Windows XP smrzavanje

poruka: 18
|
čitano: 7.006
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Windows XP smrzavanje
pitanje

Bratovo računalo je imalo virusa pa sam formatirao diskove i instalirao Windows Xp sp3. Instalacija Windowsa i drivera je prošla bez problema. Onda sam instalirao Cd Burner Xp. Kada sam ga pokrenuo, sve je prestalo reagirati. Smrznuo se, i sve je prestalo reagirati; ni kursor miša nije pokazivao odaziv. Nisam imao vremena da se pozabavim time, ne živimo u istom gradu, pa sam mu samo instalirao Ashampoo Burning Studio koji je radio i otišao. Sada mi javlja da je taj problem sve češći. Pokušao je otvoriti neki .pdf dokument, i računalo se opet smrznulo. Također, pokrenio je fm (football manager?) update i ista stvar. Instalirao je još i neku igru, a kada ju je pokrenuo, opet ista stvar.

 

Moram napomenuti da je prije nego što sam formatirao diskove brat imao neke dokumente koji su najednom netragom nestali i samo dio sam ih uspio vratiti sa par programa za vraćanje izbrisanih fajlova. Pripisao sam sve virusima.

 

Je li problem hardverski ili softverski? Odlazi li hard disk u vječna lovišta (računalo je staro samo 4 godine)? Možda da pokušam upgrade na Vistu? Mislio sam instalirati Ubuntu pa pogledati hoće li se događati isti problemi.

 

Uglavnom, u subotu opet idem do njega pa bi svi prijedlozi bili dobrodošli.

 

                                                                                                                                                                                     Unaprijed hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 20:51 (DaffyDuck).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows XP smrzavanje

Pa može bti da HDD crkava.

No nemora značiti da je. Kad si formatirao, jesi išao na quick format ili full?

Koja je konfa u pitanju?

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 20:57 (Bellatrix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows XP smrzavanje
autorov komentar

Ali čudno mi je da HDD odlazi nakon samo 4 godine. Mislim da sam radio quick format.

 

Konfa je (koliko se sjećam)

 

1 gb rama, Athlon 64 x2 od nekih 2.0 ghz, GeForce 7300 LE 128 mb, a HDD ne znam model nažalost. Znam samo da ima 250 gb.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 21:01 (DaffyDuck).
15 godina
neaktivan
offline
Windows XP smrzavanje

Ma ako mu je "suđeno da crkne onda će crknut.. džaba što mu je samo 4 god. Smijeh

Trebao si napraviti full format jer tako se disk provjerava od mogućih Bad sectora. No možeš mu i sad napraviti CHKDSK

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows XP smrzavanje
autorov komentar
Bellatrix kaže...

Ma ako mu je "suđeno da crkne onda će crknut.. džaba što mu je samo 4 god. Smijeh

Trebao si napraviti full format jer tako se disk provjerava od mogućih Bad sectora. No možeš mu i sad napraviti CHKDSK

 napravio je on chkdsk i opet isto. uključio je naravno provjeru od bad sectora.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP smrzavanje
DaffyDuck kaže...
Bellatrix kaže...

Ma ako mu je "suđeno da crkne onda će crknut.. džaba što mu je samo 4 god. Smijeh

Trebao si napraviti full format jer tako se disk provjerava od mogućih Bad sectora. No možeš mu i sad napraviti CHKDSK

 napravio je on chkdsk i opet isto. uključio je naravno provjeru od bad sectora.
 hmm.. ma mogli bi puno nagađati zbog čega se dešava "smrzavanje" no najbolje je pogledaj u Control panel\adminstrative tools\event viewer\system što se dešava, i što bilježi windows. Možda tako najprije saznaš do čega je točno.
Nijedno pravilo bez iznimke!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 21:43 (Bellatrix).
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows XP smrzavanje
DaffyDuck kaže...

Bratovo računalo je imalo virusa pa sam formatirao diskove i instalirao Windows Xp sp3. Instalacija Windowsa i drivera je prošla bez problema. Onda sam instalirao Cd Burner Xp. Kada sam ga pokrenuo, sve je prestalo reagirati. Smrznuo se, i sve je prestalo reagirati; ni kursor miša nije pokazivao odaziv. Nisam imao vremena da se pozabavim time, ne živimo u istom gradu, pa sam mu samo instalirao Ashampoo Burning Studio koji je radio i otišao. Sada mi javlja da je taj problem sve češći. Pokušao je otvoriti neki .pdf dokument, i računalo se opet smrznulo. Također, pokrenio je fm (football manager?) update i ista stvar. Instalirao je još i neku igru, a kada ju je pokrenuo, opet ista stvar.

 

Moram napomenuti da je prije nego što sam formatirao diskove brat imao neke dokumente koji su najednom netragom nestali i samo dio sam ih uspio vratiti sa par programa za vraćanje izbrisanih fajlova. Pripisao sam sve virusima.

 

Je li problem hardverski ili softverski? Odlazi li hard disk u vječna lovišta (računalo je staro samo 4 godine)? Možda da pokušam upgrade na Vistu? Mislio sam instalirati Ubuntu pa pogledati hoće li se događati isti problemi.

 

Uglavnom, u subotu opet idem do njega pa bi svi prijedlozi bili dobrodošli.

 

                                                                                                                                                                                     Unaprijed hvala

 pozz duck...a ram,proc,i sve ostalo si pogledo da nesteka proc?da se ne pregrijava?dok se proc malo "zalaufa"pa se smrzne?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
RE: Windows XP smrzavanje
autorov komentar

pogledao sve...sve komponente u redu.

15 godina
protjeran
offline
RE: Windows XP smrzavanje
DaffyDuck kaže...

pogledao sve...sve komponente u redu.

 znaci i proc si gledao,da mu nedode muka odjedamput?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
RE: Windows XP smrzavanje
autorov komentar
zokiN kaže...
DaffyDuck kaže...

pogledao sve...sve komponente u redu.

 znaci i proc si gledao,da mu nedode muka odjedamput?
 da...stvarno ne znam u čemu može bit problem. pada mi napamet samo hard...ali opet da ode nakon samo 4 godine?
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows XP smrzavanje
DaffyDuck kaže...
zokiN kaže...
DaffyDuck kaže...

pogledao sve...sve komponente u redu.

 znaci i proc si gledao,da mu nedode muka odjedamput?
 da...stvarno ne znam u čemu može bit problem. pada mi napamet samo hard...ali opet da ode nakon samo 4 godine?
 netrebas se cudit....moze otic i ranije....
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
RE: Windows XP smrzavanje

Izgleda kao da je u tom programu cd burner virus.Ako nije,to mi izgleda kao problem sa ramom.

vidimo se,ako ja prije ne vidin tebe
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 22:30 (dery).
15 godina
offline
RE: Windows XP smrzavanje
autorov komentar
dery kaže...

Izgleda kao da je u tom programu cd burner virus.Ako nije,to mi izgleda kao problem sa ramom.

 ma to se pojavljuje ne samo sa tim programom nego općenito sa otvaranjem nekih programa/dokumenata.
15 godina
offline
RE: Windows XP smrzavanje

Kako si formatira,je li legalna verzija win?Vidi neku oprobanu verziju sa sp2.

vidimo se,ako ja prije ne vidin tebe
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP smrzavanje
dery kaže...

Kako si formatira,je li legalna verzija win?Vidi neku oprobanu verziju sa sp2.

 Ma kakve veze ima jel legalna ili ne! Nema, to veze.
Ja sam rekao pogledaj log-ove windows-a što tamo piše pročitaj i možda pročitaš što je problem!!
Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
offline
Windows XP smrzavanje

Hm,

 

Ak su virusi u pitanju, postoji mogućnost da je virus unutar MBR-a. To ti znači, ak si samo preformatirao particije, da je virus ostao. Ne mora biti no provjeri i to. U svakom slučaju, ako planiraš napravit ponovnu instalaciju, obriši sve particije, kreiraj ih nanovo, pa pokušaj s instalacijom i vidi što ti se dešava.

 

CD burner je ok program, i besplatan prije svega, ako si ga skinuo s legalnih stranica ne vidim problem u tome (mada, uvijek postoje mogućnosti, koliko god male).

 

Crkavanje HDD-a možeš jednostavno provjeriti korištenjem windows alata za provjeru diska (Desni klik na disk, Properties, Tools, Check now, odabereš Automatically fix system errors i Scan for and attempt recovery of bad sectors). U slučaju da ti taj alat javi da imaš bad sectora, definitivno je disk u banani.

 

EDIT: Vidim da si provjeravao disk na bad sectore, tako da gornji detaljčić možeš zanemarit.

 

Upgrade na Vistu te ne rješava problema.

 

Ma, provjeri na MBR viruse. Vjerojatno je to (mada ne 100%).

 

Imaš li pitanja, reci...

 

 

EDIT

 

BTW, legalna, nelegalna, zadni bullshit. Kod instalacije windowsa pitanje je samo serijskog broja koji je legalan ili nelegalan (o čemu ti u konačnici ovisi i mogućnost instalacije zadnjih zakrpa, ako ideš preko microsoft update stranica, nešto sasvim deseto je ako sam skidaš zakrpe za OS - priča za zasebnu temu). Eventualno ako si za instalaciju koristio neku posebno podešenu instalaciju OS-a.

 

I find your lack of faith disturbing!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 23:17 (0v3r10rd).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows XP smrzavanje
autorov komentar
0v3r10rd kaže...

Hm,

 

Ak su virusi u pitanju, postoji mogućnost da je virus unutar MBR-a. To ti znači, ak si samo preformatirao particije, da je virus ostao. Ne mora biti no provjeri i to. U svakom slučaju, ako planiraš napravit ponovnu instalaciju, obriši sve particije, kreiraj ih nanovo, pa pokušaj s instalacijom i vidi što ti se dešava.

 

CD burner je ok program, i besplatan prije svega, ako si ga skinuo s legalnih stranica ne vidim problem u tome (mada, uvijek postoje mogućnosti, koliko god male).

 

Crkavanje HDD-a možeš jednostavno provjeriti korištenjem windows alata za provjeru diska (Desni klik na disk, Properties, Tools, Check now, odabereš Automatically fix system errors i Scan for and attempt recovery of bad sectors). U slučaju da ti taj alat javi da imaš bad sectora, definitivno je disk u banani.

 

EDIT: Vidim da si provjeravao disk na bad sectore, tako da gornji detaljčić možeš zanemarit.

 

Upgrade na Vistu te ne rješava problema.

 

Ma, provjeri na MBR viruse. Vjerojatno je to (mada ne 100%).

 

Imaš li pitanja, reci...

 

 

 hvala na odgovoru. evo sad sam se sjetio da sam, kada sam formatirao disk, prvo obrisao particije pa ih nanovo kreirao.
15 godina
offline
Windows XP smrzavanje

...

 

kak dat jednostavan odgovor. Pokušaj ponovo napravit čistu instalaciju. Vjerujem da pratiš proceduru instalacije drivera (ak stavljaš xp sp3 instalaciju, onda ti je dovoljno prvo drivere za matičnu, pa grafiku, pa mrežu, te ostalo). Ako ti se problem nastavi dešavati i nakon ponovne instalacije (isprobaj bez dodatnih programa, s čistom instalacijom, eventualno stavi adobe reader, pa probaj pokrenut koji pdf)), ondak je problem u MBO (matičnoj), mada je dijagnostika ovakvih problema dosta teška (imaš puno isprobavanja s raznim detaljima MBO, RAM, NIC...)

I find your lack of faith disturbing!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice