Xp problem

poruka: 15
|
čitano: 2.569
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Xp problem

bok svima imam problem instaliram Windowse xp SP2 formartiram sve diskove nema virusa nema ničega instaliram drivere od grafičke,zvuk itd

instaliram programe ofice,winamp itd

resetiram komp nakon toga mi se smrzno komp windowsi se dignu

i pojavi mi se ikonica za ulogirati ja se ulogiram i destkop se pojavi za dvije minute

a ikonica nema čeko sam jednom čak 2 sat i ništa pomaže samo restart.

 

Upomoč HELP,HELP,HELP

 

Matija Vratislavski
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xp problem

Za početak, stavi ČISTU, normalnu verziju Windowsa XP SP2, nakon toga provjeri dali radi. Ako da onda instaliraj samo nužne drivere (grafička i slično). Provjeri dali radi. Ako da instaliraj ostale drivere. Prvojeri dali radi. Ako radi nabavi NOVE programe koje instaliraš tipa Office i slično jer je u njima problem. A ako zapne na nekom koraku ponovo se javi.

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Xp problem
VaTra25 kaže...

bok svima imam problem instaliram Windowse xp SP2 formartiram sve diskove nema virusa nema ničega instaliram drivere od grafičke,zvuk itd

instaliram programe ofice,winamp itd

resetiram komp nakon toga mi se smrzno komp windowsi se dignu

i pojavi mi se ikonica za ulogirati ja se ulogiram i destkop se pojavi za dvije minute

a ikonica nema čeko sam jednom čak 2 sat i ništa pomaže samo restart.

 

Upomoč HELP,HELP,HELP

 

 Imao sam sličnih problema, explorer.exe ne valja (on ti prikazuje ikone i taskbar)Njega pokerni preko Windows Task Managera (Ctrl+Alt+Del) idi na Processes pa File i New task.
U New Task upišeš explorer.exe i trebale bi ti se pojavit ikone. Poslije toga možeš instalirat dobri antivirus ili reinstalirat windowse
Ne učimo za školu nego za ocjenu
15 godina
offline
Xp problem

Kad vec postoji tema da i ja navedem svoj problem:

 

OS je Win Xp , problem je slijedeci: odem na my computer i mogu pristupiti normalno C drive-u , medjutim D drive-u moram ici na desni klick i ona open buduci double click rezultira porukom d:\ acces is denied

ako moze pomoc, desni click na D:\ najgotnja opcija (ono default za double click) je Open (0) umjesto normalnog Open-a

Ne znam kako drugacije objasnit i jeli se netko vec susreo s ovim problemom, medjutim ja sam vec jednom imao taj problem na drugom racunalu i "samo" se popravilo nakon nekog vremena, no ocito se moze i desit pa predpostavljam da postoji lagani fix, ako netko zna neka pomogne

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Xp problem
Rhodin kaže...

Kad vec postoji tema da i ja navedem svoj problem:

 

OS je Win Xp , problem je slijedeci: odem na my computer i mogu pristupiti normalno C drive-u , medjutim D drive-u moram ici na desni klick i ona open buduci double click rezultira porukom d:\ acces is denied

ako moze pomoc, desni click na D:\ najgotnja opcija (ono default za double click) je Open (0) umjesto normalnog Open-a

Ne znam kako drugacije objasnit i jeli se netko vec susreo s ovim problemom, medjutim ja sam vec jednom imao taj problem na drugom racunalu i "samo" se popravilo nakon nekog vremena, no ocito se moze i desit pa predpostavljam da postoji lagani fix, ako netko zna neka pomogne

 Ja sam imao potpuno isti problem.
Meni se to vratilo na staro kad sam defragmentirao disk.
15 godina
offline
Xp problem

Hehe, kao sto sam reko ovo je i meni drugi put da imam taj isti problem, prvi put se sam ispravio... nije opasan problem jer sve i dalje mozes normalno raditi, ali  se pristup D-u mora obavit "rucno" tj. nema double clicka... MORA postojat razlog zasto se to desava, i MORA postojat nacin da se to ispravi... Zna li netko?

 

Plz, nije mi prehitno, ali ono desilo mi se to kod drage ovaj put dok sam njoj nekaj rihtal.... mislim budimo realni, skinuo sam joj 343 virusa, trojanaca, malawarea i raznoraznih sranja, malo joj neke stvari optimiziro (pomico raznorazna sranja kaj su oni doma instalirali tipa when u save i slicnih sranja, s MSCONFIG joj pomico stvari tipa winamp i slicno da se ne pokrecu prilikom boot-a -> da ne bi u ovome trazili razlog tome sto se desilo D:\ particiji nisam sa MSCONFIG diro nista sistemskog). Recimo to ovako, od 77 procesa pocetno u task managare-u odma nakon boot-a sada ima 34, komp je duplo brzi i kad se surfa netom ne otvori se 5 tabova sa reklamama svaki put kad nekaj se klikne.

Da, da, kad je komp u takvom stanju jedini pravi nacin da se sredi je format i reinstal windoza, medjutim njen otac ima na tom kompu neke stvari radi kojih nije htio reintall pa sam moro ovako...

Takodjer doso sam sa svojim programima tipa novi intervideo Win DVD, nero itd. koje su trebali a nisu imali, sada sve imaju sto im je falilo, medjutim sve sto sam napravio je palo u zaborav i pamti se trenutno samo da sam sjebo D jer joj otac sada nemre normalno tamo ulazit, njemu nije smetalo toliko kakav je bio komp, bla bla bla, a ovo ga jako smeta....

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Xp problem
Rhodin kaže...

Hehe, kao sto sam reko ovo je i meni drugi put da imam taj isti problem, prvi put se sam ispravio... nije opasan problem jer sve i dalje mozes normalno raditi, ali  se pristup D-u mora obavit "rucno" tj. nema double clicka... MORA postojat razlog zasto se to desava, i MORA postojat nacin da se to ispravi... Zna li netko?

 

Plz, nije mi prehitno, ali ono desilo mi se to kod drage ovaj put dok sam njoj nekaj rihtal.... mislim budimo realni, skinuo sam joj 343 virusa, trojanaca, malawarea i raznoraznih sranja, malo joj neke stvari optimiziro (pomico raznorazna sranja kaj su oni doma instalirali tipa when u save i slicnih sranja, s MSCONFIG joj pomico stvari tipa winamp i slicno da se ne pokrecu prilikom boot-a -> da ne bi u ovome trazili razlog tome sto se desilo D:\ particiji nisam sa MSCONFIG diro nista sistemskog). Recimo to ovako, od 77 procesa pocetno u task managare-u odma nakon boot-a sada ima 34, komp je duplo brzi i kad se surfa netom ne otvori se 5 tabova sa reklamama svaki put kad nekaj se klikne.

Da, da, kad je komp u takvom stanju jedini pravi nacin da se sredi je format i reinstal windoza, medjutim njen otac ima na tom kompu neke stvari radi kojih nije htio reintall pa sam moro ovako...

Takodjer doso sam sa svojim programima tipa novi intervideo Win DVD, nero itd. koje su trebali a nisu imali, sada sve imaju sto im je falilo, medjutim sve sto sam napravio je palo u zaborav i pamti se trenutno samo da sam sjebo D jer joj otac sada nemre normalno tamo ulazit, njemu nije smetalo toliko kakav je bio komp, bla bla bla, a ovo ga jako smeta....

 

 

 LOL... E baš sam se nasmijao dok sam ovo čitao... Imao sam slično iskustvo... Sramim se

To s duplim klikom je neki virus kojeg si pokupi dok si "aktivirao" te svoje programe...
Nemogu se sjetiti kako se uklanja ali imam elegantno riješenje za "taticu" ako neuspiješ riješiti problem...

Jednostavno mu na desktopu napravi shortcut na disk D i to je to... Reci mu da su to virusi shebali system i da se nemože popraviti bez formata...

Pozz i sretno s taticom... Cool
15 godina
offline
Xp problem

Hmmm, da, nekaj bum moral smislit. Ako se netko sjeti rijesit ono molim pomoc i dalje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xp problem

Imam i ja jedno pitanje ak smijem postat u ovoj temi :

Frend je instaliro XP professional korporacijske windowse i npr. u wordu il bilo kojem drugom programu za pisanje mu je zamijenjeno z i y pa dok stisne z piše y,a dok stisne y piše z.Ima i problema neće mu pisat č,ć,ž,đ,š itd.Ak neko zna nek pomogne ? Ja sam mislio mu reć nek instalira iz BUG dvd-a SP3 jel bi to ispravilo greške ?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Xp problem
Xbox360 Modder kaže...

Imam i ja jedno pitanje ak smijem postat u ovoj temi :

Frend je instaliro XP professional korporacijske windowse i npr. u wordu il bilo kojem drugom programu za pisanje mu je zamijenjeno z i y pa dok stisne z piše y,a dok stisne y piše z.Ima i problema neće mu pisat č,ć,ž,đ,š itd.Ak neko zna nek pomogne ? Ja sam mislio mu reć nek instalira iz BUG dvd-a SP3 jel bi to ispravilo greške ?

 Mora postavit u control panelu-->regional and language options-->Languages tab-->Details i otvori se Text Services,u tom prozoru što se otvorio imaš tipku add tamo pritisni i dodaj hrvatki,a zatim izbriši engleski i to bi moralo biti to.Ne mogu ti preciznije reći jer imam vistu pa se nesjećam točno,ali u tome je stvar 100% jer je i meni to bilo...
ASUS P5Q DELUXE INTEL CORE 2 DUO E8500 NVIDIA 9800 GX2 SEAGATE BARRACUDA 320GB CORSAIR TWIN2X2048-6400C4 CORSAIR HX 620W Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. OSVETA JE MOJA,JA ĆU JE VRATITI.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2008 20:32 (Razer_Copperhead).
15 godina
offline
Xp problem

Ajde u Moje Računalo, Control Panel, Regijonalne i jezične oderednice (neznam kako na ENG,slika ti je neki globus),

pa uđes u Jezici(gore), pa Detaljii tu stavis Croatian!

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2008 20:29 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xp problem

U vezi vaše D:/ particije: imao sam sličan problem i našao sam riješenje (XP users)=> otvorite My Computer>Tools>Folder Options>View

1. SHOW HIDDEN FILES AND FOLDERS

2. isključite "HIDE PROTECTED OPERATING SYSTEM FILES"

Sada uđite u D:/ desnim klikom pa na "Open" i obrišite Autorun.inf (to se ne smije nalaziti na D:/ particiji)

Nadam se da sam pomogao

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xp problem

imao sam slicne probleme,a rijesio sam ih s malwareom...

cap ono, kul!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Xp problem
dasina kaže...

imao sam slicne probleme,a rijesio sam ih s malwareom...

 mislis antimalwareom.. Smijeh

@VaTra25:

nema samo ikona ili nema niti taskbara?
(taskbar je vrpca na kojoj je start gumb i tray)

ps. zašto sp2? ima pol godine kak je sp3 vani...

A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
15 godina
offline
Xp problem

joj zao mi je sto nism gledao temu jos, problem je odavno rijesen, hval svima na savjetima, ima i sp 3 sad i sve xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice