Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.195.307
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa kada su samo lopovi ostali, susjedu na Golfu 3 za zamjenu brtvi na bosch pumpi traze 3500kn, na kraju otisao u BIH i napravio za 1000kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 11:57 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Ma samo mi je bitno da ne smetam drugim vozacima, gledam ih jer svijetle cisto bijelo a to bi mi pomoglo jako kad se vozim po mokroj cesti gdje su obicne zute halogene zarulje bas nikakve.. lako se ona skine prije tehničkog ak bas budu zezali, al opet ak prolazi ona ekipa sa erfolg led zaruljama zasto bi onda ovo palo, gleda se cut off koji je po ovome sto pisu ok..

Bas glupo da su ilegalne a pomognu ti i ne smetaju ostalim vozacima. 

 Zaboravi na LED u halogenom projektoru. Imao sam ih ravno 2 dana i skinuo. Dolje imaš sliku kako te LED žarulje svjetle u farovima s original lećama. Sve drugo je koma jer nema cutoff nego svijetli sve kojkam. 

Ako hoces kvalitetno svijetlo a da na paraš ostalim oci onda rastavi far i ugradi projektorske leće s ledom ili xenonom. Ima jako kvalitetnih kitova za skoro svaki auto a rezultat je bolji nego na pojedinim oem ksenonu/ledu.

 

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 gledam ih jer svijetle cisto bijelo a to bi mi pomoglo jako kad se vozim po mokroj cesti gdje su obicne zute halogene zarulje bas nikakve..

 Baš je žuta svjetlost malo bolja po mokrom nego bijela, kada je asfalt mokar on poprimi tamnu boju koja upija svjetlost, pogotovo bijelu, tako da ćeš sa LEDom imati i malo lošiji efekat, ali ja sam navikao, vozim bez problema po svim uslovima.

Lord_Marko kaže...

 Zaboravi na LED u halogenom projektoru. Imao sam ih ravno 2 dana i skinuo. Dolje imaš sliku kako te LED žarulje svjetle u farovima s original lećama. Sve drugo je koma jer nema cutoff nego svijetli sve kojkam. 

Ako hoces kvalitetno svijetlo a da na paraš ostalim oci onda rastavi far i ugradi projektorske leće s ledom ili xenonom. Ima jako kvalitetnih kitova za skoro svaki auto a rezultat je bolji nego na pojedinim oem ksenonu/ledu.

 Projektor ti je ustvari leća, vidim po snopu da je u tebe halogeni projektor(fabrički dolazila halogena sijalica), jer sam vidio identičan snop u Mercedesa E klase u kojem je dolazila halogena sijalica.
Projektori od halogene i xenona se razlikuju po nekim stvarima ukljućujući i pattern(snop svjetlosti)

Vjerovatno si probao ono C6 LED smeće ili neko slično smeće od sijalica pa je rasipalo svjetlost na sve strane. Ja sam jedne probao koje su bile toliko loše da mi je 9/10 auta blicalo jer su mislili da vozim pod dugim, dok na ovim niko ne blica.
Pogledaj i sam kako je jasan cut off na ovim sijalicama. Dobre sijalice i dobro naštimani farovi i nikome ne smeta a ja imam dobro osvjetljenje.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam kod sebe ugradio Bi-led projektore i svijetle super. Istina je da su malo sukplje leće, ali se definitivno isplate.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Istina i bog da ko laik sam imao 3 dana posla na -5 sa osnovnim alatom. Ali kune su ostale u džepu.

Zato i naplaćuju.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Jel istina da ovakve led zarulje ne zasljepljuju druge vozace? u cemu je razlika naspram onih koje bacaju svjetlost na sve strane i smetaju ostalima? vidio sam i na youtubu reviewe cak i od nasih youtubera i stvarno ima cut off u obicnom faru bez projektora.. 

 Frend ima takve, doduse na golf dvojci, i otisao je sad kad je bio besplatan tehnici da vidi sto ce mu reci, i pokazao mu je na regloskopu kako onaj cut off ide sitno vise nego kod halogene zarulje i tocno to je taj dio koji zasljepljuje vozace. I ja sam ih imao jedno vrijeme, al sam izvadio.

 

Bas me zanima usporedba tih kineskih za 20-40 dolara i Erfolg led kojeg svi hvale da ne zasljepljuje, a kad naide passat b8 s tim ledicama u suprotnom smjeru nis ne vidis

 

EDIT: I pazi kog Nighteye zarulja, stvaraju smetnje na FM radiu, meni su na skodi radile, drugi prijatelj ima Audi TT MK2 i farove s lecom i stavio je ledice i isto mu smetnje radi za radio.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 13:56 (Tony1999).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
Jarvan kaže...

Istina i bog da ko laik sam imao 3 dana posla na -5 sa osnovnim alatom. Ali kune su ostale u džepu.

Zato i naplaćuju.

 Ovo kaj si rekao je čisti bullshit.

Zato naplaćuju lažne radove?

Mijenjaju ispravne dijelove, tj. počiste ih i naplate ko nove?

 

Jebote onda im je u suprotnom satnica oko 1000 kn, pa ajmo svi u mehaničare, to je plaća bolja nego Kolindinih 8k ojra.

 

Poanta je prodaja muda pod bubrege od strane hrvatskih mehi, da ne spominjem ovlaštene servise koji kad potrgaju neku kopču i slično, problem rješavaju knauf šarafima i vezicama.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
Old Iggy kaže...
Jarvan kaže...

Istina i bog da ko laik sam imao 3 dana posla na -5 sa osnovnim alatom. Ali kune su ostale u džepu.

Zato i naplaćuju.

 Ovo kaj si rekao je čisti bullshit.

Zato naplaćuju lažne radove?

Mijenjaju ispravne dijelove, tj. počiste ih i naplate ko nove?

 

Kakve lažne radove?

Otvori servis i naplaćuj manje.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Ako hoces kvalitetno svijetlo a da na paraš ostalim oci onda rastavi far i ugradi projektorske leće s ledom ili xenonom.

 

to treba i atestirati, a atest ti neće proći bez nivelacije i pranja farova..

frenda kojem sam prodal hondu su jako zajebavali zbog aftermarket farova, jedva je našao čovjeka kojemu bi platio da ga pusti sa tim farovima, nebitno bile halogenke ili xenoni u lećama.

 

Čitatelj kaže...

Al zato su po magli zute mnogo bolje. Sjecam se dok na starim automobili stakla farova bila zuta.

 

prije koju godinu su u zg. na slavonskoj na jednoj dionici zamjenili stare žute žarulje sa nekim novim bijelim LED-icama.. rezultat - ne vidi se ništa bolje, ali po mraku i kiši čitava cesta nesnošljivo blješti..

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 15:24 (nine).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

prije koju godinu su u zg. na slavonskoj na jednoj dionici zamjenili stare žute žarulje sa nekim novim bijelim LED-icama.. rezultat - ne vidi se ništa bolje, ali po mraku i kiši čitava cesta nesnošljivo blješti..

 

 To je nažalost trend po cijeloj HR. "Eko" svjetlo, troše manje struje, ne smeta "životinjama", al se ništ ne vidi. 
Nema veze, jbš ljude koji koriste ceste, bitno da krtici i šišmišu nije prejako svjetlo. 

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
Jarvan kaže...
Old Iggy kaže...
Jarvan kaže...

Istina i bog da ko laik sam imao 3 dana posla na -5 sa osnovnim alatom. Ali kune su ostale u džepu.

Zato i naplaćuju.

 Ovo kaj si rekao je čisti bullshit.

Zato naplaćuju lažne radove?

Mijenjaju ispravne dijelove, tj. počiste ih i naplate ko nove?

 

Kakve lažne radove?

Otvori servis i naplaćuj manje.

 Zamjena ispravnih Injektora za početak.

Majstori su pogledali njih par, svaki je dao isti prijedlog, svi u rasponu 8 do 15 somova., za nešto što nije istina. 

Uvjereno su htjeli ko fol promijeniti injektore. Nek udaraju po naivcima, više ne dam im ni lipe. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
Old Iggy kaže...

Kakve lažne radove?

Otvori servis i naplaćuj manje.

 Zamjena ispravnih Injektora za početak.

Majstori su pogledali njih par, svaki je dao isti prijedlog, svi u rasponu 8 do 15 somova., za nešto što nije istina. 

Uvjereno su htjeli ko fol promijeniti injektore. Nek udaraju po naivcima, više ne dam im ni lipe. 

Zato i kažem, otvori servis.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

 Frend ima takve, doduse na golf dvojci, i otisao je sad kad je bio besplatan tehnici da vidi sto ce mu reci, i pokazao mu je na regloskopu kako onaj cut off ide sitno vise nego kod halogene zarulje i tocno to je taj dio koji zasljepljuje vozace. I ja sam ih imao jedno vrijeme, al sam izvadio.

 

EDIT: I pazi kog Nighteye zarulja, stvaraju smetnje na FM radiu, meni su na skodi radile, drugi prijatelj ima Audi TT MK2 i farove s lecom i stavio je ledice i isto mu smetnje radi za radio.

 U mene su spuštene poprilično ispod nivoa, u nekih auta ni do tablice ne dođe, uglavnom je bitno da ne dolazi do nivoa stakla i retrovizora a i u najnižeg auta je debelo ispod toga jer sam ja to po svom dosta spustio, pa to ispadne dobro. Iako mogu imati još malo bolju svjetlost ako ih malo podignem i uštimam 100% meni je dobro i ovako, a i ostalima, te zbog toga ne diram.
U mene tek kada upalim auto stvara smetnje na radiu, dok je upaljen samo kontakt i sijalice ništa, a kada upalim auto onda smeta. Samo kada je upaljeno auto i sijalice smeta, auto sa ugašenim sijalicama ne smeta i samo sijalice sa ugašenim autom(pod kontaktom jer sijalice ne rade bez kontakta) ne smeta, mada mi je to sve svejedno, u 99.9% slučajeva ne slušam radio. imam memorijsku karticu, imam bluetooth.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
Jarvan kaže...
Old Iggy kaže...

Kakve lažne radove?

Otvori servis i naplaćuj manje.

 Zamjena ispravnih Injektora za početak.

Majstori su pogledali njih par, svaki je dao isti prijedlog, svi u rasponu 8 do 15 somova., za nešto što nije istina. 

Uvjereno su htjeli ko fol promijeniti injektore. Nek udaraju po naivcima, više ne dam im ni lipe. 

Zato i kažem, otvori servis.

 Radni sat 200 kn + pdv i rabat od 50 % na dijelove uz vecinom nikakavo znanje ? 

Ne kazem da ljude ne treba posteno platit ali ovo danas je pocelo biti sramotno . 

Svaki problem koji je izvan onog osnovnog sto vide svaki dan sam sam rijesio a pricam o 4-5 majstora gdje sam vozio . 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
Old Iggy kaže...

Zato i kažem, otvori servis.

 Radni sat 200 kn + pdv i rabat od 50 % na dijelove uz vecinom nikakavo znanje ? 

Ne kazem da ljude ne treba posteno platit ali ovo danas je pocelo biti sramotno . 

Svaki problem koji je izvan onog osnovnog sto vide svaki dan sam sam rijesio a pricam o 4-5 majstora gdje sam vozio . 

 

Trebam treći puta ponavljati?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
Rucipe kaže...
Old Iggy kaže...

Zato i kažem, otvori servis.

 Radni sat 200 kn + pdv i rabat od 50 % na dijelove uz vecinom nikakavo znanje ? 

Ne kazem da ljude ne treba posteno platit ali ovo danas je pocelo biti sramotno . 

Svaki problem koji je izvan onog osnovnog sto vide svaki dan sam sam rijesio a pricam o 4-5 majstora gdje sam vozio . 

 

Trebam treći puta ponavljati?

 Radim s dijelovima tako da mi servis ne treba :) A to prodavanje bezobrastine ostavi za musterije koji puse te fore . 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
Old Iggy kaže...

Trebam treći puta ponavljati?

 Radim s dijelovima tako da mi servis ne treba :) A to prodavanje bezobrastine ostavi za musterije koji puse te fore . 

Aaaaaa radiš s dijelovima... Pa tako reci...

 

Nego, zašto onda ne otvoriš i servis?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
Rucipe kaže...
Old Iggy kaže...

Trebam treći puta ponavljati?

 Radim s dijelovima tako da mi servis ne treba :) A to prodavanje bezobrastine ostavi za musterije koji puse te fore . 

Aaaaaa radiš s dijelovima... Pa tako reci...

 

Nego, zašto onda ne otvoriš i servis?

 A zašto ti ne otvoriš farmu ? 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
Old Iggy kaže...

Aaaaaa radiš s dijelovima... Pa tako reci...

 

Nego, zašto onda ne otvoriš i servis?

 A zašto ti ne otvoriš farmu ? 

A zašto bi? Pa ne radim s kravama.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
Old Iggy kaže...
Rucipe kaže...
Old Iggy kaže...

Trebam treći puta ponavljati?

 Radim s dijelovima tako da mi servis ne treba :) A to prodavanje bezobrastine ostavi za musterije koji puse te fore . 

Aaaaaa radiš s dijelovima... Pa tako reci...

 

Nego, zašto onda ne otvoriš i servis?

 A zašto ti ne otvoriš farmu ? 

 Po tvom nastupu,  čovjek može zaključiti da živiš od varanja ljudi.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
Rucipe kaže...
Old Iggy kaže...

Aaaaaa radiš s dijelovima... Pa tako reci...

 

Nego, zašto onda ne otvoriš i servis?

 A zašto ti ne otvoriš farmu ? 

A zašto bi? Pa ne radim s kravama.

 Ali piješ mlijeko ? 

Nego, zašto onda ne otvoriš farmu ? 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 19:25 (Rucipe).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
Old Iggy kaže...
Rucipe kaže...
Old Iggy kaže...

Aaaaaa radiš s dijelovima... Pa tako reci...

 

Nego, zašto onda ne otvoriš i servis?

 A zašto ti ne otvoriš farmu ? 

A zašto bi? Pa ne radim s kravama.

 Ali piješ mlijeko ? 

Nego, zašto onda ne otvoriš farmu ? 

 

 

 Ma Iggy, retorika ko kod lijenog kvazimehaničara pred penziu.

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima itko iskustva sa detailing opremom/sredstvima? Konkretno me zanima sto vam se najbolje pokazalo za pranje i odrzavanje izvana/iznutra?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 21:14 (monsieur).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Lord_Marko kaže...

Ako hoces kvalitetno svijetlo a da na paraš ostalim oci onda rastavi far i ugradi projektorske leće s ledom ili xenonom.

 

to treba i atestirati, a atest ti neće proći bez nivelacije i pranja farova..

frenda kojem sam prodal hondu su jako zajebavali zbog aftermarket farova, jedva je našao čovjeka kojemu bi platio da ga pusti sa tim farovima, nebitno bile halogenke ili xenoni u lećama.

 

 

 Točno, ja sam za sebe jedno vrijeme gledao, tvornički na swiftu imam reflektore koje prezirem kako na drugim vozilima, tako i na svome i razmatrao sam opciju otvaranja farova i ugradnje projektora, samo to je tolika komplikacija za atestirati kod nas da to nije za ljude...
Baš sam o tome razgovarao sa ispitivačem kad sam sa starim puntom bio na tehničkom, reko u jeftini punto su talijani ugradili leće, a u puno skuplje aute se ugrađuju reflektori koji ruku na srce, svijetle kao zvjezda na nebu, u svim vražjim smjerovima, doslovno svaki dan naletim na nekoga kako me zasljepljuje i uvijek ali baš uvijek su to vozila sa reflektorima, leće jedine imaju pravi cut off iznad kojega je mrkli mrak, tj područje "safe zone" za sve one u koje su uperene žarulje...
Svakodnevno kad stojim na semaforu gledam kako vozilo koje stoji iza mene svjetli meni u plafon i ne to nije refleksija od ceste, to je čisto rasipanje svjetla iz fara...
Meni je nepoljmljivo da u 21 stoljeću još proizvođaći ugrađuju reflektore koji budimo realni su tehnologija stara kad se prvi auto proizveo sa uljnom lampom, tj kasnije sa plamenikom i ogledalom/reflektorom pa "posudicom" za reflektore...

Po meni reflektore bi trebalo zakonom zabranit, nek se proizvodi iskljućivo farovi sa lećom/projektorom, oem led ili laser ovisno o opremi i klasi vozila...
Uglavnom ja sam odustao od takve modifikacije zbog bandita iz stp/cvh...sa njima se možeš navlačit kao sa osiguravajućim kućama kad tražiš odštetu...

Čak sam našao za svog swifta, japanci su za svoje tržište ugrađivali bi-xenon farove sa tvornički ugrađenim balastima ispod fara:

 
 

Za sva ostala tržišta su trpali jeftine reflektore koje ne mogu zmislit
Ima ih na ebay-u, samo koštaju... LINK

A baš me interesira, dal bi sa takvim farovima prošao tehnički kad bi ih ugradio (s obzirom da su tvornički prva ugradnja), samo ih prije ugradnje otvorim i zarotiram onaj cut off plate za 180 i switcham lijevi i desni, trebali bi biti left hand drive compatible...
A i puno bolje izgleda swift sa njima...

 
 
 
 

Off topic:
Naletio na ovu zvjerku kod nas na oglasu, pravi raritet
Mazda 323 GT-R 1.8 turbo 185Ks 4x4 pogon sa šperom, 0-100 za 7.2sec
Profilirani sicevi, nema zračnih jastuka

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Za jednostavno prolažanje tehničkog nabaviš dva para farova i samo promijeniš prije i poslije tehničkog.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Remzi kaže...

Za jednostavno prolažanje tehničkog nabaviš dva para farova i samo promijeniš prije i poslije tehničkog.

 Ma stoji to, al ak te zaustavi policija i pošalje na izvanredni tehnički di će ti utvrdit nepravilnosti, policija ti skida tablice dok ne vratiš vozilo u tvorničko stanje i ne ponoviš tehnički pregled, meni to ne treba...
Ista stvar i sa led žaruljama koje nisu dozvoljene, ako te uhvate na izvanrednom tehničkom, ostaješ bez tablica dok ne zamjeniš žarulje...
A da podsjetim, ne treba te nužno policija ni zaustavit da te pošalju na izvanredni...
Možeš naletit na njih ko muha na govno

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Evo kako kod mene izgleda na A3, jako slično OEM xenon farovima.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A to si od redizajna farove stavio (koji tvornički imaju leće) ili si baš otvarao farove i ugradio projektore/leće?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za ciscenje interijera nabavis neki APC. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Otvorio sam farove i ugradio leće. Nije mi prvi put da to radim. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice