Auna auto hi-fi sustav

poruka: 57
|
čitano: 37.689
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auna auto hi-fi sustav

Pozdrav interesira me kvaliteta ovih auna sistema za auto ozvučenje, uzeo bi neku muziku za auto budžet je cca 2300 kn s tim da radio također planiram uzet. čine mi se jako povoljni s obzirom na ono što nude.

 

http://www.electronic-star.hr/Auto-subwoofer_c213.htm

 

evo tu se ponuda može pogledat i jel ima ko kakvu preporuku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Auna auto hi-fi sustav

Bježi od toga ako hoćeš nešto dobro...ima za tu lovu boljih stvari...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
neaktivan
offline
Auna auto hi-fi sustav

Zašto baš sub?

4 Woofera i 4(ili 2, ako nemaš za 4) tweetera mogu tresti cijeli auto ako su kvalitetni, a k tome zbog tweetera imaš visoke tonove.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Auna auto hi-fi sustav
chutac kaže...

Zašto baš sub?

4 Woofera i 4(ili 2, ako nemaš za 4) tweetera mogu tresti cijeli auto ako su kvalitetni, a k tome zbog tweetera imaš visoke tonove.

4 woofera i 4 tweetera? O čemu ti?

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
neaktivan
offline
Auna auto hi-fi sustav

On je stavio link na subwoofere što znači da želi tresti auto.

A to mogu 4 woofera bez problema. A tweetere dodaš ako želiš išta osim tutnjave.

 

Ja u autu imam Denon ozvučenje sa 4 woofera i 4 tweetera i subom u gepeku. Malo preinaka i sub se može vaditi ako trebaš više mjesta u gepeku, a bez njega nema velike razlike u zvuku.

Naravno da sub udara i trese auto i 10 metara oko njega, ali i te woofere ako pojačaš mogu učiniti da se osjećaš neugodno u autu.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Auna auto hi-fi sustav

Mješaš pojmove!

 

Nisu to wooferi nego srednjetonci.

Woofer=subwoofer i to nije ono što ti misliš da je...

 

Pretpostavljam da su tvoji srednjetonci 16cm i to može sve osim tresti išta...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
neaktivan
offline
Auna auto hi-fi sustav

Samo navodim iskustvo sa tim zvučnicima. 

Nisam ni mislio da može tresti da ti dođe muka kao u nekim klubovima, ali da trese dovoljno jako da ih poželiš utišati, trese.

 

 

Ovo je slika sa Denon stranice i po tome se ravnam.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fpWsXWgAM3g 
A ovo je snimka istog auta(C4 zapravo) sa istim ozvučenjem, ako ti što znači...

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 21:53 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Auna auto hi-fi sustav

To su zvučnici dizajnirani za taj auto sa posebnim kutijama unutar vrata...to je nešto drugo...

 

I ne, nisu wooferi.

 

I da dodam, taj Denon sistem košta preko 5000kn, tako da stvarno ne vidim poantu...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 22:03 (XXX-Man).
13 godina
neaktivan
offline
Auna auto hi-fi sustav

OK, pardon zbog nesporazuma.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Auna auto hi-fi sustav

Eto, ne znam što bi mi moglo bit za tu mizernu cifru od cca 2500 kn relativno dobro (znam koliko dođu pravi hifi sustavi zato kažem mizernu). Zato sam gledao tu aunu čini mi se jeftino i da bi mogo složit do 2500 zadovoljavajući sustav barem po pitanju rms-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Auna auto hi-fi sustav
XXX-Man kaže...

Bježi od toga ako hoćeš nešto dobro...ima za tu lovu boljih stvari...

Ne volim kad neko ovako popljuje nešto bez da mi reče koje su to stvari bolje za tu cijenu, ja nisam naišao na nešto bolje po pitanju omjera uloženo-dobiveno.

Njemačka firma, ima povoljne stvari, lijepog su dizajna ledice plexi nema prigovora, 3 godine garancije.. stvarno ako ima bolje navedi. S tim da mi je bitnije ovo da trese auto i koji metar oko njega nego sama neka extremna kvaliteta zvuka. Jedino ako si mislio na kvalitetu zvuka tu se slažem i od ovog ne očekujem ništa pretjerano osim gore navedenog.

12 godina
offline
Auna auto hi-fi sustav

Ispricavam se na trostrukom postu ali preporucite mi nesto moze i polovno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Auna auto hi-fi sustav

Pogledaj ovdje, imaju dosta kvalitetnih stvari na popustima, pa si uspiješ nešto iskombinirati.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auna auto hi-fi sustav
Over(C)lock kaže...

Ne volim kad neko ovako popljuje nešto bez da mi reče koje su to stvari bolje za tu cijenu, ja nisam naišao na nešto bolje po pitanju omjera uloženo-dobiveno.

Njemačka firma, ima povoljne stvari, lijepog su dizajna ledice plexi nema prigovora, 3 godine garancije.. stvarno ako ima bolje navedi. S tim da mi je bitnije ovo da trese auto i koji metar oko njega nego sama neka extremna kvaliteta zvuka. Jedino ako si mislio na kvalitetu zvuka tu se slažem i od ovog ne očekujem ništa pretjerano osim gore navedenog.

Audio oprema se vrednuje po zvuku i mogucnostima reprodukcije signala a ne po tome da li izgleda lijepo u gepeku i svijetli kao bozicno drvce :)

 

*dobitnik i7-4790K!
14 godina
moderator
offline
Re: Auna auto hi-fi sustav
Over(C)lock kaže...

S tim da mi je bitnije ovo da trese auto i koji metar oko njega nego sama neka extremna kvaliteta zvuka. Jedino ako si mislio na kvalitetu zvuka tu se slažem i od ovog ne očekujem ništa pretjerano osim gore navedenog.

U tom slučaju samo kupuj...nemaš što razmišljati.

Da, mislio sam na kvalitetu i Auna je obično kinesko smeće koje zvuči očajno.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Auna auto hi-fi sustav

Nemoj se vrijeđat, nisam te napao mada i meni kad čitam tako zvuči, kažem da mi daš prijedlog marke neke ili nešto prema čemu bi mogo tražit elemente koji su mi potrebni. Eto Auna ne valja idemo dalje koju marku da tražim? Prihvaćam prijedloge, ne kažem da treba bit božićno drvce ali nije na odmet da bude malo uglednije i s nekim dodatcima kao što su led svjetla. Krivo ste razumjeli ovo što sam napiso da mi je kvaliteta zvuka nebitna, je, ako moram birat između snage i malo veće kvalitete zvuka biram snagu u tom sam pogledu mislio.

 

evo kako bi to slagao, napravio sam shemu, ako su nepotrebni ove zvučnike sa police bi izbacio.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Auna auto hi-fi sustav

Ne vrijeđam se ja :)

Kažem ti ako ideš samo na to da lupa uzmi Auna.

 

Zvučnike s police izbaci.

 

Daj mi dimenzije zvučnika i radija (1/2 din)

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Auna auto hi-fi sustav

prednji su 17 cm 16,5 tako nešto zadnje bi sam bušio rupu na vratima pa tako da nije bitna dimenzija osim dubine nek nebude veća od 10 cm.

 

Prednje sam mislio 6.5 "(16.5cm) stavit prilagodit ću nije mi problem se pozabavit s ugradnjom.

 

EDIT: 1 din radio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.11.2014 21:48 (Over(C)lock).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Auna auto hi-fi sustav

Hvala na preporuci, najvjerojatnije to budem uzo. Javim se kad kupim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Auna auto hi-fi sustav
Bastardo kaže...

Nema do hertza :)

 

Kada sam narucivao sebi za auto, nije ga bilo pa sam uzeo helix ... ne mogu reci da mi je zao ...

Za spajanje na radio i nema :)

Ako je pojačalo u igri onda je to već druga priča :)

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Auna auto hi-fi sustav

 

{#}

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2014 0:17 (Over(C)lock).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Auna auto hi-fi sustav

Odustajem...

 

{#}

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
11 godina
neaktivan
offline
Auna auto hi-fi sustav

.

*dobitnik i7-4790K!
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Auna auto hi-fi sustav

Šalim se, naravno, evo ovo sam naručio:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/autoradio-kenwood-kmm-120y/56552  -   Kenwood iz osobnih razloga, ima izlaze za pojačalo, tipke plave boje što mi je potrebno, nema cd i netreba mi ga i mislim da vrijedi ovih 400 kn svakako.

 

https://www.svijet-medija.hr/art/autozvucnici-hertz-dsk170-3/48267    -   Isti onaj koji si preporučio od 16,5 u verziji 17cm ako se ne varam? Ima više ovih rupa valjda ga budem pripasao lakše neg ovaj 16,5 koji ima samo 4.        To su prednji.

 

https://www.svijet-medija.hr/art/autozvucnici-alpine-spg-17c2/24901    -    I alpine par zadnjih zvučnika to budem nekako smontiro u stražnja vrata.

 

 

kupio sam i ove žice za pojačalo sad još ostaje SUB + Pojačalo kojim bi to sve napojio :P i kako bi sad to spojio znači zvučnike prednje recimo mogu spojit na org izlaz koji bi išao do radija pa onda uz cinch do pojačala?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auna auto hi-fi sustav
Over(C)lock kaže...

Šalim se, naravno, evo ovo sam naručio:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/autoradio-kenwood-kmm-120y/56552  -   Kenwood iz osobnih razloga, ima izlaze za pojačalo, tipke plave boje što mi je potrebno, nema cd i netreba mi ga i mislim da vrijedi ovih 400 kn svakako.

 

https://www.svijet-medija.hr/art/autozvucnici-hertz-dsk170-3/48267    -   Isti onaj koji si preporučio od 16,5 u verziji 17cm ako se ne varam? Ima više ovih rupa valjda ga budem pripasao lakše neg ovaj 16,5 koji ima samo 4.        To su prednji.

 

https://www.svijet-medija.hr/art/autozvucnici-alpine-spg-17c2/24901    -    I alpine par zadnjih zvučnika to budem nekako smontiro u stražnja vrata.

 

 

kupio sam i ove žice za pojačalo sad još ostaje SUB + Pojačalo kojim bi to sve napojio :P i kako bi sad to spojio znači zvučnike prednje recimo mogu spojit na org izlaz koji bi išao do radija pa onda uz cinch do pojačala?

Front left i Front right iz radija ti ide na hertz skretnice, iz skretnica u basove i visokotonce.

Rear left i right idu direkt na alpine zvucnike.

Sa radija vodis chinch i kabl za signal pojacalu da se pali, a sa baterije vodis +12V za napajanje radija. Kablove poras zaturiti u tapacirung pragova. Preporucam +12V kabl voditi na drugoj strani auta, tj. odvojeno od chincha da ne izazove smetnje.

Na pojacalu spojis +12V, masu skines negdje ispod tapacirunga, naci ces vec negdje neki vijak, signalnu zicu takodjer spojic na pojacalo, ubodes chinch i sa pojacala skines izlaz za sub. To je to.

*dobitnik i7-4790K!
14 godina
moderator
offline
Re: Auna auto hi-fi sustav
Over(C)lock kaže...

Šalim se, naravno, evo ovo sam naručio:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/autoradio-kenwood-kmm-120y/56552  -   Kenwood iz osobnih razloga, ima izlaze za pojačalo, tipke plave boje što mi je potrebno, nema cd i netreba mi ga i mislim da vrijedi ovih 400 kn svakako.

 

https://www.svijet-medija.hr/art/autozvucnici-hertz-dsk170-3/48267    -   Isti onaj koji si preporučio od 16,5 u verziji 17cm ako se ne varam? Ima više ovih rupa valjda ga budem pripasao lakše neg ovaj 16,5 koji ima samo 4.        To su prednji.

 

https://www.svijet-medija.hr/art/autozvucnici-alpine-spg-17c2/24901    -    I alpine par zadnjih zvučnika to budem nekako smontiro u stražnja vrata.

 

 

kupio sam i ove žice za pojačalo sad još ostaje SUB + Pojačalo kojim bi to sve napojio :P i kako bi sad to spojio znači zvučnike prednje recimo mogu spojit na org izlaz koji bi išao do radija pa onda uz cinch do pojačala?

Radio je ok, tu nemam zamjerke.

 

Prednji zvučnici također. Više-manje isti su ti 17 i 16,5cm.

 

Sa zadnjma si se debelo zahebo. To tu zvučnici za spajati na pojačalo, ne na radio.

U usporedbi sa preporučenim, imaju 88.5dB osjetljivost, dok Hertz ima 93dB. To znači da na istoj snazi i jednako pojačanom radiju Hertz svira više nego duplo glasnije.

 

Bastardo ti je objasnio spajanje...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Auna auto hi-fi sustav

Čekaj onda samo sub ide na pojačalo, a ostatak na pojacalo u radiju to znaci da necu iskoristit 80 w rms a od hertza hehehehe:P

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auna auto hi-fi sustav

Da samo sub ide na pojacalo. Njemu treba snage. Prednji zvucnici na 45-50W RMS-a rasturaju, a rasturali bi i zadnji da si slusao XXX-a i njegov savjet. Ovi alpine ce raditi ali ne glasno kao hertz. Pojacalo napaja woofer i to je to.

 

Inace, kad vec pricas o pojacalu i za zvucnike, moras biti svjestan da zvucnik radi bolje ako ima postenu kutiju/kuciste sto nije slucaj na starijim autima. Ne vrijedi ti pumpati 120W RMS-a u zvucnik koji je samo prisarafljen na tapacirung/zadnju policu jer ces dobiti onaj "kirbaj" efekt kada sve tako gadno tresti a pola stvari u pjesmi je izobliceno.

*dobitnik i7-4790K!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice