Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava

poruka: 47
|
čitano: 150.250
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava
Problem je u infrastrukturi koja ne može to podnjeti. Konkretno, prekjučer je na širem području Splita cijeli 3G bio u banani... jedva bi se probio koji kb u sat vremena.
Ljubazna curica na helpdesku mog omiljenog operatera mi je  sa smješkom objasnila "da su problemi tehničke prirode, te da se ubrzano radi na njihovom otklanjanju". 
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 1:05 (Luciano).
 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava
Luciano kaže...
Problem je u infrastrukturi koja ne može to podnjeti. Konkretno, prekjučer je na širem području Splita cijeli 3G bio u banani... jedva bi se probio koji kb u sat vremena.
Ljubazna curica na helpdesku mog omiljenog operatera mi je   sa smješkom objasnila "da su problemi tehničke prirode, te da se ubrzano radi na njihovom otklanjanju". 

  a na kojem tipu radi ta infrastrukura, odnosno kako se uopće prenosi internet signal?

Mala moja dajem ti na znanje, sila masi daje ubrzanje. Dvije ploče, jedan izloator, mala moja to je kondenzator :D || R.I.P. Igor - EP
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava
Luciano kaže...
Problem je u infrastrukturi koja ne može to podnjeti. Konkretno, prekjučer je na širem području Splita cijeli 3G bio u banani... jedva bi se probio koji kb u sat vremena.
Ljubazna curica na helpdesku mog omiljenog operatera mi je  sa smješkom objasnila "da su problemi tehničke prirode, te da se ubrzano radi na njihovom otklanjanju". 

To mogu i snimit i automatski puštat jer im je to odgovor na gotovo sve probleme.

World Championships: 7, GP started: 278, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,469
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava
Luciano kaže...
Problem je u infrastrukturi koja ne može to podnjeti. Konkretno, prekjučer je na širem području Splita cijeli 3G bio u banani... jedva bi se probio koji kb u sat vremena.
Ljubazna curica na helpdesku mog omiljenog operatera mi je  sa smješkom objasnila "da su problemi tehničke prirode, te da se ubrzano radi na njihovom otklanjanju". 

 

To ti nemora nuzno bit tocno, nedavno (u zadnjih 2-3 tjedna) su imali problema sa obicnin telefonskim linijama na podruciju cijele hrvatske. Nekazem da nuzno nije problem u infrastrukturi mozda i jest al ovaj problem koji si navea to nuzno ni nedokauzuje jer ka sta san reka u zadnje vrime iz nekoga razloga imaju previse problema "tehnicke prirode". Mozda je samo jedan problem koji "devastira" cilu mrezu a oni ga neznaju detektira pa ga onda nemogu ni otklonit a mozda je i nesto vece

 

Doduse bilo bi zanimljivo cuta sta oni koji rade u Tcomu misle koliki broj korisnika moze podnit njihova infrastruktura.

15 godina
odjavljen
offline
Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava

Ti likovi iz T-scuma su debili. Umjesto da iskoriste onu optiku koja je već odavno postavljena, oni trolaju sa glupim bakrom.

 

Ja sam protiv bilo kakvih ograničenja, ukoliko se ide na ograničavanje, neka se skidaju cijene.

 

I 300 gb nije puno ako imate 3 ili više kompova. Ja imam u kući 3 kompa i 2 laptopa i promet curiiiii.....

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 1:31 (vexx5555).
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava
Orinem kaže...

 

To ti nemora nuzno bit tocno, nedavno (u zadnjih 2-3 tjedna) su imali problema sa obicnin telefonskim linijama na podruciju cijele hrvatske. Nekazem da nuzno nije problem u infrastrukturi mozda i jest al ovaj problem koji si navea to nuzno ni nedokauzuje jer ka sta san reka u zadnje vrime iz nekoga razloga imaju previse problema "tehnicke prirode". Mozda je samo jedan problem koji "devastira" cilu mrezu a oni ga neznaju detektira pa ga onda nemogu ni otklonit a mozda je i nesto vece

 

Doduse bilo bi zanimljivo cuta sta oni koji rade u Tcomu misle koliki broj korisnika moze podnit njihova infrastruktura.

To obrazloženje sigurno nije točno, jer se problemi periodično ponavljaju svako ljeto u jeku turističke sezone, i obavezno u turističkim krajevima:-)

 

Konkretno, ako u jeku sezone boravi i do milijun turista na obali, a većina njih nosi laptope i/ili "pametne telefone", normalno je da trenutna infrastruktura to ne može podnjeti, jer nije ni napravljena za takav "peek". Zanimljivo je primjetiti i da je iz godine u godinu situacija sve gora po tom pitanju:-( 

 

15 godina
odjavljen
offline
Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava

Riješenje: otjerati turiste. {#}

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava
vexx5555 kaže...

Ti likovi iz T-scuma su debili. Umjesto da iskoriste onu optiku koja je već odavno postavljena, oni trolaju sa glupim bakrom.

 

 

Nemaju oni bas tako puno optike ka sta ti mislis :P A jednom i kad dovedu optiku do kuce onda opet ti moras zaminit bakar optikom unutar kuce. 

 

Luciano kaže...

To obrazloženje sigurno nije točno, jer se problemi periodično ponavljaju svako ljeto u jeku turističke sezone, i obavezno u turističkim krajevima:-)

 

 

 

Nisan pratia dulji period al ako je tako onda si upravu :)

14 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava

ali opet, ako se kao država mislimo baviti turizmom bilo bi logično da naprave infrastrukturu koja može podnjeti toliko turista... sigurno ne bi škodilo to ispraviti... a kakve nam račune šalju nije da nemaju novaca za to :)

Mala moja dajem ti na znanje, sila masi daje ubrzanje. Dvije ploče, jedan izloator, mala moja to je kondenzator :D || R.I.P. Igor - EP
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava
Orinem kaže...

Nije njegova stvar to je i moja stvar, jer ja u konacnici iman manju kvalitetu proizvoda radi slicnih pojedinaca. Daj se malo osvjesti i zapitaj jel to normalno?

 

 

 

 

 

Za manju kvalitetu proizvoda nemoj krivit piratstvo,nego kompanije kojima je bitno da mlate lovu,a ne da ponude nešto kvalitetno.Znam da je {#} {#}.

Cogito Ergo Sum
16 godina
offline
Re: Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava
Orinem kaže...

Koliko sam upoznat (neka me neko ispravi ako san u krivu) to je uvedeo da se sprijeci zlouporaba da nekoga sad nepukne i odluci skinit TBe podataka (karikiran). Cini mi se da u engleskoj slicno pokusavaju uvest na obican internet jer neki korisnici jednostavno previse koriste sistem i samo skidaju podatke koje pitanje dali ikad mogu i pogledat

U Engleskoj to na običnom internetu postoji godinama, kao i u još nekoliko zemalja.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava

Mislim da bi na mobilnim mrezama bilo ok stavit limit na četvrtinu mogućeg prenesenog.

Recimo - Ako im je najbrža dostupna mreža HSDPA 7.2, onda bi smio skinuti dvjestopedesšestinu mogućeg. 

3.650 postova - Black Ops : Troll] U mad bro | Prestige 2, Level 31
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava

da su u HŽ-u imalo poduzetni, postali bi jedan od najvećih isp-eva u hr.. kolko samo oni provučene optike kroz svoju željezničku mrežu imaju.. to se zove manjak poduzetnog duha, pripisujem to komunističkoj ostavštini i nesposobnosti vlasnika (vlada, hdz)...

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava
vexx5555 kaže...

Ti likovi iz T-scuma su debili. Umjesto da iskoriste onu optiku koja je već odavno postavljena, oni trolaju sa glupim bakrom.

 

Ja sam protiv bilo kakvih ograničenja, ukoliko se ide na ograničavanje, neka se skidaju cijene.

 

I 300 gb nije puno ako imate 3 ili više kompova. Ja imam u kući 3 kompa i 2 laptopa i promet curiiiii.....

 Naravno da T-Com koristi optiku, šta misliš kako bi im mreža inače radila? Vjerovatno pod optika misliš na FTTH, koliko znam to je još u pilot fazi u nekoliko gradova u Hrvatskoj. Cijela ta stvar s FTTH kasni zbog natezanja između T-Coma i HAKOM-a i rekao bi da tu T-Com čak i nije kriv.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava
drnde kaže...

A razlog zašto bi glasao za uvođenje takvih restrikcija/kazni je ?

Ako infrastruktura počne "pucati" pod navalom ovih 500+ GB koji očito piratiziraju. Ovih 300gb je sasvim dovoljno za fair use, skidanje koje igre mjesečno preko Steama i youtube. Ako t-comu slučajno padne na pamet dizati cijene da se povećaju kapacitete onda nek rađe primire ove koji rade po 300-400+ GB prometa. Ja nemam namjeru možda jednog dana plaćati 250kn flat paket jer svi skidaju mjesečno hrpetinu toga ilegalno + još ni ne stignu pogledati/odigrati sve to.

Apocalypso kaže...

Ajd mi molim te objasni koji je tvoj razlog za to?Jel tebi neki korisnik koji prijeđe granicu od 300 gb uzima nešto možda?U prosjeku imam nekih 60 do 80gb mjesečno downloada,tako da ne misliš da spadam u tu grupu 300gb+.

Pa ne znam što se onda buniš. Ovi sa 300/400+ bi se trebali buniti na moj post. Ja sam za takve restrikcije ako dođe do problema sa infrastrukturom (IPTV korisnika je sve više, nećemo moć dugo bez optike).

nixass kaže...

da su u HŽ-u imalo poduzetni, postali bi jedan od najvećih isp-eva u hr.. kolko samo oni provučene optike kroz svoju željezničku mrežu imaju.. to se zove manjak poduzetnog duha, pripisujem to komunističkoj ostavštini i nesposobnosti vlasnika (vlada, hdz)...

Slažem se u potpunosti. Nikako da mi frend "šapne" koja je točna propusnost. Kaže samo da oko 80% linije zjapi prazno a još nije sve uključeno.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 17:27 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava
Sum_of_all_fears kaže...
drnde kaže...

A razlog zašto bi glasao za uvođenje takvih restrikcija/kazni je ?

Ako infrastruktura počne "pucati" pod navalom ovih 500+ GB koji očito piratiziraju. Ovih 300gb je sasvim dovoljno za fair use, skidanje koje igre mjesečno preko Steama i youtube. Ako t-comu slučajno padne na pamet dizati cijene da se povećaju kapacitete onda nek rađe primire ove koji rade po 300-400+ GB prometa. Ja nemam namjeru možda jednog dana plaćati 250kn flat paket jer svi skidaju mjesečno hrpetinu toga ilegalno + još ni ne stignu pogledati/odigrati sve to.

Nemam neke statistike ali iskreno sumnjam da vise od par promila korisnika flet interneta radi vise od 300GB prometa mjesecno nevezano uz neke usluge, pa ni priblizno.

Tako da mi preventivno uvodenje restrikcija bez da za to postoji ikakva potreba nema nikakvog smisla.

 

Isto tako kad si vec spomenuo IPTV, rekao bi da korisnika takvih usluga ima mnogo vise nego korisnika koji rade ogroman promet (po hrv standardima) "eto tako".  Zar nebi po tome korisnici IPTV-a

puno vise dopridonosili zagusavanju infrastrukture sa svojih vjerovatno nekoliko stotina gigabajta prometa (pogotovo sad kad je stigao HDTV) nego ta druga nekolicina korisnika. I sad, koje je njihovo

opravdanje da po cijele dane gledaju TV i tako "zagusuju" infrastrukturu. Sto bi sada trebali uvoditi restrikcije koliko ljudi gledaju IPTV te ako predu odredenu kvotu uskratiti im TV program ili pustati sliku

slabije kvalitete ? 

 

Na kraju krajeva i jedni i drugi placaju za uslugu koju koriste, koliko ces je koristiti je na tebi, a na pruzatelju je da ti je isporuci u kvaliteti kako ste se dogovorili jt. kako pise u 

ugovoru. Ako to znaci da ce trebati nadogradivati infrastrukturu valjda ce to platiti od nemalih dobitaka koje ostvaruje prodavajuci svoje usluge, tako da ce moci iste usluge

pruzati vecoj kolicini ljudi te dugorocnu ne samo vratiti potroseno nego ostvariti dobitak. Tako bi to nekako trebalo funkcionirati jelda ?

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 19:40 (drnde).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pitanje u vezi T-Comovog fair sustava
drnde kaže...
Isto tako kad si vec spomenuo IPTV, rekao bi da korisnika takvih usluga ima mnogo vise nego korisnika koji rade ogroman promet (po hrv standardima) "eto tako".  Zar nebi po tome korisnici IPTV-a

puno vise dopridonosili zagusavanju infrastrukture sa svojih vjerovatno nekoliko stotina gigabajta prometa (pogotovo sad kad je stigao HDTV) nego ta druga nekolicina korisnika. I sad, koje je njihovo

opravdanje da po cijele dane gledaju TV i tako "zagusuju" infrastrukturu. Sto bi sada trebali uvoditi restrikcije koliko ljudi gledaju IPTV te ako predu odredenu kvotu uskratiti im TV program ili pustati sliku

slabije kvalitete ? 

 

Na kraju krajeva i jedni i drugi placaju za uslugu koju koriste, koliko ces je koristiti je na tebi, a na pruzatelju je da ti je isporuci u kvaliteti kako ste se dogovorili jt. kako pise u 

ugovoru. Ako to znaci da ce trebati nadogradivati infrastrukturu valjda ce to platiti od nemalih dobitaka koje ostvaruje prodavajuci svoje usluge, tako da ce moci iste usluge

pruzati vecoj kolicini ljudi te dugorocnu ne samo vratiti potroseno nego ostvariti dobitak. Tako bi to nekako trebalo funkcionirati jelda ?

Rasprava postaje besmislena. Ne da mi se dalje objašnjavati od ovog - puno 300+ korisnika = problemi za sve. AKO počnu problemi i dizanje cijena, onda nek rađe zakidaju ove pirate nego mene i ostale normalne korisnike. AKO počnu problemi.

 

BTW, imaš fair use klauzulu u svemu. Pa ako nabijaš svaki mjesec više od 400gb, ja bi se na mjestu ISPa definitivno zapitao što ovaj radi...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice