Soundbar-preporuka

poruka: 840
|
čitano: 511.619
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
ivankr kaže...

Pozdrav, kupio sam Samsung Q800B soundbar. Atmos zvuk je odličan, ali zanima me zašto kod slušanja glazbe na modu Standard ne radi subwoofer. Radi tek ako prebacim mode na Adaptive.

 Imam ga i ja.Sub radi na svim modovima zvuka.

13 godina
offline
Soundbar-preporuka

ekipa sa Q800B, a i ostali sa samsung soundbarom. Ima netko "problem" da se zvuk sam poglasni nakon što se recimo povisi glas u prostoriji ? Imam dijete od 3 godine i naravno zna se derati pa sam primijetio da se zvuk dosta poglasni, pa se opet siša ako galama prestane.

 

Na tv-u trazim i nemam tu opciju, na soundbaru isto nema ništa, barem ne preko smart thingsa, ima soundbar mikrofon ali ga drzim iskljucenim..

 

Zna netko kako to iskljuciti ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Ja nemam takvih "problema" sa Q800-A (imam dvoje male djece). Jesi pogledao da ti slučajno neki kabel ne dodiruje tipke za Vol+/Vol-? Vjerojatno nije do toga ako kažeš da se zvuk ponovo vrati kada galama prestane.
Koji TV koristiš? Ja bi pokušao dokučiti događa li se ista stvar npr. ako gledaš zemaljske programe ili samo dok strimaš neki sadržaj određenog formata, tipa dolby atmos ili slično. Onda bi pokušao pustiti nešto sa recimo spotify-a ili bluetooth preko mobitela pa vidjeti događa li ista stvar. Kao što kažeš soundbar čini se nema takvu funkcionalnost pa možda je ipak s TV-a samo se funkcija zove drugačije. Ovo sam uspio pronaći kao nekakav početak za troubleshooting.

13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Igor666 kaže...

ekipa sa Q800B, a i ostali sa samsung soundbarom. Ima netko "problem" da se zvuk sam poglasni nakon što se recimo povisi glas u prostoriji ? Imam dijete od 3 godine i naravno zna se derati pa sam primijetio da se zvuk dosta poglasni, pa se opet siša ako galama prestane.

 

Na tv-u trazim i nemam tu opciju, na soundbaru isto nema ništa, barem ne preko smart thingsa, ima soundbar mikrofon ali ga drzim iskljucenim..

 

Zna netko kako to iskljuciti ?

 Zove ti se Active Voice Amplifier (AVA)

 

 

13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Ivanjino96 kaže...
Igor666 kaže...

ekipa sa Q800B, a i ostali sa samsung soundbarom. Ima netko "problem" da se zvuk sam poglasni nakon što se recimo povisi glas u prostoriji ? Imam dijete od 3 godine i naravno zna se derati pa sam primijetio da se zvuk dosta poglasni, pa se opet siša ako galama prestane.

 

Na tv-u trazim i nemam tu opciju, na soundbaru isto nema ništa, barem ne preko smart thingsa, ima soundbar mikrofon ali ga drzim iskljucenim..

 

Zna netko kako to iskljuciti ?

 Zove ti se Active Voice Amplifier (AVA)

 

 

 da moguće da je to, samo cudno da to do sad nisam primjecivao nego kao da se odjednom ukljucilo, iako je stalno ukljuceno u opcijama. tnx

13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Igor666 kaže...
Ivanjino96 kaže...
Igor666 kaže...

ekipa sa Q800B, a i ostali sa samsung soundbarom. Ima netko "problem" da se zvuk sam poglasni nakon što se recimo povisi glas u prostoriji ? Imam dijete od 3 godine i naravno zna se derati pa sam primijetio da se zvuk dosta poglasni, pa se opet siša ako galama prestane.

 

Na tv-u trazim i nemam tu opciju, na soundbaru isto nema ništa, barem ne preko smart thingsa, ima soundbar mikrofon ali ga drzim iskljucenim..

 

Zna netko kako to iskljuciti ?

 Zove ti se Active Voice Amplifier (AVA)

 

 

 da moguće da je to, samo cudno da to do sad nisam primjecivao nego kao da se odjednom ukljucilo, iako je stalno ukljuceno u opcijama. tnx

 To ti je to sigurno evo ti i 

14 godina
offline
Soundbar-preporuka

Imam pitanje, imam LG TV i Samsung soundbar, spojeni su sa optickim kabelom i u zadnje vrijeme kad pokrenem video na kompu koji je spojen na tv, soundbar ne daje zvuk nego se cuje kao na subwooferu samo, i onda ugasim soundbar i upalim i ok sve bude. Nekad moram i po par puta to napraviti. Jel netko ima ideje sta bi mogao biti problem? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Soundbar-preporuka

Pozdrav, Ima li ovdje netko sa Q990B? Razmišljam o kupovini za dnevnu sobu korištenje za gledanje tva i filmova, malo neke muzike i tako, svi ga hvale po recenzijama, ali nisam ga nikad čuo uživo, dali se isplati dati te novce za njega?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Uzmeš preko neta, da imaš 14 dana mogućnost povratka, isprobaš, vidiš, ako ne paše, vratiš :D
Još bolje, uzmeš i q930b pa vidiš da li vrijedi razlike u cijeni :D

2 godine
online
Re: Soundbar-preporuka
JuXo kaže...

Imam pitanje, imam LG TV i Samsung soundbar, spojeni su sa optickim kabelom i u zadnje vrijeme kad pokrenem video na kompu koji je spojen na tv, soundbar ne daje zvuk nego se cuje kao na subwooferu samo, i onda ugasim soundbar i upalim i ok sve bude. Nekad moram i po par puta to napraviti. Jel netko ima ideje sta bi mogao biti problem? Hvala

Ja imam Lg tv i promijenio sam dva Soundbara, Sony i Denon. sony u početku je na ARc mogao samo ako je spojen uz HDMI i optički kabel.. Onda malo radi, nakon par dana ne radi..

Poslije kupim Denon, bluetooth ne prepoznaje, opet komplikacije s HDMi ARc..

 

LG  updateovi za tv prekinu konekciju s njima "nepoznatim" uređajem.

 

E, prodam ja i njega i kupim jeftiniji LG soundbar. Čim sam ga uključio, povezao se tako glatko da sam skoro pao u nesvijest od sreće..

Evo, četvrti mjesec, a i HDMi ARC i optika i BT rade besprijekorno.

 

Dakle, kod mene je ipak vrijedilo pravilo; ista marka tv-a i ista marka soundbar-a

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

da vrijedi tih novaca, ne vrijedi. al ako imas zelju zasto ne.

 

ja sam za BF uzeo q930b, zvuk vrhunski probao sam i neke jeftinije slusati 5.1 al pravi ne virtualni, i razlika nebo i zemlja.

 

isto koristim LG tv i samsung SB i nemam problema nikakvih

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 11:18 (dennocro).
3 godine
offline
Soundbar-preporuka
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 11:55 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

pa kaj ti nije bolje za te novce kupiti 2.0 edifier i stavit pored TV-a.....

 

edit...zaboravi možda ti TV nema analogni audio izlaz.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 13:11 (forumaš).
3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka

Ma nije to za telku! Imam s lijeve strane rupu u koju bi zagurao woofer a prednje stavio ispod tv! Nema analogne izlaze imam 3.5" i digitalac tj optiku!

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 14:01 (Boris grozni).
14 godina
offline
Soundbar-preporuka

je ak imaš izlaz za slušalice, ja ih spajam na projektor, PC, telku...roka to super i kontrola glasnoče ide uredno prek daljinskog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
forumaš kaže...

pa kaj ti nije bolje za te novce kupiti 2.0 edifier i stavit pored TV-a.....

 

edit...zaboravi možda ti TV nema analogni audio izlaz.

 Nije jer 5.1 zvuk je za filmove a ne stereo.... 

14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Posmatrač kaže...
forumaš kaže...

pa kaj ti nije bolje za te novce kupiti 2.0 edifier i stavit pored TV-a.....

 

edit...zaboravi možda ti TV nema analogni audio izlaz.

 Nije jer 5.1 zvuk je za filmove a ne stereo.... 

 On je linkao 3.1, po meni je 2.0 bolje nego takav kerifek, ali svatko ima svoj ukus. 5.1 je super ako se sve dobro rasporedi u prostoru. 

5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
forumaš kaže...
Posmatrač kaže...
forumaš kaže...

pa kaj ti nije bolje za te novce kupiti 2.0 edifier i stavit pored TV-a.....

 

edit...zaboravi možda ti TV nema analogni audio izlaz.

 Nije jer 5.1 zvuk je za filmove a ne stereo.... 

 On je linkao 3.1, po meni je 2.0 bolje nego takav kerifek, ali svatko ima svoj ukus. 5.1 je super ako se sve dobro rasporedi u prostoru. 

 Onda sorry jer nisam gledao sta je linkao ali u tom slucaju 3.1 je totalno bezveze...

5.1 je 5.1 a sto se tice rasporeda ne mora to biti savrseno...Ja ima z5500 i c1 i ako bih morao biti birati gdje da ustedim ustedio bih na slici.....

12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

@denoncro I ja ga sve ozbiljnije razmatram. Isto imam LG Tv i htio SB iste marke zbog bolje integracije i da zaobiđem potencijalne probleme , no kako vidim LG je dosta lošiji (bar na papiru ) ,a cijena tu negdje . Gledao LGS80QR koji ima 5.1.3. a samsung ima 9.1.4 , što najvj u praksi pravi golemu razliku, ili ipak ne ? Nikad nisam imao priliku poslušati neki `pismeniji `SB  pa da pitam par stvari , nemoj zamjeriti :)  kakav je Sb onako generalno  , jesi zadovoljan zvukom , jel ima surrounda , čuješ zvukove iza ? Atmos ? mislim ,  znam da to ne može bit kao na nekom AVRu sa zvučnicima , al jel ima efekta , čuješ zvukove `odozgo `? Hvala u svakom slučaju :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 19:07 (error_666).
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

,,,

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 19:07 (error_666).
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

kad je atmos cujes zvukove iza i to funkcionira ok. nekad pogledas sta cujes jer nisi jos naviknuo, al to mora biti bas film dobar da zvuk bude iza npr neki ratni. al kad pojacas je zvuk vrhunski a nema potrebe ici iznad 15-20 dalje od toga nisam isao.

 

ima ugradjenu alexu pa isto mogu glasovno upaliti radio stanicu koju sam prije slusao preko alexe. sad ide preko SB jer mogu glasnije kad zelim. ima funkcije paljenja gasenja glasovno.

 

ako planiras uzmi taj, da li ima razlike od q990b ne znam. al vidim u elipsu je sad akcija 888€ za Q990B pa mozda bolje njega, lako vratis ako ti se ne svidi.

3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
forumaš kaže...
Posmatrač kaže...
forumaš kaže...

pa kaj ti nije bolje za te novce kupiti 2.0 edifier i stavit pored TV-a.....

 

edit...zaboravi možda ti TV nema analogni audio izlaz.

 Nije jer 5.1 zvuk je za filmove a ne stereo.... 

 On je linkao 3.1, po meni je 2.0 bolje nego takav kerifek, ali svatko ima svoj ukus. 5.1 je super ako se sve dobro rasporedi u prostoru. 

5.1 mi je bio super prije 25g dok sam živio sam bez žene i djece. Danas to ne pamtim da sam kod ikoga vidio u zadnjih 20+g, tu i tamo koji one soundbar ili eventualno 2.1, iako je i ovaj 3.1 prakticki isti drek!

12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
dennocro kaže...

kad je atmos cujes zvukove iza i to funkcionira ok. nekad pogledas sta cujes jer nisi jos naviknuo, al to mora biti bas film dobar da zvuk bude iza npr neki ratni. al kad pojacas je zvuk vrhunski a nema potrebe ici iznad 15-20 dalje od toga nisam isao.

 

ima ugradjenu alexu pa isto mogu glasovno upaliti radio stanicu koju sam prije slusao preko alexe. sad ide preko SB jer mogu glasnije kad zelim. ima funkcije paljenja gasenja glasovno.

 

ako planiras uzmi taj, da li ima razlike od q990b ne znam. al vidim u elipsu je sad akcija 888€ za Q990B pa mozda bolje njega, lako vratis ako ti se ne svidi.

 ok tnx na iscrpnom odgovoru , još samo jedna stvar , ima li efekta `odozgo `, trebalo bi biti , bar malkice hahah ? Mislim da q990 neće biti u opticaju jer ovdje u Bih je preko 1000e , ako se uopće može i naći ....  u opticaju je još q950a za nekih 850e , trebam vidjet koje su razlike sa q930 , a  više od toga ne bih izdvajao . 

11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

iskreno nisam primjetio niti sam isao za time. ako mozes poreko nekog u hrv imas q990b u elipsu za 888€

2 godine
online
Re: Soundbar-preporuka
Boris grozni kaže...

. 5.1 mi je bio super prije 25g dok sam živio sam bez žene i djece. Danas to ne pamtim da sam kod ikoga vidio u zadnjih 20+g, tu i tamo koji one soundbar ili eventualno 2.1, iako je i ovaj 3.1 prakticki isti drek!

Ne moraš obraćati pažnju na ljude kojima soundbar nije ako ne košta 4/5 tkn.

Ja imam https://www.sancta-domenica.hr/soundbar-lg-sn4.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click i zadovoljan sam.

 

Taj xiaomi treba biti OK.

 

To je lijepo što si rekao za obitelj... istina... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 5:28 (Zaporožac).
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
OK, tnx još jednom. nije mi to problem, imam i brata i adresu prebivališta u hr, al kako prevući onoliku kutijetinu preko grane 'ispod radara' :D
10 godina
online
Re: Soundbar-preporuka

Kakvog radara,ako ne budes pokusavao vratit pdv nece ti niko nista rec.Vozio sam tv 65" u gepeku,stakla nisu zamracena nisam imao problema nikakvih.Nije sound bar bas tako ogromna kutija.

Cak mores i pdv vratit kao bas oces se zajebavat s tim.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

pa bome je velika kutija, da nisam polegao sjedala ne bi stalo sigurno... al uzmes pdv i miran si

10 godina
online
Re: Soundbar-preporuka

Ako bude radio povrat pdva na hrv granici onda ce ga na Bih zaustavit 100% i morat ce prijavit pa onda ili ce platit sve ili ce ga pustit,a da im ostavi za kave.Ako ne bude trazio povrat pdva na hrv 99% ga nece ni dozivit na Bih granici.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Pa gledao sam unboxing i nije baš ni mala kutija hahah ... Ništa povrat pdv-a, onda bi vj morao platiti i carine i sve pm i došlo bi me ko Sv.Petra maslo :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice