MediaMonkey - FLAC to MP3

poruka: 5
|
čitano: 4.369
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
MediaMonkey - FLAC to MP3

Ovako, imam cijeli album u .flac formatu. Želim sve pjesme pretvoriti u .mp3.

Nisam siguran koji preset da uzmem, ima ih dosta ponuđenih:

 
 

Želim ih pretoviriti da se mogu slušati na iPhone-u, i da bude dobra kvaliteta i ne prevelika 'težina' mp3-ca.

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
MediaMonkey - FLAC to MP3

Ja bih odabrao CBR 320 kbps, ali mislim da će ti i VBR 256 kbps biti i više nego dovoljan (CBR ima konsantan bitrate, znači i zahtjevniji dijelovi pjesme i manje zahtjevni su jednako kodirani, te je sukladno tome datoteka i veća, a VBR je varijabilni format i kod njega se ovisno o kompleksnosti zvučnog zapisa povećava ili smanjuje bitrate, s gornjim ograničenjem na onaj bitrate koji si postavio [u ovom slučaju 256 kbps]).

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
MediaMonkey - FLAC to MP3

To help achieve a better audio effect, Easy FLAC to MP3 converter enables users to set output parameters such as Encoder, Audio Bitrate, Channels and Sample Rate freely for the file they have selected. see- converting flac to mp3

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 16:55 (CarlaEllis).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
MediaMonkey - FLAC to MP3

Te je sukladno tome datoteka i veća, a VBR je varijabilni format i kod njega se ovisno o kompleksnosti zvučnog zapisa povećava ili smanjuje bitrate, s gornjim ograničenjem na onaj bitrate koji si postavio [u ovom slučaju 256 kbps]).

 

 

Mental Health Reporter
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MediaMonkey - FLAC to MP3

Za iPhone, sasvim je dovoljno koristiti Medium (fast) ili Standard (fast) preset ako imaš bolje slušalice / uši, odnosno slušaš glazbu u tihoj okolini.  Kod novijih verzija Lame enkodera (kojeg MM koristi), 3.98.x i 3.99.x, fast preseti daju višu kvalitetu zvuka od običnih (radi se o parametrima --vbr-old kod običnog preseta, odnosno --vbr-new kod fast, koji je i defaultna opcija enkodera).

 

Medium (fast) preporučaju na Hydrogenaudio forumu za slušanje kada je prisutna pozadinska buka i zahtjev za manjim zauzećem prostora (dakle na prijenosnim playerima) i postiže perceptualnu transparenciju, dok Standard (fast) postiže transparenciju, što znači da većina ljudi ne primjećuje razliku između nekomprimiranog i komprimiranog zapisa. CBR 320 (preset Insane) je uglavnom beskorisno bacanje bitova - kvaliteta je vrlo rijetko viša od preseta Extreme (fast), koji daje VBR zapis s prosječnim bitrateom od 245 kbps (može varirati između 220 i 260 kbps, ovisno o materijalu).

 

Za svoj Walkman NWZ-S639 s Visang R02 slušalicama (50 dolara kada su izašle, danas ih se može naći za 35 dolara) koristim Standard (fast) preset (-V2 parametar; VBR, prosječno 190 kbps, varira između 170 i 210 kbps), a konverziju obavljam putem foobar2000 playera (ima podršku za transkodiranje), budući da omogućava korištenje ReplayGaina i DSP-ova pri kodiranju (Walkman ga ne podržava RG, tako da se prilikom transkodiranja pojača ili smanji glasnoća ovisno o RG informaciji). Esencijalni DSP je BS2B (Bauer stereophonic-to-binaural) koji pretvara stereo zvuk (za slušanje putem zvučnika) u binauralni zvuk za slušanje putem slušalica, te ga uvijek koristim kod transkodiranja.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 9:31 (hrx).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice