Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.238.433
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Mesing kada dode u kontakt sa celicnim vijkom uzrokuje galvansko hrdanje vijka. To mozes napraviti sam sa dvije okaste stopice i pletenom zicom. 

 Hm, nisam opće gledao od cega su mi vijci, uzeo sam sta sam imao dostupno doma u tom trenu, ali najmanji problem mi ih je promijeniti.

Budem, vidio...

 

Ma da, kliješta za krimpanje i stopice imam na poslu, samo moram nabavit ovu pletenu zicu i vjerujem da bi za cca 100Kn mogao napravit vise komada vrhunskih engine strap-ova

 

 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ajme sto napravi od auta 

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Svaki novi model sve gori i gori. Tko kupuje VW vise?

 

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
rambox kaže...
macgyver 53 kaže...

Jel ima netko iskustva sa 8th gen Accordom? Imam priliku kupiti takvog Accorda Executive 2.4 sa 25tkm i istog takvog Accorda ali 2.2 i-DTEC sa 80tkm. Godisnje radim oko 20tkm auto bi vozio bar 5 godina, za 2.4 znam da su dobri motori ali ne znam realnu potrosnju goriva. Za dizela sam citao da su dobri ali volio bih cuti iskustvo iz prve ruke. LP!

 A gle to je Honda=Janaperos, "dakle recimo nije ogavni BMW u solidnom stanju nakon 130 000km".

 

Ne kaže se badave pametni kupuju Japance, a šminkeri BMW pa dokle izdrži=prodaj za malo love.Jezuš kristuš, normalno da je rabljeni BMW jeftin kad servis košta 5000$.

 

 Kod nas su bemveji uglavnom dizeli, rijetko da će se naći primjerak benzinca...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod nas su svi auti vecinom dizeli. Susjed mislio da sam kupio dizela, covjek nikada nije cuo da turbo moze ici na benzinca. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ajme sto napravi od auta 

 Od prosječno glupog Amera ništ drugo niti ne moš očekivat.Tolko su tupavi, da bacaju tisuče dolara na domače Američke smečarske aute samo da bi kak ti spasili domaču proizvodnju.Nema spasa za Američu auto industriju, ili za jedno 5-10 godina preživit če jedino Ford to sigurno.

 

Kad Fiat digne ruke od Chryslera, a oče samo je pitanje kad eto nema više smeča pod dinamičnim dvojcem vrlo loše kvalitete.Jeep brend ista priča, u vlasništvu Fiata dakle kvaliteta u močvari.

 

Kad smo več tu Oldtimeri/ili stari kvalitetni auti su super, ali kad se sudariš onda ga fučkaj.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 14:32 (rambox).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li ti imas sliku Scottya iznad kreveta?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li ti imas sliku Scottya iznad kreveta?

Ne još je Drug Tito na zidu, a ti i dalje po pjesku traži dokaze za kvalitetnu Američku autoindustriju.

 

Da ga nema Skotija bi trebalo izmisliti, i ovak star on ima energije i volje za tri prosječna mlada človeka.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 14:49 (rambox).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gledaj jedini vijak koji si ti odvrnuo je onaj koji drzi bocni panel na kucistu racunala tako da nemam razloga ulaziti u rasprave s tobom. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 14:55 (ivanzu).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
rambox kaže...

 A gle to je Honda=Janaperos, "dakle recimo nije ogavni BMW u solidnom stanju nakon 130 000km".

 

Ne kaže se badave pametni kupuju Japance, a šminkeri BMW pa dokle izdrži=prodaj za malo love.Jezuš kristuš, normalno da je rabljeni BMW jeftin kad servis košta 5000$.

 

 Prije malo vise od pola godine sam dosao tu u DE i kupio sam za prvu ruku E39 523i za neke sitne novce i auto je ok lijepo se vozi motor i getriba rade odlicno, ali sad je vrijeme za neki malo bolji auto :)

Život je jedan al Omega je 2.0
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
macgyver 53 kaže...
rambox kaže...

 A gle to je Honda=Janaperos, "dakle recimo nije ogavni BMW u solidnom stanju nakon 130 000km".

 

Ne kaže se badave pametni kupuju Japance, a šminkeri BMW pa dokle izdrži=prodaj za malo love.Jezuš kristuš, normalno da je rabljeni BMW jeftin kad servis košta 5000$.

 

 Prije malo vise od pola godine sam dosao tu u DE i kupio sam za prvu ruku E39 523i za neke sitne novce i auto je ok lijepo se vozi motor i getriba rade odlicno, ali sad je vrijeme za neki malo bolji auto :)

 Lijep i uredan E39, bas za pozeljet 

 

 Sto se tice hondice, sa 2.2 idtecom nemres pogrijesit... Trosi ko upaljac a ide, pogotovo ako si vecinom na otvorenoj cesti. mali brat 1.6 idtec je imao garanciju na motor milion km znaci da ipak nesta ima tu.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kakvi su vam 1.5 TSI motori VAG grupe?
VenAtoR#2231
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

Gledam uzeti nešto 5-6-7 godina staro i da mi poživi još toliko bez nekih većih troškova. Što bi preporučili? Koliko novaca mi treba za nešto ok?

 

Dovoljan mi je i mali auto (nemam klince). Uglavnom imam gradsku vožnju.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nekog japanca, recimo hibrida, za po gradu majka, malo trosi, a traje.

Nisi napisao do koliko novaca - a to je uglavnom najbitnija stavka.

Sto vise dineros, to vise musicas.

 

Najveci problem je taj, sto u HR svi voze dizlo, makar nisu zamisljeni za gradsku voznju,

a misle si ustedjeti na "gorivu", i na kraju ispadne skuplje, zbog kratkih ruta, masina

se ni ne ugrije, a zastopa se DPF, pa onda opet muljanja sa micanjem DPF-a itd itd.

 

Sve u svemu, najbolje si uvesti nesto normalno izvana. Nadje se Yaris 1.33 za 5.000€,

taman dobar gradski automobil. Ako ides do 7-8.000€, 1.5 hibrid Yaris i 1.8 hibrid Auris

ti postaju dobre opcije, 2013-2014 godiste i ispod 100.000km.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Losiji od 1.4 TSI-a.

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

pozz, imam kawasakija z300 2016. god i namjeravam napraviti mali servis (zamjena ulja i filtera), nisam do sad nikad ništa dirao na motoru te me zanima, kako promijeniti ulje i filter te koje ulje staviti. ulje za kocnice ne mislim jos dirati jer je puno.

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Losiji od 1.4 TSI-a.

 po čemu?

 

dokle god imaju iste performanse a manje troše, ne vidim nikakv razlog za takvu (generalnu) ocjenu...

 

pod performanse ne mislim na tvorničku tablicu s podacima, nego na test specijaliziranih auto časopisa, koji ti nabroje sve dinamičke testove, pa vidiš je li možda i auto teži nego prije, ubrzanje, međuubrzanje...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Jel zna netko di ima za kupit ovakve pletene, neizolirane, žice za masu sa motora na karoseriju?
 

Našao sam na ebay-u, iz njemačke dođe cca 135Kn komad sa shippingom...

Kinezi prodaju i jeftinije, ali manjeg promjera, tj manje kvalitete...

Kod nas nema bauhaus, nema pevex, vele mi da elka to proizvodi, ali danas ne rade, pa nisam mogao provjerit...

 

 

Skrati si muke i naruči taj "original" iz vana koliko god da košta, to zaboravi da ćeš kupit u Pevecu i sličnim dućanima, a kaj se tiče Elke, koliko god je velika firma iz prve ruke znam da nemaju aparaturu za proizvest tak fino pleteni kabel, taj kontak za masu je jako fino pletena licna i takvo kablovinje je inače jako skupo bez obzira kaj je ficlek od 20cm sa dva pleha ili stopice na krajevima

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...
ivanzu kaže...

Losiji od 1.4 TSI-a.

 po čemu?

 

dokle god imaju iste performanse a manje troše, ne vidim nikakv razlog za takvu (generalnu) ocjenu...

 

pod performanse ne mislim na tvorničku tablicu s podacima, nego na test specijaliziranih auto časopisa, koji ti nabroje sve dinamičke testove, pa vidiš je li možda i auto teži nego prije, ubrzanje, međuubrzanje...

 Vozio oba, 1.4TSI je bolji. Potrosnja identicna, a performanse osjetno bolje, vidi se da su ga zaklali ekologijom.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

brojevi?

 

nije možda jedan bio nov/nerazrađen ili već priklan različitim vozačima?

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Iskreno jucer sam tek poceo gledat te motore. U Octaviji je...2019 godiste... Poceo sam kopat na forumima o njemu i nike los po svem tome... Moja voznja nije po gradu previse...vise je otvorena cesta al bez previse autoputa...potrosnja mi se cini ok...
VenAtoR#2231
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jedan je nov od kolege, a drugi je bio testni. Testni je patio od trzanja, ovaj od kolege je Ok. Potrosnja mozda manja za 0.2L kada se vuces po cesti, a motor kao da ima 20 konja manje, rucni mjenjac oba. Oba 10+k km.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 9:01 (ivanzu).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jel vozio tko novije opele u zadnje vrijeme?

mene su zapali crossland X prije par mjeseci na par dana i prosli tjedan grandland x.

crossland je bio neka srednja oprema, manje od 1000km na satu, poprilicno "supljivak" osjecaj sto god se u autu takne, 3cyl motor nevjerojatno bucan. znam da su 3cyl bucniji i nemirniji al ovo je strasno bilo, kao razjahani dizelas nakon 300t km.

nadalje, crossland x, 450km na satu (mjesec dana star), top paket opreme, napravio sam oko 300km s njime, bucan ovjes (cuje se bas svaka rupica na cesti ko da je kraj uha, nesto slicno sam dozivio u Daciji), opet 3cyl motor ko da je vozen 20 godina a ne mjesec dana, skripavi zvukovi iz gepeka, generalno svi zvukovi izvana dolaze unutra ko da je prozor spusten, potrosnja kriminalna (tezak auto, malo snage).

od 3cyl sam jos vozio captur i bmw1, nijedan od tih autiju ne daje dojam da se radi o 3cyl (kaj se tice zvuka i ugladjenosti, ajd od bmw se to i ocekuje).

 

gledam cijene novih u njemackoj, grandland X i mazda CX5 startaju sa identicnom cijenom. mazda dere ovoga po apsolutno svakom kriteriju i to za par stepenica.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 9:32 (nixass).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Crossland i je u rangu Stepway-a mozda malo iznad. 1.2 od Peugeota sam vozio i meni ima zabavan zvuk ali nije bas olicenje tisine. 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam istog dojma ostao kad sam vozio Astru prije koji mjesec. Auto je bio 2016. godina, sa cca 80 000 km na satu, od prvog vlasnika sa servisnom knjigom, pa mislim da su kilometri bili stvarni.

Užasno sam se razočarao već nakon par stotina metara, na autocestu ili otvorenu cestu nisam ni išao. Po istoj cesti po kojoj sam vozio Astru par minuta prije sam vozio 159-tku iz 2008. godine sa preko 350 000 km na leđima, na 18" felgama, i Alfa je bila tiša i udobnija po toj cesti nego Astra sa 4 puta manje kilometara i na 16" felgama.

 

Stvarno sam ostao šokiran. 

PC RULES!!!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Astra K je tvrda kao daska, a ako su Turanze gore onda zna biti glasna po hrapavoj cesti, kod mene je Conti pa je Ok. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

jel vozio tko novije opele u zadnje vrijeme?

 

Vozio sam prosle godine novi Combo Life 1.5 CDTI i mogu reci da mi je bio simpatican,

5 sjedala, petero odraslih ljudi se ugodno vozilo, otraga pun gepek do krova.

 

https://www.opel.at/fahrzeuge/combo/life/uebersicht.html

 

Crossland i Grandland nisam vozio, jedino 2017 Mokkau jesam, bila mi je prilicno tvrda.

Combo Life je veoma udoban i prostran, prilicno praktican - makar dosta "plastican",

no to za te novce nema veze, jer za malo love se dobije puno prostora.

 

Samo je trajnost kao i kod svakog GM-a upitna. Pricekao bi revizije od PUG-a.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

TSi

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

2.0?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

2.0?

 1.8 PASsat CC

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice