2 Domain Controllera - Failover Pitanje

poruka: 5
|
čitano: 2.328
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
2 Domain Controllera - Failover Pitanje

2 Domain Controllera - FailOver Pitanje

Pozdrav,

instalirao sam 2 Domain Controller u svrhu failovera, znaci kad jedan padne, drugi preuzima.
Jedan 2k3, drugi 2k8.
Oba drže DNS.
2k3 drži sve FSMO role, 2k8 drži samo Global Catalog.

DNS je AD-Integrated.
Replikacija između njih štima, sve radi divno.

Onda sam namjerno ugasio prvi DC, da vidimo što će se dogoditi.
Pretpostavljao sam da neću moći dodavati usere, resetirati lozinke, dodavati pododmene itd.
i to je u redu, budući da je primarni držao te role.

Međutim logiranje u domenu bi moralo raditi, jer čemu uopće svrha sekundarnog DC-a?
Well, suprise:

1. Logiranje u klijentsko računalo moguće je samo ako je taj isti user već prije bio logiran, znaci prakticki se logira preko cached credidentiala.
Ako se pokusa logirati sa nekim drugim userom, javlja da <ime_domene> is not available.
2. Na sekundarnom DC-u uopće nije moguće otvoriti Active Directory Users and Computers.

Divno, zar ne?
Rješenje je seizanja rola, ali ako je primarni DC vrisnuo zbog neke gluposti i neće biti online tjedan dana, to je posve nepotrebno i glupo, i na kraju
će pretpostavljam trebati kompletno reinstalirati OS na primarnom, jer treba nekako skinuti role dolje + milijon komplikacija kasnije.

Pitanje:
Kako postići da sekundarni DC preuzme logiranje? (što bi po prirodi stvari bilo i normalno)

 

Thnx

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 2 Domain Controllera - Failover Pitanje
Skyline kaže...



Pitanje:
Kako postići da sekundarni DC preuzme logiranje? (što bi po prirodi stvari bilo i normalno)

 

Thnx

Pozdrav, probaj s 2 servera 2k8, trebao bi automatski sve preuzeti i SDC se promovirati kao PDC.

 

Neznam kako to točno radi s kombinacijom 2k3 i 2k8.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2 Domain Controllera - Failover Pitanje
Skyline kaže...


Replikacija između njih štima, sve radi divno.

kako znaš da radi replikacija? si probao dcdiag?

kod mene normalno radi.....
16 godina
neaktivan
offline
2 Domain Controllera - Failover Pitanje

@Smooth Operator

 

Ovo je produkcija, nije lab :)

 

@cekpi

dcdiag je vecinu testova prosao sa passed.

Nisam ti bas neki info dao, al ono....

 

Nemam sad pri ruci servere, ali dumpat cu u neki file output dcdiaga pa cemo konkretnije vidjeti.

Sigurno je nesto sjebano, samo neznam sta, jer ova redundancija bi trebala raditi out-of-the-box.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
2 Domain Controllera - Failover Pitanje

Problem solved.

Nesto oko vremena/datuma nije bilo u redu, pa ocito da Kerberos nije mogao obaviti svoj posao.

Thnx svima.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice