IT administracija interview

poruka: 6
|
čitano: 9.523
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
IT administracija interview

Pozdrav ekipa trebam pomoć odnosno savjet iskusnijih administratora.

Radim u školi kao učitelj informatike i odlučio sam promijeniti posao. Za sada sam imao nekakve intervjue međutim u petak imam vrlo ozbiljan gdje me iz agencije pripremaju kao jedinog kandidata. Radi se o poslu IT tehničara na jednoj kruzer kompaniji. Uvjeti su zaista dobri i pokušavam se pripremit što bolje mogu. Osoba koja će me intervjuirat nema bas iskustva s informatikom nego je više HR menager koji će intervjuirat nas dosta za različite poslove i više mi se čini da gleda kakav nam je karakter (prema informacijama osobe koja trenutno radi na ovoj poziciji i prošao je isti put kao i ja). E sad imam više programerskog iskustva i toj grani sam posvetio puno više vremena nego mrežama tako da se pokušavam na stručnom dijelo što više pripremit jer sigurno će me nešto pitati i u vezi struke.

Maksimalan domet koji sam ja radio je održavao mrežu u školi 50 -ak računala, dva switcha bez servera, klasična telefonija i manje firme do cca 5,6 računala.

Napominjem da se prijavljujem na posao tehničara odnosno najnižeg officira i poviše sebe imam dva seniora i pod njihovom sam nadležnosti tako da ovo što navedem neću održavati sam i kroz posao ču učiti

 

Dakle na brodu je slijedeća konfiguracija (odnosno moja zaduženja):

 

Serveri:

 

50 servera Windows i Unix administracija

 

Ako netko zna gdje mogu naći nekakvih 10 najčešćih problema i kako ih riješiti ili neki tutorial...

 

Komunikacija:

VOIP telefoni switchevi, WLAN, WLAN on-demand, POS, PMS, DECT - Cisco

Naravno da nemam vremena polagati CCNA i sl. Može li mi pomoći nekakav kurs na brzinu tipa Ademi LINK ili predlažete nešto drugo

 

Baza podataka:

Oracle fidelio

Nemam iskustva s dotičnom bazom ali sam radio s bazama tako da ću se valjda tu izvuć

 

Mail:

Održavanje mail servera nešto tipa Microsoft Excange-a no ne mogu se sjetiti možda čak Eudora.

Tu isto nemam iskustva pa koji savjet bi dobro došao

 

Uz to još održavanje printera, pos uređaja te printer servera.

 

Intervju je u petak pa bi svaka pomoć dobrodošla

 

Hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
IT administracija interview

Predlažem ti da se predstaviš kao čovjek spreman zapeti kad treba, ali i da zapneš do petka ne možeš sve to pohvatati.

 

Budi iskren s poslodavcem, i kaži da imaš u svemu pomalo laboratorijskog iskustva, te da ti daju priliku da okusiš stvarni rad.

 

Pozdrav

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IT administracija interview
Hvala. Malo mi je bilo panika kako cu pa sam postavio pitanje. Shvatio sam i sam da je toliko podrucje da imam mjesec malo bi bilo za pohvat osnove. Ucim osnovne pojmove i posto nisu poslali struku da me intervjuira vjerojatno traze covjeka koji je normalan i voljan uciti bar kako mi je i kolega rekao. Nadam se najboljem. Hvala
16 godina
offline
Re: IT administracija interview
Simao kaže...
Hvala. Malo mi je bilo panika kako cu pa sam postavio pitanje. Shvatio sam i sam da je toliko podrucje da imam mjesec malo bi bilo za pohvat osnove. Ucim osnovne pojmove i posto nisu poslali struku da me intervjuira vjerojatno traze covjeka koji je normalan i voljan uciti bar kako mi je i kolega rekao. Nadam se najboljem. Hvala

Obzirom da se radi o velikoj i šarolikoj infrastrukturi, vjerojatno traže nekoga tko će se relativno snaći u slučaju potrebe uz pomoć centralnog supporta.

Znati sve navedeno je iluzorno, a i ukoliko bi išli na takvu varijantu i preskupo.

13 godina
neaktivan
offline
IT administracija interview

Ja sam radio 2 ugovora kao Asst. IT Officer na Carnival Cruise Lines.

Ne znam kako je za tvoju kompaniju i koja je, ali samnom nisu htjeli imati intervju dok nisam napravio CompTIA N+

ZA svaki slucaj kroz naredno vrijeme sam napravio i A+ tako da nije bilo problema.

 

Ako sta trebas javi se slobodno, pomognem

 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
IT administracija interview

Ja sam ti  u sličnoj situaciji bio.

 

Bio sam završio srednju ( znači bez faxa ), uletio sam u održavanje škola i to dve god radio.. mikrotike vam održavao, updateao firewall, servere štelao itd

 

Sam sam manje više sve naučio i google

 

Najedanput sam dobio priliku ić u veliku firmu di su windows serveri, sql baze, vlanovi, napredni networking, voip telefoni itd, održavanje mail servera i još xy stvari

 

Sve se sa vremenom nauči, nije to neka nauka

Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice