s noktom i napravio tanku crtu od 5cm, nije strašno i ne vidi se jako, ali ako se može kak smanjiti vizualno bilo bi dobro da znam?

 

EDIT: s obzirom da je uploader za slike u k...u slika je ovdje, al se ne vidi najbolje https://i.imgur.com/IEf7tfI.jpg

 Gdje je crta, ja niš ne vidim?

 Ma moram ju naslikat, na suvozačevom ispod pretinca na ovoj smeđoj koži.

Onak tanko, al vidi se. Dok pobrišem mokrom krpom se ne vidi, pa reko možda postoji kakva tekućina za to da se trajno sanira tj zapuni. Nešto poput polir paste ajmo reći.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
David87 kaže...
luka94 kaže...
David87 kaže...

Možda zna netko za kakvu pastu ili sredstvo da se obnovi crta od psećeg nokta na koži.

Mali peder zapeo s noktom i napravio tanku crtu od 5cm, nije strašno i ne vidi se jako, ali ako se može kak smanjiti vizualno bilo bi dobro da znam?

 

EDIT: s obzirom da je uploader za slike u k...u slika je ovdje, al se ne vidi najbolje https://i.imgur.com/IEf7tfI.jpg

 Gdje je crta, ja niš ne vidim?

 Ma moram ju naslikat, na suvozačevom ispod pretinca na ovoj smeđoj koži.

Onak tanko, al vidi se. Dok pobrišem mokrom krpom se ne vidi, pa reko možda postoji kakva tekućina za to da se trajno sanira tj zapuni. Nešto poput polir paste ajmo reći.

 Jel koža zaderana tj. ogrebana ili je samo ostao prljav trag od nokta?

 

Ako ti crta nestane kad pređeš vlažnom krpom probaj sa nekim malo boljim balzamom za kožu (najbolje neki koji ima pčelinji vosak u sebi)

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Probat ću malo s tim da ne bi napravio još veću glupost.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Endymon kaže...
Pozdrav ljudi. Jel netko koristi onu kao tekucinu za vjetrobransko staklo, koja se nanese da se ne koriste brisaci tokom kiše? Vidio sam da ima u Plodinama to za kupiti. Pa me zanimaju misljenja o tome.

 Rain X topla preporuka ako uspiješ nabaviti. Jest da ne traje duže od neka dva mjeseca ali je top, posebno za jaču kišu, a nije skup. Od nekih 50-60km/h ima pravi efekat, sve zavisi kakav ti je automobil odnosno kakva ti je šoferšajba.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 12:52 (Haker_x).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Komentar je dobar

 

Every German if something’s screwed up: „ey Alter maaaaaaaaan“

 

Jedan sudar od jučer na Slavonskoj:

 
 

Još jedan na zimskim na današnjih +20c° u Zagrebu

 
 

 

EDIT:

I ovaj iz članka je na zimskim gumama INFO
A Omiš se danas grijao na 22C°...

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 21:37 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...
ivanzu kaže...
Je li okretaji padnu kada stisnes kocnicu?

kočnica radi samo je nemoguće ju jako stisnut ili do kraja, kolko mogu stisnut tako koči i usporava i stop svijetlo reagira

 

Moguće da ti je otišao servo bubanj, imao sam isti problem na 406.

Kočnica zakoči, ali treba muški stisnuti i ne reagira isti tren. 

 

Ali prije toga provjeri vakum tj. skineš crijevo dok motor radi da vidiš jel vuče/usisava, samo pazi da ne povuče nešto. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, sestra mi ima stari Twingo iz 2001 godine, i pragovi su počeli malo cvjetati, imate preporuku za limara u Zagrebu koji bi to malo pobrusio i prefarbao čisto da auto prođe tehnički? Cilj mi je samo da se što manje vidi hrđa da auto može bez problema proći tehnički. I imate li za preporuku koje brisače kupiti, a da su kvalitetni i da ne počnu mrljati poslije mjesec dana? Hvala

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako to napravi moze baciti auto za 2 godine. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma sta bacit, ja to svake godine moram radit kod kuce, malo se pobruse pragovi, malo kita, bitumen premaz i mir godinu dana.. Zasto bi ga morala bacit za 2 godine? 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

I imate li za preporuku koje brisače kupiti, a da su kvalitetni i da ne počnu mrljati poslije mjesec dana? Hvala

Ja imam neke Wurthove hybrid mislim da im ima više od godine dana, prezadovoljan, koštaju oko 10€ par što je bagatela, nakupovao sam se dosta brisača po 3-4-5€(nije mi se davalo 20-30€ za Bosch i slične skupe brisače koje će možda neko skinuti na parkingu) od kojih neki nisu izdržali ni mjesec dana počeli su da proizvode neugodne zvukove i da mrljaju, za manje od 10€(koliko sam ih ja platio) ovo su mi najbolji brisači koje sam kupio u životu.

Izgledaju kao ovaj drugi, peti, osmi po redu na ovoj fotografji.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jesi ih ovdje uzimao?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Bitumen je los jer kroz rubove prodire vlaga pa krene hrda ispod njega. To je samo "sakrivanje", a ne popravak.  Bez konvertera i cink spreja nista nema od toga. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Bitumen je los jer kroz rubove prodire vlaga pa krene hrda ispod njega. To je samo "sakrivanje", a ne popravak.  Bez konvertera i cink spreja nista nema od toga. 

 Pa da, sakrivanje.. Tako i treba s twingom iz 2001 godine koji ce ionako u cios kroz koju godinu 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo dečki, šaljem Vam slike pa da možete vidjeti o čemu se točno radi. Hvala svima na sugestijama.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Evo dečki, šaljem Vam slike pa da možete vidjeti o čemu se točno radi. Hvala svima na sugestijama.

 Problem ti je ta boja jer ju je teško pogodit. Žuta je valjda najgora a i auto je dosta izblijedio tako da će se svakako vidjet da je farbano. 

 

Slažem se sa domcem, i ja taj auto nebi vozio nikome po da radi kako treba jer se ne isplati. Na golfu 4 trulom toliko da si prste mogao stavit unutra sam sam radio pragove i evo 2 godine još su super, a kad ne budu opet ću isto napravit jer je takav auto i ne zanima me kako izgleda dokle god prolazi na tehnickom. Naravno na svom novijem autu i slicno nebi to radio, ali twingo 2001.....

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

J(CRO)  Nisam, kupio ih od svog mehaničara, on radi sa Wurthom(kupuje svašta od njih, alat, čistač kočnica, razna sredstva za otpuštanje vijaka i slično) pa je naručio i nekoliko pari metlica da isproba kakve su i ja sam prezadovoljan.
Izgleda da ih nema na toj stranici, ja ih ne mogu naći.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To ce ti biti tesko zakrpati jer je cijeli donji dio krila strunuo, tu se fiberglas nece imati za sta uhvatiti. Pobrusi, izravnaj kitom i prespricaj, nista drugo se ne isplati. Koliki je uopce budget za popravak? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 22:32 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad se sjetim da sam zdravog twinga s lošim motorom bacio u metis prije dva mjeseca jer nisam vidio smisla utuć pare u škatulu staru 20god...

 

 

Brate mili riješi to rukama i nogama kako god znaš. Nemoj to nikome peljati jer kogod bude htio to napraviti kak spada, doći ćeš na cifru da si mogao drugi auto regan kupiti.

 

Ne želim zvučar kao reklama, chrisfix i ericthecarguy imaju videe kako sfušarit limariju za ovakve situacije. Doslovno jedan dan posla ako znaš ruke koristiti donekle.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To ce ti biti tesko zakrpati jer je cijeli donji dio krila strunuo, tu se fiberglas nece imati za sta uhvatiti. Pobrusi, izravnaj kitom i prespricaj, nista drugo se ne isplati. Koliki je uopce budget za popravak? 

 Iskreno nema nekog budgeta jer uopće si ne mogu u glavi posložit koliko bi to uopće moglo koštati, normalno cilj mi je da ispadne čim jeftinije pošto sestra studira i nema baš love, a to je njezin auto. Motor radi ko singerica, a auto ima 245000 km, ali šta ćeš, stigle su ga godine i počelo se to vidjeti na limariji. Budem čak možda sam to probao riješiti. Hvala svima na informacijama.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice