Windows xp instaliran na postojanu sedmicu-problem

poruka: 9
|
čitano: 3.099
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows xp instaliran na postojanu sedmicu-problem

Ovako

 

Nedavno sam dobio novi komp (nije bas neki nov) koji je dosta slab.....dosta je slican konfiguraciji koju imam na profilu....na njemu sam imao instaliran windows 7,ali mi se bas nije svidio pa sam odlucio staviti xp....xp sam instalirao na istu particiu gdje i sedmicu ali mi pri pokretanju on automatski dize xp i nikako nemogu doc do sedmice....kako da dodjem do sedmice?Ili bolje,kako da odmah obrisem sedmicu jer je nemam namjeru koristiti?

 

Hvala

P.N.V.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows xp instaliran na postojanu sedmicu-pro

-skrati muke, ponovi instalaciju XPa, samo obriši particiju i ponovo je kreiraj za vrijeme instalacije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Windows xp instaliran na postojanu sedmicu-pro
crazytonipnv kaže...

Ovako

 

Nedavno sam dobio novi komp (nije bas neki nov) koji je dosta slab.....dosta je slican konfiguraciji koju imam na profilu....na njemu sam imao instaliran windows 7,ali mi se bas nije svidio pa sam odlucio staviti xp....xp sam instalirao na istu particiu gdje i sedmicu ali mi pri pokretanju on automatski dize xp i nikako nemogu doc do sedmice....kako da dodjem do sedmice?Ili bolje,kako da odmah obrisem sedmicu jer je nemam namjeru koristiti?

 

Hvala

pa ako si instalirao xp na istu particiju gdje je bio win 7 onda vise nema win 7 jer si pri instalaciji xp-a formatirao c particiju tako da ne moras brinuti nista

-=PiS=- CROZOKI
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows xp instaliran na postojanu sedmicu-pro
crozoki kaže...
crazytonipnv kaže...

Ovako

 

Nedavno sam dobio novi komp (nije bas neki nov) koji je dosta slab.....dosta je slican konfiguraciji koju imam na profilu....na njemu sam imao instaliran windows 7,ali mi se bas nije svidio pa sam odlucio staviti xp....xp sam instalirao na istu particiu gdje i sedmicu ali mi pri pokretanju on automatski dize xp i nikako nemogu doc do sedmice....kako da dodjem do sedmice?Ili bolje,kako da odmah obrisem sedmicu jer je nemam namjeru koristiti?

 

Hvala

pa ako si instalirao xp na istu particiju gdje je bio win 7 onda vise nema win 7 jer si pri instalaciji xp-a formatirao c particiju tako da ne moras brinuti nista

da stavio sam na istu particiju ali kako da sad to obrisem,jer su ti podatci zasticeni? :S

P.N.V.
14 godina
neaktivan
offline
Windows xp instaliran na postojanu sedmicu-problem

moze mi neko objasnit kako da obrisem particiju?

P.N.V.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows xp instaliran na postojanu sedmicu-pro

Inače ,da se izbjegnu bilo kakvi problemi ,particija namjenjena za sistem se uvijek prvo formatira.

 

Ponovi instalaciju ,prilikom odabira particije izaberi tu na kojoj su sada Windowsi i klik na D (Delete).

Ponovno  napravi particiju klikom na C ,formatiraj u NTFS i nastavi s instalacijom kao i prije!

 

Uostalom ,ovdje je cijeli postupak ,sa slikama! KLIK

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2010 18:51 (kizo2703).
15 godina
offline
RE: Windows xp instaliran na postojanu sedmicu-pro
crazytonipnv kaže...

da stavio sam na istu particiju ali kako da sad to obrisem,jer su ti podatci zasticeni? :S

 ... zašto bi podatci bili zaštićeni? Čemu bi onda služio backup i sl.

To je jedan od 'sigurnijih' puteva do gubitka podataka. Ako su ti podatci važni pripazi što radiš, prvo ih prebaci na sigurnije mjesto. Nakon tog se igraj s instalacijom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Windows xp instaliran na postojanu sedmicu-problem

obriso sam particiju i ponovno instalirao xp,sve valja,hvala svima :D

P.N.V.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows xp instaliran na postojanu sedmicu-pro
A)formatiraj pri instalaciji os
B)neznam dal bi radilo s vista/7 al ako je na disku xp onda umetni to u drugi kompjuter kao neku d ili f svejedno koju i jednostavno formatiraj
RazorNapster
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice