Backup & Restore preko usb?

poruka: 8
|
čitano: 2.202
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Backup & Restore preko usb?

Ovak stoje stvari.

 

Imam server 2003 kojem je neki mudrac particioniral disk na nacin da imam mozda 500 MB slobodnog prostora na C: dok D: ima 12 GB free.

Obrisal sam i preselil sve kaj se preseliti moze i nikak da dojdem iznad 600 MB.

Intaliral sam EASEUS Partition Master i ocu pretociti sa D: na C:. Posto mi se jednom desilo da se kod reparticioniranja raspala particija te sam ostal s palcem u supku, trazim pomoc.

 

Trebam neki program s kojim mogu napravit backup C: i D: na usb disk. Program mora biti u stanju bootat sa USB diska i povratit podatke tako da ne bude drama ako se particije raspadnu.

Backup bi sadrzavao OS, par programa i par db-a.

 

Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Backup & Restore preko usb?

WS2003 ti ima ntbackup s kojim možeš radit backup  na vanjski disk al u konkretnom slučaju mislim da bi ti bolje pasao neki od image alata (acronis/ghost hint hirens) s kojim napraviš imaga cijelog sustava (jer će ti image restore bit nkoliko puta brži nego klasičan restore sa backupa)

a kad s hirensom napraviš image backup onda odmah možeš reparticionirat diskove (opet recimo acronis)

 

ps-ima li server raid kontroler?

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Backup & Restore preko usb?
Server je HP Proliant DL380 i ima RAID koji je popunjen.
Mislil sam kupit disk i prosirit polje ali sve je popunjeno.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Backup & Restore preko usb?
NEW_MAN kaže...
Server je HP Proliant DL380 i ima RAID koji je popunjen.
Mislil sam kupit disk i prosirit polje ali sve je popunjeno.

 nisi napisao generaciju (Gx) al pretpostavljam da nije neka egzotika od kontrolera tako da bi acronis trebao radit

 

kaj se tiče diskova i polja (koliko točno imaš kakvih diskova i u kakvom polju)

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
16 godina
online
Re: Backup & Restore preko usb?

G4

 

EDIT:

6 diskova u dva polja.

C: i D: je na prvom polju gdi su dva diska RAID 1 i polje dva sa 4 diska gdi je E: RAID 5.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2012 11:16 (NEW_MAN).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Backup & Restore preko usb?
NEW_MAN kaže...

G4

 

EDIT:

6 diskova u dva polja.

C: i D: je na prvom polju gdi su dva diska RAID 1 i polje dva sa 4 diska gdi je E: RAID 5.

 ok, koji je kapacitet diskova i koja je namjena servera (tj da li iz nekog posebnog razloga treba bit R1 i R5) i da li postoji hotspare disk?

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
16 godina
online
Re: Backup & Restore preko usb?
Diskovi su 146 GB, na serveru se vrti domain kontroler, Exchange i jos neke sitnice.
Nemam pojma iz kojeg razloga je to tak poslozeno.
Budem probal s Hirene napravit backup pa u petak kad ljudi doma odu na miru kemijat s particijama.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Backup & Restore preko usb?
NEW_MAN kaže...
Diskovi su 146 GB, na serveru se vrti domain kontroler, Exchange i jos neke sitnice.
Nemam pojma iz kojeg razloga je to tak poslozeno.
Budem probal s Hirene napravit backup pa u petak kad ljudi doma odu na miru kemijat s particijama.

 pošto je riječ o AllinOne serveru koji pretpostavljam nema previše usera na sebi razmisli o tome da možda napraviš raid5 polje sa 5 diskova (dobiješ oko 550gb iskoristivog prostora) i jedan disk staviš kao hotspare......u tom slučaju procedura ti je takva da prvo napraviš image, rasturiš polje, kreiraš novo polje i onda napraviš restore (acronis ima mogućnost da pri restoreu definiraš veličinu particija)

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice