Xiaomi Redmi Note 2

poruka: 4.472
|
čitano: 707.205
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Pozdrav, nakon dužeg čeprkanja po forumima i pitanja da li ulupati malo više soma kuna u kineza, i ja sam se odlučio na kupnju jednog.

Dvoumio sam se između Meizua i Xiaomia, a odabrao sam Xiaomi Redmi Note 2 iz razloga što on ima mogućnost zamjene baterije. Ne sviđa mi se nimalo princip da sve više proizvođača ima 'non-removable' baterije pa eto, al o tom drugi puta.

Sam uređaj sam kupio preko Giztop-a za 1130 kn (vidi sliku), te sam uzeo i shipping insurance, makar nisam siguran što sam puno s time postigao, al reko za 3 dolara neću propasti. Stigao mi je točno u roku 2 tjedna (14 dana, od klika na gumb kupi) [11.11.2015.-25.11.2015.].

To je ujedno i 'najslabija' verzija (16GB ROM, 2GB RAM i 2.0 Ghz Helio X10 procesor). Pakiranje vidi sa slike(ujedno i slikano mobitelom). Došao je sa usb kabelom, adapterom za usb na utičnicu te adapterom za 'našu' utičnicu, i nekim papirićima koje nisam niti gledao. Baterija je već bila u uređaju.

 

Zatim sam instalirao custom recovery TWRP 2.8.7, a potom preko njega i custom ROM xiaomi.eu_multi_hermes_5.11.5_v7-5.0 jer sam preko raznih foruma zaključio da je taj trenutno sa najmanje bugova, a nisam htio ništa novijega dok se ponovo sve ne ustabili. Taj ROM dolazi sa predisntaliranom Google Play aplikacijom tak da s te strane nemam zamjerki. To sam išao raditi jer mi je mob došao sa brdo kineskog smeća što mi je išlo na živce.

 

Mreža: 2G, 3G, 4G sve radi. Budem za koji dan stavio i rezultate mjerenja. (*napomena: T-Com, zbog signala, možda drugima nije tako)

Slika: Fenomenalna, čista, jasna, živih boja.

Zvuk: Predobar, s obziram da dolazim sa Sony Xperie U :D

Kamera: fora je, brza, brzi okidač, i galerija

Baterija: drži jedan dan bez problema čak i više, ovisno koliko se prčka, što je i razumljivo (3000mAh zvuči puno, ali kad to koristiš za glomazni 5,5" ekran...)

 

Sve u svemu ja sam prezadovoljan mobitelom, jedino u što sumnjam od svega je: pouzdanost. Da li će izdržati barem 2 godine sa istim performansama i učinkovitosti, to ću tek vidjeti. Xperia je bila upravo navršila 3 godine prije nego je sad otišla u zaborav.

 

 

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 16:16 (Zero Chance).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
kibo00 kaže...

Prije sam imao nexus 5 i na njemu je default-na aplikacija za pozive bila Google Dialer 2.1., pa jel zna netko kako istu mogu postaviti na Xiaomi (rom je eu miui .22)??

našao sam .apk ali kada pokrenem instalaciju javi da aplikaciju nije moguće instalirati...

  ne bi vas htio prekidati u zanimljivoj raspravi ali kopirat cu pitanje s prosle stranice pa ako netko mozda zna odgovor bio bi zahvalan :)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Treba ti ARM64 verzija aplikacije... probaj sa open gapps aroma instalerom samo to odabrati...

 

http://opengapps.org/

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Evo stigao je stroj, sve super, oduševljen sam, ali odma problemčić. Ovo se događa kada idem prebacit file na mobitel. Probao par različitih usb kablova:

 

  http://postimg.org/image/xm6j7n9jx/

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 19:14 (Jozoo).
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Probaj ekran držati upaljenim za cijelo vrijeme kopiranja
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Bio je upaljen cijelo vrijeme I nista.

15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

jesi li probao restartirati mob i PC?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Ma neće... Skinio sam preko moba eu rom 5.10.22, preimenovao u update.zip, ušao u recovery, wipe... i onda javlja grešku kod instaliranja update-a, tako da i dalje imam bloatware. Može tu neka pomoć.

 

 

EDIT: Hvala Cromaki, ako još može pomoć sa tom greškom koju update javlja, jer mi je to sad primarno  :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 21:58 (Jozoo).
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Privremeno rješenje:

 

Pokreni File Explorer na mobitelu i stisni dolje na FTP te Start server.

Zatim otvori File Explorer na PC-u i gore u adresnu traku upiši ftp adresu koja ti piše na mobitelu.

 

 

 

 

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Jozoo kaže...

Ma neće... Skinio sam preko moba eu rom 5.10.22, preimenovao u update.zip, ušao u recovery, wipe... i onda javlja grešku kod instaliranja update-a, tako da i dalje imam bloatware. Može tu neka pomoć.

 

 

EDIT: Hvala Cromaki, ako još može pomoć sa tom greškom koju update javlja, jer mi je to sad primarno  :)

 To ti je malo sje*ano. I mene je mučilo.

Ugl google u ruke i radit! ;)

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Probaj tako da omogućiš developer mode, meni je isto javljalo update failed dok to nisam sredio. Postavke>O uređaju i onda stisnut par puta na miui verzija dok se ne pojavi poruka

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Moze mi netko pojasniti nesto o ovim romovima? Dakle mob je vani vec 4 mjeseca a i dalje nema za njega stabilnih romova? Oce tak biti i sa rn3? U ostalom, zasto svi micu taj miui pa zar nije lakse sam nabacit nova launcher il google now?
 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Pozdrav. Evo opet postavljam pitanje jel mi nitko nije odgovorio! Trenutno sam na 7.0.8.0 STABLE i rom je relativno o.k osim sto nema hr. jezik i nekada mi obavijesti(mail,viber itd) nedolaze redovito. Znima me ako bi probao prijeci na nekakav DEVELOPER jeli trebam odraditi nesto posebno ili je postupak isti kao i dok sam mijenjao ovaj rom koji imam sada.?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
duc77 kaže...

Pozdrav. Evo opet postavljam pitanje jel mi nitko nije odgovorio! Trenutno sam na 7.0.8.0 STABLE i rom je relativno o.k osim sto nema hr. jezik i nekada mi obavijesti(mail,viber itd) nedolaze redovito. Znima me ako bi probao prijeci na nekakav DEVELOPER jeli trebam odraditi nesto posebno ili je postupak isti kao i dok sam mijenjao ovaj rom koji imam sada.?

Odvrti par zadnjih stranica, već je to odgovoreno nekoliko puta.

Romovi sa službene miui stranice nemaju hr jezik, samo oni neslužbeni s xiaomi.eu. A ovo s notifikacijama je mislim do postavki mobitela, bilo je odgovoreno unazad par stranica.

You only got one finger left And its pointing at the door
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 11:20 (Vulgaris).
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

svima koji se pitaju koji rom ubacit

 

 http://www.smiui.net/index.php i zadnju dev 5.11.26

 

imo sam 5.10.22 i radio bez problema ali ovaj zadnji i to smiui verzija je jos bolja, wifi mi bolje hvata i maknuo sam si xiaomi sranja jel mi netrebaju

 

rom je stabilan i nemam nikakvih rusenja nit trzanja

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Kužim ja koji ima a koji nema hr jezik, mene zanima kao što rekoh ako prelazim sa STABLE na DEV. dali je postupak isti kao što je "par stranica iza" objašnjeno jel nitko nije naveo dali je isto kada prelaziš sa DEV na STAB. ili obrnuto...?

A kaj se tiće notifikacija nije do postavki moba, jel je sve popaljeno i na autostartu, već jednostavno danas i sutra dolazi sve ok, a već prekosutra ne i tak se izmjenjuje pa mislim da je do roma....

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

postupak je isti, samo bi preporucio da nakon sto ga stavis da napravis wipe ali onda moras sve appove ispocetka

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

moze netko reci sot na ovom najnovijem romu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

tko želi probat cm 12.1 unofficial (android 5.1.1):

http://forum.telekineza.com/viewtopic.php?f=17&t=693&start=180

 

ekipa moja preporuka, mislim da trenutno nema boljeg roma za naš uređaj, stvarno jako fluidno te kako mi se sada čini, battery life će biti jako dobar, uglavnom vrijedi probat...

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2015 6:03 (razorinc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

da li zna netko zašto ne radi rotacija ekrana 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
payo kaže...

da li zna netko zašto ne radi rotacija ekrana 

 meni radi...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
payo kaže...

da li zna netko zašto ne radi rotacija ekrana 

 

možda zato što si stavio takvu opciju? 

 

Koji rom koristiš?

Šta ti u postavkama stoji?

14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Jel podrzava note 2 hdmi kabel? Sad sam kupio na ebayu adapter i prikopco na tv i ne daje nikakav signal.. Sad nez, jel sam nesto krivo spojio ili ne podrzava to?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Trebao bi ti MHL adapter ali mislim da on to ne podržava
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Stigao mi mobitel točno 2 tjedna nakon narudžbe (giztop), samo su mi dostavili krivi tempered glass (9h, koji nije namijenjen noteu 2). Zamolio bih ako možete linkati neki dobar glass za ovaj model.

You only got one finger left And its pointing at the door
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Vulgaris kaže...
razjaren kaže...
Moderatora ..ako misli da je ovo višak (previše slika) molim da ukloni post uz moju ispriku naravno

 

 Previše slika? Ovo treba ići u prvi post :)

 Definitivno u prvi post..... potpisujem.

Razjaren .... hvala za ovaj post.....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Meni su isto dali sa giztopa taj krivi tempered glass,ocito daju taj univerzalni.. Ja sam ga stavio,makar privremeno bolje ista nego nista. Inace ostalo sve 5 vezano za dostavu, preporuke za giztop :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
mmmnnn kaže...
payo kaže...

da li zna netko zašto ne radi rotacija ekrana 

 

možda zato što si stavio takvu opciju? 

 

Koji rom koristiš?

Šta ti u postavkama stoji?

 u postavkama je postavljen da radi promjenio sam dva roma i uvijek isto sad je verzija 5.11.26

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
g3arv8 kaže...
Trebao bi ti MHL adapter ali mislim da on to ne podržava

 Imam taj.. Da, izgleda da ne podrzava

http://trakt.tv/user/MjezZza
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
payo kaže...
mmmnnn kaže...
payo kaže...

da li zna netko zašto ne radi rotacija ekrana 

 

možda zato što si stavio takvu opciju? 

 

Koji rom koristiš?

Šta ti u postavkama stoji?

 u postavkama je postavljen da radi promjenio sam dva roma i uvijek isto sad je verzija 5.11.26

 napravi full whipe i ponovno snimi po postupku od @razjarenog. nemoj zaboraviti na backup.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice