Soundbar-preporuka

poruka: 842
|
čitano: 517.232
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
191x7 kaže...

Ovaj Soundbar od srijede u Kauflandu

https://www.sharpconsumer.com/audio/htsb100/

 

 

 Probao sam nekoliko sličnih, i od boljih marki, ali bez pristojnog Suba to nije ništa specijalno.

Imam Sony s tom jedinicom (900 kn plaćen, ne znam napamet koji model )bez suba, ima i aRC, optički, BT, ali nisam bio zadovoljan pa mi leži u podrumu.

Jednostavno nema dobar bass, iako reklamiraju da ima.

 

Bas je nekako plastičan, zvuk metalan...

 

Ta dva (ili jedan) mala bass zvučnika unutar te jedinice ne mogu dati dobar volumen.

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
14 godina
offline
Soundbar-preporuka

Šta mislite o LG SN7Y , 3.1,  Atmos

U SD je snižen na 2200 kn

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Mislim da ću na kraju kupiti Denon DHTS-316BKE2 sa Amazon.de.
166€ sa dostavom.
Ako ga netko ima nek napiše par riječi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Jedno tehničko pitanje.
Koliki je problem i gubim li što na kvaliteti zvuka ukoliko subwoofer postavim u vodoravnom položaju, a ne kako je predviđeno okomito?
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2022 14:53 (tintin).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Wontay kaže...

Šta mislite o LG SN7Y , 3.1,  Atmos

U SD je snižen na 2200 kn

 

Nemaš što razmišljati.

To je top SB za tu cijenu.

tintin kaže...
Jedno tehničko pitanje.
Koliki je problem i gubim li što na kvaliteti zvuka ukoliko subwoofer postavim u vodoravnom položaju, a ne kako je predviđeno okomito?

Ako je u sobi, ne gubiš ništa specijalno.

Nisu to stereo zvučnici, da moraju biti usmjereni prema tebi...

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Nemam soundbar, koristim k kino al to u ovom slučaju nema veze . Mislim da ga trebaš postavit okomito, u mom slučaju bas je bio primjetno slabiji dok je sub bio položen.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2022 21:22 (error_666).
Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Ok, subwoofer ide okomito.
E sad... Vidim da je manje više na svim slikama subwoofer na podu.
Ja ga mogu postaviti u ravnini sa TVom.
Gubim li i time na kvaliteti zvuka?
Trenutno ne mogu izvesti nikako da ide na pod tj. tamo gdje bi i eventualno mogao ići smeta stol za PC u odnosu na mjesto slušanja.
To je sve situacija kad bi subwoofer bio ispred.
Iza ima mjesta za na pod.
Ima smisla da ide iza?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zbog boljeg širenja vibracija i samog efekta bolje da je na podu, ali ako ne može na pod, može gdje može :)

Mada, ja bi vjj radije i iza nego pored tv-a, jer u slučaju suba nije toliko važna fizička vidljivost kao kod ostalih zvučnika.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2022 13:56 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
tintin kaže...
Ok, subwoofer ide okomito.
E sad... Vidim da je manje više na svim slikama subwoofer na podu.
Ja ga mogu postaviti u ravnini sa TVom.
Gubim li i time na kvaliteti zvuka?
Trenutno ne mogu izvesti nikako da ide na pod tj. tamo gdje bi i eventualno mogao ići smeta stol za PC u odnosu na mjesto slušanja.
To je sve situacija kad bi subwoofer bio ispred.
Iza ima mjesta za na pod.
Ima smisla da ide iza?

Bass bi trebao biti što bliži podu, iz više razloga, jedan od njih je što ako nije na vrlo čvrstoj podlozi vibracije koje stvara će utjecati na podlogu i imati neželjen efekt. Ne mora biti odmah ispod TVa ili jako blizu, kod mene je bočno, skoro 1m od TVa. Možeš ga slobodno staviti iza na pod.

2 godine
offline
Soundbar-preporuka

Ja sam na Lg subu dobio četiri ljepljiva mekana podloška, da vibracije ne idu direktno na laminat, ili ako je na stolu gdje je i tv da njegove vibracije ne remete tv.

Toga se rijetko koji proizvođač sjeti, a jeftino je.

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2022 8:00 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Soundbar-preporuka

Pozdrav svima , ispričavam se na  možda malom offtopicu  jer izlazi iz teme soundbara djelomično . Imam par pitanja tj nedoumica i nadam se da ima stručnijih na temi da mi `rasvijetle ` par stvari  . 

Ukratko , imam starije k kino kojeg sam odlučio nadograditi /zamijeniti nečim jer sam gubitkom DTSa na C1  ostao osuđen na Dolby Digital samo što više nije opcija definitivno , a i dosta je zastarjelo realno po pitanju formata . 

Hipotetički , jel mogu iskoristiti postojeći 5.1 sistem zvučnika i spojiti ih na neki AVR za početak pa kasnije kupiti bolje neke ( otraga na njima  piše 4oma i 140W max ) , i hoće li tj može li to tako raditi bar za početak ?

Razmatrao sam i opciju soundbara , malo sam istraživao i vidim da bi odgovarajući sa potrebnom  podrškom i zadnjim zvučnicima došao nekih bar  700- 800 e što mi se ne plaća ako baš ne mora , moje pitanje je jel ću biti značajnije `okraćen `u osjećaju surrounda na koji sam baš baš navikao  bez stražnjih zvučnika na nekom malo boljem soundbaru do 400-500 e ?  mislim ok  znam da DSP nije svemoguć i da ne  ne može biti kao fizički zvučnik otraga , ali jel baš puno lošije, kakva  su vaša  iskustva  ???? Hvala svima 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

bila akcija za BF q930b za 4500kn

Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
error_666 kaže...

Pozdrav svima , ispričavam se na  možda malom offtopicu  jer izlazi iz teme soundbara djelomično . Imam par pitanja tj nedoumica i nadam se da ima stručnijih na temi da mi `rasvijetle ` par stvari  . 

Ukratko , imam starije k kino kojeg sam odlučio nadograditi /zamijeniti nečim jer sam gubitkom DTSa na C1  ostao osuđen na Dolby Digital samo što više nije opcija definitivno , a i dosta je zastarjelo realno po pitanju formata . 

Hipotetički , jel mogu iskoristiti postojeći 5.1 sistem zvučnika i spojiti ih na neki AVR za početak pa kasnije kupiti bolje neke ( otraga na njima  piše 4oma i 140W max ) , i hoće li tj može li to tako raditi bar za početak ?

Razmatrao sam i opciju soundbara , malo sam istraživao i vidim da bi odgovarajući sa potrebnom  podrškom i zadnjim zvučnicima došao nekih bar  700- 800 e što mi se ne plaća ako baš ne mora , moje pitanje je jel ću biti značajnije `okraćen `u osjećaju surrounda na koji sam baš baš navikao  bez stražnjih zvučnika na nekom malo boljem soundbaru do 400-500 e ?  mislim ok  znam da DSP nije svemoguć i da ne  ne može biti kao fizički zvučnik otraga , ali jel baš puno lošije, kakva  su vaša  iskustva  ???? Hvala svim

 Ako ti ne odgovore ovdje, pokušaj isto pitanje postaviti na temi Sve o televizorima 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/sve-o-televizorima/285928.aspx

 

...ili slobodno otvori temu,pa će netko ipak prije pogledati tko se razumije u materiju, ili je imao sličan slučaj.

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 6:27 (Zaporožac).
13 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Htio bih si uzeti neki soundbar za TV, pošto zvučnici na TV-u nisu baš nešto, ali ne mislim davati neku veliku lovu (nisam baš neki audiofil).

 

Koliko sam vidio ovaj sound bar bi trebao biti ok za te pare

https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/PANASONIC-SC_HTB150EGK/

 

Ima li šta bolje možda od ovoga u tom cjenovnom rangu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Soundbar-preporuka

Za te novce ni nema.

Još je na sniženju, pa....

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Već sam pitao pod "sve o televizorima", ni a ni b, ili se post zagubio pa su previdili ljudi..
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
error_666 kaže...
Već sam pitao pod "sve o televizorima", ni a ni b, ili se post zagubio pa su previdili ljudi..

 Otvori temu, baš te briga, ionako ljudi otvaraju nekakve besmislene teme, a tvoja nije besmislena. 

Imaš i foumaša @tiki koji se jako dobro konta u materiju...

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2022 6:33 (Zaporožac).
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
LG sn7y ili Samsung hw q700b?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
error_666 kaže...

Pozdrav svima , ispričavam se na  možda malom offtopicu  jer izlazi iz teme soundbara djelomično . Imam par pitanja tj nedoumica i nadam se da ima stručnijih na temi da mi `rasvijetle ` par stvari  . 

Ukratko , imam starije k kino kojeg sam odlučio nadograditi /zamijeniti nečim jer sam gubitkom DTSa na C1  ostao osuđen na Dolby Digital samo što više nije opcija definitivno , a i dosta je zastarjelo realno po pitanju formata . 

Hipotetički , jel mogu iskoristiti postojeći 5.1 sistem zvučnika i spojiti ih na neki AVR za početak pa kasnije kupiti bolje neke ( otraga na njima  piše 4oma i 140W max ) , i hoće li tj može li to tako raditi bar za početak ?

Razmatrao sam i opciju soundbara , malo sam istraživao i vidim da bi odgovarajući sa potrebnom  podrškom i zadnjim zvučnicima došao nekih bar  700- 800 e što mi se ne plaća ako baš ne mora , moje pitanje je jel ću biti značajnije `okraćen `u osjećaju surrounda na koji sam baš baš navikao  bez stražnjih zvučnika na nekom malo boljem soundbaru do 400-500 e ?  mislim ok  znam da DSP nije svemoguć i da ne  ne može biti kao fizički zvučnik otraga , ali jel baš puno lošije, kakva  su vaša  iskustva  ???? Hvala svima 

 Pitanje prvo, možeš tko ti brani. Zvučnici su jedna komponenta, pojačalo druga, naravno moraš paziti na snagu novog pojačala i da mu odgovara impedancija zvučnika (4 oma).

 

Dobar soundbar možeš kupiti već za 3-4k kn.

 

Što se tiče razlike, imao sam starije sorround kvalitetno pojačalo, sa 5.1 sistemom i meni osobno bolje zvuči ovaj soundbar koji sad imam koji je plaćen oko 2500kn (koliko se sjećam). 5.1 sistem ima nešto više te dubine radi zadnjih zvučnika, ali soundbar ispred ima daleko veću širinu i prostranost zvuka, imaš dojam da je ispred tebe zvučnik od poda do plafona. Uz to bolji modeli imaju vrlo dobar ATMOS.

 

Samsung Q800B za cca 3000kn je odličan soundbar.

2 godine
offline
Soundbar-preporuka

Ima puno ljudi koji su kupili kvalitetne hi-fi sustave, pa im je žao ako nisu prikopčani na tv.

Problem s tim starijim "linijama" je što ih većina nema ni optički ulaz/izlaz, a kamoli BTooth, HDMI ARC.

Televizori su odavno izbacili analogne chinch audio izlaze, pa ljudi moraju kemijati s konverterima, slika..

 

 

Takvi jeftini converteri uglavnom su prosječni, no za prvu ruku su OK, pa ako hoćeš pošteni treba ti OVO 

 

Zbog toga su Soundbarovi preuzeli primat nad hi-fi linijama za povezivanje s tv-om..

 

Opet, ako je netko platio hi-fi liniju sa zvučnicima desetak tisuća kuna, sad za 3-4 tisuća kn može kupiti fini Dolby Atmos SB.

Imao sam sličan problem, no kupio ipak LG SB

 

Imam ja jedan u kutiji neotvoren konverter poput ovoga na slici, njemačka firma, moram pogledati, nije kineska proizvodnja, kupljen u HR.

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 6:15 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Molim nekog tko se kuži da mi kaže, za LG C1 OLED...
Dali bolje uzeti sn7y (kapario sam ga) ili Samsung hw q700b?

Čovjek u dućanu mi je rekao da je lg izložbeni model, da bi on radije Samsung.
Samsung je 2 godine mlađi i 500 kn skuplji.
Dali je Samsung bolji i dali ću izgubiti nešto ako ne idem LG soundbar na LG TV?

Do 12 moram odlučiti danas
Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 8:22 (x360gamer).
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

ja imam lg tv star 4 god i samsung SB Q930B, sve radi preko jednog daljinskog. za sada zadovoljan. problema ne bi trebao imati niti ikakve razlike. podesavanje SB odradim preko mobitela ako nesto posebno zelim i tjt. pali se sa tvom i gasi.

 

kada zelim slusati nesto drugo samo kazem preko alekse da mi posti neku radio stanicu ili preko mobitela. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...
error_666 kaže...

Pozdrav svima , ispričavam se na  možda malom offtopicu  jer izlazi iz teme soundbara djelomično . Imam par pitanja tj nedoumica i nadam se da ima stručnijih na temi da mi `rasvijetle ` par stvari  . 

Ukratko , imam starije k kino kojeg sam odlučio nadograditi /zamijeniti nečim jer sam gubitkom DTSa na C1  ostao osuđen na Dolby Digital samo što više nije opcija definitivno , a i dosta je zastarjelo realno po pitanju formata . 

Hipotetički , jel mogu iskoristiti postojeći 5.1 sistem zvučnika i spojiti ih na neki AVR za početak pa kasnije kupiti bolje neke ( otraga na njima  piše 4oma i 140W max ) , i hoće li tj može li to tako raditi bar za početak ?

Razmatrao sam i opciju soundbara , malo sam istraživao i vidim da bi odgovarajući sa potrebnom  podrškom i zadnjim zvučnicima došao nekih bar  700- 800 e što mi se ne plaća ako baš ne mora , moje pitanje je jel ću biti značajnije `okraćen `u osjećaju surrounda na koji sam baš baš navikao  bez stražnjih zvučnika na nekom malo boljem soundbaru do 400-500 e ?  mislim ok  znam da DSP nije svemoguć i da ne  ne može biti kao fizički zvučnik otraga , ali jel baš puno lošije, kakva  su vaša  iskustva  ???? Hvala svima 

 Pitanje prvo, možeš tko ti brani. Zvučnici su jedna komponenta, pojačalo druga, naravno moraš paziti na snagu novog pojačala i da mu odgovara impedancija zvučnika (4 oma).

 

Dobar soundbar možeš kupiti već za 3-4k kn.

 

Što se tiče razlike, imao sam starije sorround kvalitetno pojačalo, sa 5.1 sistemom i meni osobno bolje zvuči ovaj soundbar koji sad imam koji je plaćen oko 2500kn (koliko se sjećam). 5.1 sistem ima nešto više te dubine radi zadnjih zvučnika, ali soundbar ispred ima daleko veću širinu i prostranost zvuka, imaš dojam da je ispred tebe zvučnik od poda do plafona. Uz to bolji modeli imaju vrlo dobar ATMOS.

 

Samsung Q800B za cca 3000kn je odličan soundbar.

 E to mi je trebalo , iskustvo i usporedba iz prve ruke , svaka čast i hvala na detaljnom opisu 

 

Znači , opcija 1 ,  hipotetički to bi moglo znači, ako sam dobro shvatio tražim avr sa 4oma i otprilike nekih 700-800W snage ? Jbga moram malo zapitkivat , želim biti siguran ako se odlučim na tu opciju , a ne da iskrcam 500 e za avr  i da mi bezze stoji

Malo sam istraživao u vezi tih stvari ,moram priznati da me  neke stvari i plaše .... svašta sam pročitao, od toga da takvi  sistemi kućnih kina rade isključivo sa `receiverom ` koji je došao uz njih do da subwoofer neće raditi jer nije aktivni itd ? Tu sam tanak baš , a mnogo nedoumica hahah

Vidim da si pravo zadovoljan sa tim soundbarom i da ne misliš da si puno izgubio .. Hmm SB bi onda  bio puno lakše i jeftinije rješenje kako stvari stoje ,da uzmem neki malo bolji model oko 500e sa podrškom za rear zvučnike pa ih dodat naknadno ako baš ne budem mogao živjeti bez surrounda --- Nisam pametan više 🤣

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
x360gamer kaže...

Molim nekog tko se kuži da mi kaže, za LG C1 OLED...
Dali bolje uzeti sn7y (kapario sam ga) ili Samsung hw q700b?

Čovjek u dućanu mi je rekao da je lg izložbeni model, da bi on radije Samsung.
Samsung je 2 godine mlađi i 500 kn skuplji.
Dali je Samsung bolji i dali ću izgubiti nešto ako ne idem LG soundbar na LG TV?

Do 12 moram odlučiti danas
Hvala

Kasnim, ali evo moje mišljenje.

 

Mislim da je Samsung Q700B nešto bolji, taj LG model više ni nema u prodaji, ali po meni ti je još bolje dodati 300-400kn i uzeti Samsung Q800B koji je 5.1.2 i za svoju cijenu je izvrstan. Sad vidim da si već napisao da ti je Q700B 500kn skuplji, mislio sam da ih imaš za istu cijenu. U svakom slučaju bolje ti je po meni dodati tih 500kn za Samsung ili ako možeš rastegnuti i dodati 800kn za Q800B.

 

Marka TVa ti nema veze sa markom Soundbara i možeš kombinirati kako tebi odgovara, sve će raditi bez problema.

 

Javi što si uzeo i dojmove.

14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...
x360gamer kaže...

Molim nekog tko se kuži da mi kaže, za LG C1 OLED...
Dali bolje uzeti sn7y (kapario sam ga) ili Samsung hw q700b?

Čovjek u dućanu mi je rekao da je lg izložbeni model, da bi on radije Samsung.
Samsung je 2 godine mlađi i 500 kn skuplji.
Dali je Samsung bolji i dali ću izgubiti nešto ako ne idem LG soundbar na LG TV?

Do 12 moram odlučiti danas
Hvala

Kasnim, ali evo moje mišljenje.

 

Mislim da je Samsung Q700B nešto bolji, taj LG model više ni nema u prodaji, ali po meni ti je još bolje dodati 300-400kn i uzeti Samsung Q800B koji je 5.1.2 i za svoju cijenu je izvrstan. Sad vidim da si već napisao da ti je Q700B 500kn skuplji, mislio sam da ih imaš za istu cijenu. U svakom slučaju bolje ti je po meni dodati tih 500kn za Samsung ili ako možeš rastegnuti i dodati 800kn za Q800B.

 

Marka TVa ti nema veze sa markom Soundbara i možeš kombinirati kako tebi odgovara, sve će raditi bez problema.

 

Javi što si uzeo i dojmove.

 Otkazao sam LG, pošto su mi rekli i u dućanu da je Samsung bolji.

Više ne znam koga slušati. Ni vi na forumu se ne možete dogovoriti 😁

Odgovorili su danas mi u temi televizora na isto pitanje da najbolje koji brand TV-a taj brand i SB.

Trenutno sam stavio soundbar na stand by dok malo i sam ne proučim. Ali koliko vidim, definitivno trebam nešto s eARC radi atmosa i da iskoristim TV.

 

E da, dali je problem što se nalazim u visokom potkrovlju? Kosina ide 1.5-2.55m

Tako da bi se pola zvuka iz SB odbijalo od kosine, pola od stropa.

Ne znam koliko ima veze, ali pretpostavljam da ima.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
error_666 kaže...
E to mi je trebalo , iskustvo i usporedba iz prve ruke , svaka čast i hvala na detaljnom opisu 

Znači , opcija 1 ,  hipotetički to bi moglo znači, ako sam dobro shvatio tražim avr sa 4oma i otprilike nekih 700-800W snage ? Jbga moram malo zapitkivat , želim biti siguran ako se odlučim na tu opciju , a ne da iskrcam 500 e za avr  i da mi bezze stoji

Malo sam istraživao u vezi tih stvari ,moram priznati da me  neke stvari i plaše .... svašta sam pročitao, od toga da takvi  sistemi kućnih kina rade isključivo sa `receiverom ` koji je došao uz njih do da subwoofer neće raditi jer nije aktivni itd ? Tu sam tanak baš , a mnogo nedoumica hahah

Vidim da si pravo zadovoljan sa tim soundbarom i da ne misliš da si puno izgubio .. Hmm SB bi onda  bio puno lakše i jeftinije rješenje kako stvari stoje ,da uzmem neki malo bolji model oko 500e sa podrškom za rear zvučnike pa ih dodat naknadno ako baš ne budem mogao živjeti bez surrounda --- Nisam pametan više 🤣

Idemo korak po korak. 

 

Koje kućno kino imaš? 700-800W snage je jako puno, pretpostavljam da misliš na Peak Power? Po meni je bolje gledati RMS, to je prava snaga zvučnika i pojačala. Od tih 5 zvučnika + sub neće ti svi imati istu snagu, prednji lijevi i desni će biti najjači, a sateliti i centralni slabiji, pogledaj pa zbroji.

 

Kućnih kina ima svakakvi, zato bi trebao znati taj tvoj model da mogu točno napisati. Moje je recimo bilo jedna marka (Yamaha), a zvučnici druga, ali vidio sam i one komplete (Samsung, LG...). Dok su u pitanju klasični pasivni zvučnici ne bi trebalo biti problema. Problem je ako je aktivni, a ne ako nije, jer aktivni ima svoje ugrađeno pojačalo.

 

Što je manji otpor (impedancija) to je iskoristiva snaga veća, npr. ako ti piše da je 140W na 4oma, to će na 8oma biti 70W. Ovo ti je bitno kod odabira pojačala.

Samo pojačalo bi trebalo biti nešto jače od snage koju mogu primiti zvučnici, cca 25%+. Tebi treba višekanalno pojačalo, tako da možeš na svaki kanal spojiti poseban zvučnik.

 

Po pitanju Soundbara mislim da bi sa Samsung Q800B bio zadovoljan, a on ima i opciju dodavanja zadnjih zvulnika, sve bežično.

https://www.amazon.com/SAMSUNG-HW-Q800B-5-1-2ch-Soundbar-Wireless/dp/B0B83H2B72?th=1

 

x360gamer kaže...
mzopg kaže...
x360gamer kaže...

Molim nekog tko se kuži da mi kaže, za LG C1 OLED...
Dali bolje uzeti sn7y (kapario sam ga) ili Samsung hw q700b?

Čovjek u dućanu mi je rekao da je lg izložbeni model, da bi on radije Samsung.
Samsung je 2 godine mlađi i 500 kn skuplji.
Dali je Samsung bolji i dali ću izgubiti nešto ako ne idem LG soundbar na LG TV?

Do 12 moram odlučiti danas
Hvala

Kasnim, ali evo moje mišljenje.

 

Mislim da je Samsung Q700B nešto bolji, taj LG model više ni nema u prodaji, ali po meni ti je još bolje dodati 300-400kn i uzeti Samsung Q800B koji je 5.1.2 i za svoju cijenu je izvrstan. Sad vidim da si već napisao da ti je Q700B 500kn skuplji, mislio sam da ih imaš za istu cijenu. U svakom slučaju bolje ti je po meni dodati tih 500kn za Samsung ili ako možeš rastegnuti i dodati 800kn za Q800B.

 

Marka TVa ti nema veze sa markom Soundbara i možeš kombinirati kako tebi odgovara, sve će raditi bez problema.

 

Javi što si uzeo i dojmove.

 Otkazao sam LG, pošto su mi rekli i u dućanu da je Samsung bolji.

Više ne znam koga slušati. Ni vi na forumu se ne možete dogovoriti 😁

Odgovorili su danas mi u temi televizora na isto pitanje da najbolje koji brand TV-a taj brand i SB.

Trenutno sam stavio soundbar na stand by dok malo i sam ne proučim. Ali koliko vidim, definitivno trebam nešto s eARC radi atmosa i da iskoristim TV.

 

E da, dali je problem što se nalazim u visokom potkrovlju? Kosina ide 1.5-2.55m

Tako da bi se pola zvuka iz SB odbijalo od kosine, pola od stropa.

Ne znam koliko ima veze, ali pretpostavljam da ima.

 Jesu li napisali zašto je bolje? Jedini razlog može biti nekakva "dodatna" funkcija koju je proizvođač rezervirao za svoj brend i naravno kompatibilnost, ali tu nemaš problema ako se kombiniraju poznati brendovi, drugo je ako imaš Samsung soundbar i DKGHNG TV onda je sve moguće, mada ne bi trebalo biti i tu problema.

 

Kod mene je LG TV i Sony Soundbar i sve radi bez greške.

 

Ovisno gdje ćeš staviti TV i soundbar taj kosi krov će imati utjecaja jer se zvuk odbija i nije isto kakva je prostorija. Mislim da ovaj Samsung koji smo spominjali ima room correction (kalibracija), tako da se optimalno prilagodi tvom prostoru.

14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
x360gamer kaže...
mzopg kaže...
x360gamer kaže...

Molim nekog tko se kuži da mi kaže, za LG C1 OLED...
Dali bolje uzeti sn7y (kapario sam ga) ili Samsung hw q700b?

Čovjek u dućanu mi je rekao da je lg izložbeni model, da bi on radije Samsung.
Samsung je 2 godine mlađi i 500 kn skuplji.
Dali je Samsung bolji i dali ću izgubiti nešto ako ne idem LG soundbar na LG TV?

Do 12 moram odlučiti danas
Hvala

Kasnim, ali evo moje mišljenje.

 

Mislim da je Samsung Q700B nešto bolji, taj LG model više ni nema u prodaji, ali po meni ti je još bolje dodati 300-400kn i uzeti Samsung Q800B koji je 5.1.2 i za svoju cijenu je izvrstan. Sad vidim da si već napisao da ti je Q700B 500kn skuplji, mislio sam da ih imaš za istu cijenu. U svakom slučaju bolje ti je po meni dodati tih 500kn za Samsung ili ako možeš rastegnuti i dodati 800kn za Q800B.

 

Marka TVa ti nema veze sa markom Soundbara i možeš kombinirati kako tebi odgovara, sve će raditi bez problema.

 

Javi što si uzeo i dojmove.

 Otkazao sam LG, pošto su mi rekli i u dućanu da je Samsung bolji.

Više ne znam koga slušati. Ni vi na forumu se ne možete dogovoriti 😁

Odgovorili su danas mi u temi televizora na isto pitanje da najbolje koji brand TV-a taj brand i SB.

Trenutno sam stavio soundbar na stand by dok malo i sam ne proučim. Ali koliko vidim, definitivno trebam nešto s eARC radi atmosa i da iskoristim TV.

 

E da, dali je problem što se nalazim u visokom potkrovlju? Kosina ide 1.5-2.55m

Tako da bi se pola zvuka iz SB odbijalo od kosine, pola od stropa.

Ne znam koliko ima veze, ali pretpostavljam da ima.

 

 

 Tako sam i mislio.

Budem se malo smirio i istražio onda još.

Hvala 

 

 

12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Isprike, nisam bas dao detaljne informacije u vezi kina, radi se o 'gotovom' LG kompletu kina (LG HT503PH-DH) , 2x70W prednji, centralni 70W, sateliti 2x70W i sub 150W (500W ukupno, zato sam i mislio na 700-800 W jer treba biti malo jače od zvučnika.
Hvala na preporuci za sub, evo vidim i LG S80QR koji ima stražnje zvučnike, 5.1.3. 620W, kakav je on naspram tog Samsunga? Imam C1 pa kontam da bi bilo bolje da je iste marke pa zato pitam
10 godina
offline
Soundbar-preporuka

Koji sony soundbar je u rangu ovog Samsung HW-Q800B?

Ajmo rec da mi je to granica neka do koje bi isao sto se tice love 3000kn.

A ako prodam ove sveje krk rokit koje skoro ne koristim nikako onda mozda i vise od tog.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
x360gamer kaže...

Molim nekog tko se kuži da mi kaže, za LG C1 OLED...
Dali bolje uzeti sn7y (kapario sam ga) ili Samsung hw q700b?

 Samsung je noviji, odlično ocijenjen.

Imaš tu recenziju, pa si malo pročitaj https://www.techradar.com/reviews/samsung-hw-q700b

 

Preferiram Lg, ali su malo zapeli zadnjih par godina s proizvodnjom povoljnih budget soundbarova.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice